Sari la conținut

Bmw Mountain Days Kaprun 2008


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 77
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

vad ca bmw-urile sunt singurele motoare care circula, oare de ce? hahaha

la garmisch nu veniti?

 

Salut Doru!

 

O sa fiu putin snob dar tu si altii ma veti intelege: ca pt asta sunt BMW-urile facute... sa mergi! D-aia la BMW se face revizia la 10.000km... Si d-aia pe orice BMW poti sa pui bagaje...

Noi, astia "martalogi" cu BMW, poate intelegem mai greu ideea de a-ti lua vitezana cu 1xy cai, cu toba zgomotoasa, doar ca sa impresionezi pe Magheru si sa crapi dand vina pe conservari ca nu te-au vazut cand treceai ca dementu cu xxx km/h in localitate. (daca se poate si cu numarul ascuns).

 

In alta ordine de idei, poate ne vedem la Garmisch sau cu alta ocazie. Eu locuiesc la Viena si am mereu chef de duca.

 

Vlad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut Doru!

 

O sa fiu putin snob dar tu si altii ma veti intelege: ca pt asta sunt BMW-urile facute... sa mergi! D-aia la BMW se face revizia la 10.000km... Si d-aia pe orice BMW poti sa pui bagaje...

Noi, astia "martalogi" cu BMW, poate intelegem mai greu ideea de a-ti lua vitezana cu 1xy cai, cu toba zgomotoasa, doar ca sa impresionezi pe Magheru si sa crapi dand vina pe conservari ca nu te-au vazut cand treceai ca dementu cu xxx km/h in localitate. (daca se poate si cu numarul ascuns).

 

In alta ordine de idei, poate ne vedem la Garmisch sau cu alta ocazie. Eu locuiesc la Viena si am mereu chef de duca.

 

Vlad

 

opresc in viena sa mananc oxtailsoup si un snitel in grinzig. daca iti face placere esti invitat.

Editat de Doru BMW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci.................

toata lumea bine sosita si acasa intoarsa

am 8 ore de filmare din care aprox 6 cu toata echipa

deci la cine sa le descarc in calculator de pe un hard portabil

 

eu nu am dvd writer

am si eu o rugaminte un dvd cu pozele reunite de la toata lumea

 

merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

revenim cu poze maine ... abia acuma le descarcam si noi.

 

Man, pune si tu pozele intr-o arhiva cum zisesi ca sa downloadeze si mana mea. Pls. ca oricum ai poze mai multe ca mine. Si mai bune. Care este. Dau tzuika data viitoare,promit!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o excursie reusita 100%, un grup foarte tare :lol: si niste trasee minunate :lol:

domnilor pozele sunt de exceptie, am avut un fotograf foarte bun, promit sa-l mai iau cu mine :D .

o singura problema : sunt prea multe, vreo 1800 de poze, asa ca am facut o selectie.

astept adresele de mail a lui ianachim, taxi si budd, celalalte le am :)

 

 

cateva poze

post-5657-1212269695_thumb.jpgpost-5657-1212269707_thumb.jpgpost-5657-1212269715_thumb.jpg

budd, sa stii ca merge f bine jucaria ta, dar nu mi-as lua una :) post-5657-1212269856_thumb.jpg

 

 

post-5657-1212269904_thumb.jpgpost-5657-1212269911_thumb.jpgpost-5657-1212269924_thumb.jpg

post-5657-1212269933_thumb.jpgpost-5657-1212269949_thumb.jpgpost-5657-1212269965_thumb.jpg

 

 

post-5657-1212270033_thumb.jpgpost-5657-1212270048_thumb.jpgpost-5657-1212270058_thumb.jpg

post-5657-1212270072_thumb.jpgpost-5657-1212270088_thumb.jpgpost-5657-1212270112_thumb.jpg

post-5657-1212270138_thumb.jpgpost-5657-1212270153_thumb.jpgpost-5657-1212270181_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va salut cu drag, la randu-mi!

... multumindu-va ca m-ati primit (oarecum musai ca de voie buna) in randul vostru. Pentru cititorul neparticipant: am fost singurul pasager din grupul de romani din kaprun si singura femeie.

mie mi-a facut o placere deosebita sa va cunosc.

Pana urca allec cele cateva sute de poze sortate din cele aprox. 2000 facute, va arat eu ceva descoperit pe cand frunzaream nostalgic pe pagina oficiala a intalnirii BMWMountainDays:

 

http://www.bmw-mountain-days.at/Bilder-200...mplegallery_pi1[showUid]=1

 

- poza no 6 - o meritai, ianachim, zic asta pentru ca efortul tau de a filma peisaje si motoare in timp ce conduceai e de departe mai mare decat cel depus de mine de a face poze din mers.

 

 

 

va salut cu drag, la randu-mi!

... multumindu-va ca m-ati primit (oarecum musai ca de voie buna) in randul vostru. Pentru cititorul neparticipant: am fost singurul pasager din grupul de romani din kaprun si singura femeie.

mie mi-a facut o placere deosebita sa va cunosc.

