Sari la conținut

Bursa V/C pt Chopper/custom/cuiser/powercruiser!


Pannoniachopper
 Share

Postări Recomandate

@ RamoChoop: tu o sa cam ai probleme,cu piesele...Vt500-ele,e din anii '80,adica foarte uzata,si-s si rare,in tzara. Ti-o spun,ca fost proprietar de mobra de-asta. Eu,piese pt. ea,inclusiv tobele finale,le-am luat de pe ebay.Faza cea mai tare,a fost cu setul de garnituri:fabricate in Italia,cumparate de pe ebay-ul american,setul era-n Canada,transportul pina aici,costa imens,asa ca le-am trimis in State,la tatal unui amic,si care i-i le-a trimis in Belgia,unde era el.De-acolo,au venit in geamantan,odata cu prietenul asta...Adica,au traversat Atlanticul,de 2 ori...Per total,am iesit mai ieftin, cam cu o treime,decat daca le luam de-aici.

Editat de darian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

I-am trimis mail. O sa postez aici ce raspunde si cum merge discutia ca sa vedem ce zice individul. E interesant ce tampenii o sa debiteze si daca e convingator.

 

Buna ziua,

 

Numele meu este Davidescu Radu Andrei.

Lucrez aproape toata ziua si nu pot primi telefoane in incinta unde lucrez.

Pretul final este 2700 Euro. Motorul este in Anglia.

Deoarece afacerea de care ma pucasem nu a mai mers,a trebuit sa plec din tara si sa ma angajez.Acum lucrez la o companie din Anglia si pe langa munca mai cumpar si vand motoare si scutere.

Motorul este castigat la licitatie printr-o firma a unui prieten de aici.Motorul este neinmatriculat dar se inmatriculeaza fara probleme in Romania.Mi se pare ca nu este nici o taxa de inmatriculare la motoare.Toate documentele sunt in regula.Motorul este perfect,nu a fost lovit niciodata.

 

Deoarece eu lucrez si nu pot pleca,voi trimite motorul cu o companie de transport masini si motoare in toata Europa(Cars Transport Inc.).

Cu aceasta companie,dumneavoastra puteti proba motorul inainte de a-l cumpara..

VOI FACE O PROCURA PE NUMELE UNUI AGENT DE LA ACEASTA COMPANIE IAR EL SE VA OCUPA DE TOATE ACTELE(CU DREPT DE SEMNATURA).

Impreuna cu acest agent puteti merge la un mecanic si sa il bagati pe un tester ca sa vedeti km reali si starea motorului.Se accepta orice test.

Cum se face:

Dupa ce imi dati numele si adresa dumneavoastra eu duc Motorul la companie.Compania verifica toate actele la politie inainte de a face contractul pentru a vedea daca totul este in regula.

Dupa aceasta verificare si daca nu exista nici o problema compania ia legatura cu dumneavoastra,apoi se face transportul.

Daca motorul nu o sa va placa,compania imi va returna motorul,urmand ca eu sa platesc si acest transport pentru returnare.

De accea va rog sa va ganditi bine inainte.Motorul este asa cum va spun si nu am nimic de ascuns.

Daca sunteti interesat,va rog sa completati si sa imi trimiteti urmatoarele date pentru ca eu sa iau legatura cu compania:

Nume :

Prenume :

Adresa :

Oras si Judet :

Numar telefon :

Imediat ce am aceste date eu voi merge la companie si voi lasa motorul in custodia lor.Apoi ei va vor contacta cu mai multe detalii.

Transportul este inclus in pret.

 

O zi buna si astept un raspuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si o sa ajunga la plata unei sume prin westernunion tot pe numele tau sa fie sigur ca ai banii... etc. teapa clara.

aceeasi incercare de teapa a fost si pt o masina(de pe mobile.de) si pt un motor(de pe moto.it), toate aveau aceeasi finalitate.

de ce toate au legatura cu UK si WESTERN UNION?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-am dat si eu mail

"Salut .sunt interesat de motor-eu am un prieten un Anglia care se poate ocupa de afacere ptr mine.Lasa-mi te rog un nr de tel sa te sune-va intalniti -daca e oki motorul, el achita pretul cash iar transportul cade in sarcina mea"

sunt tare curios ce o sa spuna-dac va raspunde la mail-Va tiu la curent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai,ce-as mai rade sa se gasesca vreunul sa-l ia si sa nu fie teapa! :crack:

Dar cel mai sigur e sa aiba vreunul dintre voi vreo cunostinta in Anglia care sa se duca direct la "tinta",si atunci s-ar lamuri totul.Dar,binenteles,99% e teapa...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

I-am dat si eu mail

"Salut .sunt interesat de motor-eu am un prieten un Anglia care se poate ocupa de afacere ptr mine.Lasa-mi te rog un nr de tel sa te sune-va intalniti -daca e oki motorul, el achita pretul cash iar transportul cade in sarcina mea"

sunt tare curios ce o sa spuna-dac va raspunde la mail-Va tiu la curent.

 

Buna ideea !

99,99%,ca n-o sa raspunda...Ar fi misto,sa-i spuna careva,pin' la urma,ca se stiu manarelile astea,si s-o lase moarta. Exista si-aici,un forum,unde se afla toate astea.Asa,macar stam linistiti ca n-o sa mai incerce,si s-o pateasca,totusi,vreunul mai credul,sau care nu stie "smecheria"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna ideea !

