Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda CBR125R


Postări Recomandate

voi stiti importatori de filtre k&n pentru ca am comandat la o firma din buc " coasta de est" si le-au furat calculatorul si au sistat toate vazarile. multumesc ma intereseaza K&N HA 1502

 

 

incearca si la cei care aduc de pe louis. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,5k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Am o rugaminte mare mare de tot la voi :finger:

Am cumparat un cbr 125 r din 2005. Problema e ca baiatul de la care o cumparasem a cazut cu ea, si nu mai avea carenele deloc.

Se gaseste printre voi vre-un marinimos sa ma ajute sa fac carenele? Am nevoie de un cbr la fel ca al meu sa-i ia "amprenta" pt carene.

Am gasit deja unde sa fac carenele, dar nu au matrita pentru cbr de 125.

:bigstar: Promit sa platesc bine filantropului care ma ajuta! :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voi ce alimentati in CBRici?....eu pun Carerra 95 sau, mai rar Carerra 100 de la OMV

PS cu benzina de la Petrom nu am fost multumit deloc nici de Premium 95 nici de Premium 99+

 

Carrera 100 de la OMV, cea mai buna calitate :D :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Asteptam. Si, da ceva putere sau nu iti dai seama?

cu filmuletul o sa intarzii deoarece am o sapt infernala, creste mai usor in turatii si ar fi logic sa-i creasca si puterea cu 1 cp(0.7-1),dar zgomotul iti da senzatiaca ai o herghelie sub sa. motociclistii din bz au ramas uimiti de zgomot pentru ca mai e una cu o toba arrow de la un 600 pusa pe 125 si zgomotul e net inferior. o sa pun si un filtru K&N si sper sa o inbunatatesc la max

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intentionez sa imi cumpar si eu o motocicleta Honda CBR 125(sunt incepator de tot, pana in prezent pe doua roti nu am condus decat bicicleta si scuter de 49cmc). Cred ca se preteaza bine pt. un incepator..

Am tot studiat poze cu aceasta motocicleta ... si am o nelamurie: Pe ea se poate monta un top case? Intodeauna cand pleci la drum ai nevoie de un loc minim pentru bagaje (macar sa iti poti lasa casca cand lasi moto in parcare). Din poze nu imi dau seama daca acest lucru este posibil. Deci pentru cei care aveti aceasta moto .... se poate monta un top case pe ea?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intentionez sa imi cumpar si eu o motocicleta Honda CBR 125(sunt incepator de tot, pana in prezent pe doua roti nu am condus decat bicicleta si scuter de 49cmc). Cred ca se preteaza bine pt. un incepator..

Am tot studiat poze cu aceasta motocicleta ... si am o nelamurie: Pe ea se poate monta un top case? Intodeauna cand pleci la drum ai nevoie de un loc minim pentru bagaje (macar sa iti poti lasa casca cand lasi moto in parcare). Din poze nu imi dau seama daca acest lucru este posibil. Deci pentru cei care aveti aceasta moto .... se poate monta un top case pe ea?

se poate adapta o prindere pentru top case. se poate pune deasupra manerului din spate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se poate adapta o prindere pentru top case. se poate pune deasupra manerului din spate.

Ai vreo fotografie cu asa ceva? Spui ca se poate adapta ... oare nu exista ceva standard care sa se poata monta (nu prea sunt adeptul modificarilor)? Ma refer la un suport special pentru acest tip de motocicleta (exact cum sunt la scutere).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai vreo fotografie cu asa ceva? Spui ca se poate adapta ... oare nu exista ceva standard care sa se poata monta (nu prea sunt adeptul modificarilor)? Ma refer la un suport special pentru acest tip de motocicleta (exact cum sunt la scutere).

 

ceva de genu' banuiesc ca este special pt cbr

post-17769-1242149873_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand cbr 125 ieftin si rapid,am nevoie de cash pt Honda !!!!!!te; 0729019848 sau filimon_sebi id de mess.Moto in stare super ok,inmatriculata ,acte al zi,cauciuc nou spate,an 2005,11000 km,3000 km in tara,import italia....PRET 1300!!!!!!!!!!!!!!euro bineinteles...

 

Vand cbr 125 ieftin si rapid,am nevoie de cash pt Honda !!!!!!te; 0729019848 sau filimon_sebi id de mess.Moto in stare super ok,inmatriculata ,acte al zi,cauciuc nou spate,an 2005,11000 km,3000 km in tara,import italia....PRET 1300!!!!!!!!!!!!!!euro bineinteles...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suporturi pt top case sau top case-ul cu totul se gaseste la Honda..la United Motors.am vazut la ei montat pe un cbr..cred ca au si la vanzare.

Trimite un mail la ei si iti vor rasupnde..sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Lucrez la un forum special dedicat Honda CBR 125 :P

Sper ca va fi locul preferat de discutii al posesorilor de CBR 125 si nu numai .

Sa-mi spuneti pls daca a fost o idee buna sa ma apuc de el.

 

Din pacate apar pe el din loc in loc bannere cu reclame din cauza ca forumul este gratuit .

Daca ne strangem ceva persoane pe el ma voi stradui sa il fac cat mai bun .

Tin sa mentionez ca este primul meu forum :D

 

Maine pot sa ii dau drumul daca cel putin inca un posesor de CBR 125 este interesat de el , in afara de mine . Dati reply pls sau PM orice !! Am incercat si eu sa fac ceva bun pentru prietenii motociclisti :P macar atat pot sa fac.

 

Daca sunteti interesati de el ma bazez pe voi ca va veti prezenta pe forum motocicleta in sectiunea dedicata.

Editat de Danyr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...