Sari la conținut

Ahhh... De Cand Asteptam!


BackOn2Wheels
 Share

Postări Recomandate

cumva ai servicu le la P&G / raiffizen pipera?

 

ca tocmai ce am vazut un er6f negru . proaspat nr rosii :)

 

 

salutare!

 

o stiu si eu pe aia, e frumoasa, dar nu-i a mea! :blink:

(a-propos, intre timp si-a luat omu' numar definitiv, ceva cu bax sau gax parca)

 

uite si o poza cu a mea in lumina zilei

post-25620-1212562693_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumoasa. Deocamdata e unicat in Romanica.. :bigstar:

 

chestie care e un mare pacat din cel putin doua motive:

1. mi se pare foarte potrivita pentru incepatori (pe bune, chiar e foarte linistita si iertatoare :) )

2. mi-e imposibil sa gasesc accesorii pentru ea :laugh: (de exemplu cand intreb de crash-pads se uita lumea stramb la mine :blink: )

din ce am cautat eu n-ar fi decat astea de la Shogun, sa vad cum naiba fac sa mi le comand (d)in Romania:

http://www.kneedraggers.com/list/1411/manu...saki/250R+Ninja

http://www.kneedraggers.com/list/1408/manu...saki/250R+Ninja

a-propos, ma puteti, va rog, ajuta cu un sfat? nu cumva alea "no-cut" sunt mai putin eficiente decat cele pentru care se gauresc carenele?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu certitudine crash-padurile care necesita gaurirea carenei sunt mult mai eficente decat cele normale.... Crash-paduri poti gasi si la scorpio-az sau la motorteam in miltari. Asfalt uscat sub roti si in spirit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai daca e adevarat (si eu mi-as dori sa fie!) e 3600 euro + TVA.

Undeva intre Foisorul de Foc si Calarasi, cauta si tu putin pe link-ul ala.

Eu nu inteleg :friends: ...asta e..cred ca-s greu de cap la ora asta...eu cel putin cand imi cumpar...sa zic paine, si ma intreaba vecinul de la 8 "ba,de unde ai cumparat tu painea asta proaspata?" eu,baiat valabil,spun: "Pe coltul strazii,cum iesi la statuie,e un butic intr-o scara de bloc.Are paine proaspata si buna rau.Uite,daca vrei,iti dau si nr vanzatoarei de tel si suni sa-ti opreasca 50 de paini.Nr e 07.......E taaare de treaba tanti aia de la paine."

Terminand cu exemplele o sa te rog sa ne dai detalii...cati bani ai dat pe ea ca nu inteleg ce e cu " si eu mi-as dori sa fie"in cat timp ti-a venit,daca ala care ti-a vandut-o de acolo de la foisorul de foc si calarasi e baiat valabil sau bulangiu si daca ai mers cu ea,impresiile tale...etc..cam toate detaliile pt cineva care ar dori sa si-o cumpere.

Mersi anticipat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu certitudine crash-padurile care necesita gaurirea carenei sunt mult mai eficente decat cele normale.... Crash-paduri poti gasi si la scorpio-az sau la motorteam in miltari. Asfalt uscat sub roti si in spirit

 

hai fii serios! crash-padurile cele mai eficiente depind de 2 lucruri: 1: cum se deformeaza si 2: unde sunt prinse!!! 1 si 2 sunt la fel de importante! un pad bun poate fi prins de cel mai bun punct pe cadru si sa nu fie nevoie de gaurirea carenei si unul prost sa fie prins aiurea si sa fie nevoie de gaurirea carenei! la fel si invers!

Editat de fesu'
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai fii serios! crash-padurile cele mai eficiente depind de 2 lucruri: 1: cum se deformeaza si 2: unde sunt prinse!!! 1 si 2 sunt la fel de importante! un pad bun poate fi prins de cel mai bun punct pe cadru si sa nu fie nevoie de gaurirea carenei si unul prost sa fie prins aiurea si sa fie nevoie de gaurirea carenei! la fel si invers!

Exact !!!