99,99%,ca n-o sa raspunda...Ar fi misto,sa-i spuna careva,pin' la urma,ca se stiu manarelile astea,si s-o lase moarta. Exista si-aici,un forum,unde se afla toate astea.Asa,macar stam linistiti ca n-o sa mai incerce,si s-o pateasca,totusi,vreunul mai credul,sau care nu stie "smecheria"

 

 

Smecheria asta este cam veche deja, e importata de la altii. Aici am povestit cum am gasit niste anunturi similare in Germania. /index.php?...75958&st=90

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bre spre surprinderea mea a raspuns in mare parte plauzibil-faza misto este ca prietenul meu din Anglia nu este imaginar-de aia vreu un nr de tel sa vb intre ei sa nu trimit omu dupa cai verzi pe pereti-nu ca l-as trimte ca nu am de gand sa imi iau harley,excepatand electra glide :crack:

 

 

"oki-dati-mi va rog adresa dvs-dar totusi cum va va putea contacta?sunteti tot timpul acasa?

 

----- Original Message -----

From: Davidescu RaduAndrei

To: bogdan.chesaru@buburuza.com

Sent: Thursday, January 07, 2010 4:18 PM

Subject: RE: Harley

 

 

Buna ziua,

Am numar de telefon de Romania.Din pacate am fost sunat de multe ori si nu mai am credit pentru ca am roamingul activat si imi ia si mie din credit cand ma suna cineva.Daca doriti va pot da adresa mea si poate sa vina sa il vada.Eu stau in Newcastle.

 

O zi buna

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

From: bogdan.chesaru@buburuza.com

To: DavidescuAndreiRadu@hotmail.com

Subject: Harley

Date: Wed, 7 Jan 2009 10:55:58 +0200

 

 

Salut .sunt interesat de motor-eu am un prieten un Anglia care se poate ocupa de afacere ptr mine.Lasa-mi te rog un nr de tel sa te sune-va intalniti -daca e oki motorul, el achita pretul cash iar transportul cade in sarcina mea.

Cu stima,

Bogdan Gabriel Chesaru

Operations Manager

0745349479

www.buburuza.com

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta este foarte bine intretinuta, an fabricatie 1994 , 31445 km . Sissy bar , crash bar , suporti coburi , se dau si coburi ce nu apar in fotografii .Pentru siguranta cumparatorului filtrele de aer si ulei se schimba in fata viitorului proprietar deasemenea se va schimba la cumparare si uleiul atit pentru motor cit si cardan .Motorul este recomandat si garantat de Dynamite Motors .Pret 2200 e negociabil

Catalina 0745048116

 

post-9934-1263025938_thumb.jpgpost-9934-1263025944_thumb.jpgpost-9934-1263025951_thumb.jpgpost-9934-1263025957_thumb.jpgpost-9934-1263025965_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Schimb Honda CBF 1000 ABS cu chopper minim 1300cc.

 

Detalii: Honda CBF 1000, ABS, 2006, 15.000 km.

Accesorii: tobe Sebring titan omologate si set complet Givi, manere incalzite, priza, xenon, parbriz touring, alarma.

Stare foarte buna, cauciucuri noi Pilot Road II 2CT, filtru aer K&N. Zgarietura vopsea pe carena laterala dreapta.

Estimez motorul la 6700 Euro.

 

Cornel

0744.44.1330

corneliu.adam@orange.ro

post-14335-1263149935_thumb.jpg

post-14335-1263149952_thumb.jpg

post-14335-1263149983_thumb.jpg

post-14335-1263150026_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand Kawasaki VN 800, an 1998, 15000 km, stare tehnica si optica excelenta. Cauciuc spate 230/60/15, janta cromata TTS 7", comenzi avansate, juguri de aluminiu,telescoapele inclinate cu 5 grade mai mult decat modelul original, sa Fat Bob Custom Leather. Pret :6000 euro.

Contact : 0723835281, lucibike@yahoo.com

 

/index.php?...=150967&hl=

 

6000 era in vremurile bune, acum pe criza costa 4500 si are 19500 km

post-3186-1263379988_thumb.jpg

post-3186-1263380010_thumb.jpg

post-3186-1263380050_thumb.jpg

post-3186-1263380091_thumb.jpg

post-3186-1263380171_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand Harley xl1200c din 2005, carburator. Arata ca scos din vitrina serios.

 

Pentru detalii PM.

Mesaj completat

Vand Harley xl1200c din 2005, carburator. Arata ca scos din vitrina serios.

 

Pentru detalii PM.

pune si tu aici toate datele ,respectiv niste poze ca nu sta lumea sa trimita PM, e si lenea de vina .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut!

 

Schimb Honda CBF 1000 ABS cu chopper minim 1300cc.

 

Detalii: Honda CBF 1000, ABS, 2006, 15.000 km.

Accesorii: tobe Sebring titan omologate si set complet Givi, manere incalzite, priza, xenon, parbriz touring, alarma.

Stare foarte buna, cauciucuri noi Pilot Road II 2CT, filtru aer K&N. Zgarietura vopsea pe carena laterala dreapta.

Estimez motorul la 6700 Euro.

 

Cornel

0744.44.1330

corneliu.adam@orange.ro

 

Posibilitate de schimb si cu Yamaha MT-01, ofer diferenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...