Sari la conținut

Un Mic Ajutor


cosmintoteu
 Share

Postări Recomandate

Am avut si eu un accident cu un dr 800 din 91.am scapat ieftin dar motoru a fost distrus aproape complet.reparatia la service costa 241 de mil,iar asigurarea imi da pt reparatie doar 40 de mil.motoru fiind din 91.eu nu mai vreau sa repar motoru ala pt ca n-o sa mai fie ca inainte orice i-ar face.au spus ca daca imi da dauna toata imi dau mai putin de 40 de mil.nu mi-au spus exacct.are cineva idee cum sa procedez...sau daca mai e cv de facut sa ma ajute sa-mi repar motoru...sau sa iau macar cat am dat pe el? cosmintoteu-id multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu un accident cu un dr 800 din 91.am scapat ieftin dar motoru a fost distrus aproape complet.reparatia la service costa 241 de mil,iar asigurarea imi da pt reparatie doar 40 de mil.motoru fiind din 91.eu nu mai vreau sa repar motoru ala pt ca n-o sa mai fie ca inainte orice i-ar face.au spus ca daca imi da dauna toata imi dau mai putin de 40 de mil.nu mi-au spus exacct.are cineva idee cum sa procedez...sau daca mai e cv de facut sa ma ajute sa-mi repar motoru...sau sa iau macar cat am dat pe el? cosmintoteu-id multumesc.

incearca sa iei legatura cu yamaha_dt

a patit si el o chestie din asta cu asigurarile

si stie bine de tot smecheriile porcilor de la asigurari

pe de alta parte, daca accidentul NU a fost din vina ta, il dai in judecata pe vinovat si iti recuperezi paguba

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am avut si eu un accident cu un dr 800 din 91.am scapat ieftin dar motoru a fost distrus aproape complet.reparatia la service costa 241 de mil,iar asigurarea imi da pt reparatie doar 40 de mil.motoru fiind din 91.eu nu mai vreau sa repar motoru ala pt ca n-o sa mai fie ca inainte orice i-ar face.au spus ca daca imi da dauna toata imi dau mai putin de 40 de mil.nu mi-au spus exacct.are cineva idee cum sa procedez...sau daca mai e cv de facut sa ma ajute sa-mi repar motoru...sau sa iau macar cat am dat pe el? cosmintoteu-id multumesc.

 

241 de milioane? :) fuck.... la ce service frate, ca-ti iei trei de banii astia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar eu ca am dauna de 12.000 euro la un cbr600f3, deviz facut la reprezentanta honda...astept sa vad ce zice judecata :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nefericire mai mult de 40 milioane oricum nu o sa iei pe el. Eu zic sa te multumesti cu atat. Dupa calculele mele, bazate pe legea asiguratorilor, e corect ce ti-au oferit, repet, ma mir ca ti-au oferit si suma asta!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nefericire mai mult de 40 milioane oricum nu o sa iei pe el. Eu zic sa te multumesti cu atat. Dupa calculele mele, bazate pe legea asiguratorilor, e corect ce ti-au oferit, repet, ma mir ca ti-au oferit si suma asta!!!

asa, din calculele tale, la cbr-ul meu, cat imi dau? e din '97, frumusetea din poza de mai jos....

Editat de MetalWarrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu m-as urca iara pe un motor care a necesitat reparatii de 241 de milioane...

 

Pai costa atat pentru ca se pun piesele separat pe factura. D-asta costa asa de mult. Daca il cumperi pe bucati, orice motor/automobil costa infinit mai mult. Asta e ideea !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...