Insa tot nu ne-a spus modul achizitionarii sau macar daca a achizitionat-o ca eu tot n-am inteles.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se gasesc la noi crash-pad-uri LSL, au chiar pe stoc, vezi la reprezentanta Honda. Mie mi-au venit in 2 zile, dar nu garantez ca nu trebuie gaurita carenele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu inteleg :crack: ...asta e..cred ca-s greu de cap la ora asta...eu cel putin cand imi cumpar...sa zic paine, si ma intreaba vecinul de la 8 "ba,de unde ai cumparat tu painea asta proaspata?" eu,baiat valabil,spun: "Pe coltul strazii,cum iesi la statuie,e un butic intr-o scara de bloc.Are paine proaspata si buna rau.Uite,daca vrei,iti dau si nr vanzatoarei de tel si suni sa-ti opreasca 50 de paini.Nr e 07.......E taaare de treaba tanti aia de la paine."

Terminand cu exemplele o sa te rog sa ne dai detalii...cati bani ai dat pe ea ca nu inteleg ce e cu " si eu mi-as dori sa fie"in cat timp ti-a venit,daca ala care ti-a vandut-o de acolo de la foisorul de foc si calarasi e baiat valabil sau bulangiu si daca ai mers cu ea,impresiile tale...etc..cam toate detaliile pt cineva care ar dori sa si-o cumpere.

Mersi anticipat.

 

mai oameni buni

 

1. eu nu am luat-o de la nenea care a pus aici anuntul ala in care spunea ca are in stoc. habar n-aveam de firma aia, n-am nici o treaba cu ei

2. dar imi pare rau ca nu mai sunt si alte mobre la fel pe aici, sa am si eu cu cine schimba pareri

3. asa ca m-am uitat putin pe link-ul respectiv si am aflat unde e firma (e si o harta acolo pe site parca)

4. nu vad de ce n-ar putea face si ceilalti acelasi lucru in loc sa ma roage pe mine sa le descriu o harta

 

ok, e mai clar acum? cateodata e mai simplu sa ceri de la altii decat sa cauti singur si sa citesti...

 

cat despre impresiile mele, ce ati vrea sa va spun? motorul e nou-nout (deci 0 probleme), iar eu sunt incepator - ce incredere ati putea avea in ce va spun eu? dar daca vreti neaparat sa stiti parerea mea - imi place, dar e in rodaj (=max. 4000rpm) si uneori asta mi se pare cam periculos in oras, ca ma cam imping de la spate masinile. cam asta e. ah, si da, cam toata lumea care o vede spune ca arata foarte bine pentru clasa ei :crack:

Editat de BackOn2Wheels
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai oameni buni

 

1. eu nu am luat-o de la nenea care a pus aici anuntul ala in care spunea ca are in stoc. habar n-aveam de firma aia, n-am nici o treaba cu ei

3. asa ca m-am uitat putin pe link-ul respectiv si am aflat unde e firma (e si o harta acolo pe site parca)

 

ok, e mai clar acum? cateodata e mai simplu sa ceri de la altii decat sa cauti singur si sa citesti...

 

cat despre impresiile mele, ce ati vrea sa va spun?

Poate sunt mai incuiat :) , dar eu tot nu am inteles de unde ti-ai luat-o. Numele firmei. Nu ti-a cerut nimeni sa il iei de manuta sa il duci acolo. Pe ce link te-ai uitat pt. a gasi harta? Pe link'ul societatii de care nu aveai habar si cu care nu ai nici o treaba? Pe noi ne intereseaza de unde ti-ai luat-o tu si nu unde se gaseste United Motors, sau de unde NU ti-ai luat-o. Pe bune, acum spune-ne ca mai sunt si altii interesati macar sa o vada intr-un showroom ca sa vada daca li se potriveste. Hai nu fi egoist si nu profita de faptul ca din cate vad e prima din Romania :) .

Despre impresii pe mine m-ar interesa ce inaltime ai, daca ajungi din sa cu toata talpa piciorului jos, pozitia la mers prin oras (comoda/incomoda), manevrabilitate etc. Fiind o motocicleta pt. incepatori mi se par niste detalii foarte importante si care ne pot folosi si noua cei care nu putem (din cauza locatiei) sa o incercam pe viu.

In final, felicitari :P , s-o folosesti sanatos si fara incidente. E o super motocicleta pentru un incepator (poate cea mai buna dintre cele noi cu aspect sportiv, carenate), asa ca si eu am pus de cateva luni ochii pe ea si astept sa imi iau A'ul pentru a o cumpara.

Editat de DarkOne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragul meu, vezi raspunsurile punctuale mai jos. Sper ca acum sa fie cat se poate de limpede.

 

 

>eu tot nu am inteles de unde ti-ai luat-o. Numele firmei.