Pana urca allec cele cateva sute de poze sortate din cele aprox. 2000 facute, va arat eu ceva descoperit pe cand frunzaream nostalgic pe pagina oficiala a intalnirii BMWMountainDays:

 

http://www.bmw-mountain-days.at/Bilder-200...mplegallery_pi1[showUid]=1

 

- poza no 6 din Impressionen 2008 - o meritai, ianachim, zic asta pentru ca efortul tau de a filma peisaje si motoare in timp ce conduceai e de departe mai mare decat cel depus de mine de a face poze din mers.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Plimbarea prin toate acele pasuri a fost ceva deosebit. Exact cum a spus Adi: doar ce m-am intors in tara si abia astept sa plec la o noua tura prin Alpi.

 

Ma bucur ca v-am cunoscut pe toti, gasca a fost super :) (atat in varianta extinsa de la Kaprun cat si cea "de baza").

 

Sper ca aceasta plimbare sa fie doar inceputul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

veniv-ar rau!!

sunteti niste fitosi..

atat va laudati..

am ajuns si eu pina la tecuci si n-am mai spus la nimeni!! :unsure:

..in alta odine de idei..elvetia nu-i populata?..ca n-am vazut pe nimeni pe strazile alea..!

la noi este o vanzoleala!!

aia ce faceau?

luigi vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari !

 

Imi pare foarte rau ca nu am stiut de grupul acesta pentru ca m-as fi alaturat cu mare placere!!

Cand m-ai plecati aiurea asa prin Eu poate bagati un claxon ceva .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Am o intrebare, pur si simplu din curiozitate: a vazut cineva sau a auzit ca Automobile Bavaria sa fi promovat acest eveniment?

 

In afara de forum, unde eu am postat la mai multe topicuri anuntul/linkul inca din noiembrie anul trecut (si postul ulterior al altcuiva de la Poze de la intalniri), ati mai vazut undeva promovat evenimentul?

 

Vlad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Am o intrebare, pur si simplu din curiozitate: a vazut cineva sau a auzit ca Automobile Bavaria sa fi promovat acest eveniment?

 

In afara de forum, unde eu am postat la mai multe topicuri anuntul/linkul inca din noiembrie anul trecut (si postul ulterior al altcuiva de la Poze de la intalniri), ati mai vazut undeva promovat evenimentul?

 

Vlad

cu o saptamana inainte de plecare am fost la AB si cei cu care am vorbit pe acolo nici nu stiau. si pana la urma de ce ar fi stiut?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Felicitari !

 

Imi pare foarte rau ca nu am stiut de grupul acesta pentru ca m-as fi alaturat cu mare placere!!

Cand m-ai plecati aiurea asa prin Eu poate bagati un claxon ceva .

 

 

sa nu fie cu suparare,probabil ca ai uitat..in topicul pe care s-au umplut pagini intregi despre aceasta calatorie ai postat si tu,afirmind chiar ca nu vei rata calatoria asta si cea din nord!

/index.php?...57401&st=20

nu este nimeni vinovat ca nu ai urmarit topicul respectiv..

ca idee,copilul plinge cind ii este foame!

cu respect..

luigi vicol

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nasu pune si linku de la mine pe pagina ca io l-am pierdut

 

sorry man, nu-l mai am nici eu :)

incerc sa-l gasesc prin alta parte, poate ai noroc, dc nu ... :D tre sa mai faci odata toata munca.

 

aici gasiti pozele de la calin : http://s4.transfer.ro/storage/BMW_Mountain_Days-a16fa.rar :unsure:

frumoase poze.

 

pt toate pozele de pe transfer.ro, grabiti-va ca nu le gasiti decat 10 zile de la postare, deci mai sunt doar 7 zile :rose:

linku cu pozele de la mine il gasiti in pag 4. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa nu fie cu suparare,probabil ca ai uitat..in topicul pe care s-au umplut pagini intregi despre aceasta calatorie ai postat si tu,afirmind chiar ca nu vei rata calatoria asta si cea din nord!

/index.php?...57401&st=20

nu este nimeni vinovat ca nu ai urmarit topicul respectiv..

ca idee,copilul plinge cind ii este foame!

cu respect..

luigi vicol

 

 

Ai dreptare Luigi, dar nu am vazut nimic scris pe tema asta :unsure: sau poate am avut eu ghinion.

Recuperam, sanatosi sa fim !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Am o intrebare, pur si simplu din curiozitate: a vazut cineva sau a auzit ca Automobile Bavaria sa fi promovat acest eveniment?

 

In afara de forum, unde eu am postat la mai multe topicuri anuntul/linkul inca din noiembrie anul trecut (si postul ulterior al altcuiva de la Poze de la intalniri), ati mai vazut undeva promovat evenimentul?

 

Vlad

 

 

salutare nu se omoara ei ab mai ales intelegind ca aceasta organizare e privata nici garmichul la noi nui promovat asa ca nui de mirare te salut Pompi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

voicu ai la mine un souvenir...

un mare creion...

 

 

Stiu, mersi! :rose:

Dar inca nu-mi vine sa intru in program. :unsure:

Nici pe la firma nu am trecut. :)

Cum o sa facem? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...