Sari la conținut

Accident 31.05.2008 Dn1 Iesire Din Bucuresti


BYE
 Share

Postări Recomandate

Cineva dadea o replica de genul " daca vii si tu cu 170-180 nu e nevoie decat sa largeasca un pic groapa".

Ochii mei vad cum niste derbedei fac si refac legea in functie de situatia de trafic.

 

1. 3 nesimtiti trec pe trecerea de pietoni in cea mai mare viteza desi erau pietoni angajati in trecere. Pai mai nesimtitilor, pentru chestia asta se ia carnetul. Si aveti si tupeu sa ziceti ca in felul asta v-ati protejat ca sa nu va intre careva in spate. Pietonii au trebuit insa sa se dea la o parte din calea voastra, pentru ca voua va e frica sa franati.

2. Unul dintre voi reuseste sa franeze. Campion. Si-o ia in spate si tot ce e in stare sa faca e sa-i sparga omului geamul la masina.

3. Oferiti apa si stati de vorba cu sotia si cu copilul soferului.

4. Unul dintre voi, mai bazat, se gandeste sa-l ameninte cu bataia, si-l intimideaza pe sofer.

5. Soferul e vinovat oricum pentru ca nu a pastrat distanta, dar asta nu inseamna ca trebuie sa-l intimidezi si sa-l ameninti sau sa-l iei la bataie. Banuiesc ca v-ati simtit foarte bine in gasca, ca niste caini, asmutindu-va unul pe altul care sa i-o traga amaratului.

 

Concluzii:

1. Sunteti biciclisti de linie dreapta si nu aveti nici macar o umbra de notiune despre trafic, regulament si circulatie PREVENTIVA!!! Sa va fie rusine! Ar trebui sa va ia carnetele pentru chestia asta.

2. Va credeti mari smecheri daca mergeti in gasca, iar daca vreun nenorocit va greseste cu ceva aveti grija sa-i rupeti capul.

3. Intimidati soferul si pasagerii fara niciun rost. Ce satisfactie aveti ca ati spart un geam si ati speriat ca naiba o femeie si un copil? Eh? Vitejilor! Mari barbati sunteti!

4. Sunteti atat de vehementi in a va sustine varianta privind incidentul, incat am senzatia ca vina nu apartine in totalitate soferului.

5. Ar trebui sa va fie rusine. Macar un pic.

Derbedei,nesimtiti etc ... daca ai ceva sa-mi spui , putem sa ne intalnim si sa mi-o spui...amical . Si poate atunci iti explic si care a fost situatia in ziua accidentului , cum pietonii erau inapoi pe trotuar pana sa ajung la trecere , cum noi gasca aia mare nu ne-am luat de nimeni , chiar ne-am purtat frumos avand in vedere ca soferul respectiv putea sa ne omoare un prieten/cunostiinta/fellow biker .

Si daca ai fi vazut camera de radiografii , saloane si alte utilitati ale Spitalul de Urgenta Floreasca din cauza neatentie unui sofer , iti garantez ca nu te-ar mai interesa permisul intr-o astfel de situatie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 209
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Derbedei,nesimtiti etc ... daca ai ceva sa-mi spui , putem sa ne intalnim si sa mi-o spui...amical . Si poate atunci iti explic si care a fost situatia in ziua accidentului , cum pietonii erau inapoi pe trotuar pana sa ajung la trecere , cum noi gasca aia mare nu ne-am luat de nimeni , chiar ne-am purtat frumos avand in vedere ca soferul respectiv putea sa ne omoare un prieten/cunostiinta/fellow biker .

Si daca ai fi vazut camera de radiografii , saloane si alte utilitati ale Spitalul de Urgenta Floreasca din cauza neatentie unui sofer , iti garantez ca nu te-ar mai interesa permisul intr-o astfel de situatie.

 

Daca aveam ceva sa-ti spun, iti spuneam, chiar amical. Dar nu am ce sa-ti spun pentru ca esti greu de prins...deh, mergi cu viteza prin localitati...

