Sari la conținut

Accident 31.05.2008 Dn1 Iesire Din Bucuresti


BYE
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 209
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu te-am sunat si la fel de politicos ai fost si tu si respect faptul ca ti-ai asumat raspunderea pentru cele spuse si nu te-ai ascuns dupa tastatura! In continuarea nu sunt deloc de acord cu cele spuse de tine si suna de parca ai fost la alt accident.

 

Dar este parerea ta si banuiesc ca fiecare are dreptul la una...oricat de departe de adevar ar fi.

 

Da sunt de acord cu tine, faptul ca ti-am spus ca sunt amic cu comandantul BPR nu are legatura cu accidentul. In contest ti-am spus ca "chiar daca sunt amic raspund la fel ca ceilalti in caz de accident, contraventie, infractiune' NU?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu doar am povestit ca am vorbit cu tine si ce ai avut de zis. Parerile si le-au format fiecare. Eu eram curios cum de zici "chestiile" astea...ma rog discutam si noi discutii. Eu doar nu doresc sa se lase impresia ca motociclistul este un animal, care dupa ce ca mai a fost si vinovat a mai si dat intr-o familie onesta si cinstita care mergeau si ei la iarba verde si cum le-am stricat noi wikendul unor sarmani crestini, ca niste bestii sataniste.

 

Ca tu sau eu sau altii reactionam altfel, asta tine de om si la fel, tot de noi tine cum calificam gestul. Altul, poate ii scoatea pe toti 3 in strada si ii batea la sange.

Editat de pretzeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altul, poate ii scoatea pe toti 3 in strada si ii batea la sange.

 

 

eu l-as fi scos doar pe sofer. ca nevasta si copilul nu aveau nici o vina.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare ciudat sa ai o shosea cu 3 benzi pe sens(la iesire din capitala) si trecerea pietonilor sa nu se faca pe pasarele,acolo mai toti au viteza destul de mare.Punem camere de filmat pe strazi dar nu ne asiguram ca fluidizam traficul.Cei ce au fost acolo stiu mai bine ce s-a intamplat dar.....trecerea aia de pietoni(si mai sunt pana la iesire din Otopeni) este pusa tare rau + ca pietonii au impresia ca trecerile de pietoni sunt bulevarde.Reactia motociclistului de dupa accident poate sa fie sanctionata.(sper sa fie norocos si sa nu se aleaga colegul nostru motociclist cu un proces ptr distrugere si o eventuala vatamare)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare ciudat sa ai o shosea cu 3 benzi pe sens(la iesire din capitala) si trecerea pietonilor sa nu se faca pe pasarele,acolo mai toti au viteza destul de mare.Punem camere de filmat pe strazi dar nu ne asiguram ca fluidizam traficul.Cei ce au fost acolo stiu mai bine ce s-a intamplat dar.....trecerea aia de pietoni(si mai sunt pana la iesire din Otopeni) este pusa tare rau + ca pietonii au impresia ca trecerile de pietoni sunt bulevarde.

 

 

Asta de fapt este radacina tuturor relelor...dar deja o dam in sf si in problemele generale ale patriei...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare ciudat sa ai o shosea cu 3 benzi pe sens(la iesire din capitala) si trecerea pietonilor sa nu se faca pe pasarele,acolo mai toti au viteza destul de mare.Punem camere de filmat pe strazi dar nu ne asiguram ca fluidizam traficul.Cei ce au fost acolo stiu mai bine ce s-a intamplat dar.....trecerea aia de pietoni(si mai sunt pana la iesire din Otopeni) este pusa tare rau + ca pietonii au impresia ca trecerile de pietoni sunt bulevarde.Reactia motociclistului de dupa accident poate sa fie sanctionata.(sper sa fie norocos si sa nu se aleaga colegul nostru motociclist cu un proces ptr distrugere si o eventuala vatamare)

 

 

Soferul era speriat rau! cred ca oricare din noi am fi fost la fel. Odata pt ca a lovit pe cineva, apoi ca trebuia sa asigure securitatea celor din masina si in cele din urma era incojurat de 30 de motociclisti, imprevizibili in reactii. Bine ca nu a fost cu "mortaciuni". Daca motociclistul era aruncat in bordura nu stiu cat de rezistenta ar fi fost casca sau poate se alegea cu o fractura de coloana-gat. Daca ar fi purtat macar geaca nu s-ar fi julit asa de rau pe brat (stang).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferul era speriat rau! cred ca oricare din noi am fi fost la fel. Odata pt ca a lovit pe cineva, apoi ca trebuia sa asigure securitatea celor din masina si in cele din urma era incojurat de 30 de motociclisti, imprevizibili in reactii. Bine ca nu a fost cu "mortaciuni". Daca motociclistul era aruncat in bordura nu stiu cat de rezistenta ar fi fost casca sau poate se alegea cu o fractura de coloana-gat. Daca ar fi purtat macar geaca nu s-ar fi julit asa de rau pe brat (stang).