 

United Motors, http://www.unitedmotors.ro/kawasaki.pdf

 

 

>Pe ce link te-ai uitat pt. a gasi harta?

 

 

 

>spune-ne ca mai sunt si altii interesati macar sa o vada intr-un showroom ca sa vada daca li se potriveste.

 

Verificati cu un telefon ca exista intr-adevar in showroom-ul respectiv, am inteles ca sunt probleme cu stocul pentru intreaga Europa.

 

 

>Hai nu fi egoist si nu profita de faptul ca din cate vad e prima din Romania :P .

 

Dragul meu, asta nici macar de gluma nu e buna. Cine ma cunoaste stie si de ce.

 

 

>Despre impresii pe mine m-ar interesa ce inaltime ai,

 

Nu e site de matrimoniale, nu?

 

 

>daca ajungi din sa cu toata talpa piciorului jos,

 

Da, chiar cu ambele picioare simultan.

 

 

>pozitia la mers prin oras (comoda/incomoda),

 

Foarte comoda (cel putin pentru mine).

 

 

>manevrabilitate etc.

 

Foarte manevrabila. Si cei de la service mi-au mentionat ca li se pare extrem de manevrabila.

 

 

>In final, felicitari :) , s-o folosesti sanatos si fara incidente. E o super motocicleta pentru un incepator (poate cea mai buna dintre cele noi cu aspect sportiv, carenate), asa ca si eu am pus de cateva luni ochii pe ea si astept sa imi iau A'ul pentru a o cumpara.

 

Multumesc si bafta la examen.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand multumesc pentru lamuriri. In al doilea rand chestia cu "dragul meu" imi suna a ironie care nu isi avea locul aici (daca nu e asa imi cer scuze anticipat).

In al treilea rand inaltimea nu ma interesa ca sa te iau de nevasta pentru ca atunci te-as fi intrebat varsta, culoarea ochilor, hobby'uri, fumator sau nefumator... etc (oare de aceea mi-ai spus "dragul meu"... :)???).

Problema inaltimii e legata direct de intrebarea daca ajungi cu intreaga talpa pe pamant. De ce? pentru ca in ipoteza in care tu ai avea 1.80 si ai ajunge la fix cu talpa jos, atunci o persoana cu inaltimea de 1.60 nu ar avea nici o sansa. Dupa cum am mai spus aceste informatii sunt utile pentru cei care nu au norocul sa poata sa vada pe viu un motor inainte de a-l comanda si trebuie sa ia o hotarare "orbeste" pe baza informatiilor adunate de pe la altii.

In ceea ce priveste "egoismul" cred ca numai daca ii puneam semnale luminoase putea fi mai clar ca e o gluma (parerea mea ca te aprinzi prea repede).

Inca o data bafta si sa-l folosesti/stapanesti sanatos.

Editat de DarkOne
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din cate am studiat eu inainte de a-l comanda "orbeste" (da, deci se poate si asa) am constatat ca are cea mai joasa sa dintre toate motocicletele sportive de productie noua.

daca cineva nu ajunge jos nici de pe asta atunci poate ca i-ar fi mai potrivit un chopper? pentru ca nu va ajunge jos nici de pe celelalte sportive.

 

si as vrea sa-ti mai spun ceva: da, m-a deranjat oarecum atitudinea ta, apari si te zburlesti deja in primele 2 posturi ca nu ti se raspunde tie mura-n gura. raspunsurile erau aici, pe forum si le-ai fi gasit (la fel cum le-au gasit multi altii) daca aveai de gand sa cauti mai intai singur. dar ca sa vezi ca de fapt vreau sa te ajut am trecut peste asta si ti-am raspuns. dar pe viitor poate n-ar strica un pic de RTFM, de rabdare sau o combinatie a celor 2.

 

bafta maxima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!

 

Fiindca am tot primit cam aceleasi intrebari despre mobra mea (de asteptat dealtfel) si cum nu stau foarte bine cu timpul liber in perioada asta (din pacate) m-am gandit sa va zic un link care pe mine m-a ajutat foarte mult: http://faq.ninja250.org/ - e un site dedicat Kawasaki Ninja 250 (mai mult modelul pana in 2007, dar are ceva info si pentru cel din 2008). Are TONE de informatie utila, de la echipament pana la rodaj samd.

 

Un review complet pentru noul Kawasaki Ninja 250 (scris foarte frumos, in patru parti) puteti gasi aici:

http://faq.ninja250.org/wiki/2008_EX250J_Info

 

Savurati :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...