Voi ati scris, lumea a comentat. Daca dintre prietenii tai unii spun ca erau pietoni pe trecere, iar altii, ulterior spun ca nu...asta e. Va intalniti, va sfatuiti si veniti cu o varianta pe care sa o inteleaga toata lumea. Si atunci poate nu va mai fi nimic de comentat. Oricum, pe trecere sau nu, niste pietoni erau in zona aia, iar voi (sau poate doar cativa din grup) nu ati avut bunavointa sa reduceti viteza PREVENTIV pentru a vedea despre ce e vorba ci i-ati dat bice mai departe...Unul dintre voi, mai atent, a oprit. La fel ca voi, soferul visa si in consecinta s-a infipt in tovarasul vostru. Asta este. Se intampla oricand si oricui. De aici incolo, geamul spart plus " l-am injurat de toti si toate dar a tacut ca se simtea vinovat"(scris la pagina 4) toata povestea e tipic romaneasca. Ce-ar fi sa te tranteasca pe jos un oarecare sofer pentru ca i-ai atins oglinda? N-ai zice ca e nebun? N-ai vrea sa-i rupi capul? N-ai muri de draci daca s-ar aduna si cativa prieteni de-ai lui si te-ar "impresiona" un pic cu faze de santier? Asta m-a enervat la voi. Va credeti prea bazati cand sunteti in gasca si vi se pare chiar normal sa intimidati lumea si sa faceti magarii de genul asta. Si daca ar fi doar atat n-ar fi nicio problema, dar mai suntem si noi, aia care ne imbracam tot echipamentul, care mai multumim cand ni se face loc in trafic, care circulam REGULAMENTAR si care suntem bagati in aceeasi oala cu voi INCONSTIENTII.

Permisul e relativ. Cat despre camera de radiografii, saloane si alte utilitati sa stii ca nu sunt strain. Ce-i drept le stiu doar pe alea de la Municipal. Si ca sa vezi ce smecher sunt, eu n-am facut decat o ecografie, fara autopsie.

 

PS. Fellow biker al vostru stie sa conduca. Ii recomand insa sedinte de terapie pentru nervi. Nu de alta, dar poate da, doamne fereste, peste unul mai nebun decat el...

Bulan exagerat si mergeti si voi normal ca nu va pica vopseaua de motoare daca nu le forjati....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca aveam ceva sa-ti spun, iti spuneam, chiar amical. Dar nu am ce sa-ti spun pentru ca esti greu de prins...deh, mergi cu viteza prin localitati...

Voi ati scris, lumea a comentat. Daca dintre prietenii tai unii spun ca erau pietoni pe trecere, iar altii, ulterior spun ca nu...asta e. Va intalniti, va sfatuiti si veniti cu o varianta pe care sa o inteleaga toata lumea. Si atunci poate nu va mai fi nimic de comentat. Oricum, pe trecere sau nu, niste pietoni erau in zona aia, iar voi (sau poate doar cativa din grup) nu ati avut bunavointa sa reduceti viteza PREVENTIV pentru a vedea despre ce e vorba ci i-ati dat bice mai departe...Unul dintre voi, mai atent, a oprit. La fel ca voi, soferul visa si in consecinta s-a infipt in tovarasul vostru. Asta este. Se intampla oricand si oricui. De aici incolo, geamul spart plus " l-am injurat de toti si toate dar a tacut ca se simtea vinovat"(scris la pagina 4) toata povestea e tipic romaneasca. Ce-ar fi sa te tranteasca pe jos un oarecare sofer pentru ca i-ai atins oglinda? N-ai zice ca e nebun? N-ai vrea sa-i rupi capul? N-ai muri de draci daca s-ar aduna si cativa prieteni de-ai lui si te-ar "impresiona" un pic cu faze de santier? Asta m-a enervat la voi. Va credeti prea bazati cand sunteti in gasca si vi se pare chiar normal sa intimidati lumea si sa faceti magarii de genul asta. Si daca ar fi doar atat n-ar fi nicio problema, dar mai suntem si noi, aia care ne imbracam tot echipamentul, care mai multumim cand ni se face loc in trafic, care circulam REGULAMENTAR si care suntem bagati in aceeasi oala cu voi INCONSTIENTII.

Permisul e relativ. Cat despre camera de radiografii, saloane si alte utilitati sa stii ca nu sunt strain. Ce-i drept le stiu doar pe alea de la Municipal. Si ca sa vezi ce smecher sunt, eu n-am facut decat o ecografie, fara autopsie.

 

PS. Fellow biker al vostru stie sa conduca. Ii recomand insa sedinte de terapie pentru nervi. Nu de alta, dar poate da, doamne fereste, peste unul mai nebun decat el...

Bulan exagerat si mergeti si voi normal ca nu va pica vopseaua de motoare daca nu le forjati....

