Sari la conținut

despre suzuki gsx r 750


gornicc
 Share

Postări Recomandate

  • 2 weeks later...
as dorii niste informatii despre gsx r

l-am luat doar de 3 zile si mi se pare cam mare sau greu de condus

astept inform :finger: atiidau o bere pt o carte tehnica  :lol:

de ce ti se pare mare si greu de condus? trebuie doar sa te obisnuiesti cu el. primul meu motor, pe care il am si acum este tot un gsxr de 750 si m-am obisnuit cu el. l-am "culcat" si eu de cateva ori (oare cine nu a facut-o :banana: ) dar in rest este ok. trebuie sa recunosc ca este o motocicleta cu personalitate dar destul de blanda. problema cea mai mare este, ca de altfel la toate motoarele marisoare, in momentul in care te opresti. atunci "simti" 230 kg instant. peste 20 km/h mi se pare ok. si asta spun dupa ce m-am dat si cu alte jucarii.

 

 

acum, sa fiu sincer, fiecare motor are plusuri si minusuri. restul depinde de tine. pacat ca nu esti din buc. poate as fi reusit "live" sa-ti descriu cateva aspecte. de genul asa da, asa nu...

 

 

recomandare: este un motor puternic ce, daca nu esti atent, te "trage" dupa el si nu invers cum ar trebui....

 

 

 

 

bafta! :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

SI YO AM UN GIXXER DE 750 SI ESTE OK ACUM DUPA CE M0AM OBISNUIT CU EL

 

 

TOATA COMBIANATIA ESTE SA FII SUPERPONDERAT ATUNCI CAND MERGI SI SA IL CONDUCI TU PE EL SI NU INVERS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este intradevar un pic cam grea pentru mine (am 1,70 si 62kg) dar m-am obisnuit, sta foarte bine pe viraje, dupa 6000 ture incepe sa dezvolte putere, consuma cam 7l/100km, ai grija cu ea pina o inveti sa o stapanesti si mai ales dupa aceea ca atunci cand te simti mai sigur pe tine incep neplacerile! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sta foarte bine pe viraje, dupa 6000 ture incepe sa dezvolte putere, consuma cam 7l/100km, ai grija cu ea pina o inveti sa o stapanesti si mai ales dupa aceea ca atunci cand te simti mai sigur pe tine incep neplacerile! :what:

Ai inceput s-o cunosti! asta-i bine ...ma bucur pentru tine. Degeaba isi dau unii sau altii cu parerea : <ca-i asa sau pe dincolo> pana nu bagi kilometrii si mana in ea nu te ajuta cu nimic sfaturile, trebuie s-o simti tu personal.

 

 

Noroc si numai bine! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Adolphyno: ai cuvantul :what:

intr-adevar e mare si grea ...dar poate . :banana:

Nu e f manevrabila si cursa la ghidon e f scurta. La drumuri lungi , dupa aprox 150 Km trebuie sa opresti ca nici f comfortabila nu e. Se ridica , cu greu , pe o roata , ca are motoru prea in fata. E stabila pe curbe...in limitele bunului simt .

E o motocicleta BUNA si puternica, din punctul meu de vedere , pe care nu as recomanda-o ca fiind "prima" nimanui.

Nu e o motocicleta stricacioasa , daca ii faci schimburile la timp.

Consuma cam 7 l /100km la drum lung si 11 in oras in ture mari , peste 8-9 mii

 

In rest sa aveti grija unu de altu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

Eu sunt destul de impresionat de el si vine dupa un r6 din 2002.

Asta care-l am acum e un gsx 750 srad din 98 si-l consider mult mai potrivit decat r6.Adevarul este ca nu accelereaza asa tare ca r 6 insa pe drumurile noastre este ideal.Plus ca-l consider si pentru turing destul de potrivit.

Nu inteleg cum afirma cineva ca se ridica greu pe o roata cand eu l-am ridicat din greseala si fara sa vreau.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt destul de impresionat de el si vine dupa un r6 din 2002.

Asta care-l am acum e un gsx 750 srad din 98 si-l consider mult mai potrivit decat r6.Adevarul este ca nu accelereaza asa tare ca r 6 insa pe drumurile noastre este ideal.Plus ca-l consider si pentru turing destul de potrivit.

Nu inteleg cum afirma cineva ca se ridica greu pe o roata cand eu l-am ridicat din greseala si fara sa vreau.

adica? da mai multe amanunte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adica? da mai multe amanunte!

 

baiatul are SRAD, e alta mincare de peste - generatii diferite

 

Asta care-l am acum e un gsx 750 srad din 98 si-l consider mult mai potrivit decat r6

 

Depinde la ce il folosesti de ti se pare mai "potrivit", r6`ele bate srad`ul la orice cind e vorba de motociclism viteza, adica pt ce sunt ele facute.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sa jignesc pe nimeni care are r6 pentru ca si eu am avut insa clar este un motor cu care sa iesi la sfarsit de saptamana pe un circuit sau pe un drum super bun si sa-i dai in gura in asa fel incat sa-ti stoarca toata adrenalina din tine.Treburile se complica in momentul in care drumu-i mai naspa sau ai de mers o distanta mai mare.

Gsx r de 750 imi convine mai mult mie personal ca si comoditate ca si cum merg si cum se aseaza la drum lung atata tot. Il consider un motor mai potrivit pt romania

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fata de r6 este mai greu normal.insa azi am mers vre-o 100 de km si cu 2 persoane pe ea si sta super in curbe mai ales ca socatu care statea in spate se lasa in curbe ca un descreierat si trebuie sa fac si eu la fel.

Una peste alta merge frumos

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...