Frate tu o tii una si buna...tu crezi ca ma duceam io sau ceilalti sa ma iau de sotia lui care nu avea absolut nicio vina?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate tu o tii una si buna...tu crezi ca ma duceam io sau ceilalti sa ma iau de sotia lui care nu avea absolut nicio vina?

 

 

lasa-l ca e plecat saracu'. eu am zis d-acolo ca omul abereaza si pretzeL stie (sau ar trebui) ca l-am atentionat.

Editat de BigNC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Frate tu o tii una si buna...tu crezi ca ma duceam io sau ceilalti sa ma iau de sotia lui care nu avea absolut nicio vina?

 

 

citeste cu atentie cele scrise de mine, nu am pomenit nimic de "reactie impotriva femeiii sau a copilului", explicam starea soferului, te grabesti, macar in fata PC-ului redu din viteza!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferul era speriat rau! cred ca oricare din noi am fi fost la fel. Odata pt ca a lovit pe cineva, apoi ca trebuia sa asigure securitatea celor din masina si in cele din urma era incojurat de 30 de motociclisti, imprevizibili in reactii. Bine ca nu a fost cu "mortaciuni". Daca motociclistul era aruncat in bordura nu stiu cat de rezistenta ar fi fost casca sau poate se alegea cu o fractura de coloana-gat. Daca ar fi purtat macar geaca nu s-ar fi julit asa de rau pe brat (stang).

Tu nu sti ce ai scris???

Editat de CoSSmiN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dar nu ai putea sa o explici in alta parte?

 

 

 

Nu vreau sa fiu rautacios cu tine. E parerea ta si ti-o respect. Stii care este durerea cea mare? Multi din cei prezenti astazi nu vor mai fi printre noi la finele lui 2008. Nu invata nimic din cele petrecute zilnic. Pacat! Vor curge rauri de RIP uri pe acest forum fara ca nimeni sa fi inteles ceva. VITEZA!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multi din cei prezenti astazi nu vor mai fi printre noi la finele lui 2008.

 

 

nostradamus-e

 

si asa cu radarul din ochii tai ce viteza crezi ca avea omul?

Editat de BigNC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nostradamus-e

 

si asa cu radarul din ochii tai ce viteza crezi ca avea omul?

 

 

 

Iti raspund,

Avea viteza care l-a facut sa fie zgariat nasol pe mana stanga si la umarul stang, avea viteza care i-a facut motorul praf. In concluzie a fost lovit din spate, dupa spusele multora este absolvit de vina, cum stam cu daunele! Copii daca nu stii sa eviti mori cu dreptate! Maturizativa! Cat despre tine, tare imi doresc sa te gasesc pe acest forum comentand multi ani de acum inainte si sa nu asociez cateva RIP-uri cu numele tau! (aprox. 100 si trebuia sa opreasca motorul in aprox 20-30 m)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Soferul era speriat rau! cred ca oricare din noi am fi fost la fel. Odata pt ca a lovit pe cineva, apoi ca trebuia sa asigure securitatea celor din masina si in cele din urma era incojurat de 30 de motociclisti, imprevizibili in reactii. Bine ca nu a fost cu "mortaciuni". Daca motociclistul era aruncat in bordura nu stiu cat de rezistenta ar fi fost casca sau poate se alegea cu o fractura de coloana-gat. Daca ar fi purtat macar geaca nu s-ar fi julit asa de rau pe brat (stang).

Daca motociclistul ar fi patit ceva mai rau (fractura de coloana-gat), doamne fereste, cu siguranta soferul ar fi patit acelasi lucru...i-as fi sucit gatu ca la pui!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce m-a intrigat mai mult este ca politaii care au venit la fata locului nu au vrut sa masoare nimic, de fapt cred ca nici nu au masurat pana la urma, nu stiu exact, decat daca motociclistul se ducea cu ambulanta la spital pentru investigatii... :) politiei...sigur il va baga la nepastrarea distantei regulamentare.

 

Bafta riderului la reparatii.

