Sari la conținut

Sighisoara 10 Sau 11 Mai


ianachim
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hai ca sunt 100 de topicuri si nu merge nimeni nicaieri, va miscati sau nu?

 

 

nenea cu "scula mare"

 

sunt 100 de topicuri ca le.ai deschis mataluta

 

maine ora 8.00 strangera benzinaria MOL la intrarea in otopeni imediat langa "mac-puisor" dupa pod

 

plecarea la 8.10

 

traseu initial

buc ploiesti cheia brasov sighisoara sibiu ram valcea pitesti buc

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da

dar cu o singura conditie

avand in vedere ca mai ai ulei in jambele alea si nu ai pus semeringuri noi

ramai ultimul ca faci pete de ulei pe carosabil :lol:

si nu de alta da vine doru bmw cu "autobuzul" cel nou si ne da in judecata ca se imprastie din cauza noastra :lol: :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care e viteza voastra de croaziera ? (sa stiu daca de la valeni incolo pot tine pasul sau raman ultimul sa nu tarai tot grupu dupa mine :lol: )

Se accepta si incepatori ? (am vreo 1500 km facuti pana acum).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ramane sigur 8? nu e prea devreme? cati vin? eu nu am probleme cu sculatul dimineata, poate altii au.

 

 

8.10 plecarea din benzinarie

sunt cam 550 - 600 de km deci e de mers

dacae vreme si mai nasoala se va merge mai incet

 

 

 

viteza de croaziera..................... cat sa nu ne ia carnetul si sa ajungem intregi acasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vine cineva din drumul taberei ??? mergem impreuna pana la mol ??? doru si eu am probleme mari cu somnul mi-e cam tarsha ca nu ma trezesc :lol: ianacim mai lasa-mi te rog nr tau de tel ca nu stiu ce am facut cu el ca poate intarzii 5-10 minute :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

IN ATENTIA CELOR CE VOR SA VINA

 

 

fara nici o suparare

nu stam 7 ore prin benzinarii

drumul este destul de lung si sunt serpentine

vom depasi destul de mult

si nu vreu sa stau dupa 3- 4 grupuri razlete

 

deci cine nu merge constant si nu se tine de echipa mai bine sa dea o tura pana la munte

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu merg sigur, asa ca se va merge oricum, pe orice vreme. Na poftim tupeu, :lol: ca vine tanti care nu a zis pina acum nici mirc si face program!

 

Dar sunt de acord cu faza cu ora devreme, asa ca daca nu se amina si va intelegeti cineva la o ora ulterioara, dati de stire. Pe de alta parte, si eu am "una mica", asa ca banuiesc ca reprezint garantia pentru cei care se tem ca vor ramine in urma, ca nu vor fi singuri. De venit vin din Drumul Taberei, asa ca ne putem cupla cu cine vine tot de acolo, dati telefonul pe PM daca vreti. Din pacate eu trebuie sa plec de la pc, si nu stiu daca va mai gasesc online cind ma intorc, asa ca sun pe cei care imi dau nr de tel sa mergem impreuna spre MOL.

 

Cit despre cetatea Rupea, e foarte frumoasa, dar mai mult de o ora nu ai ce face acolo, nici daca joci vati-ascunselea.

La hanul Danes a fost cineva? Ca eu am fost. Nu ca ar fi urit, ca e foarte dragut, (si scump oarecum, ca vin acolo autocare intregi de straini cu programare cu o luna inainte, deci isi permit :lol:), dar e doar o lovitura de marketing. Caci nu are nimic de-a face cu Dracula.

Mai degraba asi propune Castelul Bethlem, la 20 de km de Danes, pe care NightShadow mi l-a recomandat astfel: "v-as recomanda sa vizitati castelul Bethlehem din satul Cris (drumul spre Medias/Sibiu, faceti stanga din primul sat Danes, aprox 20 km), despre care se spune ca a fost cel mai frumos castel construit in stil renascentist. Acolo veti gasi un paznic care pt 10-20 lei va duce prin toate incaperile si va v-a spune istoria castelului si a familiei Bethlehem. Daca nu v-a fi la castel trebuie sa intrebati de domnul Olimpiu, paznicul castelului, la crasma din centrul satului. Eu va recomand si sunt sigur ca veti fi multumiti de ce anume veti vedea acolo."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca reusesc sa ma trezesc vin si eu. In caz ca nu pot tine pasul cu voi, re-rutez si schimb traseul :lol:

Aceasi ruta o vroiam si eu dar weekend-ul viitor si cu o noapte la Sighisoara si vizita la Rupea, Biertan si retur pe la Rasnov cu oprire la cetate.

