Sari la conținut

Clasic , Dreapta Peste Mine


H3llriderr
 Share

Postări Recomandate

asa k si yo fara sa ma tavalesc (doar o iesire in decor putin patinaj pe criblura la vreo 70/h si cu o sperietura cat china) am actionat dupa impulsul de moment ;:: am luat o pietricica cam cat pumnu cu manusa cu tot si m-am dus dupa jjjmecheru care a intrat pe contrasens in depasire vazandu-ma k vin (tot il blitzuiam cu faza) ..... L-am depasit SI ... i-am aruncat ''cadoul'' la intalnire. dupa ce le-am mai gandit mi-a parut rau (putzin)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

si inca un motiv care te face sa reactionezi asa.. /index.php?...iderr&st=10

 

primul meu accident , nu mai vreau si a 2-a oara sa fiu asa. mai ales sa ti se spuna , te-am vazut dar am crezut ca ma ocolesti

ps: nu mai inviati topicul ala

Editat de H3llriderr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah tu faci misto de mine? 'tz-ai dreacu de simpatici :P :cheers:

 

blaj, ... you said it man, nobody fucks with the Jesus :angry:

 

medicina pura frate :splat: totu e demonstrat stiintzific. imi etalez si yo cunostintele ; acum o sa zici k fac pe desteptu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mah tu faci misto de mine? 'tz-ai dreacu de simpatici :P :cheers:

 

Pe cuvant ca nu, cross my heart.Tine minte miscarea , fraierii sunt atenti la casca la pestii la momeala.Dar toata treaba este din cric, sa apuci s-o pui pe cric.

Forta sa fie cu tine ! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si inca un motiv care te face sa reactionezi asa.. /index.php?...iderr&st=10

 

primul meu accident , nu mai vreau si a 2-a oara sa fiu asa. mai ales sa ti se spuna , te-am vazut dar am crezut ca ma ocolesti

ps: nu mai inviati topicul ala

 

frate. yo din 2005 de cand am motor am reusit sa le evit pe toate MULTAM LU' D-ZEU da oricum te sustin pt k te inteleg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai la mine e scuter. Il pun repede sau, in cel mai rau caz, il las pe-o parte. :moto:)

 

blaj, glumeam. Ma regasesc si eu in ce spuneai tu. Cand ma urc pe scuter si vad boul/vita ca se baga sau are de gand sa se bage si mai si comenteaza dup-aia... imi vine si mie sa :angry: :P :splat: :D , dar cel mai adesea :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai deaia este tara asta , de fapt locuitorii ei de cacao si nimi nu merge , pt ca toti gandesc ca tine LAS-O BAH CA MERGE ASA , AIA E , SA INTAMPLAT , BINE CA NU MAI RAU ...ide de las , deaia se sta peste program la munk , salarii mici , ne fura toti , ne omoara ne imprastie , ca noi , las-o , e bine si asa.. :cheers: ma imbat si imi bat copii de suparare ,

Nu am zis ca merge si asa, ci ca pur si simplu treaba merge asa aici si ca daca nu-ti porti singur de grija nu te baza pe faptul ca aialalti o s-o faca.

Eu ma simt pur si simplu aproape pe alta planeta daca ies in Bulgaria, pentru ca acolo pe langa faptul ca limitele de viteza sunt mai jos (cred ca 80km/h in afara localitatii si 50km/h in localitate, si la 51km/h iei amenda) oamenii sunt mult mai potoliti si mai civilizati. De exemplu mie mi s-a intamplat urmatoarea faza (incredibila pentru Romania): mergeam pe drumul de la Ruse spre Veliko Tarnovo (unde e un drum sinuos cu un fel de serpentine usoare si de obicei ai banda suplimentara cand urci dealul), ma scremeam sa depasesc doua TIR-uri si dupa ce l-am depasit pe primul am constatat ca portiunea e prea grea, asa ca am dat semnal dreapta si m-am repliat pe dereapta, moment in care unul cu numar bulgaresc si cu Audi A4 sau A6 (oricum era unul din stapanii inelelor) a indraznit sa se apropie la mai mult de 15 metri de mine si sa ma depaseasca... La noi ar fi stat in fundul meu la 5 metri si m-ar fi claxonat ca de ce nu ma misc mai repede... Am fost recent si in Grecia si am constatat ca si aia par mult mai normali la cap... Pur si simplu sa mergi pe doua roti in Romania la ora asta e periculos, si bine e sa-ti pazesti pe cat posibil pielea singur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in dreptul staii de tramvai orsova militari , directia spre crangasi , ma trezesc cu masina(chevrolet parca , nu mai shtiu culoarea) din stanga cum face dreapta in fata mea.. a pus-o cam ciudat pt a schimba banda , si nu avea straduta decat mai in fata...ma rog .. am reusit sa culc motorul fara sa intru in el , m-am ridicat imediat ,( de fapt nu am atins pamantul decat cu genunchiul usor , abea m-am zgariat ) , m-am dus la el , i-am deschis usa , pana sa se dea jos i-am facut cunostinta cu un bocanc si carbonu de pe manusa , dupa care conservarii si 3 cocalari din statie au sarit pe mine cu gura cu injuraturi ca de ce il bat , ce de ce merg tare , ( aveam 30 cred) , dintr-o masina a coborat un nene in uniforma de paznic cu un bulan in mana nu shtiu ce voia sa faca , eram inconjurat :cheers:)

