Sari la conținut

Plimbari On & Off


Postări Recomandate

5 mobre, doua trante, o pana, ceva ploaie dar si soare, o bucata de sosea si una de forestier, putin chef de poze dar mult chef de bagat mana-n gaz. Bucuresti - Azuga - Sacele - Bucuresti. Toate astea au facut deliciul unei plimbari foarte reusite in weekend.

post-5780-1211312686_thumb.jpgpost-5780-1211312710_thumb.jpgpost-5780-1211312727_thumb.jpg

post-5780-1211312753_thumb.jpgpost-5780-1211312790_thumb.jpgpost-5780-1211312806_thumb.jpgpost-5780-1211312821_thumb.jpg

 

ps- Rog moderatorii sa nu mute topicul. Este o plimbare enduro-touring. Aici e locul potrivit. Multumesc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ps- Rog moderatorii sa nu mute topicul. Este o plimbare enduro-touring. Aici e locul potrivit. Multumesc

 

Dar nu era mai bine aici?

 

/index.php?showforum=134

 

"Poze din iesirile enduro" :rolleyes:

 

Ma rog, pe mine nu ma deranjeaza, insa aici unde l-ai postat sunt discutii generale despre tot felul, si se va pierde topic-ul.

 

Oricum, faina iesirea! Poze cu cazaturile nu sunt? :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine si-o mai lua top case dupa el prin coclaurile alea :( ( ... daca stiam pe unde merg ... )

Super vreme . Super peisaje . Super companie .

Mai vreau ! :D (imediat ce pun un cauciuc decent pe spate)

Poze in actiune nu am... Pana ajungeam eu terminau restu' tigarea :rolleyes:

post-18128-1211315134_thumb.jpg

post-18128-1211315156_thumb.jpg

post-18128-1211315178_thumb.jpg

post-18128-1211315217_thumb.jpg

post-18128-1211315259_thumb.jpg

post-18128-1211315478_thumb.jpg

post-18128-1211315511_thumb.jpg

Editat de CosX
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos bai ! ... Tare frumos ! Sper ca data viitoare sa ma lipesc si eu de voi, de ceva vreme stau foarte prost cu timpul, dar o sa ma eliberez eu de sarcinile astea :( !

 

Bravo ! :rolleyes:

 

P.S. Cine este domnul cu LC8 ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce cauciucuri se preteaza?

 

- Eu acum am Mitas e09post-5780-1211394637_thumb.jpg si voi avea Continental TKC 80post-5780-1211394289_thumb.jpg

Cu mitas n-am facut performanta dar m-am descurcat intotdeauna indiferent de drum, sosea sau moloz. Cu TKC 80 cred ca e cam aceeasi treaba dar sper sa tina mai bine pe sosea uda.

 

- Petrica, pe domnul cu LC8 il cunosc doar din vedere. Mai multe detalii iti poate oferi userul Broki.

 

:lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos bai ! ... Tare frumos ! Sper ca data viitoare sa ma lipesc si eu de voi, de ceva vreme stau foarte prost cu timpul, dar o sa ma eliberez eu de sarcinile astea :lol: !

 

Bravo ! :lol:

 

P.S. Cine este domnul cu LC8 ?

 

Cel cu LC8 este Andrei.

post-4658-1211396347_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- Eu acum am Mitas e09post-5780-1211394637_thumb.jpg si voi avea Continental TKC 80post-5780-1211394289_thumb.jpg

Cu mitas n-am facut performanta dar m-am descurcat intotdeauna indiferent de drum, sosea sau moloz. Cu TKC 80 cred ca e cam aceeasi treaba dar sper sa tina mai bine pe sosea uda.

 

- Petrica, pe domnul cu LC8 il cunosc doar din vedere. Mai multe detalii iti poate oferi userul Broki.

 

:lol:

http://www.horizonsunlimited.com/hubb/bmw-...ntinental-22859

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Prea tare poza asta. Rad singur noaptea la ora 2.

post-3763-1211409778_thumb.jpg

Drum calamitat...auzi tu :lol: :(.

Ma uitam la cauciucurile voastre si imi dau seama ca daca as fi iesit cu ele la o asemenea tura as fi fost cel mai injurat din grup.

Investments needed :lol: .

Editat de Popescu_ MihailRaul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

- Eu acum am Mitas e09post-5780-1211394637_thumb.jpg si voi avea Continental TKC 80post-5780-1211394289_thumb.jpg

Cu mitas n-am facut performanta dar m-am descurcat intotdeauna indiferent de drum, sosea sau moloz. Cu TKC 80 cred ca e cam aceeasi treaba dar sper sa tina mai bine pe sosea uda.

 

- Petrica, pe domnul cu LC8 il cunosc doar din vedere. Mai multe detalii iti poate oferi userul Broki.

 

:lol:

 

Angi, sa stii ca nu e mare diferenta intre Mitas E-09 si TKC80-urile de la Continental ! TKC am avut pe LC4 si pot spune ca pe asfalt ud devin extrem de instabile, barem cu roata spate nu prea poti sa te intelegi. Fuge in toate partile la cea mai mica acceleratie !

Cat despre utilizarea lor la namol, de fiecare data ,,am reusit" sa-l fac ,,slic" si se scutura de noroi foarte greu ! De cele mai multe ori ma opream sa curat cauciucul cu un lemn !

Continental TKC80 Twinduro este o anvelopa care face de toate dar nimic cum trebuie ....... si mai costa si o galeata de bani !

Varianta optima ramane tot E-09. Ce e drept, se cam duc pe asfalt, dar nu te rupe la buzunar !

 

Bafta ! :lol:

 

P.S. Incearca Mitas C-10 (spate) si Mitas C-11 (fata) ! O sa fii uimit de gumele astea ! Pe asfalt nu sunt cu nimic mai prejos decat E-09, insa in off ... nu ai probleme !

 

Gumele sunt cele care echipeaza cotetzul din poza ...

post-10224-1211434260_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frumos frumos!

Ce cauciucuri se preteaza? Tre sa-mi pun si eu pe african ceva mai de noroiala. Pirelli care le am is de macadam...

 

E 09 si eu. foarte powerful :lol:

 

daca ai bani de TKC ia-tzi de-alea, toata lumea le vorbeshte de bine (ups, mai putzin domnu' dinainte; ma refeream la formuri de-afara da' aia nu prea au auzit de mitas si mai au o problema cu "street legal")

post-1967-1211462963_thumb.jpg

post-1967-1211462982_thumb.jpg

Editat de bandi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Is bune tck'urile pana nu dai de noroi....momentan is in tratative serioase cu ai mei pt niste cauciucuri adevarate de enduro....

O mers bine si tck'urile pe uscat nu ma pot plange.....pana acum 3 zile cand am iesit pe noroi cu ele.....numa io stiu cu cata grija si frica am mers sa nu scap motoru la "magnifica" viteza de 20 la ora pe un noroi semi-moale....de ce?.....s-au incarcat cu noroi dupa primi 5 metri si s-au facut slick'uri....si cele 135 kg care le calaresc is greu de stapanit in noroi cu cauciucurile astea :lol: ....numa la viteze mai mari de 30km/h incep sa se curete si si asa greu....

Daca chiar vrei sa mergi mai mult pe offroad ai putea incerca Pirelli Mt21(are ekkemu de pe forum pe un xt600, il poti intreba pe el cum is)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Prea tare poza asta. Rad singur noaptea la ora 2.

Da' bine ca razi singur. Eu n-am gasit topicul cu plimbarea asta decat dupa un search pe google :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...