Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

 

. Baga niste cifre ca sa nu lasam loc de interpretari si aberatii.

 

E un pic tarziu, nu crezi?

 

Sabin, esti unu dintre "cei vechi", si nu o spun cu vreo tenta, dar cateodata uiti pur si simplu niste lucruri si iti creezi o realitate paralela.

 

Cu Mistode am vorbit doar de cateva ori, nu am nici un interes sa-i fac reclama. Diferenta e aceea ca daca n-ai stii cine e, n-ai banui ca e un Campion. Nu-ti vorbeste de sus, nu se lauda si nu incearca sa-ti umple capu cu "reclame"(does it ring a bell?). Pentru un mucos ca mine a insemnat f mult sa pot purta o discutie libera, decenta, cu un om de o valoare deosebita. Apropo, pentru tine, desi are multe cupe, valoarea unui om nu se sprijina in mandrie.

 

Atata timp cat tu iti creezi propria realitate paralela, realitatea in care traim noi, restul, n-o sa ti se potriveasca niciodata.

 

E atat de usori sa te manjesti cu rahat, si e atat de greu de curatat dupa.

 

Incearca sa cobori printre noi, ai mare nevoie de un reality check.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Vizitator gabriel58

Nu-ti impune nimeni sa participi. Regulile se cunosc dinainte. Daca vrei participi, daca nu, te duci de capul tau si te dai unde vrei. Unde e problema?

Poti participa in cursa cu ce gume doresti dar daca nu ai cauciucurile impuse de regulament, nu punctezi in clasament.

eu in rosbk sigur nu am sa particip,e un campionat plin de figuri,si eu nu le am..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ok

Succes in activitatea competitionala!


(N-ai fost la nici o etapa dar stii ca e plin de figuri. Pfff... ma doare capul! E plin aici de experti in interpretat visele)

Editat de Cesar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


1.Pai depinde de cursa, de unde s-a tinut si de interese. Pe Istambul au fost 5 la SBK Romani si restul din Asia, Turcia, Bulgaria, Sarbia, Iugoslavia etc...

 

2.Nu stiu exact dar un nr de 20-30 depinde de cursa si de fiecare.

 

3.FRM a cerut taxe dar nu a spus ce ofera caci Romanu de azi nu mai vrea sa citeasca ci sa i se citeasca... FRM nu face busines k ROSBK si nu a promovat pana acum ... De obicei vechea liga promova si eram ok dar vremurile s-au schimbat si FRM se va schimba si alinia la aceasta cerinta.

 

Cu multa placere.

 

 

FRM VS Mistode

 

Mistode: taxa 350, gumele 400, cazare drum si benzina minim 1000 la cort cu semintze...

 

FRM taxa 50 si restu fiecare cu ce are...

 

Alege tu ptr tine.

 

1. Doar 5 romani in Campionatul National sustinut de Federatia Romana de Motociclism? :huh:

2. RoSBK, un "campionat de amatori" ce NU e sustinut de FRM, aduna cu 600% mai multi piloti romani la start? :eek:

3. Cum iti explici faptul ca, desi cu banii de la o etapa de RoSBK poti sa faci un intreg sezon in Campionatul National, nu vin mai mult de 5 romani la start? De ce prefera pilotii sa dea bani in plus intr-un campionat ce nici macar nu e sustinut de FRM?

 

Merci!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de unde sa-ti arat ca locul 4 nu ea diploma.am ceva diplome cand eram tanar,la motocros.

 

pai locul 4 la ce l-ai luat? la plimbat cu bicicleta? la facut stafeta cu prietenii pe terasa? cred ca undeva se pot vedea rezultatele respective. locul 4 la ce l-ai luat?

 

asa am fost si eu pe Misano in Italia anu asta, am avut o iesire pe pista si am terminat al doilea. asta nu inseamna ca sunt vreo valoare sau vreun profi. nimeni nu ne-a contorizat, nimeni nu ne-a premia; ma dau si eu in anumite limite(fizice si psihice). cu siguranta nu pot sta in fata la multi de aici, dar au fost si care i-am luat prin surprindere cand au vazut potentialul.

 

deci te astept sa-mi arati la ce ai luat locul 4. la cat de bun te arati a fi, cred ca poti sa ne arati un clasament.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Cainele care nu latra sa sti k muska...

 

2.Struguri sunt acri daca nu ajungi la ei...