 

Cand am ajuns eu, politia se ocupa cu masuratorile. Am vazut trecerea, am vazut urme de frana de masina si am crezut ca a fost tavalit vreun pieton... Cand am vazut motorul in dreapta, pe o straduta, nu stiam cu sa opresc :) Bine ca nu s-a intamplat mai rau! Motorul cum e? Am vazut ca spunea cineva ca e dauna totala :D Chiar asa e?

@inconstienti: nu are rost sa va mai certati cu cel care a postat alta varianta decat a voastra. Fiecare cu parerea lui. Oricum, nici voi nu v-o veti schimba pe a voastra si nici el pe a lui. Si e pacat sa fie INCA un topic cu injurii si alte alea.

 

Grumpy here.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cat despre tine, tare imi doresc sa te gasesc pe acest forum comentand multi ani de acum inainte si sa nu asociez cateva RIP-uri cu numele tau!

 

 

multumesc

 

dar pentru tine cred ca ar trebui sa deschidem un topic in care sa facem polemica despre cum cad avioanele sau cum se scufunda vasele asa ca sa ai bafta si sa nu ai parte de ce a avut el astazi sau ceva mai rau.

 

eu nu inteleg de ce incerci sa deviezi de la ce s-a intamplat acolo. sincer nu am nimic cu tine doar ma irita faptul ca vorbesti aiurea. sincer din cei 4-5-6 care am fost foarte aproape de locul accidentului nimeni nu a vazut ceea ce ai vazut tu.

 

oricum :) si poate stam de vorba la o umbra deasa si comentam intamplari mai frumoase

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclistul este bine. acuza dureri la umarul stang si avea cave julituri pe maini.

 

prefer sa nu spun mai multe pana cand nu apare el si sa dea mai multe detalii.

 

oricum, ca idee omul a oprit la trecerea de pietoni sa acorde prioritate pietonilor care traversau si bul@ngiul ala cu skoda s-a uitat in pix si la lovit in spate.

 

post-20643-1212246108_thumb.jpg

 

L-a pupat in c.r. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc

 

dar pentru tine cred ca ar trebui sa deschidem un topic in care sa facem polemica despre cum cad avioanele sau cum se scufunda vasele asa ca sa ai bafta si sa nu ai parte de ce a avut el astazi sau ceva mai rau.

 

eu nu inteleg de ce incerci sa deviezi de la ce s-a intamplat acolo. sincer nu am nimic cu tine doar ma irita faptul ca vorbesti aiurea. sincer din cei 4-5-6 care am fost foarte aproape de locul accidentului nimeni nu a vazut ceea ce ai vazut tu.

 

oricum :) si poate stam de vorba la o umbra deasa si comentam intamplari mai frumoase

 

Multumesc pt invitatie si o sccept cu placere. Propun o iesire la o padurice undeva spre Oltenita, dincolo de Gruiu la 2-3 km. Cunosc cateva locuri nedescoperite de Bucuresteni. Am sa-ti explic cum se face de am vazut ce s-a intamplat diferit de cei 5-6 de care vb. Reamintesc ca merg pe 2 roti de 20 de ani si am o atentie distributiva formata in timp. Sunt atent la toate detaliile. Cei care mergeau astazi probabil erau concentrati la ce vad la 50-60 de metri si atat. Din pozitia mea eu asta am vazut. Stii cum e, adevarul e relativ. O definitie a adevarului spune:

" Adecarul este totalitate lucrurilor pe care le cunosti la un moment dat fata de un lucru, intamplare, aspect"

Daca peste 1 ora cunosti mai multe despre acel lucru, intamplare, adevarul poate sa sufere schimbari>

De aceea adevarul este construit din cat mai multe informatii. Maine cand vor curge mult mai multe informatii ce am scris eu in urma cu cateva ore nu va mai avea nici un fel degreutate, sau invers daca apare si depozitia baiatului cu suzuki

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din intamplare azi in jurul orei 12:00 eram la aeroportul Baneasa si am vazut grupul de motociclisti care mergeau spre Snagov,cred ca erau vreo 6-7...acum vad ca unul dintre ei a fost lovit...foarte nasol...indiferent cum au stat lucrurile,conducatorul autoturismului este vinovat ca a "dormit" la volan...cu atat mai mult ca erau mai multi motociclisti,trebuia sa caste bine ochii...acum si daca respecti regulile de circulatie esti lovit...atunci cum naiba sa mai circule lumea in ziua de azi?? uitati cum se circula in India...la noi mureau 10 cel putin in 5 min...

