Sari la conținut

Bursa V/C pt Chopper/custom/cuiser/powercruiser!


Pannoniachopper
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Se vinde: Honda RC44 VT750C Shadow A.C.E. (American Classic Edition), 34.500 km, an fabricatie: 1997, racire pe apa, inmatriculata, primul proprietar in Romania, ITP-ul va fi innoit zilele astea.

Se mai dau la el: coburi piele, spatar pasager, windshield, gume aproape noi (Dunlop, cumparate de noi de la Romi din Cluj), placute frana noi, doua perechi de oglinzi (o pereche de oglinzi negre si mai mici, iar unele cromate, mari, de la Louis, cod produs: 10028100). Are nevoie doar de kit de lant si e numai bun de drum. Va primi si un schimb de ulei+filtru zilele astea. Foarte bun si pentru incepatori! Nu accept schimburi.

Cateva poze:

post-20315-1274763719_thumb.jpgpost-20315-1274763768_thumb.jpgpost-20315-1274763831_thumb.jpgpost-20315-1274763844_thumb.jpg

 

Poze mai recente voi pune azi sau maine.

 

PRET: 3400 Euro. NEGOCIABIL!

 

Contact:

0724 585 051 - Radu

sau

radu_gabriel_t@yahoo.com - numai e-mail, nu folosesc adresa asta pentru messenger.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahoi!

Lup de vanzare:

http://www.bikeshop.ro/handler.php?act=vie...m&ID=291656

Pret 3150 euro negociabil

Detalii la 0744 475 352 sau pe mess IceLordHellFire

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se vinde HONDA FT 500

dupa cum se vede si in poze nu mai e nimic ce a fost , tot e nou sau reconditionat pe ea ,gume noi, comsumabile noi....

pretul e de 2300 euro sau schimb eventual cu diferenta de baniii....motocicleta are omologare individuala, dar din cauza politiei romane actele au fost trimise in germania pt verificari suplimentare si se vor intoarce in cateva luni.... pana atunci se pot scoate nr. rosii oricate randuri e necesar... am acte doveditoare....

tel 0745.942.062 bebe motorul e la cluj, pt detalii sunati

UP SI NEGOCIABIL ! ! !

Mesaj completat

pret 1400 euro valabil pana vineri.... nu imi scot nici banii care i-am bagat in ea.... dar mi-am gasit altceva si imi mai trebe atata....

Mesaj completat

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...986-294304.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari!

 

Vreau si eu sa schimb acaretul din dotare cu un chopper,de preferat peste 600 cmc...

 

Este vorba de un Pegaso 2002 I.E.

 

 

http://bikeshop.ro/motociclete/anunturi-va...002-297323.html

 

ps: Mail-ul este:vlad.anculete@gmai.com.Am gresit pe bikeshop...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

UP SI NEGOCIABIL ! ! !

Mesaj completat

pret 1400 euro valabil pana vineri.... nu imi scot nici banii care i-am bagat in ea.... dar mi-am gasit altceva si imi mai trebe atata....

Mesaj completat

http://www.bikeshop.ro/motociclete/anuntur...986-294304.html

accept si unele schimburi....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

schimb cu chopper/cruiser mai mare de 1000 cmc.

ktm 690 smr din 2008, 12000 km. primul proprietar, revizii la zi - stare tehnica buna. paravant, scut motor, topcase.

 

pentru schimb:

echivalent stare tehnica.

valoare de schimb 6500 euro, tva inclus. negociabil.

 

0744 313643 Sergiu.