Eu plec de la Cora Lujerului. Daca veniti din drumul taberei ne putem vedea unde in zona sa mergem spre Mall.

Tel : 0745 046 901

Andrei

Editat de CosX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnilor ce pot sa spun,super plimbare super vreme super grup.mi-a facut placere sa va am tovarasi de drum si ...BIS

cateva poze ... :lol: :lol:

 

si asta

 

dc nu pot pune pozele ??? :lol:

post-21500-1210538428_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu v'a plouat??..pe noi, mai in nord un pic, ne'a plouat o ora intreaga cu galeata (si cu gheata..:-))..)..am venit uzi pina la piele, cu tot cu costum si cu combinezon de ploaie...

 

 

domnilor ce pot sa spun,super plimbare super vreme super grup.mi-a facut placere sa va am tovarasi de drum si ...BIS

cateva poze ... :lol: :lol:

 

si asta

 

dc nu pot pune pozele ??? :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu v'a plouat??..pe noi, mai in nord un pic, ne'a plouat o ora intreaga cu galeata (si cu gheata..:-))..)..am venit uzi pina la piele, cu tot cu costum si cu combinezon de ploaie...

 

salut ma bucur ca va placut vad ca nici vati culcat o saptamina buna si doctori in critici sanceapa birfa ca asta le place viata e scurta pentru asa ceva sa ne bucuram de ea Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu m-am intors de la sighisoatra ca ii promisesem la a mea ca vin pe zi sa mai facem si altceva dar trecuse deja cam mult timp. nici n-am mancat. oricum o zi extraordinara, temperatura perfecta, sosele pustii. am facut cateva poze le pun la rubrica de poze. am dat in 3 ploi dar minore, nici n-am oprit sa-mi pun ceva de ploaie. mai nasol cand am intrat ud intr-o zona cu 7-8 grade.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa plimbare. Exceptand ploaia si grindina de la Medias. Se auzea in casca de parca imi turnase cineva o oala de orez in cap...Nu mai zic de cum pisca piatra aia..

Am ajuns la 9 fix in Bucuresti. Omor pe Valea Oltului. Am prins toate camioanele si coloanele posibile. Oha depasiri.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Niste NEBUNI! :lol:

Nu mai merg cu voi ,,NICIODATA" :lol:

HUOOOO!!!!! :lol:

Eu abia am putut sa ma ti de grup. :lol:

Respect pt. GUY ANA, o fata care merge mai bine ca multi dintre noi pe serpentine. :lol:

Editat de taxi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

cine stie un "loc" unde sa pun toate filmele de moto pe care le am?

 

 

 

 

Niste NEBUNI! :lol:

Nu mai merg cu voi ,,NICIODATA" :lol:

HUOOOO!!!!! :lol:

Eu abia am putut sa ma ti de grup. :lol:

Respect pt. GUY ANA, o fata care merge mai bine ca multi dintre noi pe serpentine. :lol:

 

 

nenea nenea

daca vrei sa faci vrajeala ieri trebuia cat era fata "calda" dupa mersul cu moto

nu azi cand e deja "carcanata" de oboseala

 

intradevar

 

merge bine da cam risca

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grasule, tu vorbesti de riscuri? Te pmenesti ca ai devenit om responsabil si asezat :lol: Imi pare rau ca nu am venit cu voi (sincer, ca m-a plouat si nins de m-au gasit dracii), dar am avut alt traseu, si am vrut sa vad cam ce poate V-strom-ul pe offroad.

 

La finalul ultimului film ce s-a intamplat, ca pareai sa vi calare pe cel din fata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Respect pt. GUY ANA, o fata care merge mai bine ca multi dintre noi pe serpentine. :lol:

 

 

Am inteles, iti pun o vorba buna ca suntem vecini...sa fie intr-un ceas bun!

:lol:

 

ai grija insa ca e autoritara sa nu ajungi... :lol:

Editat de plescoi rulz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Grasule, tu vorbesti de riscuri? Te pmenesti ca ai devenit om responsabil si asezat :lol: Imi pare rau ca nu am venit cu voi (sincer, ca m-a plouat si nins de m-au gasit dracii), dar am avut alt traseu, si am vrut sa vad cam ce poate V-strom-ul pe offroad.

 

La finalul ultimului film ce s-a intamplat, ca pareai sa vi calare pe cel din fata?

 

avand in vedere ca am postat aici si acum

nu s.a intamplat nimic

 

pacat ca nu ai ajuns sa te dai cu noi a fost o zi super

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...