 

Ar trebui corectati multi...multi taximetristi care au boala pe motociclisti...multe fufe care vorbesc la telefon si uita sa tina mana pe volan....multi smecherasi care au o masina tare si ar da peste tine,numa-numa pleaca ei primii dupa loc,sau iti arata ei care este mai tare...

 

Parerea mea,bine i-a facut...eu il si bateam...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din intamplare azi in jurul orei 12:00 eram la aeroportul Baneasa si am vazut grupul de motociclisti care mergeau spre Snagov,cred ca erau vreo 6-7...acum vad ca unul dintre ei a fost lovit...foarte nasol...indiferent cum au stat lucrurile,conducatorul autoturismului este vinovat ca a "dormit" la volan...cu atat mai mult ca erau mai multi motociclisti,trebuia sa caste bine ochii...acum si daca respecti regulile de circulatie esti lovit...atunci cum naiba sa mai circule lumea in ziua de azi?? uitati cum se circula in India...la noi mureau 10 cel putin in 5 min...

 

Ar trebui corectati multi...multi taximetristi care au boala pe motociclisti...multe fufe care vorbesc la telefon si uita sa tina mana pe volan....multi smecherasi care au o masina tare si ar da peste tine,numa-numa pleaca ei primii dupa loc,sau iti arata ei care este mai tare...

 

Parerea mea,bine i-a facut...eu il si bateam...

 

 

mentalitate de cocalar din audi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din intamplare azi in jurul orei 12:00 eram la aeroportul Baneasa si am vazut grupul de motociclisti care mergeau spre Snagov,cred ca erau vreo 6-7...acum vad ca unul dintre ei a fost lovit...foarte nasol...indiferent cum au stat lucrurile,conducatorul autoturismului este vinovat ca a "dormit" la volan...cu atat mai mult ca erau mai multi motociclisti,trebuia sa caste bine ochii...acum si daca respecti regulile de circulatie esti lovit...atunci cum naiba sa mai circule lumea in ziua de azi?? uitati cum se circula in India...la noi mureau 10 cel putin in 5 min...

 

Ar trebui corectati multi...multi taximetristi care au boala pe motociclisti...multe fufe care vorbesc la telefon si uita sa tina mana pe volan....multi smecherasi care au o masina tare si ar da peste tine,numa-numa pleaca ei primii dupa loc,sau iti arata ei care este mai tare...

 

Parerea mea,bine i-a facut...eu il si bateam...

 

Andreea, soferul nu a fost batut, nimeni nu a dat in el, i-a fost doar spart geamul de la el! A primit cateva sute de ijuraturi si era speriat de moarte 9la fel si sotia) este adevarat ca trebuia sa fie mai atent, dupa cum "spune" si in regulament cine loveste din spate este vinovat pentru nepastrarea distantei pt evitarea oricarui pericol. Restul e bla....bla.... atentie sa nu ne omoare altii. Nimeni nu ne poarta de grija mai bine decat noi!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce am inteles din acest eveniment este ca un grup format din cel putin 10 moto mergeau regulamentar pe banda 1 cu 70km/h si au oprit la o trecere de pieton invitandu-i pe dobitocii de pietoni sa treaca sa nu mai stea degeaba pe trotuar. Unii au vrut sa treaca altii nu. Din aceasta cauza unul a coborat de pe motor si i-a dat o casca in gura celui care nu vroia sa treaca. Aceluia i-a zburat ochelarii care au spart parbrizul lateral al unei Skoda care se afla in spatele coloanei de motociclisti si a imprastiat cioburi in masina cu exceptia locurilor din spate unde nu au ajuns pentru ca acolo se afla o femeie cu un copil in brate care beau apa data de un motociclist cu bunavointa. Idiotul din Skoda care a avut tupeul sa stea in spatele motociclistului i s-a intocmit dosar civil, nu penal, pentru faptul ca a oprit dupa limita care desparte coada motorului de masca fata a masinii si ca circula in masina cu familia pe scaunul din spate.

 

Am trecut pe acolo si am vazut codoiul care se formase. In rest, daca si asta e motiv de vrajba intre motociclisti atunci e nasol.

 

Mai lasati-ne cu galceava asta de doi lei si mergeti la tribunal si va judecati. Sau mai bine va vedeti in spatele bisericii si va duelati cu spitele de la roata sau cu tobele de la moto. Vai de capul nostru...

 

Cand purtati castile nu vi se vede cerculetul/aura ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...