 

http://www.bikeshop.ro/handler.php?act=vie...m&ID=280675

 

p9260062.jpg

 

 

nimeni, nimic ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vand urgent honda vt 500 custom, modificat putin, adica: ghidon, saua si tankpad custom made din piele naturala model deosebit, aripa spate de tabla (originala era de plastic), far. comenzi avansate. se mai dau si gentile laterale si toolbag-ul. gume dunlop bune. motorul merge foarte bine, inmatriculata cu itp pana in 2011. pretul este fix de 1500 euro. cumparatorului mai dau cadou o casca chopper highway aproape noua marimea s. merita vazut motorul!!! telefon: 0742307472 joshua

post-33106-1275713387_thumb.jpg

post-33106-1275713527_thumb.jpg

post-33106-1275713551_thumb.jpg

post-33106-1275713581_thumb.jpg

post-33106-1275713591_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vanzare Custom chopper

 

Il vand pentru ca vreau sa-mi fac un chopper mai serios si de aceea rog pe cei ce vor sa ma sustina, daca au cunostinte care ar vrea asa ceva (copii, nepoti, prieteni), sa le aduca la cunostinta despre anuntul meu. :what:

 

Capacitate: 49 cc

An: 2009

Viteza maxima: 60 km/h

Culoare: custom, rosu passion, vopsea cromata

Inregistrata.

 

Date de contact:

 

Cristian Tudorache

Tel: 0725851803 (dupa ora 11)

Localitate: Pitesti

Judet: Arges

E-mail: criksucrs93@yahoo.com

 

Motorul a apartinut unui scuter First Bike din 2007. Piesele (piston, segmenti, ambielaj, rulmenti) inlocuite, noi-noute. Se poate inregistra in orice localitate, fiind moped.

 

 

Mesaj completat

Pret: 1500 Euro

post-46617-1275775751_thumb.jpg

post-46617-1275775777_thumb.jpg

post-46617-1275776070_thumb.jpg

post-46617-1275776079_thumb.jpg

post-46617-1275776094_thumb.jpg

post-46617-1275776104_thumb.jpg

post-46617-1275776116_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah copile..... tuh nu cunosti baniii?

SINCER ! ! !

copilul asta a scos la vanzare un bun produs de el , munca lui !!!!!!!!! daca el a considerat ca munca lui atita valoreaza , atit cere pe ea !!

cind alti kinderi de varsta lui o ard dubios copilul asta a stat si a ciocanit fierul , sa chinuit si a facut motoreta respectiva .eu unul as vrea sa existe cit mai multi kinderi care in loc sa leneveasca si sa o maneleasca aiurea sa se apuce sa construiasca diverse autovehicole .

ca nu va place ,ca e scumpa asta e alta poveste

Editat de rados
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vanzare Custom chopper

 

Il vand pentru ca vreau sa-mi fac un chopper mai serios si de aceea rog pe cei ce vor sa ma sustina, daca au cunostinte care ar vrea asa ceva (copii, nepoti, prieteni), sa le aduca la cunostinta despre anuntul meu. :D

 

Capacitate: 49 cc

An: 2009

Viteza maxima: 60 km/h

Culoare: custom, rosu passion, vopsea cromata

Inregistrata.

 

Date de contact:

 

Cristian Tudorache

Tel: 0725851803 (dupa ora 11)

Localitate: Pitesti

Judet: Arges

E-mail: criksucrs93@yahoo.com

 

Motorul a apartinut unui scuter First Bike din 2007. Piesele (piston, segmenti, ambielaj, rulmenti) inlocuite, noi-noute. Se poate inregistra in orice localitate, fiind moped.

 

 

Mesaj completat

Pret: 1500 Euro

 

* motorul asta o sa-l tin mereu minte... mi-a ramas cumva la suflet. si nu numai prin felul in care arata si cum e construit, da' mai ales prin modul in care l-ai prezentat, incepand de la idee, piese, scule si pana la poze.

 

eu cred ca face mai mult de cat ai cerut pe el, pentru ca este un UNICAT! ...desi sunt constienta ca in Romania nu sunt multi oameni care ar da banii astia pe el.

 

bafta la urmatorul proiect! si abia astept sa ne dai primele indicii :lol:

 

ciao!

cria

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah copile..... tuh nu cunosti baniii?

SINCER ! ! !