 

Il cunosc pe Mistode de cand s-a apucat de motociclism si este un Baiat foarte tacut. Nu sti niciodata ce e in mintea lui defapt. Si faptul k merge atat de tare si k a reusit sa adune atati discipoli in urma sa e clar ca are mult mai multe decat poti vedea.

 

Bravo lui ptr stilul si fortza prin care o face dar pe mine personal daca nu aveam nevoie de pista rapid oriunde oricum ptr a ma testa pe mine (dupa cele intamplate in cei 8 ani de pauza) si sa mi pregatesc martoaga de circuit... Nu as fi facut-o in RoSBK.

 

Probabil k si la anu voi merge la Serres si Slovakia k sa ma antrenez si resetez motoreta dar 2013 va fi k tinta ptr mine tot Champ National si EstEuropean. As vrea sa pot sa-mi revin si sa redevin ala de altadata si sa merg in Alpeadria dar nu promit la asta nimic.

 

Doar mi-as dori.

 

Mistode o poate face dar nu o face caci nu vrea sa reprezinte Romania ci sa faca Cash...

 

Repet: Nu am nimic cu Mistode decat aprecieri dar nu sunt unul din cei ce beau apa inaintea lui k s-o testeze (paharnic) si nici dupa el...

 

Prefer sa beau apa de unde stiu eu.

 

Primul Club Sportiv la care Ionut Mistode a fost inscris in lumea asta a fost Clubul MEU... Sunt la o varsta la care ar trebui sa ma las de Pilotaj si sa ma ocup doar de Suportul Tehnik, dar ptr asta am nevoie sa demonstrez k motoarele si ciclisticile facute de experienta mea sunt competitive si fiabile.

 

Am demonstrat-o anul asta cu varf si indesat si nu pe orice motocicleta ci pe o Yamaha ce nu mai exista defapt la nici un capitol.

 

Eu zic sa ne oprim aici si tin sa imi cer scuze fata de Mistode si de ceilalti care i-am jignit cu ceva si sa le urez la toti toate cele bune si tot ce isi doresc ptr 2013.

 

Si bineinteles sa le recomand R1 ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator gabriel58

pai locul 4 la ce l-ai luat? la plimbat cu bicicleta? la facut stafeta cu prietenii pe terasa? cred ca undeva se pot vedea rezultatele respective. locul 4 la ce l-ai luat?

 

asa am fost si eu pe Misano in Italia anu asta, am avut o iesire pe pista si am terminat al doilea. asta nu inseamna ca sunt vreo valoare sau vreun profi. nimeni nu ne-a contorizat, nimeni nu ne-a premia; ma dau si eu in anumite limite(fizice si psihice). cu siguranta nu pot sta in fata la multi de aici, dar au fost si care i-am luat prin surprindere cand au vazut potentialul.

 

deci te astept sa-mi arati la ce ai luat locul 4. la cat de bun te arati a fi, cred ca poti sa ne arati un clasament.

:crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3. Cum iti explici faptul ca, desi cu banii de la o etapa de RoSBK poti sa faci un intreg sezon in Campionatul National, nu vin mai mult de 5 romani la start? De ce prefera pilotii sa dea bani in plus intr-un campionat ce nici macar nu e sustinut de FRM?

 

Merci!

Sabin, inca astept raspunsul la intrebarea 3. Celelalte doua sunt evidente.

 

 

Probabil k si la anu voi merge la Serres si Slovakia

Ce timpi ai avut anul acesta la Serres si la SlovakiaRing?

 

Sper ca te-ai trezit la 7:30 azi-dimineata nu doar sa postezi, ci si sa te duci spre Brasov (unde, conform site-ului FRM, urmeaza sa fie ceremonia de premiere) sa-ti ridici titlul de vicecampion.

 

 

Tot pe site-ul FRM am gasit si clasamentul general, la sfarsitul anului 2012 (a se vedea in att). Prezenti la toate cele 4 curse (apropo, doar 4 curse pt un campionat?) ai fost doar tu si Pascota. Mistode si Vargolici au venit doar la etapele de la Istanbul, unde te-au si batut.

 

 

 

Ca o comparatie, pe site-ul "campionatului de amatori RoSBK", se vede numarul mult mai mare de romani prezenti la start. Si asta doar la SBK. Pe langa SBK mai e si SSP, GP Racer Cup 1000, GP Racer Cup 600.