 

 

Eu zic sa ii lasi in pace pe baieti. In primul rand nu are rost sa tocesti tastatura aiurea cu niste analfabeti. Nici macar nu stiu sa scrie......ce altceva le mai poti cere? Lasa-i sa faca pe zmeii......oricum majoritatea zmeilor nu ajung la 20 de ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cineva dadea o replica de genul " daca vii si tu cu 170-180 nu e nevoie decat sa largeasca un pic groapa".

Ochii mei vad cum niste derbedei fac si refac legea in functie de situatia de trafic.

 

1. 3 nesimtiti trec pe trecerea de pietoni in cea mai mare viteza desi erau pietoni angajati in trecere. Pai mai nesimtitilor, pentru chestia asta se ia carnetul. Si aveti si tupeu sa ziceti ca in felul asta v-ati protejat ca sa nu va intre careva in spate. Pietonii au trebuit insa sa se dea la o parte din calea voastra, pentru ca voua va e frica sa franati.

2. Unul dintre voi reuseste sa franeze. Campion. Si-o ia in spate si tot ce e in stare sa faca e sa-i sparga omului geamul la masina.

3. Oferiti apa si stati de vorba cu sotia si cu copilul soferului.

4. Unul dintre voi, mai bazat, se gandeste sa-l ameninte cu bataia, si-l intimideaza pe sofer.

5. Soferul e vinovat oricum pentru ca nu a pastrat distanta, dar asta nu inseamna ca trebuie sa-l intimidezi si sa-l ameninti sau sa-l iei la bataie. Banuiesc ca v-ati simtit foarte bine in gasca, ca niste caini, asmutindu-va unul pe altul care sa i-o traga amaratului.

 

Concluzii:

1. Sunteti biciclisti de linie dreapta si nu aveti nici macar o umbra de notiune despre trafic, regulament si circulatie PREVENTIVA!!! Sa va fie rusine! Ar trebui sa va ia carnetele pentru chestia asta.

2. Va credeti mari smecheri daca mergeti in gasca, iar daca vreun nenorocit va greseste cu ceva aveti grija sa-i rupeti capul.

3. Intimidati soferul si pasagerii fara niciun rost. Ce satisfactie aveti ca ati spart un geam si ati speriat ca naiba o femeie si un copil? Eh? Vitejilor! Mari barbati sunteti!

4. Sunteti atat de vehementi in a va sustine varianta privind incidentul, incat am senzatia ca vina nu apartine in totalitate soferului.

5. Ar trebui sa va fie rusine. Macar un pic.

bai zoofilule....tu ia si citeste niste carti de colorat,si dupa mai critica-ne(ca pana la urma nu te-am facut nesimtit)...

 

 

lasand orientarile sexuale,PIETONII NU ERAU ANGAJATI IN A TRECE!....

2.foarte prost a facut vici ca nu l-a batut...

3.tu ce-ai fi facut ma maestre?i-ai fi mutat masina din loc daca ii dadeai un pumn in geam sau ce?

4.nesimtit esti tu,ca habar nu ai de ce vorbesti,te-ai trezit si tu in vorba,doar din ce ti-a ciripit tie o pasarica,si aia chioara probabil....

 

si astea fiind spuse...bafta in trafic...sa nu dai de dobitoci dinastia in trafic,ca mi-e ca iti iesi din fire...

Editat de le_KiKi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa ii lasi in pace pe baieti. In primul rand nu are rost sa tocesti tastatura aiurea cu niste analfabeti. Nici macar nu stiu sa scrie......ce altceva le mai poti cere? Lasa-i sa faca pe zmeii......oricum majoritatea zmeilor nu ajung la 20 de ani.

pai noi suntem zmeii zmeilor ca am depasit 20 .... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Andreea, soferul nu a fost batut, nimeni nu a dat in el, i-a fost doar spart geamul de la el! A primit cateva sute de ijuraturi si era speriat de moarte 9la fel si sotia) este adevarat ca trebuia sa fie mai atent, dupa cum "spune" si in regulament cine loveste din spate este vinovat pentru nepastrarea distantei pt evitarea oricarui pericol. Restul e bla....bla.... atentie sa nu ne omoare altii. Nimeni nu ne poarta de grija mai bine decat noi!

