Sari la conținut

Bmw F800 St


BlackXIII
 Share

Postări Recomandate

Salutare! De cand am vazut prima oara motocicleta asta mi-a placut la nebunie..si pe zi ce trece si citesc mai multe sau ma uit pe aceleasi poze si site-uri mai mult imi place...asa ca va rog pe cei care stiti cate ceva despre model(in afara de ce se spune in review-uri..vreau sa aud pareri personale) si mai ales pe cei care aveti F800ST sa F800 S sa-mi zica mai multe referitor la comportamentul ei..puncte slabe daca exista,etc....

 

uitati si o poza sa o vada si cei care nu o stiu :( post-19812-1210864605_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! De cand am vazut prima oara motocicleta asta mi-a placut la nebunie..si pe zi ce trece si citesc mai multe sau ma uit pe aceleasi poze si site-uri mai mult imi place...asa ca va rog pe cei care stiti cate ceva despre model(in afara de ce se spune in review-uri..vreau sa aud pareri personale) si mai ales pe cei care aveti F800ST sa F800 S sa-mi zica mai multe referitor la comportamentul ei..puncte slabe daca exista,etc....

 

uitati si o poza sa o vada si cei care nu o stiu :lol: post-19812-1210864605_thumb.jpg

 

 

este testata in motociclismo numaru 13 :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este testata in motociclismo numaru 13 :lol:

 

mersi mult cavalerule! vad ca ori nu prea sunt cunoscatori/proprietari ai modelului ori nu se sinchisesc sa zica cate ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala din nr.13 e F800S...ma rog...varianta mai sport a ceea ce vrei tu insa in speta sant amandoua cam la fel. Din cate stiu mai urmeaza cateva pagini de teste in aceeasi revista in numarul urmator sau in numerele urmatoare! Oricum din cate am auzit motorul e bun insa dai ceva bani pe sigla...if you know what i mean!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
Salut, si pe mine ma bate gandul la un ST insa mai astept ceva timp sa strang banutzii.

Cat despre discutii/comentarii uite un link, spun eu, interesant

http://f800riders.org/forum/showthread.php?t=15994

 

Mersi mult! chiar e interesant; o sa ma apuc de luna viitoare de scoala dupa care o sa plimb o aprilia de 125 (a unui prieten care e plecat din tara) pana mai prind un pic de experienta dar un lucru e clar: nu-mi iau altceva decat un F800ST...i'm in love :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! De cand am vazut prima oara motocicleta asta mi-a placut la nebunie..si pe zi ce trece si citesc mai multe sau ma uit pe aceleasi poze si site-uri mai mult imi place...asa ca va rog pe cei care stiti cate ceva despre model(in afara de ce se spune in review-uri..vreau sa aud pareri personale) si mai ales pe cei care aveti F800ST sa F800 S sa-mi zica mai multe referitor la comportamentul ei..puncte slabe daca exista,etc....

 

uitati si o poza sa o vada si cei care nu o stiu :scratch: post-19812-1210864605_thumb.jpg

 

 

frumos motor, tot respectul pentru BMW, nu cred ca mi-as lua altceva ca si viitor motor. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut ocazia sa o testez... si am si citit destul dspre ea. (a partcipat si la Alpen Masters 2006).

 

Mi se pare excelenta: suficient de puternica, cuplu bun, trage bine si la turatie f mica, nu ai grija nenorocitului de lant (are curea), confortabila, economica, protectie la vant, un bun compromis sport-touring. Capacitate buna de carat bagaje (coburii originali cam mici dar gasesti mai mari la Wunderlich).

Deja in Germania are pret ok la second hand (F800S si mai bun...).

Din fericire gasesti majoritatea cu ABS (nu-ti lua fara!!!), computer de bord, manere incalzite.

 

Din pacate, nu-mi aduc aminte sa fi vazut pe cineva pe forum sa aiba acest model (?) asadar, cautand in zecile de pagini de la topicul posesorilor de BMW, nu cred ca vei gasi ceva.

Editat de khk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost ieri la BMW in pipera, si l-am studiat indeaproape. Ce nu mi-a placut:

1. cutiutza de lichid de frana e cam aiurea pusa pe ghidon, prea iese in evidenta, cand te uiti la motor. Puteau sa gaseasca un loc mai jos, mai ferit de ochii lumii.

2. saua, de 840 mm. Insa mi-a confirmat omu de acolo ca se poate da mai jos, insa trebuie comandata de la nemti. Loc foarte foarte putin de storage sub sa. Daca iti pui sa mai joasa, s-ar putea sa nu mai poti pune nimic, nici macar un telefon.

3. priza de 12 V nu e sub sa, cum am crezut ci undeva pe lateral. Daca era sub sa avea mai multa utilitate - puteai sa o folosesti atat in timpul mersului cat si cat timp motorul sta si posesorul pleaca de langa el. In cazul asta daca vrei sa incarci ceva la priza (si sunt multe chestii - get tel, bluetooth etc) trebuie sa opresti si sa stai langa motor.

4. parca finisarile nu sunt de calitate. Mi s-au parut a fi cheap, sau poate nu stiu eu care sunt de lux si care sunt cheap.

De far nu zic nimic, adica se aprinde doar unul care e in dreapta. Nu prea imi place ideea un far pe o parte si doar la faza lunga se aprind ambele, da o senzatie de "chior", dar asta tine de fiecare.

 

In rest mi-a placut cum stau pe ea. As fi vrut sa vad cum merge, un ride-test :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...