conservarul a plecat fara sa comenteze nimik , era speriat , io am decat maneta de frana rupta de la jumate.

 

atentie conservarii sunt uniti

 

multumesc motociclistilor care au trecut si nu au oprit chiar daca au vazut motoru cu botu in drectia gresita sensului de mers si eu ciufulit si nervos , lu unu i-am facut si semn

 

multumesc lui nebubu si radu care au venit

 

 

Frate, fara suparare, nu cred ca ai procedat corect facandu-ti "dreptate" in felul asta ATAT DE SEC, fara sa incerci un DIALOG... N-am inteles nici macar daca omul era in stare de soc sau a incercat sa-si ceara scuze ori ba. Nu zic ca ceea ce ti s-a intamplat este ok, dimpotriva. Insa, hai sa-ti spun o poveste:

 

Eu am permis "de profesionist" din '94. Nevasta-mea are permis de 6 luni. Odata cu permisul ei, am luat si conserva, asa, ca sa avem si noi masina de iesit in week-end afara. Nevasta-mea conduce inca f timorata, face greseli in trafic, eu sunt mereu langa ea si ii atrag atentia, o povatuiesc atat cat pot de tare si, la randul meu, sunt f stresat atunci cand mergem impreuna si conduce ea. Cel mai tare o bat la cap in legatura cu motociclistii; sa fie atenta, sa aiba conduita preventiva, sa se uite in oglinzi de fiecare data cand trage de volan (chiar si la stop stand pe loc), sa aproximeze vitezele de deplasare ale participantilor la trafic (mai ales ale motociclistilor) etc. I-am explicat f. bine diferentele dintre un accident pe 4 roti si cel pe 2 roti, inclusiv potentialele urmari care pot aparea intr-un caz sau intr-altul. Acum, pot spune ca ea intelege f bine aceste lucruri insa, din pricina kkturilor astora de scoli de soferi nascute peste noapte si a legislatiei de 2 lei care nu mai presupune proba/antrenamentul de poligon, ea nu a invatat din capul locului (asemeni multor altora aflati in aceeasi situatie) sa stapaneasca bine masina pe care o conduce. Mie unul mi se pare o chestie de neinteles eliminarea poligonului in cazul conservelor. Practic faci scoala de soferi pe 4 roti numai in trafic, de la inceput pana la sfarsit, ajutat fiind de dubla comanda a instructorului, iar pe urma, cu putin noroc, iti iei permisul printr-un examen discutabil... Pe de alta parte, si A-ul se ia DOAR cu poligon. Adica te invarti printre niste jaloane, si gata, esti motociclist... Sa fim serosi! Baietii de pe forum, care mai merg si pe Amkart stiu ce vreau sa spun.

 

E, si sa revenim la patania ta... daca cumva, s-ar fi aflat nevasta-mea in situatia conservarului care te-a incomodat pe tine in trafic intr-un fel sau altul (din cate am inteles nu a rezultat un impact), cu stiinta sau fara stiinta, iar tu i-ai fi aplicat fara discutie aceeasi corectie, fratiuc, nu cred ca mai scriai cu mainile alea pe forum aici. Admite, asemeni mie si multor altora, ca se pot intampla greseli in traficul asta de rahat din Bucuresti prin care ne strecuram zi de zi... insa tu te arunci sa-ti FACI DREPTATE FARA JUDECATA, dand deja verdictul si pedeapsindu-l pe cel care a gresit, FARA APEL...

 

In rest, nu mai stau sa-i citez pe unii dintre baieti care au postat inaintea mea si care ti-au dat niste sfaturi demne de a fi luate in serios.

 

Multa bafta!