Nu,nu ai inteles...eu l-as fi batut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Topicul asta s-a transformat intr-o cearta young vs old ; smecher vs zmeu etc parca incep sa-l inteleg pe Raptor :) ,da pana la urma ce s-a intamplat cu adevarat? ca inteleg ca a-ti vb intre voi sa aveti o versiune comuna e drept ca nu se pupa pe ici pe colo la punctele esentiale si mai e clar ca pe sofer l-a furat peisajul ,de se uita la voi ce frumosi sunteti :)

Acum stau si ma intreb : un tip care concureaza ar trebui sa aiva o cultura foarte dezvoltata legata de ce inseamna echipament ,protectii si sa faca diferenta intre circuit si strada, dar se pare ca nu prea o face :unsure:

In fine semne de intrebare sunt .....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba sa-mi trag 2 palme ce legatura are circuitu cu strada ? merg pe strada si in slapi, pantaloni scurti, tricou, blugi dar mai merg si echipat full .... so ? care e treaba ? in regulament scrie OBLIGATORIU CASCA ceea ce aveam :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"si ca raspuns pentru mai sus....daca nu se oprea in motor,nu se mai oprea in nimic...pentru ca pietoni nu se angajasera in depasire!" zice KIKI.

KIKI draga, renunt din start sa ma apuc sa raspund jignirilor pe care mi le-ai adresat.

Voi citi si cartea de colorat (buna poanta, dar cam veche.)

Intre timp, tu fa un mic efort si invata fie sa scrii, fie sa mergi cu motoreta. Iti recomand asta deoarece vad ca "pietoni nu se angajasera in depasire". De aici eu trag concluzia ca ori nu stii sa scrii, ori nu stii sa mergi cu mobra(adica mergi prea incet si te depasesc pietonii) ori pietonii aia erau de fapt Gabriela Szabo...

Ca sa fac un pic de lumina si in capsorul tau, iti rescriu propozitia:

"si ca raspuns pentru mai sus....daca nu se oprea in motor,nu se mai oprea in nimic...pentru ca pietoniI nu se angajasera in TRAVERSARE!

Asta ti-am scris-o doar asa, de chichi, scuze ca e offtopic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic sa ii lasi in pace pe baieti. In primul rand nu are rost sa tocesti tastatura aiurea cu niste analfabeti. Nici macar nu stiu sa scrie......ce altceva le mai poti cere? Lasa-i sa faca pe zmeii......oricum majoritatea zmeilor nu ajung la 20 de ani.

...dar nici nu bat campii fara sa stie despre ce vorbesc la 27 de ani....si acum , hai mars de aici oligofrenule

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"si ca raspuns pentru mai sus....daca nu se oprea in motor,nu se mai oprea in nimic...pentru ca pietoni nu se angajasera in depasire!" zice KIKI.

KIKI draga, renunt din start sa ma apuc sa raspund jignirilor pe care mi le-ai adresat.

Voi citi si cartea de colorat (buna poanta, dar cam veche.)

Intre timp, tu fa un mic efort si invata fie sa scrii, fie sa mergi cu motoreta. Iti recomand asta deoarece vad ca "pietoni nu se angajasera in depasire". De aici eu trag concluzia ca ori nu stii sa scrii, ori nu stii sa mergi cu mobra(adica mergi prea incet si te depasesc pietonii) ori pietonii aia erau de fapt Gabriela Szabo...

Ca sa fac un pic de lumina si in capsorul tau, iti rescriu propozitia:

"si ca raspuns pentru mai sus....daca nu se oprea in motor,nu se mai oprea in nimic...pentru ca pietoniI nu se angajasera in TRAVERSARE!

Asta ti-am scris-o doar asa, de chichi, scuze ca e offtopic.

vai de mine....incredibil....am gresit un cuvant(scris in graba de altfel)

 

foarte tare....meriti un premiu...

 

am mai vazut eu un post acum ceva timp.....si ti-l repet si tie...ESTI PROFESOR?du-te frate la academie,ca pana la urma aici e forum pentru motociclisti,nu pentru doctori in literatura...

 

in fine,numai intelectuali pe forumu asta...

 

si de invatat cu motoru,lasa ca invat eu,ca pana la urma nu ma inveti tu....asa ca nu stiu ce te tot freaca pe tine grija de mine.....

 

PS:hai,ai gasit o greseala gramaticala????POSTEAZA POSTEAZA SA VADA LUMEA CAT DE INTELIGENT ESTI,motociclistule....FUCK OFF

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai de mine....incredibil....am gresit un cuvant(scris in graba de altfel)

 

foarte tare....meriti un premiu...

 

am mai vazut eu un post acum ceva timp.....si ti-l repet si tie...ESTI PROFESOR?du-te frate la academie,ca pana la urma aici e forum pentru motociclisti,nu pentru doctori in literatura...

