Sari la conținut

Dativa O Parere


haste
 Share

Postări Recomandate

am facut topic pt ca vreau cat mai multe parari si fara offtopic, sper ca ma puteti ajuta , incep cu inceputu :) , ieri am termintat de asamblat , pus lantu si distantierele .... dar am uitat sa strang surubu` suportului de la toba care o sustinea..si am dat o tura cu pocketu ... pana mi`sa rupt suportu` ... si maine vreau sa ma duc sa`l sudez la loc .... dar am obs ca acolo unde e bombat (specific 2t) .. nu e gol cum ar trebuii ca sa impinga gazele inapoi ...ci e o tzeava dreapta care se duce in finala .... ma gandeam ..daca scot tzeava de acolo ...ca "bombeul" ala sa fie gol ...oare imi va imbunatatii performantele sau e prea departe bombeul de galerie ... nu stiu la ce distanta ar trebuii sa fie bombeul fata de galerie ?? pun si niste poze.. va rog care aveti idee sa`mi spuna cat mai repede sa stiu ce sa fac :laugh: multam ...

post-18872-1210203548_thumb.jpg

post-18872-1210203559_thumb.jpg

post-18872-1210203586_thumb.jpg

post-18872-1210203597_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observ ca pe acest forum e cam trista situatia cu gramatica limbii romane. Ma ingrijoreaza!

Parerea mea: pune-ti dracului mana si cititi carti!

 

jura`te ... nu stau sa explic la orice papagal "cult" de ce scriu asa, dar fie .... uita`te la ora postarii....eram obosit, nu ma inveti tu limba romana ???

 

 

PS: cand asta o sa fie forum de gramatica atunci sa comentezi

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-15737-1210230507_thumb.jpg

 

io lucrez acum la o evacuare pt un scuter. si am citi pe net ca ala trebuie sa fie gol. altfel nu functioneaza.

... si mai terminatzi odata cu comentariile astea .. tampite. ca nu stie sa scrie . bine ca esti tu destept, ca altfel...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mdea ... la mine merge :) dar cred ca o sa mearga si mai bine daca o golesc :P .... dar eu nu am inteles... "bombeul" asta trebuie sa fie mai aproape de galerie ?? ca ai vazut la mine cum e..... trebuie sa`i modific "bombeul" sa`l pun mai aproape de galerie sau e bine cum e acuma...si treb doar sa`l golesc ? :laugh: ms

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

jura`te ... nu stau sa explic la orice papagal "cult" de ce scriu asa, dar fie .... uita`te la ora postarii....eram obosit, nu ma inveti tu limba romana ???

 

 

PS: cand asta o sa fie forum de gramatica atunci sa comentezi

 

 

Nu vreau sa intram in polemici. Dar deja se impute treaba! Unii poate stiu sa scrie, ca si tine, insa vin copii mai tineri din urma si citind aici posturile celor analfabeti cred ca s-a scris corect si apoi ajung la BAC si habar nu au sa scrie. Nici nu ma mira ca deja reporteri si prezentatori nu fac diferenta intre km si m, sau in loc de subsol spun "parterul parterului" etc.. E dezastru unde s-a ajuns cu limba romana. Messengeru', netul, forumurile o sugruma.

Singurul care a mai facut ceva a plecat dintre noi, Dumnezeu sa-l odihneasca pe Pruteanu. Mult s-a chinuit cu : "Doar o vorba sa-ri mai spun", insa unii de pe acest forum cred ca au deschis televizoarele mult prea tarziu ca sa mai apuce emisiunea.

Scuze de ofensa insa ma ia cu ameteli cand vad expresii de genul: "cum se zice corect la piese", poate "care e denimirea corecta..." ar fi fost expresia unui om ce a mai deschis o carte, si nu cea de colorat sau cea de joc.

E trist si imi vine sa plang unde ne situam.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergi la librarie si cumpara gramatica limbii romane. nu ma intereseaza pe mine cat era ceasul, daca erai sau nu obosit. la dreaq...

ba tu chiar n`ai face ?? dute`n spre penisu meu de bagator de seama ... scriu cum vreau ...ce te fute pe tine grija cum vb eu ??? asa va place sa comentati doar ca sa va bagati in seama ... ia multa :laugh: :) :P din plin

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aaa, chiar am grad de ocupatie. ma uit la tembeli ca tine cum isi etaleaza gradul de prostia pe acest forum. interesant.

 

si vorbeste dreaq frumos? doar atat ai invatat la scoala? mama si tatal tau te-au trimis sa inveti ..... tu stateai tembel pe langa scoala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah , io m-am chinuit sa citesc si sa inteleg problema baiatului si nu m-am incurcat in greselile lui , mi-am dat io seama ce vrea sa zica , era obosit , tastatura nasoala , dadea o uiedem , cine shtie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da da da , toti copii sa vina la mine

o lume minunata in care voi gasi .. numai copiiiiiiiiiiiiiii

 

Observ ca pe acest forum e cam trista situatia cu gramatica limbii romane. Ma ingrijoreaza!

Parerea mea: pune-ti dracului mana si cititi carti!