Editat de andrew
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate, fara suparare, nu cred ca ai procedat corect facandu-ti "dreptate" in felul asta ATAT DE SEC, fara sa incerci un DIALOG... N-am inteles nici macar daca omul era in stare de soc sau a incercat sa-si ceara scuze ori ba. Nu zic ca ceea ce ti s-a intamplat este ok, dimpotriva. Insa, hai sa-ti spun o poveste:

 

Eu am permis "de profesionist" din '94. Nevasta-mea are permis de 6 luni. Odata cu permisul ei, am luat si conserva, asa, ca sa avem si noi masina de iesit in week-end afara. Nevasta-mea conduce inca f timorata, face greseli in trafic, eu sunt mereu langa ea si ii atrag atentia, o povatuiesc atat cat pot de tare si, la randul meu, sunt f stresat atunci cand mergem impreuna si conduce ea. Cel mai tare o bat la cap in legatura cu motociclistii; sa fie atenta, sa aiba conduita preventiva, sa se uite in oglinzi de fiecare data cand trage de volan (chiar si la stop stand pe loc), sa aproximeze vitezele de deplasare ale participantilor la trafic (mai ales ale motociclistilor) etc. I-am explicat f. bine diferentele dintre un accident pe 4 roti si cel pe 2 roti, inclusiv potentialele urmari care pot aparea intr-un caz sau intr-altul. Acum, pot spune ca ea intelege f bine aceste lucruri insa, din pricina kkturilor astora de scoli de soferi nascute peste noapte si a legislatiei de 2 lei care nu mai presupune proba/antrenamentul de poligon, ea nu a invatat din capul locului (asemeni multor altora aflati in aceeasi situatie) sa stapaneasca bine masina pe care o conduce. Mie unul mi se pare o chestie de neinteles eliminarea poligonului in cazul conservelor. Practic faci scoala de soferi pe 4 roti numai in trafic, de la inceput pana la sfarsit, ajutat fiind de dubla comanda a instructorului, iar pe urma, cu putin noroc, iti iei permisul printr-un examen discutabil... Pe de alta parte, si A-ul se ia DOAR cu poligon. Adica te invarti printre niste jaloane, si gata, esti motociclist... Sa fim serosi! Baietii de pe forum, care mai merg si pe Amkart stiu ce vreau sa spun.

 

E, si sa revenim la patania ta... daca cumva, s-ar fi aflat nevasta-mea in situatia conservarului care te-a incomodat pe tine in trafic intr-un fel sau altul (din cate am inteles nu a rezultat un impact), cu stiinta sau fara stiinta, iar tu i-ai fi aplicat fara discutie aceeasi corectie, fratiuc, nu cred ca mai scriai cu mainile alea pe forum aici. Admite, asemeni mie si multor altora, ca se pot intampla greseli in traficul asta de rahat din Bucuresti prin care ne strecuram zi de zi... insa tu te arunci sa-ti FACI DREPTATE FARA JUDECATA, dand deja verdictul si pedeapsindu-l pe cel care a gresit, FARA APEL...

 

In rest, nu mai stau sa-i citez pe unii dintre baieti care au postat inaintea mea si care ti-au dat niste sfaturi demne de a fi luate in serios.

 

Multa bafta!

 

daca zici ca merge preventiv nu ar trebui sa iti faci griji . daca iti faci in continoare mai stai putin cu gura pe ea. si prietena mea a luat multe " capete de volan" de la mine sa mearga corect si atenta . plus ca din contra , atunci cand eshti incepator si timorat parca te asiguri mai mult , parca io asa eram si au mai spus pe aici , atunci stai cel mai mult cu ochii in oglinzi , ca iti mai moare motoru , ca nu mergi tare si incurci traficul e alta , da sa te joci pe sosea de parca e cumparata de un tutore e altceva. io tin minte in primu an de B parca , pe care il am de aproape 5 ani , o singura data am schimbat banda fara sa ma asigur si am incomodat o masina , dar am facut asta pentru ca din spatele meu venea o salvare , si am zis sa-i fac rost repede loc , am tras dreapta si am auzt in spate frana , am avut noroc ca nu era un motor , de atunci nu cred ca am mai schimbat fara sa ma uit.oricum scuza nu exista o data ce ai permisul in mana. inseamna ca esti apt de condus

plus ca daca intrebam ce auzeam? nu te-am vazut , am crezut ca ma ocolesti u si alte tampenii de care sunt satul. asta a fost reactia mea pe moment , si daca ai citit tot topicul cred ca ai inteles si de ce , daca mai ramanea acolo ma calmam si discutam altfel cu el probabil..

si mai vreau s te intrebdaca ai avut vre-o data un accident cu scuterul , sau un incident de genu asta , eventual cu nevasta in spate , sau gandeste-te ca era nevasta ta pe scuter in locul meu atunci

daca nu ai avut ar fi cazul sa nu vb in necunostinta de cauza.