 

in fine,numai intelectuali pe forumu asta...

 

si de invatat cu motoru,lasa ca invat eu,ca pana la urma nu ma inveti tu....asa ca nu stiu ce te tot freaca pe tine grija de mine.....

 

PS:hai,ai gasit o greseala gramaticala????POSTEAZA POSTEAZA SA VADA LUMEA CAT DE INTELIGENT ESTI,motociclistule....FUCK OFF

 

Eu ti-am scris acolo doar asa de chichi. In plus mai fac si eu posturi. Ce vrei daca-mi place sa va enervez si sa ma cobor la nivelul vostru.

Ar fi fost exceptional sa fie numai intelectuali pe forumul asta. In felul asta ne-am fi inteles si noi ca oamenii si am fi putut concluziona mai repede, dar ce sa-i faci, trebuie sa ne pierdem timpul si cu repetenti. Asa poate va mai luminati si voi si invatati sa exprimati clar lucrurile pe care vreti sa le comunicati.

Nu-ti face tu griji ca vede lumea cat de inteligent sunt. Chiar sunt.

Succese! Deja imi sunteti simpatici.

PS. Vezi ca te-ai murdarit la gura de engleza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu ti-am scris acolo doar asa de chichi. In plus mai fac si eu posturi. Ce vrei daca-mi place sa va enervez si sa ma cobor la nivelul vostru.

Ar fi fost exceptional sa fie numai intelectuali pe forumul asta. In felul asta ne-am fi inteles si noi ca oamenii si am fi putut concluziona mai repede, dar ce sa-i faci, trebuie sa ne pierdem timpul si cu repetenti. Asa poate va mai luminati si voi si invatati sa exprimati clar lucrurile pe care vreti sa le comunicati.

Nu-ti face tu griji ca vede lumea cat de inteligent sunt. Chiar sunt.

Succese! Deja imi sunteti simpatici.

PS. Vezi ca te-ai murdarit la gura de engleza.

si nu numai la gura...te rog sterge-ma,maestre

 

Intelectualule,nu mai are lumea loc de tine si de cei ca tine pe forumu asta....vi s-au urcat gazele la cerebel....voi le stiti pe toate....daca erati atat de inteligenti precum va credeti,pana in prezent faceati ceva,nu doar sa dati cu degetele pe tastatura,si sa incepeti sa criticati,ca deh,tu artistule,esti deranjat....de parca ar interesa pe vreunu....

 

Vezi ca sunt forumuri in care misuie "intelectualii"...e loc si pentru tine acolo daca tot te vaiti.....

 

Pana una alta,ce treaba are motociclismul cu greseli gramaticale.....numai tu,pruteanule(RIP si respect pentru Pruteanu),cred ca poti gasi legatura....

 

Si cu asta am incheiat polemicile aiurea cu tine...n-are rost sa continui....MODESTULE

 

ciao!

 

 

LE:dovada de inteligenta.....baga offtopicuri la maxim pentru a aduna posturi.....esti tare maestre...cand ajungi la 100 sa imi dai un PM,sa iti dau medalia....sa stii ca la postul cu numarul 101 primesti un bonus....asa ca grabeste-te..nu mai ai mult...

Editat de le_KiKi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@cry sa-mi bag pla ca si daca erai tu tot iti spargeam fata. Data viitoare vorbeste mai frumos ca sa mor daca eu m-am luat de cineva pe forum, mai viziteaza si tu alte rubrici decat accidente ... sunt niste topicuri misto cu tehnici de pilotaj.

 

 

1. eu nu m-am luat de tine, am facut referire la un comportament anormal , in conditiile in care (asa cum rezulta din ceea ce era scris pana in acel moment ) tu erai cel care a gresit

2. nu vizitez numai accidente (vezi posturile mele)

3. tehnici de pilotaj?

???????

uita-te in profilul meu... supravietuiesc printre conserve de 9 ani!

doar pentru ca alergi pe o pista goala te crezi pilot? :)

inteleg ca te-a deranjat postul meu iar in conditiile de fata imi cer scuze! :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) modestia e natura mea.

 

Sper ca nu te-ai suparat pe mine pentru ca iti sunt superior... :unsure:

Ciao si tie.

 

Da' chiar. Iata ce repede ma apropii de suta!

Editat de The Duck
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:) modestia e natura mea.

