Sari la conținut

Monster Lounge


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 15,7k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

welcome.

ai putea sa iei finalele de la prietenul lui Andrei (s-a discutat putin mai in spate) si sa vbesti cu dynamite brothers ( sunt aici pe forum) pentru o legatura intre galerii si finale.

 

 

mersi mult pentru ajutor si scuze pentru intarzierea cu care am raspuns

 

Să-l stăpânești sănătos.

 

Termignoane la preț rezonabil pentru mobra ta n-ai să găsești, e model destul de nou. Vinde cineva pe aici dar sunt de 696, iar ție nu ți se potrivesc. Caută pe ebay, acolo ai șansele cele mai bune să dai de ceva.

 

Apoi, pentru motoreta ta, mai ales în zona aia, te sfătuiesc să găsești mai degrabă garaj. Atrage privirile, și nu e bine.

beer.gif

EDIT: s-ar putea să ți se potrivească Termignoni de 696. Vorbește cu floreaandrei. Succes!

 

Multzam fain pentru raspuns si scuze pt intarziere. si am gasit deja garaj :D

 

salutare din nou...dupa vreo doua-trei saptamani de lipsa de pe forum. participa vreunul dintre voi la caravana Ducati de la mamaia, din 23 iunie? am primit mail de la Metrotehnica (ca si multi dintre voi, presupun), as vrea sa particip si ma asteptam ca subiectul sa fie putin mai popular pe aici. ori nu m-am uitat eu unde trebuie, ori e prea devreme, ori....altceva. oricum, intrebarea mea este: mai pleaca vreunul dintre voi sambata din Bucuresti catre Mamaia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare din nou...dupa vreo doua-trei saptamani de lipsa de pe forum. participa vreunul dintre voi la caravana Ducati de la mamaia, din 23 iunie? am primit mail de la Metrotehnica (ca si multi dintre voi, presupun), as vrea sa particip si ma asteptam ca subiectul sa fie putin mai popular pe aici. ori nu m-am uitat eu unde trebuie, ori e prea devreme, ori....altceva. oricum, intrebarea mea este: mai pleaca vreunul dintre voi sambata din Bucuresti catre Mamaia?

 

Eu nu.

E frumos că se organizează chestii, dar să mergi 250km pe drum drept până la mare ca să bei un cocktail în Princess... să zicem că prefer să mă dau pe curbe smile.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah cred ca ma bag si eu la transalpina.

daca mai sunt baieti care pleaca din bucale, o facem. + 1 nici eu nu am chef sa merg 300km pana in mamaia ca sa beau un suc si dupa sa vin inapoi. macar de era marea calda sau ceva, dar nici atunci

 

ok, presupun ca ne cazam pe la o pensiune ceva, nu ? eu pe monster am loc doar de un rucsac :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Înainte de toate haideți să decidem perioada: vineri-sâmbătă, sau sâmbătă-duminică? BoogA (Sergiu) nu prea poate să-și ia liber ambele zile de week-end, deci ar prefera prima variantă.

 

Eu nu am nici o preferință.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu pot merge oricand. as prefera putin mai rapid totusi ca sa avem si noi o zi de refacere (duminica zic)

 

cazarea la pensiune ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul de intoarcere eu zic sa l hotaram la fata locului.Eu zic sa ne cazam in Sibiu,e frumos orasul,sunt o gramada de locuri unde putem sa mancam,bem o bere etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Monsteristi, cine are 620 ie? Ce specificatii are motorasul asta? Ce putere/cuplu si la ce rpm are? Intreb la voi ca pe net gasesc 10 variante diferite. Pana in ce an s-a produs si cate valve are? Sper ca nu intrec masura cu intrebarile :D.

din ce stiu productia e 2002-2004, 2 valve, in jur de 60Hp, Cuplu/RPM nu cred ca te intereseaza asa tare, ca nu ai sa stai tu cu ea spre ex in 8-9000RPM doar ca sa ai cuplul maxim.

 

mai multe nu stiu ce sa zic.

 

daca vrei sa te ducatizezi hai miercuri la o intalnire cu noi. berea o dau eu. (invitatie valabila pt toti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si sa vedem un poponeata, o tzatza, pentru aia norocosi 2 curi 2 tzatze

 

 

Maiiii...mai, mai ce e dezmatul asta aici? voi va dati cu motoarele sau va duceti la agatat??? :nono: eu va stiam baieti seriosi, ducatisti, academicieni.... :scratch: ori sunteti golani ori nu mai sunteti????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da...inteleg asadar ca deplasarea la mamaia nu e populara deloc. Sunt curios daca totusi merge careva acolo. plimbare placuta pe transalpina si asfalt uscat

 

din ce stiu productia e 2002-2004, 2 valve, in jur de 60Hp, Cuplu/RPM nu cred ca te intereseaza asa tare, ca nu ai sa stai tu cu ea spre ex in 8-9000RPM doar ca sa ai cuplul maxim.