Editat de H3llriderr
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu incurajez astfel de comportament. Trebuia sa astepti sa vezi ce zice inainte, totusi. Dupa aia, daca era cu gura mare, trebuia altoit. Niciodata inainte. Totusi traiesti in lume, nu in padure.

 

Dar, totusi, absolut tot invatam de la batranii nostrii.

Exemplificare:

 

/index.php?...p;#entry1111666

Editat de dru_kl3in
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si mai vreau s te intrebdaca ai avut vre-o data un accident cu scuterul , sau un incident de genu asta , eventual cu nevasta in spate , sau gandeste-te ca era nevasta ta pe scuter in locul meu atunci

daca nu ai avut ar fi cazul sa nu vb in necunostinta de cauza.

 

Bineinteles ca am avut si eu parte de pataniile mele, insa, ce e drept, doar vreo 2-3 le-ai putea numi "accidente". Ultima faza care mi s-a intamplat acum aproximativ o luna de zile in urma:

 

Mergeam pe bulevardul Timisoara spre Razoare iar la vreo 200m in fata mea o intersectie cu semafor. Se pune galben, apreciez ca nu am demaraj de R1 si incep franarea. Precizez ca era destul de liber, nu aveam masina in fata sau in lateral, si nici aproape de mine in spate iar eu circuland pe banda 1. Ma opresc si aud un scartzait puternic de frana in spatele meu. Imi arunc ochii in oglinda si vad un BMW argintiu (seria3 cred) cum venea puternic spre mine in plina frana. Erau si 2-3 pietoni pe trecere, asa ca am ales sa nu accelerez sa ma urc pe ei, ci doar am luat mana din frane. Boul de manelist s-a oprit cu bara din fatza fix in roata mea spate impingandu-ma nitel, vreo 20 de cm. Nu mai zic ce scandal a inceput sa faca, sa ma injure, tot el, cretinu, cum ca de ce nu m-am dus pe galben, desi pana m-am oprit eu era rosu demult. M-am uitat in primul rand sa vad daca mi-a produs vreo avarie scuter, dupa care i-am bagat si eu niste carne la frigider insa mi-am dat seama ca eram mult mai bucuros ca am scapat doar cu atat, plus ca erau si 2 in masina iar la ora aia nu voiam decat sa ajung mai repede acasa de la serviciu. Asadar, l-am lasat pe bou sa plece si, mergand in urma lui, l-am vazut la Razoare trecand tot pe rosu, ceea ce m-a facut sa trag concluzia ca animalul asa era obisnuit sa mearga de fel.

 

P.S. Faza haioasa, pt ca am avut parte si de asa ceva, a fost ca au mai traversat pe trecerea de pietoni in timp ce eu ma balacaream cu manelistul si 2 tigani d-aia imensi cu lanturi mari de aur si ceafa lata si care vazusera si ei scena. Unul din ei, vazandu-l p-ala cu bmw-ul cum se agita, mi-a zis: "Du-te ma si arde-i una in freza, da-l in *** mea". F tare, frate. tongue.gif Sunt curios cum ai fi reactionat tu in cazul asta. :cheers: Eu, recunosc, n-am avut inspiratia de moment sa-i sparg capul, desi in cazul asta, mai ales la cum vocifera, merita cu prisosinta. :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

H3llriderr daca prin absurd m-as intalnii cu tine in trafic ti-as baga casca in kur sa iti treaca smecheria

 

Vrei sa bati pe cineva ca n-ai ce face ? Vazui ca se construieste destul prin Bucuresti.Ia-te frate cu termopanele si lasa fazele astea de Cikicean de calculator.

:crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

alt motiv .. /index.php?...=216575&hl=

nu mai zic nimic , sa le explicati voi la bere cand gresesc nu io

 

Aia e cu totul alta chestia. Daca bati pe unu din Bucuresti, nu o sa inteleaga altu din alta parte. E ca si cum ai bate seaua sa priceapa calul.

 

Nu zic nu, e nasol ca s-a intamplat. Dumnezeu sa il odihneasca. Dar, din cate am observat eu, avea si viteza mare. Vina comuna, parerea mea. Scriu aici, ca nu are rost sa scriu dincolo sa agit spiritele.

 

La fel ca tipul de la Cluj, care a fost saracul proiectat intr-un Peugeot 407, si asta avea viteza mare, si nu a mai putut evita cu absolut nimic.

 

Imi pare rau pentru ce i s-a intamplat la baiatul ala, dar raman la parerea mea. Daca ai picat din cauza unei conserve, totusi nu iti faci dreptate cu pumnii.

 

Dupa cum spuneam si mai sus, stai in oras, nu in padure. Nu cine are pumnii mai mari primeaza.

 

Cu asta, gata. Parerea mea e spusa.

 

Spanzura-ma, daca asta e solutia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...