 

Sper ca nu te-ai suparat pe mine pentru ca iti sunt superior... :unsure:

Ciao si tie.

nu sir yoda....poate imi predai si mie niste lectii,ca o sa dau si eu bacul curand....faci o reducere?

 

si cu asta am incheiat offtopicul...n-are rost....deja m-(ai)am plictisit

 

bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...dar nici nu bat campii fara sa stie despre ce vorbesc la 27 de ani....si acum , hai mars de aici oligofrenule

 

 

 

Ai invatat singur cuvantul asta sau a venit mami si ti l-a scris. Acum have a bananna si inapoi la cusca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai invatat singur cuvantul asta sau a venit mami si ti l-a scris. Acum have a bananna si inapoi la cusca.

Slab , puteai mai mult ... Din punct de vedere motociclistic e clar ca iti sunt superior , daca ai ceva de comentat poti s-o faci si fata in fata ... nu dupa tastatura.

 

 

 

Adevaratul motociclism este pe strada , nu pe internet.... va las sa va credeti in continuare mari motociclisti aici pe net , cu atentie distributiva si aptitudini speciale ... ma retrag si ma pish pe voi si pe forumul vostru !

Editat de Reverse
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa se intampla cand nu e de munca la giob, motociclistu se plictiseste, mai bea o cafea, mai face un tetris iar in final se enerveaza cu nervii si se apuca de tastat pe forum, e ceva normal

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma gandeam ca mai aflu ceva nou despre accident......

si dau de niste talente nedescoperite.......

have fun....profesorilor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

permis de pe 14 august 2007

ca tu ai permisul mai demult... 14 aprilie 2007 :unsure:

 

 

Concluzii:

1.Te invit pe cheia eu cu motoru meu tu cu motoru tau care ajunge primu la Cheia castiga motocicleta + 1000e te bagi?

2.Da ne credeam mari smecheri , ai ceva impotriva?

5.Fix rusine ce imi era...mie rusine sa ma apar de pericole...bravo esti tare...ai un os.

 

Sau daca vrei te invit pe Cheia fara nicio obligatie fara nimic sa vezi cum se da un biciclist de linie dreapta pe curbe la nici 18 ani.

zmeule...

 

1. Hai pe Dealu Negru. Iti iau si niste mici, dar mai intai imi faci un chestionar de legislatie. Daca iei 22 de puncte ma dau cu tine. Si fara bani; poti sa-i pastrezi si sa-ti cumperi cu ei echipament.

Radule, ma bag eu pe Dealu Negru mah, dar s-a cam dus dracu, numai gropi :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba sa-mi trag 2 palme ce legatura are circuitu cu strada ? merg pe strada si in slapi, pantaloni scurti, tricou, blugi dar mai merg si echipat full .... so ? care e treaba ? in regulament scrie OBLIGATORIU CASCA ceea ce aveam :(

 

Pai ar trebui sa-ti dai mai multe :rose: ,asa e circuitul cu strada nu au nici o legatura ,deci pe strada ar trebui sa te comporti in cunostinta de cauza (ne repetam da asta e ,viteza adecvata ,atentie sporita bla bla),ar trebui sa mergi pe strada in echipament full, treaba ar fi ca daca ai vreun accident ,sansele tale de supravietuire cresc si apoi si ranile ce pot apare pot fi mult mai usoare, si ca si baieti maturi ce va dati ar trebui sa sti ca numai casca nu e suficient :)

Acum ca sa demonstrez ca mai si citesc :D am sa iti insirui o lista mica din ce imi aduc aminte acum(de varsta :) ) de oameni care poate iti spun ceva:Oresti Marmara,Octavian Vrajitorul,Razvan Radu,Mihai Stoichescu,Christian Pfeiffer(cel putin la Christian am fost uimit sa aflu ca lui in AUSTRIA :unsure: strada i se pare mult mai periculoasa decat stunturile ) si cred ca lista ar putea continua daca mi-as aduce aminte mai bine si toti zic acelasi lucru strada nu e pentru racing, si purtarea echipamentului si cand te duci dupa ,paine,tigari,bere etc. Le gasiti interviuriile in Motociclismo,Univers Moto sau MotoLife, bine asta presupune sa le si cititi :D poate oamenii astia or sti ei ceva multi au zeci de ani de motociclism nu 2 ani de 125 :D si juma de an pe SS .

 

Ps:Rossi nu are voie sa conduca motocicleta pe strada si parca nu are nici permis :)

Editat de BrokenWind
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...