Sari la conținut

motociclist francez


ghost
 Share

Postări Recomandate

acum am auzit la radio.............motociclist francez plecat in turul europei.........scenariu clasic.......un nene pe la 63 de ani i iese in fata cu dacia de pe un drum laturalnic..........nu stiu cat de grav este.............accidentul sa petrecut undeva intre fagaras si sibiu

 

 

ps. cine spunea ca ghostrider nu ar supravietui 1 ora in romania, avea dreptate..........iar cine spunea ca suntem vanati, iar avea dreptate

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un prieten venit din Olanda mi-a zis ca din toti cei peste 2800 km facuti pana la mine singurii de care s-a temut au fost cei nici 500 de la granita pana la Petrosani. Si nu l-am putut contrazice. Drumuri proaste, soferi agresivi sau pur si simplu prosti... Am plecat capul si am tacut. E cale lunga pana in Europa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati oameni buni ca si ei au tembelii lor...Ghostule tata...ai uitat microbuzul ala de alaltaieri cu numere germania pe care incepusesi sa-l depasesti si el a tasnit pe banda din stanga ca sa depaseasca o dacie din fata? Eu fiind ceva mai in spate te-am si vazut iesit pe aratura :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Turist francez - accidentat grav pe DN1"

 

Un turist francez a ajuns in stare grava la spital, joi seara, dupa ce a fost lovit de o Dacie in localitatea brasoveana Ucea de Jos.

 

Jean Pierre Bernard, 21 ani, isi conducea regulamentar motocicleta dinspre Brasov spre Sibiu, cand a fost izbit in plin de o Dacie al carui sofer, Oprea Ioan de 63 de ani, din Victoria, a virat brusc la stanga de pe sensul opus de mers, pentru a intra pe un drum laturalnic. Motocicleta turistului francez a fost facuta zob, iar acesta a fost internat la Spitalul Fagaras cu mai multe traumatisme craniene si leziuni ale membrelor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasati oameni buni ca si ei au tembelii lor...Ghostule tata...ai uitat microbuzul ala de alaltaieri cu numere germania pe care incepusesi sa-l depasesti si el a tasnit pe banda din stanga ca sa depaseasca o dacie din fata? Eu fiind ceva mai in spate te-am si vazut iesit pe aratura :banana:

vara trecuta am plecat in germania cu un autobuz care avea numere de germania. dar toata lumea din el, inclusiv soferii erau romani, mai erau si vreo 2 tzigani. pun pariu ca si in cazul lui ghost erau aceeasi "dragi concetateni de-ai nostri".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mare pacat, banui ca va povesti cand va ajunge acasa si mare minune de ne va mai calca cineva pragul. Si pe buna dreptate.

Daca stie cineva ceva detalii despre spitalizare, va rog spuneti.Eu sunt aproape de Fagaras si as lua unul- doi prieteni sa dam o fuga pana la om..Cred ca s-ar bucura !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ghost, vad ca tu esti din Fagaras... Ai putea afla mai multe ?adica m-ar interesa daca mai e sau nu in spital, eventual unde anume...poate daca venim sa mai adunam vreo 2-3 prieteni de-ai tai si sa mergem...Cred ca ar fi singurul lucru bun pe care l-ar vedea in Romanica.....Avea dreptate cine spunea " Frumoasa tara, pacat ca e locuita !"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

naspa moment...........omul nu mai e in fagaras, a fost transferat la bv cred!

ps. la noi in fagaras nu exista absolut nimic in spital......cand a nascut exa, mi-a dat lista sa cumpar ce trebuie pt nastere, adica: algocalmin, seringi, perfuzie, scutece, etc............asta in conditiile in care era cu cartea de munca si asigurarea medicala la zi.................c.n.a.s. , cea mai mare teapa posibila din romania!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta ar simplifica si mai mult lucrurile pt mine...ca lucrez in BV si vin zilnic aici cu motorul din Codlea... Dar stii sigur ?

O sa vorbesc cu prietenii mei sa vad ce zic, poate intrebam la judetean !

....daca afli mai multe detalii, te rog spune-mi..poate omul nici nu mai e in spital si deja a plecat cat de departe vede cu ochii de ...jungla asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta ar simplifica si mai mult lucrurile pt mine...ca lucrez in BV si vin zilnic aici cu motorul din Codlea... Dar stii sigur ?

      O sa vorbesc cu prietenii mei sa vad ce zic, poate intrebam la judetean !

....daca afli mai multe detalii, te rog spune-mi..poate omul nici nu mai e in spital si deja a plecat cat de departe vede cu ochii de ...jungla asta

nu stiu sigur unde.........stiu doar ca a fost transferat.........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un prieten venit din Olanda mi-a zis ca din toti cei peste 2800 km facuti pana la mine singurii de care s-a temut au fost cei nici 500 de la granita pana la Petrosani. Si nu l-am putut contrazice. Drumuri proaste, soferi agresivi sau pur si simplu prosti... Am plecat capul si am tacut. E cale lunga pana in Europa.

SUNT SOFERI STRAINI CARE ATUINCI CAND INTRA IN ROMANIA VORBESC CU PRIETENI LOCALNICI SA CONDUCA IN TARA ASA CA...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

In sfarsit pot sa va confirm ca motociclistul francez, pe numele lui adevarat Morgan Bertaud, a parasit cu bine mult iubita noastra tara. Ieri l-am dus la aeroport si a ajuns cu bine in Franta.

 

Inainte de accident se indrepta spre Bucuresti si urma sa stea o noapte la mine.

 

Este bine-sanatos, are niste mici contuzii la picioare si la mana. Motorul este facut praf. Un Suzuki DR 650 daca am retinut bine...

 

Doreste sa multumeasca prin intermediul meu baietilor care s-au oferit sa il ajute...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...