 

observatorule

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bah , io m-am chinuit sa citesc si sa inteleg problema baiatului si nu m-am incurcat in greselile lui , mi-am dat io seama ce vrea sa zica , era obosit , tastatura nasoala , dadea o uiedem , cine shtie

 

 

Nu e vorba de un caz anume acum si daca ai inteles sau nu ce a postat. E o problema generala. Unii poate sunt inca prea tineri sa observe asa ceva, cand insa o vor face va fi prea tarziu si faptul ca vor da dreptate atunci acestora ca mine sau altora, nu ne va imbucura la momentul respectiv si nu ne va incalzi inimile deloc.

 

ba tu chiar n`ai face ?? dute`n spre penisu meu de bagator de seama ... scriu cum vreau ...ce te fute pe tine grija cum vb eu ??? asa va place sa comentati doar ca sa va bagati in seama ... ia multa :laugh: :) :P din plin

 

 

Incearca sa te controlezi un pic. Ar fi dovada de respect. Nu cred ca te-am jignit, doar am atras atentia. Ar fi frumos daca nu ai jgni nici tu pe altii.

Editat de N3cks
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am nimic cu tine haste, chiar te inteleg ca pe la 2 noaptea nu prea iti arde de scris. Dar au dreptate...exact asta explicam si eu pe alt forum, o sa ajunga limba romana cea mai urata combinatie intre engleza si tiganeasca....

 

Si tu h3llriderr, poate ai facut-o intentionat, dar daca nu, tu esti o mare amenintare pentru limba romana. Scriu frate si eu in mesaje ca pe mirc, acolo macar am o limita de caractere, dar e chiar stupid sa scri BAH, IO, SHTIE, si inca un cuvant de care inca nu mi-am dat seama ce inseamna :laugh:

 

Si ca sa fiu on topic, va asigur ca nu realizati nimic daca faceti o toba de la 0, sau o goliti...The iceman in proiectul tau daca intra un catalizator cumparat, posibil sa ai o mica sansa de reusita. Scoateti toba si ascultati cum se aude, asa o sa se auda si cu toba voastra homebrew. Poate chiar mai enervant...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Observ ca pe acest forum e cam trista situatia cu gramatica limbii romane. Ma ingrijoreaza!

Parerea mea: pune-ti dracului mana si cititi carti!

 

 

Vezi ca "pune-ti" se scrie de fapt "puneti". Te'ai gasit tu sa corectezi greselile altora ... :)

 

mergi la librarie si cumpara gramatica limbii romane. nu ma intereseaza pe mine cat era ceasul, daca erai sau nu obosit. la dreaq...

 

 

:P hai sa lasam copii. sau vb ta .... : ""lasa'ti copii sa vina la mine"" :laugh:

 

 

Valabil si pentru tine, "lasa'ti" se scrie "lasati copiii".V'ati gasit numai agramati sa corectati greselile altora.

Editat de IraSciBil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vezi ca "pune-ti" se scrie de fapt "puneti". Te'ai gasit tu sa corectezi greselile altora ... :laugh:

 

In sfarsit!!!! Cineva care stie romaneste!!! Am vrut sa vad daca observa cineva greseala mea. Mai exista speranta....

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc celor care au incercat sa ma ajute .... multa samanta la aia care nu au ce face si se i`au de greselile mele ... sincer nu`mi pasa ce perere aveti voi ..chiar mi`se rupe .... chiar la ora aia nu stateam sa scriu ca la carte... in fine numai dau explicatii ca n`are rost ... oricum cred ca 70% din motivatia voastra a fost ca am scris "bombeu" ... in fine

 

 

si da jhon, injur ca pot si vreau, daca te bagi in seama ca un fraer(asa scriu eu FRAER)... repede sari cu gura ca ala e analfabet, ala e nu stiu ce si bla bla ..dar nu te gandesti la alti factori cum ar fi ... poate am scris repede.. poate eram obosit...poate vroiam sa starnesc ratoni ca tine la discutie ...gata inchei subiectu ....

 

am rezolvat problema ...

Editat de haste
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc celor care au incercat sa ma ajute .... multa samanta la aia care nu au ce face si se i`au de greselile mele ... sincer nu`mi pasa ce perere aveti voi ..chiar mi`se rupe .... chiar la ora aia nu stateam sa scriu ca la carte... in fine numai dau explicatii ca n`are rost ... oricum cred ca 70% din motivatia voastra a fost ca am scris "bombeu" ... in fine

 

 

si da jhon, injur ca pot si vreau, daca te bagi in seama ca un fraer(asa scriu eu FRAER)... repede sari cu gura ca ala e analfabet, ala e nu stiu ce si bla bla ..dar nu te gandesti la alti factori cum ar fi ... poate am scris repede.. poate eram obosit...poate vroiam sa starnesc ratoni ca tine la discutie ...gata inchei subiectu ....

 

am rezolvat problema ...

te cred ca la ora aia nu poti scrie ca la carte..

cateodata cand scriu pe forum noaptea(12,1) si dimineatza cand ma uit si ma intreb:cand am scris asta?

sau cand esti obosit(fizic) sau obosit de la monitor cand stai toata ziua pe net ..scrii ca un analfabet:)) cu greseli,virgule,puncte etc..: :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...