 

 

.

clasament-general-frm-2012---cni-viteza-final-.pdf

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da... Eu am mers si la alea 3 pe aeroport si le-am terminat. SST ul a fost la Arad sa se bata pe aeroport dar a avut o problema tehnika si n-a mai intrat. Mistode, Varcolici, Pisi nu au fost decat pe Istambul. Eu am mers peste tot cu toate k Mistode este mult mai antrenat si are bani nu munceste k mine zi de zi sa faca motoare ce merg atat pe strada cat si in Ro SBK si Nationale si Balkanice-EstEuropene care merg... N-a cedat nimic in campionatele astea 2 . Nici a mea nici a lui Eduar Socaci care la Ro SBK din primul an a reusit spre final sa ajunga direct la Profi SS si sa stea mai bine de jumatate cursa la Slovaci pe 1!!! Asa arata evolutiile Pilotilor buni cu suportul meu...

 

2013 K si ViceCampion SBK Romania... Va anunt oferta mea si a clubului TGR:

 

2013, 10 curse Est European, 8 pe circuite 2 pe Aeroport la pretul de 50 euro fiecare. Total 500euro tot Championatul k taxa de participare plus 50 euro Licenta FRM, 50 Euro Asig Medicala si inca 15-20 euro asig medicala externa la fiecare cursa in parte...

 

Cam atat costa 2 serres la ROSBK... Am in programsi 2 serres la 50 bucata...

 

Asta inseamna FRM.

 

Nu sunt inca Director de Marcheting FRM, dar sunt Motociclist batran care din prietenie si respect ptr semeni mei ajut prin diverse metode sa aflati cum poti fi Tu in locul meu.

 

Poti?

 

 

Daca poti oferta te asteapta pana la finele lui 2012 alaturi de TGR- sabinzabarcencu@gmail.com 0722 936 646

 

 

 

Aia care nu pot, sa mearga cu cercul unde vor, dar sa termine cu intrebarile despre ce si cum eu, nu ei...

 

Poti vs ne poti



Scuze. Mai exact treaba sta asa ptr cei ce nu pot...

 

1.Turcia Izmit-Circuit 6-7 04 2013
2.Grecia Serres-Circuit 13-14 04
3.Serbia Batajnica Aeroport 4-5 05
4.Bulgaria Pleven Aeroport 8-9 06
5.Bulgaria Pleven Aeroport 20-21 07
6. Romania Bucuresti Aeroport 10-11 08
7.Turcia Izmit Circuit 14-15 09
8.Serbia Batajnica Aeoport 21-22 09
9.Romania TgMures Circuit 28-29 09
10. Bulgaria Pleven Aeroport 19-20 10


Tot in acest Champ si in aceleasi conditii pot participa si OldTimere-CaffeRacer pana in 84 racite pe aier.

Lucrez si eu la un prototip deasta Yamaha XJ 900 84 ce-l fac 2013...

post-11347-0-93712500-1355600573_thumb.jpg

Editat de SabinRace
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce timpi ai scos Sabin cu faimosul R1 pe Slovakiaring?

 

 

felicitari pt cupitza

Pai am scos 2.23 in antrenamente... In prima zi. Restul nu mai stiu. Mai stiu keram pe 2 la finalul cursei dupa Negrea si am fost descalificat.

 

Gata cu intrebarile. Ma intorc la departamentul tehnic strict R1 in acest topic si defapt ma intorc la treaba mea.

 

Aia care pot si vor ma pot contacta, sa le acord sprijinul meu in materie de race CNV si CEE.

 

Ptr RoSBK am doar transport si suport tehnic ptr sezonul 2013, si fata de aceasta Cupa RoSBK nu am nici programul si nici cu exactitate momentele in care pot asigura acest serviciu dar nu spun inca nu caci nu am la ce.

 

Ptr programari la RaceTek, ma eligerez abia peste 1-1.5 saptamani.

 

Un an nou fericit tuturor.

 

ce timpi ai scos Sabin cu faimosul R1 pe Slovakiaring?

 

 

felicitari pt cupitza

Faimos k era gata sa-si dea duhul si k inca nu intrasem decat in electronika lui si aia era praf... K aveam suspensia fara reglaje (polizate) si k mergeam cu un lant de tractor... Sau k gumele erau coapte si am scos timpii aia dupa ce m-am dat jos din duba condus cu 5 moto si o remorca la 90km/h mia aia de km fara oprire...

 

Tu poti sa faci k mine?

 

Oricum cupitza aia de Vicecampion nu are nici o legatura cu RoSBK. Acolo doar am cheltuit fara sa obtin nimic.

 

Nu ma mai intrebati de RoSBK k nu am si nici nu voi reprezenta eu nimic k pilot in acea cupa privata. Am un Sportiv ce ma reprezinta acolo si atat.

