Sari la conținut

Malibu Canyons, Los Angeles, California, Us


Postări Recomandate

Mai mare placerea sa te dai pe acolo.

 

Sa-ti traiasca si mobra, btw. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cateva asa, la repezeala, ca tot admir aici pozele altora, si mi-am adus aminte ca si eu am :)

 

Pozele sunt superbe; dar 'mai superba' este zona; am fost si eu pe-acolo si abia astept sa mai ajung.

Sa te dai cu motorul prin California este unul din cele mai bune lucruri care ti se pot intampla....

Te invidiez !! :moto:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mmda... superba California intr-adevar.... paradisul bikerilor dupa parerea mea... . drumurile astea superbe, vremea tot timpul insorita (poti merge calare 12 luni pe ani), ocean, desert, padure, munte, de toate sunt ...

dar dupa parerea mea adevarata cireasa de pe tort e lane-splittingul LEGAL :) asta face toata diferenta dintre A STA in trafic ca si cagerii (ro: "conservarii" lol) si A MERGE !!

 

lane-splitting : adica e legal sa mergi printre masini* (oprite sau ba)

 

greu de explicat .... placerea de a depasi masinile (inclusiv sau mai ales! de politie) oprite in trafic :moto: dar si teroarea cand o mamacita cu telefonul intr-o mana si rujul in cealalta, stand cu ochii in oglinda si la volanul unui gipan cat casa incepe sa alunece peste banda ta de mers... :moto:

 

la modul serios, lane-sharingul salveaza o groaza de timp, benzina si nervi, si se pare ca si statistic vorbind, in "stop and go traffic", e mai safe sa mergi intre masini paralel cu ele, decat intre masini pe aceeasi linie cu ele, riscand sa te faca sandwich adormita din paragraful de mai sus

 

 

 

 

 

*

in anumite conditii.... :blbl:

 

====================================

4 wheels move the body... 2 wheels move the soul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

faine drumuri acolo, imi plac si conservele de acolo(GT negru). in schimb e cam nasoala faza cu men at work fix in curba cu vizibilitate redusa :rolleyes: .

oricum, spor la km sau mile daca asa ii(le) numeri :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mmda... superba California intr-adevar.... paradisul bikerilor dupa parerea mea... . drumurile astea superbe, vremea tot timpul insorita (poti merge calare 12 luni pe ani), ocean, desert, padure, munte, de toate sunt ...

dar dupa parerea mea adevarata cireasa de pe tort e lane-splittingul LEGAL :rolleyes: asta face toata diferenta dintre A STA in trafic ca si cagerii (ro: "conservarii" lol) si A MERGE !!

 

lane-splitting : adica e legal sa mergi printre masini* (oprite sau ba)

 

greu de explicat .... placerea de a depasi masinile (inclusiv sau mai ales! de politie) oprite in trafic :kali: dar si teroarea cand o mamacita cu telefonul intr-o mana si rujul in cealalta, stand cu ochii in oglinda si la volanul unui gipan cat casa incepe sa alunece peste banda ta de mers... :banana:

 

la modul serios, lane-sharingul salveaza o groaza de timp, benzina si nervi, si se pare ca si statistic vorbind, in "stop and go traffic", e mai safe sa mergi intre masini paralel cu ele, decat intre masini pe aceeasi linie cu ele, riscand sa te faca sandwich adormita din paragraful de mai sus

 

 

 

eu stiam ca e doar tolerat, nu si legal. in NY si in NJ chiar e enforced.

 

oricum, tare tare, hai weekendul viitor impreuna prin san gabriel mountains...

 

uite pe unde am fost eu:

 

/index.php?showtopic=206097

 

*

in anumite conditii.... ;)

 

====================================

4 wheels move the body... 2 wheels move the soul !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte frumos...imagini superbe...da las ca si la mine in wiscounsin ai ce vedea :lol:) ferme:))

bafta si asfalt uscat..

daca vreti sa vedeti neste peisaje in wi 630 339 6574 poate ajungeti si pe aici.. mai vb si io romaneste..mai ma vad si eu cu neste romani:))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...