 

 

Cunosc banii si cunosc dar mai cunosc si munca care am depus-o sa-l fac. Cei care mi-au urmarit topicu stiu ca l-am dus la o prezentare de "firma" la mine la liceu si ca a trebuit sa-l aduc de la stadiul de "asamblata" la stadiul de "finisata". Si am fost nevoit s-o fac afara, pe terasa. Nu era geru bobotezei dar in perioada aia ploua odata la doua zile. Si stateam si slefuiam si iar slefuiam, pentru ca rezervorul era incorporat in cadru si invarteam cadru cu totul pe toate partile ca sa nu am nicio denivelare... pentru ca desi nu nu am avut nu stiu ce scule sau apara de sudura WIG sau mai stiu eu ce scule performante, m-am chinuit cu ce am avut si am vrut sa iasa ceva frumos, nu ceva facut doar din "fiare". Si slefuieste tu toata tablaria de e el cand iti bate un vant dala de toamna in coaste si dupa cere 20 milioane pe el. Stiu ca e greu azi... astia taie si impoziteaza... stiu asta... am vazut si preturi... cu banii care ii cer eu poti sa-ti iei un Intruder din '93 sau alta moto de mare capacitate.

 

Dar cum au spus si ceilalti mai sus, e munca mea si na..... l-am facut de la A la Z dintr-o bucata de 7 m de teava si nu am nimic comandat din nu stiu ce cataloage. Adica l-am facut din pasiune si atat!.

SINCER nu l-as da... dar vreau sa-mi fac si eu ceva mai mare, un chopper "adevarat" (cum mi s-au mai facut remarci) si daia am nevoie de bani. Daca ar fi dupa mine l-as da pe mult mai mult, dar atunci chiar ca as depasii piata. Un scuter de serie si de firma tot cam la banii astia e... si e plin de plastic.

 

Sunt pe forum multe discutii despre preturile pieselor, motocicletelor custom si multi sunt de parerea ca "cu banii astia imi iau daia mai smechera" dar asta e... mi se pare normal ca pe ceva facut artizanal sa ceri mai multi bani. E normal ca in Romania sa fie mai greu sa-ti permiti sau sa apreciezi asa ceva pentru ca vremurie sun grele. Dar si in state chopperele costa o gramada de bani. Vad pe net choppere de 50-70 000 de dolari iar salariul americanilor nu cred ca e de 20 000 de doalri sa strangi 2 luni si sa-ti iei. Vreau sa spun ca ce e facut manual valoreaza mai mult indiferent de tara.

 

Nu il vand asta e... raman cu el si il folosesc. Si vad eu cum fac sa-mi iau un motor amarat de 500 cc, ca sa ami fac unu.

 

Sper ca nu am plictisit pe nimeni

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cunosc banii si cunosc dar mai cunosc si munca care am depus-o sa-l fac. Cei care mi-au urmarit topicu stiu ca l-am dus la o prezentare de "firma" la mine la liceu si ca a trebuit sa-l aduc de la stadiul de "asamblata" la stadiul de "finisata". Si am fost nevoit s-o fac afara, pe terasa. Nu era geru bobotezei dar in perioada aia ploua odata la doua zile. Si stateam si slefuiam si iar slefuiam, pentru ca rezervorul era incorporat in cadru si invarteam cadru cu totul pe toate partile ca sa nu am nicio denivelare... pentru ca desi nu nu am avut nu stiu ce scule sau apara de sudura WIG sau mai stiu eu ce scule performante, m-am chinuit cu ce am avut si am vrut sa iasa ceva frumos, nu ceva facut doar din "fiare". Si slefuieste tu toata tablaria de e el cand iti bate un vant dala de toamna in coaste si dupa cere 20 milioane pe el. Stiu ca e greu azi... astia taie si impoziteaza... stiu asta... am vazut si preturi... cu banii care ii cer eu poti sa-ti iei un Intruder din '93 sau alta moto de mare capacitate.

 

Dar cum au spus si ceilalti mai sus, e munca mea si na..... l-am facut de la A la Z dintr-o bucata de 7 m de teava si nu am nimic comandat din nu stiu ce cataloage. Adica l-am facut din pasiune si atat!.

