Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Blondule,nu ma uita cu tricoul ala...rosu...marimea M...saru'mana

nu am uitat, au promis ca maine este gata,

asa ca daca ai drum prin zona trafic greu poti sa-l ridici si singur.

uite si un link cu harta: http://www.salutbucuresti.ro/planoras/swf_...-6945&-9159

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mi-e peste mana rau blondule,e departe tare!

Daca poti ridica-l tu si ne vedem maine sau duminica si-l iau de la tine.

Sar'na!

 

Monsteristule,Satana,esti in elementul tau pe pagina asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor.Sunt si eu nou posesor de Ducati Monster 750 din '99.Moto pana acum se prezinta f bn o am de doar cateva zile.

Am o mica problema cu semnalizarea fata dreapta cred ca e ars un bec si cu indicatorul d ebenzina care sta mereu aprins.

Mentionez ca sunt incepator incepator,deci am facut 5 ore de scoala dupa care am dat examenul si mi am luat moto asta,inca incerc sa ma obisnuiesc sa nu ma mai smuceasca la plecari sau cand schimb vitezele.

Am citit tot pe forum aici cred ca la 20 de mii de km sau odata la 2 ani trebuie schimbata nush-ce curea.Daca poate cnv sa mi dea mai multe detalii as fi recunoscator ca nu am intrebat fostul proprietar despre asa cv.

Mmm...cam atat deocamdata.

 

O zi buna tuturor si aveti grija!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor

Semnalizarea dreapta e usor sa o verifici.Nu vad care e problema.

Indicatorul de benzina aka martorul de benzina il faci sa se stinga cand bagi... benzina! :)

La 20 000 km sau 2 ani trebuie sa schimbiu curelele de distributie. Cost: 80 euro ambele + manopera.Operatiune relativ simpla dar vitala daca vrei sa mai ai motocicleta.(functionala)

 

Multa bafta. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor.Sunt si eu nou posesor de Ducati Monster 750 din '99.Moto pana acum se prezinta f bn o am de doar cateva zile.

Am o mica problema cu semnalizarea fata dreapta cred ca e ars un bec si cu indicatorul d ebenzina care sta mereu aprins.

Mentionez ca sunt incepator incepator,deci am facut 5 ore de scoala dupa care am dat examenul si mi am luat moto asta,inca incerc sa ma obisnuiesc sa nu ma mai smuceasca la plecari sau cand schimb vitezele.

Am citit tot pe forum aici cred ca la 20 de mii de km sau odata la 2 ani trebuie schimbata nush-ce curea.Daca poate cnv sa mi dea mai multe detalii as fi recunoscator ca nu am intrebat fostul proprietar despre asa cv.

Mmm...cam atat deocamdata.

 

O zi buna tuturor si aveti grija!

 

in afara de tot ce au zis baietii, verifica bine si sigurantele. cred ca le ai sub sa. vezi sa nu fie niciuna arsa :)

Mesaj completat

 

 

HELP - am nevoie URGENT de cablu de acceleratie[/b] (tur, dar cred ca merge si de retur) pentru Monster 600. Oricine vine macar cu o informatie despre unde as putea gasi rapid asa ceva are o bere de la mine. Sau mai multe.

 

Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Seara buna!Ce e cu linistea asta de 2 zile?nici un monsterist care sa mai faca o plimbare,ceva?sau macar o simpla discutie?Si,daca tot am inceput sa o lalai aici...as vrea sa cunosc si eu monsteristii de prin zona mea (galati,bacau,vaslui,iasi).Poate cand va fi vreme mai buna si o sa se prezinte si motoreta mea bine,ca acum tuseste si nush ce naiba are,facem o escapada.

