Sari la conținut

Accident In Sing. De Padure (mures)


cr 125 KGL
 Share

Postări Recomandate

Ma intreb si eu daca stie cineva cine sunt cei implicati in accident ieri 1Mai pe drumul spre Bezid.Dupa cum aratau motoarele (mai ales scooterul) mi s-a parut destul de grav. Cand am ajuns la fata locului tocmai decola elicopterul cu unul dintre ei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accident grav ieri după-amiază Âşi în MureÂş, unde doi motocicliÂşti au fost duÂşi cu elicopterul SMURD la spital, după ce s-au tamponat.Vinovată ar fi tânăra de pe motoscuter, care a intrat într-un viraj fără să se asigure. Motociclistul, care e Âşi el de vină pentru că nu a păstrat distanța legală, nu a mai avut cum să o evite. Norocul lui e că purta cască, altfel n-ar fi scăpat cu viață.

 

Numai atat scrie... :rusinica:

Care stie mai multe, dintre cei din Mures ? :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost acolo si am facut si ceva poze . ".Vinovată ar fi tânăra de pe motoscuter, care a intrat într-un viraj fără să se asigure." , era linie dreapta asa ca nu stiu ce viraj au vazut cei de la PRO TV.

post-14351-1209729308_thumb.jpg cand am ajuns eu , o scoteau pe femeie de sub camion, iar scuterul era in fata ambulantei.

post-14351-1209729357_thumb.jpg

post-14351-1209729375_thumb.jpg

post-14351-1209729396_thumb.jpg

post-14351-1209729414_thumb.jpg

post-14351-1209729486_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate e de vina motociclistul, nu zic ca nu, poate e poate nu, dar cand ii aud pe oamenii astia care zic , pfailei ce viteza avea .... "a trecut racheta" ...Oameni buni poate avea 50km/h cu 8.000rpm , normal, daca e turata tare sigur are viteza... supersonica chiar.

Insanatosire grabnica ranitilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate e de vina motociclistul, nu zic ca nu, poate e poate nu, dar cand ii aud pe oamenii astia care zic , pfailei ce viteza avea .... "a trecut racheta" ...Oameni buni poate avea 50km/h cu 8.000rpm , normal, daca e turata tare sigur are viteza... supersonica chiar.

Insanatosire grabnica ranitilor!

 

Si mai ales in frana de motor urla poate mai rau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De fapt scuteru' s-a bulit in halul ala de la frana de motor de yamaha. Si femeia s-a speriat si a sarit sub camion. Iar el de ciuda a dat un sut la roata din fata. Iar oamenii din sat erau asa bauti incat au crezut ca el avea viteza.

 

Ati citit basmul scris de FasT pLAy, cristian78 si ZLI

 

Sa speram ca nu e grav

 

Voi ati vazut vr-un motociclist sa mearga tare? Nooo!

 

Treziti-va.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De fapt scuteru' s-a bulit in halul ala de la frana de motor de yamaha. Si femeia s-a speriat si a sarit sub camion. Iar el de ciuda a dat un sut la roata din fata. Iar oamenii din sat erau asa bauti incat au crezut ca el avea viteza.

Pe margine ...marmota ...taia bilete la curiosi ...si sincer, el avand 60 km/h ...de ce nu a evitat-o pe scuterista? Pai sa vezi ca nu ...ca de fapt ...

 

Ati citit basmul scris de FasT pLAy, cristian78 si ZLI

 

Tare basm ...alte carti ati mai scris? :banana:

 

Morala fabulei, NU MAI GONITI CA DISPERATII, IN SPECIAL IN LOCALITATI :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe margine ...marmota ...taia bilete la curiosi ...si sincer, el avand 60 km/h ...de ce nu a evitat-o pe scuterista? Pai sa vezi ca nu ...ca de fapt ...

 

 

 

Tare basm ...alte carti ati mai scris? :banana:

Da. POVESTEA "VORBEI" de Ion Creanga, dar numai pentru cunoscatori :rolleyes:!

 

Acum pe bune. Habarnistii care se strang ca la "urs" pe langa vreun accident ma enerveaza la culme. Toti isi dau cu parerea cam cat de "tare" venea motociclistul, doar auzind motorul ambalat.

 

Este foarte adevarat ca unii merg tare si sunt inconstienti, dar haideti sa nu ne luam dupa gura lumii, ( lume care , fie vorba intre noi, inca ne mai percepe ca pe niste extraterestrii)

Editat de cristian78
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De fapt scuteru' s-a bulit in halul ala de la frana de motor de yamaha. Si femeia s-a speriat si a sarit sub camion. Iar el de ciuda a dat un sut la roata din fata. Iar oamenii din sat erau asa bauti incat au crezut ca el avea viteza.

 

Ati citit basmul scris de FasT pLAy, cristian78 si ZLI

 

Sa speram ca nu e grav

 

Voi ati vazut vr-un motociclist sa mearga tare? Nooo!

 

Treziti-va.

 

mah tu chiar ai dreptate. nici un motociclist nu merge tare. nici io nu am vazut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De fapt scuteru' s-a bulit in halul ala de la frana de motor de yamaha. Si femeia s-a speriat si a sarit sub camion. Iar el de ciuda a dat un sut la roata din fata. Iar oamenii din sat erau asa bauti incat au crezut ca el avea viteza.

 

Ati citit basmul scris de FasT pLAy, cristian78 si ZLI

 

Sa speram ca nu e grav

 

Voi ati vazut vr-un motociclist sa mearga tare? Nooo!

 

Treziti-va.

exccelent spus :laugh: Sanatate ranitilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...