 

Veti vedea in 2013 k multi daia tari din RoSBK vor veni in Campionatul EstEuropean si National.

 

Am luat cupa si m-am laudat cu asta k sa fac reclama FRM si posibilitatilor date de FRM la pretzuri reale Romanasilor ptr a va ajuta sa imi luati titlul la anu. Nu voua celor ce doar intreaba ci idoli vostri ptr care imi puneti intrebarile.

 

Aia care pot vor veni si vor lupta K Romania sa fie puternica in loc sa mearga si sa cheltuie fara numar pe preturi de salarii din Germania, Austria si Italia. Aia sunt Sportivi din RoSBK. Care au bani dar nu au curaj sa intre unde merg eu. Nu Pot, le e frica de xtrim.

 

Cioi e singurul din EstEuropene care vine sa culeaga banii din partea lui Valentino in cursele unde si RoSBK apare...

 

Ce timp face Mistode si primi 10 din 150sportivi RoSBK fata de Cioi? Asta afla nu ce fac eu dupa 8 ani de pauza si o moto facuta din resturi. Sau daca tot te intereseaza ce fac eu atunci sa sti k 2013 va fi un sezon in care ma poti urmari pe cronometru.

 

CEE 2013 k pot.

 

Gata cu intrebarile k nu ma pot abtine sa nu raspund si sincer n-am timp de atata polologhia. Sunt resoftat pe creer si sparg asta pana la urma si vin sa iti raspund.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai am scos 2.23 in antrenamente... In prima zi. Restul nu mai stiu. Mai stiu keram pe 2 la finalul cursei dupa Negrea si am fost descalificat.

 

Pai cu 2.23, in Slovacia, la grupa unde se dau "baietii mari", erai pe locul 39.

 

post-28093-0-75800100-1355652405_thumb.jpg

 

E bine sa amintesti celor care citesc pe aici ca tu te-ai dat la clasa GP Rookies 1000.

 

 

La Serres, ai mers 1:34.102. Cu timpul asta iar nu te-ai calificat la "baietii mari". Ai terminat cursa pe locul 13, la aceeasi clasa GP Rookies 1000. Uite si clasamentul.

 

 

Sabine, eu apreciez faptul ca tu sustii si promovezi mersul pe circuit. Dar de acolo, pana a te mandri cu faptul ca esti vicecampion intr-un campionat ce aduna 5 oameni la start (nici aceia la fiecare cursa), e cel putin deplasat. Multi (poate chiar toti) dintre cei care se dau la clasa mare RoSBK te intrec pe orice circuit. Si atunci te intreb (defect profesional, prin natura meseriei mele pun multe intrebari): Cum poti sa te mandresti cu acest titlu de vicecampion al Romaniei, cand stii si tu bine ca sunt cel putin 20-30 de piloti romani mai rapizi decat tine? Daca simplul fapt ca RoSBK nu este recunoscut de FRM iti da acest drept, e trist.

 

Chiar daca preturile din RoSBK sunt mai mari, prefer sa platesc in plus pt siguranta mea (circuite decente, nu aeroporturi). Mai mult, vreau sa stau pe grila de start cu inca 30 de piloti, nu cu alti 4. Noi ne adunam mai multi cand mergem la un trackday, decat aduna FRM-ul la o etapa de CNV.

 

Sper ca FRM isi va schimba atitudinea, dupa ce se vor finaliza circuitele de la Adancata si Mures. Iar daca FRM-ul poate sa faca etape de 50 Euro pe aceste circuite, cu siguranta se vor inmulti si nr pilotilor la start. Nu pot decat sa le urez bafta!

 

 

 

Gata cu offtopic-ul. Mai sap prin comp sa pun ceva poze cu jucaria mea. Invit si pe restul s-o faca, daca tot e lunga iarna asta. :angry:

Editat de Stau-De-6
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai scos rau Sabin daca zici ca R1`le era "obosit",dar tu asa priceput si te duci la curse cu el praf? ,inseamna ca erai aproape aproape de 600&750 (mijlocul grupului) care scot sub 2:19

eu sunt "novice amatuer" ,nu cred ca pot scoate sub 2:35



o sa atasez fisa anul viitor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator gabriel58

uni comentati pe aici dar habar nu aveti ce inseamna competiti pe pista.sa platesti din bani tai,daca tata nu are sau nu e patron.vorbiti numai degeaba.atunci sa va vad cand e gata pista la mures si cu ce motoare veniti cu ce scule ca vb.numai degeaba pe aici.si faza e cand te crezi cocos pe pista trece pe langa un tinerel cu motor de 125.mai vb. noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu stiu ce sa fac...sa ma sparg de ras ...sau de plans!!

