Sari la conținut

Echipament


radu_sibiu
 Share

Postări Recomandate

Casca Vemar VPS R Xenium............................Geaca Roleff textila cu protectii hard

post-11774-1209367307_thumb.jpg....................post-11774-1209367575_thumb.jpg

 

Manusi cu protectii + urmeaza unele Icon

 

Genunchere SuperShield.....................................Ghete Falco Stroke

post-11774-1209367694_thumb.jpg.................post-11774-1209367321_thumb.jpg

 

urmeaza un brau, cagula ,echipament de ploaie si un tourer :moto:

 

 

Bafta! :)

 

Misto tare casca aia. Stie cineva de unde pot lua si eu o casca buna dar nu prea scumpa, poate sa fie si sh dar buna, am vazut pe la vanzari dar nu stiu nu pot avea incredere. Sa nu fie made in china :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu port o casca jfm integrala ultimul model,o pereche de manusi dainese si maine imi ajunge o geaca de piele spidi si o protectie de coloana si piept spidi.caut si o pereche de ciocate dar le vreau de strada...costa oleaca mai mult:P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Casca MTR K10 flip-up, geaca probiker sumer cu protectii soft coate, umeri si spate, genunchere madhead scurte, fara ghete ca nu vad rostul la scuter.

Cand se urca o masina pe piciorul tau, sa vezi ce utile sunt :)

 

 

Bafta! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gel de par,slapi,pantaloni 3 sferturi,si tricou cu gigolo italiano (cu kevlar).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Port o casca flipup Airoh Mathisse Sport, Manusi cu protectii Held si pe sub geaca de strada sau peste tricou direct (depinde de vreme) port o armura (nu stiu exact ce marca).

Am si genunchere dar nu le port inca si sper sa nu fiu fortat sa le port.

 

Asfalt uscat si sa nu ajungem sa incercam calitatile protectiilor purtate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vladule ciocatele ce sunt? cat costa?

Falco stroke: ghete de motor speciale pt stunting :rolleyes: , cu intarituri de titan, kevlar, slidere de impact si alte nebunii. Vezi la scorpio-az pe site sunt cam 370 ron http://www.scorpio-az.ro/falco/index.php?p...&loc=c3poz1 , eu am dat 320ron.

Eu pun pariu ca daca trec cu o masina peste gheta ta goala, tot o storcesc.

Pe cat punem pariu? Varful e garantat antideformare la 2tone si ceva :blbl: intaritura de titan :kiss:

 

 

Bafta! :rusinica:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Falco stroke: ghete de motor speciale pt stunting :rolleyes: , cu intarituri de titan, kevlar, slidere de impact si alte nebunii. Vezi la scorpio-az pe site sunt cam 370 ron http://www.scorpio-az.ro/falco/index.php?p...&loc=c3poz1 , eu am dat 320ron.

 

Pe cat punem pariu? Varful e garantat antideformare la 2tone si ceva :) intaritura de titan :wink:

 

 

Bafta! :rusinica:

nu si talpa e facuta din foi de otel?(nu glumesc si nu te iau peste picior)

 

Gel de par,slapi,pantaloni 3 sferturi,si tricou cu gigolo italiano (cu kevlar).

prost echipament! lipsesc ochelarii :blbl: :kiss: si nu uita de lantul cu cruce sa ti tina D-zeu noroc sa ti moara dusmanii :lol: :lol: :D :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu si talpa e facuta din foi de otel?(nu glumesc si nu te iau peste picior)

 

 

prost echipament! lipsesc ochelarii :rusinica: :rolleyes: si nu uita de lantul cu cruce sa ti tina D-zeu noroc sa ti moara dusmanii :kiss: :) :crack: :blbl:

Nu, cauciuc tare cu intarituri de kevlar la calcai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar daca purtati haine cat de cat reflectorizante puteti sa nu purtati vesta?
Strict legal, NU (decat daca geaca este si fluorescenta), practic... cred ca tine de ingaduinta politistului.

Art. 161 din Regulament = Se interzice conducatorilor de mopede :

r) sa circule fara echipament fluorescent-reflectorizant de la lasarea serii pana in zori sau cand vizibilitatea esta redusa

Editat de Clodius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

din pacate tresa purtam si veste. sau care le aveti la primarie inscrise. ca sunt inscrise ca mopede deci...... mi-o zis si politaiu sa o port ca sunt mopedist. voiam sa ii zic ca nu e moped da .... apoi nu mai eram in regula cu nr :kali::kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Este cineva de prin bacau sau buzau sa-mi spuna si mie dak sunt magazine cu echipamente moto k in focsani nu gasesc nik misto si dupa net nu m-as baga k nu stiu marimile

 

In Buzau nu gasesti cine stie ce, poti sa incerci la Ploiesti la Paula's Bike Shop, au de toate acolo!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din pacate tresa purtam si veste. sau care le aveti la primarie inscrise. ca sunt inscrise ca mopede deci...... mi-o zis si politaiu sa o port ca sunt mopedist. voiam sa ii zic ca nu e moped da .... apoi nu mai eram in regula cu nr :kali::kali:

daca ai geaca de motor, cu reflectorizante pe ea, nu cred ca mai e nevoie de vesta aia...

 

casca-shoei(pe care o fol de obicei), de mobra(clasica de are viziera prinsa pe capse), braincap, si una nemteasca din al doilea razboi(pt fiecare motor, casca potrivita)...intentionez sa achizitionez si una din piele, tot clasica, pt parade de oldtimere :kali:

geaca probiker cu protectii destul de dure

cizme probiker cu protectii pe glezna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ai geaca de motor, cu reflectorizante pe ea, nu cred ca mai e nevoie de vesta aia...

 

nu trebuie sa ai geaca de motor sa nu porti vesta

 

un prieten de-al meu si-a dezlipit dungile de pe vesta si le-a lipit pe ghiozdan si politia nu ii face nimic...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu port echipamentu de mobra si pe scuter.

Casca Suomy spec 1 r

geaca de piele icon pursuit

manusi alpine stars

 

Recomand folosirea echipamentului chiar si la 5 min departare.. Afaltu este f dur. Sunt patit dar aveam echipament :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...