Sari la conținut

CUSTOM PAINTING


kerosen
 Share

Postări Recomandate

salut Vlade,ce mai faci ,unde ai fost pierdut?

spune lui prietenului tau sa aminteste cind a fost destul de beat si venea la mine cind in cind, ori cu o fata ori cu un tip si dadea gratis ,desenele lui.Nu mai amintesc ,dar parca era ziua lui atunci.Asta-i adevarul.Daca raminea la mine oricum dadeam inapoi pentru cineva dintre clubul vostru ,inainte sa plec de acolo.asa ca spune lui sa forteaza putin mintea si sa aminteste,la ziua acela,pacat ca nu am fotografiat faza cind dadea din pomana desenele lui.Sper ca ai incredere in mine ca mai vreau sa ne intilnim si la anul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

salut Vlade,ce mai faci ,unde ai fost pierdut?

spune lui prietenului tau sa aminteste cind a fost destul de beat si venea la mine cind in cind, ori cu o fata ori cu un tip si dadea gratis ,desenele lui.Nu mai amintesc ,dar parca era ziua lui atunci.Asta-i adevarul.Daca raminea la mine oricum dadeam inapoi pentru cineva dintre clubul vostru ,inainte sa plec de acolo.asa ca spune lui sa forteaza putin mintea si sa aminteste,la ziua acela,pacat ca nu am fotografiat faza cind dadea din pomana desenele lui.Sper ca ai incredere in mine ca mai vreau sa ne intilnim si la anul

e clar am vb. cu el si a zis ca si-a amintit ca le-a impartit pe gratis......s-a rezolvat...merci mult si mai vb.

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo...vad ca munciti din greu pe caldura asta...eu am fost prin Grecia unde am vazut o tona de motoare si scutere, dar nici unul pictat... ma asteptam sa vad macar unul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bravo...vad ca munciti din greu pe caldura asta...eu am fost prin Grecia unde am vazut o tona de motoare si scutere, dar nici unul pictat... ma asteptam sa vad macar unul...

bine ai revenit moogoo. sper ca ti+a prins bine vacantza :D . macat te-ai bronzat? sau ai stat sub umbrela tot timpul :lol: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei sa iti faCI CADRUL IN NEGRU ctred ca cel mai bine ar fi il duci la pulbere

 

si cam cat ar costa asa ceva estimativ pt. un cardu mai micutz, de enduro? Ca sa stiu daca ma costa mai mult decat motorul in sine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu costa mult . dar inati tre sa faci sablarea care e f ieftina si apoi vositul in pulbere si cred ca ieshi max in 1mil si pote inca ceva dar nu prea cred, eu mi+am facut asa cadrul dar fara facturi si ma costat 500mii tot cu tot cu vopsit dar asta fara factura(pe sub mana :lol: )

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Nu vreau sa iti fac critica dar ai gresit punand poze pe site cu lucrarile altora cu toate ca ai scris jos ca nu sunt ale tale .Cred ca ar fi mai corect si pt tine si pt cei care iti viziteaza site-ul .

Cand am scris asta multi au sarit in sus .Ia uite aici...ultimele doua postari...

http://forum.4tuning.ro/showthread.php?t=21281

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Degeaba se flexeaza malaezianu vietzii ca nu are dreptate. Zoli scrie acolo ca nu sunt lucrarile lui shi sunt folosite numai ca idee. Ar trebui sa scrie shi numele autorului lucrarii, da acuma... nimeni nu-i perfect.

Oricum important e ca nu-shi asuma lucrarile altuia shi basta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu doua intrebari (sper ca nu-i tare departe de topic):

1. Cat din motocicleta se considera a fi culoarea ei din talon, sau mai bine zis care parti?

2. Pot schimba culoarea motorului? Trebuie sa umblu dup-aceea pe la schimbarea certificatului sau a altor hartii? Stiti cumva cum se procedeaza?

Thank`s

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

no, fi atent.Eu am pictat masina mea ,la cara nu este schimbat culoarea mai mult decit 40 la suta.dar am plecat la RAR si pur si simplu au schimbat talonul .Nici macar nu au facut nici o fotografie despre desene,numai au fotografiat nr. sasiului si gata ...asa ca la anul pot sa schimb pictura ca nu este nici o dovada...

Masina era gri metalizat ,acum este gri+multicolor.SInt acum niste flacari,cap de tigru si etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal...M-ar mai interesa tare mult cum arata niste aerografe, ce vopsele se folosesc si de unde pot procura ceva din sculele astea, si eventual pe la cat se ajunge sa cumpar cate una alta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am de facut o casca de MIG 21...:crack: Am sa-l pictez pe TAZ, micutzul diavol tazmanian... Casca e de mare show... arata ca un cap mare de musca...are si furtun de oxigen, masca, cuple pentru casti si microfoane, casca de piele in interior...tot tacamul...a fost a pilotului Tudose! :crack: am facut desenul, dar nu progresez deloc...intre timp m-am apucat sa-mi ridic o casa pe pamant! :crack: Asa ca... wish me luck!

 

...ca veni vorba, asa va arata casa mea... stiu ca nu va intereseaza, dar eu sunt mult prea vesel ca sa nu va spun si voua!

post-1243-1158820266_thumb.jpg

post-1243-1158820555_thumb.jpg

Editat de moogoo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Am de facut o casca de MIG 21...:P Am sa-l pictez pe TAZ, micutzul diavol tazmanian... Casca e de mare show... arata ca un cap mare de musca...are si furtun de oxigen, masca, cuple pentru casti si microfoane, casca de piele in interior...tot tacamul...a fost a pilotului Tudose! ;) am facut desenul, dar nu progresez deloc...intre timp m-am apucat sa-mi ridic o casa pe pamant! :D Asa ca... wish me luck!

 

...ca veni vorba, asa va arata casa mea... stiu ca nu va intereseaza, dar eu sunt mult prea vesel ca sa nu va spun si voua!

yuuuuhuuuuuuuuuuuuu asa te vreau.

cand e gata?

eu snt in autria s nu pot ajunge acuma acsa sa a fost un accident urat si am ramas fara mashina noroc ca nu a patzint nimeni nica dar mashina e distrrusa in intregime :baldy: .

spar sa gasim ceva mashina c ce sa ajungem acasa cat de repede ca ramanem fara banii:((((

 

 

salutari din autria tuturor si sper sa ne vedem cat de curand s sa iti termini si tu casa mugurelele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare lume

uite ca am ajuns si eu cu bine acasa si am sa pubn o poya cu unul din desenele care le+am facut cat am fost plecat dar urmeayxa si r5estul dar un pioc mai incoolo numai sa primesc pozele ca ce am eu nu sunt f clare:(

post-9047-1160318913_thumb.jpg

post-9047-1160318932_thumb.jpg

post-9047-1160318949_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...