Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

ma intereseaza si pe mine sa vad si sa cumpar un monster 2005+ (nu am timp sa stau sa citesc anunturile...) daca deranjez cu o vizita cand va intalniti voi am sanse sa vad ceva sau nimeni nu vinde nimic... :disappointed: tx

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Symbolic, bah, si tu, si blondu, sunteti batuti in cap. omu e din husi, care e la mama dracu fata de andu, care se afla in bucuresti. doooh.

 

combinam noi o cazare pentru omu...ce drq.... :D cel mai bine il vede Andu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cristi, daca turometrul era cu leduri si se prindea de-asupra martorilor, cred ca era un kit ducati. i-am zis de varianta asta si cred ca vrea sa schimbe bordul complet fara sa se mai complice.

Era turometru clasic de ducati , analogic , cu cadran alb .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Daca vreunul dintre voi aveti pe acasa un capac de ambreaj uscat stock sau o maneta de ambreaj rupta (ca sa nu tai una buna ) care va prisosesc , anuntati-ma si pe mine .

O zi buna va doresc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, cineva interesat de un Monster din 2000 ? Toate consumabilele + curelele de distributie schimbate, + custom parts pret 3000 iepurasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hoalexandru, prinderea la ceasuri e aceeasi, dar nu le vei putea folosi. sunt multe diferente, una la mana e kilometrajul care e digital si mecanic, ca la 600, apoi cheia cu cip, apoi nu ai mufe, bla bla. deci nu merge. sezi bland, nu arunca banii aiurea.

 

FLK, poate te rezolv eu cu mansonul ala. vrei si colierele de prindere?

 

MirceaRM, 620 e un model reusit, ai injectie la el, frane brembo, consum mic (4 afara, 6 oras). nu o sa iti ia capul cu puterea, e chiar bland, dar e foarte manevrabil si usor de servisat. cu niste tobe de carbon si un filtru de aer sport, faci o motocicleta de senzatie din ea. acum depinde si in ce stare e monsterul pe care l-ai gasit tu. da-ne un link sa il vedem si noi.

 

da-mi te rog un nr. tau de telefon sa vb, mersi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Daca vreunul dintre voi aveti pe acasa un capac de ambreaj uscat stock sau o maneta de ambreaj rupta (ca sa nu tai una buna ) care va prisosesc , anuntati-ma si pe mine .

O zi buna va doresc !

 

 

am eu o maneta de ambreiaj, nu e rupta, dar e fff indoita.de fapt cred ca o stii.daca ai nevoie de ea...let me know

 

:D

 

cine are niste capete de ghidon de dat?merci

Editat de gogoshika
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare ! Daca vreunul dintre voi aveti pe acasa un capac de ambreaj uscat stock sau o maneta de ambreaj rupta (ca sa nu tai una buna ) care va prisosesc , anuntati-ma si pe mine .

O zi buna va doresc !

Am omis o chestie ... E vorba de o maneta de ambreaj cu reglaj . Merci Cata , dar nu se potriveste aia (ti-o ceream eu demult) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost. blondachis, am carat carta dupa mine, am incercat sa te sun. cam pauza. eu azi la 4 ma car cateva zile asa ca ne auzim de luni daca mai e cazul :D

 

sebi scuze, am uitat ca ieri trebuia sa ma vad cu promotia si ... am ajuns la academie dupa ce a inceput ploaia si nu mai era nimeni in zona.

 

alex o sa dea examenul de moto dar duap 13 iulie, acum are licenta. el vroia sa isi ia carnetul inainte numa ca nu mai are timp.

iesim intr-o seara la bere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei !

 

Am facut tura aia de proba de care va povesteam .

Monstrul s-a comportat frumos ...se duce imediat la 120 -130 . Sta frumos pe asfalt , se aude minunat ....insa are si o problema . Cum naiba se iau curbele cu el ??? :):D)

Am incercat sa ma aplec , si nu merge ( vobleaza fatza de ma sperie ) . Am incercat din ghidon si era sa zbor in cap . Am incercat la peste 120 km/h si vobleaza si mai tare + ca nu imi da voie sa ma aplec ( opune o rezistenta incredibila ) .

Ma gandesc acum ca poate asa e normal ....dar totusi .... poate fi problema la furca ?

In timpul transportului mobra a stat sprijinita in ghidon . Ma gandesc sa nu se fi intamplat ceva de la shocuri .

A ! Si inca ceva ! Care e pentru Monster viteza de croaziera ? Proprietarul nu merge cu mai mult de 100 si ma gandesc sa nu fie putin :) .

 

 

Noroc !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragii mei !

 

Am facut tura aia de proba de care va povesteam .

Monstrul s-a comportat frumos ...se duce imediat la 120 -130 . Sta frumos pe asfalt , se aude minunat ....insa are si o problema . Cum naiba se iau curbele cu el ??? :):D)

Am incercat sa ma aplec , si nu merge ( vobleaza fatza de ma sperie ) . Am incercat din ghidon si era sa zbor in cap . Am incercat la peste 120 km/h si vobleaza si mai tare + ca nu imi da voie sa ma aplec ( opune o rezistenta incredibila ) .

Ma gandesc acum ca poate asa e normal ....dar totusi .... poate fi problema la furca ?

In timpul transportului mobra a stat sprijinita in ghidon . Ma gandesc sa nu se fi intamplat ceva de la shocuri .

A ! Si inca ceva ! Care e pentru Monster viteza de croaziera ? Proprietarul nu merge cu mai mult de 100 si ma gandesc sa nu fie putin :) .

 

 

Noroc !

 

nu e normal,

dimpotriva, cu monsterul te apleci in curbe pana cand atingi cu scaritele asfaltul

 

iar viteza de croaziera este undeva in jur de 120-140 km/h,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care mai stiti de unde pot lua niste capete de ghidon si o pereche de oglinzi??

 

mymoto, kawa nu au ce imi trebuie...

Salut . Pe stoc capete de ghidon rizoma si barracuda sub pret catalog. Tot pt monster pe stoc mansoane , crash pad-uri puig , semnalizari .

post-18817-1246617126_thumb.jpgpost-18817-1246617165_thumb.jpgpost-18817-1246617238_thumb.jpgpost-18817-1246617281_thumb.jpg

Oglinzi Barracuda street , ego racing

post-18817-1246617989_thumb.jpgpost-18817-1246618015_thumb.jpg

Daca cineva vrea "shosethutza" :) pt rezervor lichid frana 7€ sa-mi lase un mesaj pe mess.

post-18817-1246617688_thumb.jpgpost-18817-1246617729_thumb.jpg

 

Va salut pe totzi - pe unii v-am cunoscut la penultima intalnire. Respect pentru ca ati reusit sa creati acesta comunitate monsterista atat de unita :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut toturor sunt nou printre voi, dar sper sa ma primiti si pe mine cu monstrul meu negru la discutii plimbari intalniri :)

Numele meu este Dan si sunt mandru posesor al unui Ducati Monster Dark :)

Editat de dan_mstr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...