Sari la conținut

Detinatori de Yamaha R1


kima
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare tuturor. Sunt nou pe aici si as avea o intrebare si eventual un raspus concret: Unde pot gasi codul de culoare al motocicletei? Precizez ca am R1 2004, culoarea initiala Apple Candy Red, as vrea s-o vopsesc iarna aceasta sau daca stiti pe cineva din Timisoara pentru aceasta operatiune. Nu vreau neaparat culoarea ei originala fiind foarte scumpa (400-500 euro) , dar macar in proportie de 80-90% sa semene. Multumesc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu bag mana in foc ca a fost 100% Candy Red, din auzite de la ceilalti posesori de R1 identic cu al meu si ce-am gasit pe net... Manu_vvu asa arata motocicleta mea inainte si fix cu aceleasi specificatii (desi nici codul acesta pentru lava red nu stiu unde-l pot gasi). George05 unde pot gasi codul acela de la Mazda care seamana cu culoarea motocicletei? Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Culoarea Tracer-ului tau pare prea inchisa fata de ce aveam pe R1. Cred ca pana la urma o sa caut o culoare asemanatoare cu fostul "rosu" de la vreo masina. Multumesc!


» Post actualizat in 09 Dec 2017 17:58

Desi ochiul iti poate juca feste, am gasit pe site-ul acesta probabilul cod. Si coincide cu codul de la Tracer-ul lui TNG. Atasez mai jos link-ul pentru cei ca mine, care poate ar dori sa-si revopseasca motocicleta. Va multumesc inca o data.

https://www.colorrite.com/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta înseamnă ca e scumpă. În coteț stau găinile care fac ouă.

Și Cum în ziua de azi dacă ai un cofrag de ouă Îți cumperi o mașină. ..Cu doua sau trei poți lua și un r1.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salutare colegi!

Am lasat motocicleta cam de izbeliste anul acesta, nu prea am avut timp deloc.

Am nevoie de un service/mecanic bun, am ceva probleme la motor(tind sa dau vina pe simeringurile de la supape, curge mult ulei pe la galeria de evacuare a cilindrului 2, si merge in 3)

Vreau un mecanic/service cat se poate de serios, care sa imi faca o constatare cap-coada a motorului, si reparatia aferenta.

Daca imi puteti recomanda, va sunt recunoscator!

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Salutare. Vreau sa adaptez un set de etriere fata de la R1 04/06 la alta furca pt un proiect.. ce distanta este intre prezoane/ raport calitate franare.. pt modelul asta de etrier?

post-68579-0-13630500-1517323516_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...