 

O seara buna

Mesaj completat

Seara buna!Ce e cu linistea asta de 2 zile?nici un monsterist care sa mai faca o plimbare,ceva?sau macar o simpla discutie?Si,daca tot am inceput sa o lalai aici...as vrea sa cunosc si eu monsteristii de prin zona mea (galati,bacau,vaslui,iasi,etc).Poate cand va fi vreme mai buna si o sa se prezinte si motoreta mea bine,ca acum tuseste si nush ce naiba are,facem o escapada.

 

O seara buna

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

HELP - am nevoie URGENT de cablu de acceleratie[/b] (tur, dar cred ca merge si de retur) pentru Monster 600. Oricine vine macar cu o informatie despre unde as putea gasi rapid asa ceva are o bere de la mine. Sau mai multe.

 

Multumesc.

 

sunt diferite cablurile si se cumpara separat din pacate. Mai nasol e ca nu prea se fac de mana prea usor. Eu mi-am refacut unul initial prinzan capetele la un strungar dar cand am tras prima data s-a rupt, fireste, asa ca am pierdut timpul aiurea.

 

Ca recomandare ia-ti unul nou.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt diferite cablurile si se cumpara separat din pacate. Mai nasol e ca nu prea se fac de mana prea usor. Eu mi-am refacut unul initial prinzan capetele la un strungar dar cand am tras prima data s-a rupt, fireste, asa ca am pierdut timpul aiurea.

 

Ca recomandare ia-ti unul nou.

 

salut,

 

multam de sfat. si eu mi-am facut unul si am inceput sa merg cu el. cred ca initial era cablu de bicicleta, dar s-a potrivit la fix. sper sa tina.

 

problema cu cel nou e ca nu gasesti nicaieri pe stoc si dureaza mult pana vine (cam 2-3 saptamani). raspunsul pe care l-am tot primit cand m-am interesat si am fost uimit de asemenea durata de livrare a fost "eh, pai daca va trebuie italiene..."

 

ma rog, noi sa fim sanatosi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Am si eu o problema:nu gasesc baterie pt monsterul meu.Pana acum am avut yoshua 12V,16A.am fost pe la niste service-uri dar nimic(specific faptul ca orasul meu e "praf"),au zis sa incerc luni dar pana atunci ma gandeam daca ma poate indruma cnv pe un site ceva sa fac o comanda sau orice alta idee.

 

O zi buna!

Mesaj completat

Yuasa pardon :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Am si eu o problema:nu gasesc baterie pt monsterul meu.Pana acum am avut yoshua 12V,16A.am fost pe la niste service-uri dar nimic(specific faptul ca orasul meu e "praf"),au zis sa incerc luni dar pana atunci ma gandeam daca ma poate indruma cnv pe un site ceva sa fac o comanda sau orice alta idee.

 

O zi buna!

Mesaj completat

Yuasa pardon :P

sal

avea kindaru de vanzare ... din alea p gel ... si eu tot din aia am si merge brici ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor.Maine (sambata) ajung prin Bucuresti (deh, ac/dc) - intrebarea mea este daca se aduna ducatistii undeva in weekend, poate reusesc sa vin si eu sa-mi clatesc ochii cu niste eye-candy.

Cele bune. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor.Maine (sambata) ajung prin Bucuresti (deh, ac/dc) - intrebarea mea este daca se aduna ducatistii undeva in weekend, poate reusesc sa vin si eu sa-mi clatesc ochii cu niste eye-candy.

Cele bune. :P

 

din pacate adunarea generala e miercurea, lacademie.. pe la un 7 seara, asa. dar cred ca vor mai veni oameni la AC/DC, asa ca eu cred ca vom putea lua legatura. lasa si tu un nr de telefon :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Erm... Daca maine devin detinator de ST4, am loc pe canapea? :P

 

nene, nu numai ca ai loc, dar o sa te si poti lafai, ca la cat de dezbinati suntem, sunt multi care stau pe jos, altii se ascund dupa soba, unii se atarna de lustra, altii vomita la baie, canapeaua e pustie si asteapta sa fie revergorata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...