 

mai multe nu stiu ce sa zic.

 

daca vrei sa te ducatizezi hai miercuri la o intalnire cu noi. berea o dau eu. (invitatie valabila pt toti)

 

 

deci unde va intalniti miercuri si cand ca ma gandesc sa trec si eu daca nu apare nimic neprevazut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Maiiii...mai, mai ce e dezmatul asta aici? voi va dati cu motoarele sau va duceti la agatat??? :nono: eu va stiam baieti seriosi, ducatisti, academicieni.... :scratch: ori sunteti golani ori nu mai sunteti????

 

uuupsss. m-ai prins

pai mada cu ducati urile intruna e dezmatz :))))

Editat de Alexdimi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drumul de intoarcere eu zic sa l hotaram la fata locului.Eu zic sa ne cazam in Sibiu,e frumos orasul,sunt o gramada de locuri unde putem sa mancam,bem o bere etc.

 

Sunt pentru!

 

Monsteristi, cine are 620 ie? Ce specificatii are motorasul asta? Ce putere/cuplu si la ce rpm are? Intreb la voi ca pe net gasesc 10 variante diferite. Pana in ce an s-a produs si cate valve are? Sper ca nu intrec masura cu intrebarile :D.

 

620-ul s-a produs între 2002 și 2006.

 

În tot acest timp, motorul a fost același: Desmodue (2 supape desmodromice pe cilindru), răcire pe aer, 618cc.

 

În 2005 a avut loc o evoluție cu ocazia căreia s-au schimbat putin caracterisiticile. Astfel:

  • Între 2002 și 2004: 177kg (la gol), 60cp @ 9500rpm și 54 N/m @ 6750rpm, cutie în 5 trepte
  • Între 2005 și 2006: 168kg (la gol), 63cp @ 9500rpm și 56 N/m @ 6750rpm, cutie în 6 trepte

În total au existat 4 versiuni de echipare:

  • 620 "standard" (2002-2006)
  • 620 S (2002-2003), cu bascula din aluminiu și ceva elemente din carbon
  • 620 Dark SD (2002-2005)* cu un singur disc pe față și cutie cu 5 viteze**
  • 620 Dark DD (2005-2006)* cu doua discuri pe față și cutie cu 6 viteze

* Dark SD și DD s-au fabricat în paralel în 2005.

** Deși s-a fabricat și în 2005, Dark SD a rămas cu cutia în 5 trepte.

 

620 a fost înlocuit în 2007 de 695.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa moara pestii mei. de ce nu faceti niste posturi pe wiki :)) ?

 

cand mai vine cate un dude care pune o intrebare sunteti niste mici ENCARTA :)))

 

@ crazy -> asta cam seamana cu tine :)) imi place si topicul f mult :makeout:

(e vba de al 2-lea post de pe pagina - iorgu )

 

/index.php?/topic/679653-motociclisti-pasionati-de-sex/page__st__100

Editat de Alexdimi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ crazy -> asta cam seamana cu tine :)) imi place si topicul f mult :makeout:

(e vba de al 2-lea post de pe pagina - iorgu )

 

/index.php?/topic/679653-motociclisti-pasionati-de-sex/page__st__100

nu am ineles la ce te-ai referit.

 

 

acum, intrebarea mea e: stie cineva unde gasesc releu de incarcare pt Ducati cred ca al meu e gata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@PzKpfW ca vorbeam aseara de evacuari/galerii custom, dar si pentru altii interesati, mi se pare ca fac treaba baietii astia. Nu stiu daca se baga si la moto... dar cine este interesat poate sa-i intrebe.

Personal, mi se pare ca au unele lucrarari foarte reusite :)

Editat de silvik1313
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@PzKpfW ca vorbeam aseara de evacuari/galerii custom, dar si pentru altii interesati, mi se pare ca fac treaba baietii astia. Nu stiu daca se baga si la moto... dar cine este interesat poate sa-i intrebe.

Personal, mi se pare ca au unele lucrarari foarte reusite :)

 

La modul în care lucrează, know-how-ul că să facă galerii și la motociclete sigur îl au. Chestia e totuși că la motociclete există de obicei și arcuri la îmbinări, și un anumit fel de garnituri. Oricum, dacă are cineva nevoie (Sergiu, are you reading this?) și îi contactează pentru detalii, să împartă informația și cu noi.

 

În altă categorie: cine vine mâine până la urmă? Confirmați/infirmați aici și haideți să schimbăm ceva numere de telefon pe PM (pentru cei ce merg), ca să putem stabili locul de întâlnire pentru mâine dimineață.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...