SINCER nu l-as da... dar vreau sa-mi fac si eu ceva mai mare, un chopper "adevarat" (cum mi s-au mai facut remarci) si daia am nevoie de bani. Daca ar fi dupa mine l-as da pe mult mai mult, dar atunci chiar ca as depasii piata. Un scuter de serie si de firma tot cam la banii astia e... si e plin de plastic.

 

Sunt pe forum multe discutii despre preturile pieselor, motocicletelor custom si multi sunt de parerea ca "cu banii astia imi iau daia mai smechera" dar asta e... mi se pare normal ca pe ceva facut artizanal sa ceri mai multi bani. E normal ca in Romania sa fie mai greu sa-ti permiti sau sa apreciezi asa ceva pentru ca vremurie sun grele. Dar si in state chopperele costa o gramada de bani. Vad pe net choppere de 50-70 000 de dolari iar salariul americanilor nu cred ca e de 20 000 de doalri sa strangi 2 luni si sa-ti iei. Vreau sa spun ca ce e facut manual valoreaza mai mult indiferent de tara.

 

Nu il vand asta e... raman cu el si il folosesc. Si vad eu cum fac sa-mi iau un motor amarat de 500 cc, ca sa ami fac unu.

 

Sper ca nu am plictisit pe nimeni

Ahoi! Imi cer scuze de off topic! Sfatul meu pentru tine e sa nu bagi in seama lumea indiferent ce pareri ar avea; trebuie sa faci ceea ce iti zice inima si cum crezi tu ca e bine! Cel mai bine e sa iei partea buna din sfaturi si sa le prelucrezi cum crezi tu ca e corect! Tot timpul o sa auzi multi care o sa te descurajeze dar in acelasi timp sunt si cei care te vor incuraja asa ca sfatul meu pentru tine e: "nu pune la suflet vorbele si sa faci ce-ti zice inima"!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mah....

si eu la 13 ani am facut un cadru de la 0 , cu motor de mobra....

si eu am spitat pe spate roti de masina k nu aveam banii de o janta ....

si eu am lucrat prin zapada si ger....

si eu apreciez munca altuia....

dar nu vreau sa iti bag de vina cu nimic, doar k eu zic k e cam mult ( si credema k si eu ma ocup cu fiare...)

asa k ar fii bine sa ramanem la subiect....

spor la vanzare ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de vanzare suzuki savage

 

an 1988

30000 km

 

stare tehnica si estetica buna,zic eu

necesita unele mici reglaje,precum si un cauciuc pe spate si placute de frana.

 

 

pret 1200E usor negociabil

 

il vand ca plec din tara,altfel l'as pastra.

 

http://bikeshop.ro/handler.php?act=view&am...m&ID=299682

post-54730-1276184601_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De vanzare Custom chopper

 

Il vand pentru ca vreau sa-mi fac un chopper mai serios si de aceea rog pe cei ce vor sa ma sustina, daca au cunostinte care ar vrea asa ceva (copii, nepoti, prieteni), sa le aduca la cunostinta despre anuntul meu. :D

 

Capacitate: 49 cc

An: 2009

Viteza maxima: 60 km/h

Culoare: custom, rosu passion, vopsea cromata

Inregistrata.

 

Date de contact:

 

Cristian Tudorache

Tel: 0725851803 (dupa ora 11)

Localitate: Pitesti

Judet: Arges

E-mail: criksucrs93@yahoo.com

 

Motorul a apartinut unui scuter First Bike din 2007. Piesele (piston, segmenti, ambielaj, rulmenti) inlocuite, noi-noute. Se poate inregistra in orice localitate, fiind moped.

 

 

Mesaj completat

Pret: 1500 Euro

 

Din lipsa unor dificultati financiare sunt nevoit sa-l dau neaparat:

Asa ca...:

 

35 milioane

post-46617-1276195198_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...