Sari la conținut

curge carburatoru`


NaeL
 Share

Postări Recomandate

am un ural cu carburatoare vechi (k63 cred) si la unu din ele imi curge benzina intr-una (plus ca merge pauza pe partea aia)

unii zic ca e de la garnitura de la cuiu` pontou care nu mai inchide.

pareri ? ce se poate face ? are cineva niste garnituri din astea ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai ce face, trebuie sa le cumperi de la cristi garniturile.

Ca sa mearga in 2 schimba drace bujia aia nasoala si fisa cu pipa sparta(+ prenadezu' care a lipit-o ) de pe partea aia

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai frate, dar la reglajul nivelului te-ai uitat? Ca poti sa ai tu garnitura garniturilor, daca nivelul nu e corect, da pe-afara in prostie!

Si DA, mai mult ca sigur ca merge INECATA, de-aia intrerupe partea aia!

Ia-ti garnitura daca nu ai si bag-o la cui, daca mai curge e clar nivelul de vina (desi eu zic ca e nivelul de vina oricum)... a, si mai poate fi ceva: nu etanseaza ca lumea cuiul in "scaun".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poti sa il intrebi si pe oreste de cui si de garnituri! Desfa carburatoarele sau carburatorul si sufla pe teava pe care intra benzina si vezi daca trece sau nu aer, in functie de cum e asezat cuiul. Ca poate e doar nivelul de vina, care iti inneaca cilindrul respectiv si de aia poate nu iti merge. :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nae, mancal-ar tata, daca n-o dovedesti ia-l pe Aleko si veniti la mine daca ai timp sau hai diseara la Arc! :banana:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba ti-ai luat garnitura odata?

Ai vazut unde e garnitura ca erai langa mine cand am desfacut carburatorul. Io zic ca de la aia e! Hai ca o sa iti aduc eu o garnitura , nu garantez ca e intr-o stare stralucita ...

PS: nu asculta pe Lupu, ca astia e oameni rai din Kitilla si ne atrage acolo si ne sechestreaza ca n-are cine-i satisface pofta Ginei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai astia... voi chiar ati pierdut garnitura? :banana: :what: :lol:

Hai ma k nu e chiar scumpa... doar 50.000 :finger: :finger: :finger:

 

P.S. Da ma, veniti in Khitila ca mai e si cainele pofticios de ceva carne, nu numai Jeena...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma sa fie a dreaq de treaba, ca avea acu' 2 saptamani un kil' de garnituri, o punga intreaga... cum dreaq le-a vandut pe toate??? :banana: cati oameni isi pierd garniturile in 2 saptamani?

Eu aveam una dar nu stiu unde dreaq am pus-o, daca o gasesc ti-o aduc!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...
Vizitator DARK-RIDER-82

pt piese de moto rusesti incercati la gaspar vasile din botosani . personal cred ca sunt mai bune piesele de la el , decat de la tunaru.......... nr lui de tel e: 0744472055

BAFTA! :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut !...eu ma saturasem sa tot cumpar garnituri pt. cui poanto .... si acu' am garnitura realizata din membrana de la un dop de cola !!!! :crack: ..si vreau sa spun ca nu am nici o problema de cand am schimbat-o !!! :bounce: mai merge facuta si din mebrana de pompa (benzina ) de dacie !!!! asa incat numai dati banii pe prostii !!

 

...tot ce aveti nevoie este o unghiera / foarfeca si un dop de cola (dintr-ala care are membrana siliconica !)...rezista f f f bine la benzina !

 

succes!

Editat de scaf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...