e zapada ...clar...dar mai bine mergeti la bautura sau... sa va rupeti nareta ( unii..altii.... :scratch: )...decat sa aberati din tastatura...cum ca sunteti ninja sau mari campioni!!

wake up...

aaaa....sa nu mai amintesc cat de mult ii uraste Eminescu ..pe unii!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mistode o poate face dar nu o face caci nu vrea sa reprezinte Romania ci sa faca Cash...

Am trait sa o aud si pe asta!

 

Va anunt oferta mea si a clubului TGR:

Aici voiai sa ajungi de fapt?

 

Aia care pot vor veni si vor lupta K Romania sa fie puternica in loc sa mearga si sa cheltuie fara numar pe preturi de salarii din Germania, Austria si Italia. Aia sunt Sportivi din RoSBK. Care au bani dar nu au curaj sa intre unde merg eu. Nu Pot, le e frica de xtrim.

 

Hai mai las-o ... La RoSBK ai jucat la liga mica si alora care iti dau 12-14 secunde pe tur le e frica de extrem.

Sa ne intelegem - motociclismul pe circuit este un sport foarte foarte scump. Daca tu pretinzi ca faci performanta, eu zic sa te mai gandesti. Nici macar aia foarte buni din RoSBK nu au sanse in campionatele care conteaza in lumea asta: WSBK, MotoGP. Nici macar Choy care este cel mai tare pilot care a luat starul in RoSBK nu a resistat in WSBK. Din pacate nici Cazacu nici Vrajitoru nu au facut lucruri mari la SSP in WSBK. Asta e nivelul la care este acest sport in tara noastra. Titlurile la balcanice, europene si alte competitii minore conteaza doar la strans palmares ca sa iei titlu de sportiv emerit si sa iei cash-ul de la minister. Vrei sa intram in discutia asta?

 

Oricum cupitza aia de Vicecampion nu are nici o legatura cu RoSBK. Acolo doar am cheltuit fara sa obtin nimic.

Pentru ca nivelul la RoSBK este mult mai sus decat la campionatul unde esti tu vice. La sfarsitul anului in RoSBK nu erai in primii zece si vb despre grupa mare, nu despre Rookies1000.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cata invidie di partea unor nimeni in materie de Motociclism.

 

Unii au cate un garajel cu preturi derizorii k sa existe si ei pe piatza pana le ia gatu un client.

Altii cuterrea cu busteanu strazile de prin apropiere

Si mai sunt altii ce nici macar motor n-au dar pun intrebari si raspund singuri.

 

Care din voi astia ati facut in toata viatza cat am facut eu intr-un sezon?

Care dintre voi astia 2-3... Ati reusit sa fiti ajutati de sponsorisi sa demonstrati k a meritat.

Care dintre voi astia au facut motoare de curse ce au rezistat si au urcat pe podiumurile din cele 3 Champ in care am fost si eu?

 

Va spun eu. Niciunul!!! E doar goarna de voi si daca cu ea sunteti in gura tot pe ea o aveti si in poponeata atunci cand intreb care Poate...

 

Aia care sunt invidiosi pe lumea asta si se roaga sa ramana vecinu fara capra sunt oameni de care am invatat la gradinitza. E clar ca ei au ramas repetenti si la aia...

 

Sincer sunt inca aici pe forum k sa ajut. Pe bani nu pe vorbe. Sa scot motociclisti din namolul aruncat prin minciuni si falseturi, sa fac tot ce pot sa nu se intepe cei la inceput de drum cu tot felul de aberatii aruncatede inteligentii butoanelor si al preturilor fara concurent.

 

Sunt aici cu fruntea sus ptr ceea ce am facut-fac si am de gand sa fac. Si sunt nu doar aici ci si in SUA si in Bulgaria si in Turcia,Serbia,Slovacia, Italia,Ungaria, Germania si peste tot unde sunt chemat sau platesc k sa fiu primit.

 

Sunt si pot. Nu m-a daramat nici criza si nici vorbele aurolacilor ce au incercat si incearca asta din supra invidie si gelozie.

 

Nu mai raspund repetentilor, ci doar celor ce au nevoie de ajutor pe sectiunea R1 sau oricare alta sectiune moto la care pot ajuta.

 

O fac cu placere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...