Sari la conținut

CUSTOM PAINTING


kerosen
 Share

Postări Recomandate

Hello,

Pun si eu poze cu veverita mea..

Stiu ca face nota discordanta cu monstrii, flacarile si scheletii pe care i-am vazut aici, dar e carismatica in felul ei :P

super tare casca , imi place si executia si tema (si oposumul :) )

bravo ada

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Domnilor, se da o casca Schuberth C2 pe jos, se zgarie dincolo de cea mai blanda urma de bun simt si se doreste revopsirea ei. Acum este neagra, dar vreau s-o fac argintie simpla, fara airbrush sau alte minuni de genul. Sper ca am nimerit unde trebuie, daca nu, rog un moderator sa mute postul unde-i este locul.

Va multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

locul e bun

acum ce trebuie sa faci tu e doar sa alegi pe unul de aici care sa ti-o faca

triite un pm sau un mail la unul care crezi tu ca ar putea si treba se rezolva

:)

multa bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte tare runele cici. bravo :D

ms

:drink:

 

the iceman poti lua lac mat de la orice distribuitor de vopsele sau chiar din vopsitorii

sigur gasesti :)

ca sa iasa asa am bagat si aditiv de matuire in el ca altfel e semilucios

asa e chiar mat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

viziera de la prima casca ce a patit ? ai lacuit-o? nu stralucest cum trebuie zic eu:D

 

Da viziera era foarte zgariata... de ce vrei sa o cumperi de te intereseaza asa de tare?

Ori cum e fumurie viziera... si se vede foarte bine prin el... :P

Vad ca tu vrei ff tare sa stralucesi cu comentarii... nu tu esti cel care tre sa-mi spuna daca stralucest! sau nu, mai invata si tu un pic...... :D :bounce: :D

Editat de TAndi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da viziera era foarte zgariata... de ce vrei sa o cumperi de te intereseaza asa de tare?

Ori cum e fumurie viziera... si se vede foarte bine prin el... :box:

Vad ca tu vrei ff tare sa stralucesi cu comentarii... nu tu esti cel care tre sa-mi spuna daca stralucest! sau nu, mai invata si tu un pic...... :kali: :D :P

:baubau: "nu vreau sa stralucesc cu comentarii", doar am intrebat daca ai incercat sa o matuiesti cumva si apoi ai lacuit-o si a ramas zgariata de la shmirghel, sau era dinainte zgariata... am intrebat asta pentru ca vreau si eu sa lacuiesc o viziera si nu strica o parere de la altul care a mai facut asaceva. tu ai luat-o ca pe o critica despre lucrarea ta, n-am vrut sa fie asa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P "nu vreau sa stralucesc cu comentarii", doar am intrebat daca ai incercat sa o matuiesti cumva si apoi ai lacuit-o si a ramas zgariata de la shmirghel, sau era dinainte zgariata... am intrebat asta pentru ca vreau si eu sa lacuiesc o viziera si nu strica o parere de la altul care a mai facut asaceva. tu ai luat-o ca pe o critica despre lucrarea ta, n-am vrut sa fie asa.

Da asa a sunat ca si o critica... nu ca si intrebari la care vrei raspunsuri... sau vrei sa-mi ceri parerea mea... in fine aici nu simti/intelegi prea bine tonurile si greutatea scriselor.. dar nu a sunat deloc bine!

Viziera nu se da cu smirghel sau eu inca nu am auzit asa ceva.. E o casca foarte veche.. viziera stricata... fumurie... zgariata din cauza vechimi, lacuirea in cazul lui a ajutat fiindca era fumurie... dar daca nu ar fi nu as recomanda... mai repede sa-l scimbi..

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut, mai pun si eu doua casti

Una pt a se asorta cu Suzuki-ul , iar a doua, pt un pui de bichon, cel mai dulce si nebun caine pe care il cunosc :)) Casca se numeste Zdreanta :)

 

 

Da dar tre sa ai mare grija cum faci.... experienta face totul...

 

Casca ,,Zdreanta " este o casca f f vechie, care s-a tot exersat pe ea, dar s-a jucat si fotbal cu aceasta...

VIZIERA este refacuta cu pasta abraziva ( cam ce se foloseste la ochielari sau la lustruit marmura - Hydro 422 ( ce am avut )

depinde ce gasesti . Am lustruit-o cu peria de pasla iar dupa cu un polish fin.

Este cam riscant cu smirghiel.

Atentie cand lustruiesti cu peria de pasla sa nu faci santuri, poti sa mergi si la mana.

 

Bafta Mihai

post-36571-1246635172_thumb.jpg

post-36571-1246635185_thumb.jpg

post-36571-1246635209_thumb.jpg

post-36571-1246635226_thumb.jpg

post-36571-1246635244_thumb.jpg

post-36571-1246635256_thumb.jpg

post-36571-1246635288_thumb.jpg

post-36571-1246635298_thumb.jpg

post-36571-1246635305_thumb.jpg

post-36571-1246635318_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..pentru BustyBikes.. :laugh:

 

* wow! exceleeeent!

 

pinstripe pe rezervor vreau eu. ....mai astept, cand o sa fie bani ptr. motorul nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...