Sari la conținut

Unde S-a Ajuns...


VladuL
 Share

Postări Recomandate

Un motociclist implicat intr-un accident de circulatie este ranit sau moare.

Se creeaza un topic cu descrierea accidentului si urmarile lui, urmata de 2-3 posturi cu RIP, apoi apar omniscientii si-si dau cu parerea, vin altii care contrazic parerea atotcunoscatorilor, se ajunge la certuri ce tin 10-20 de pagini si pentru ce?

Omul ala e in spital sau pe masa la morga si voi, in loc sa va interesati de locul si data inmormantarii, daca puteti ajuta familiile indurerate cu ceva, va certati intr-una.

 

Comunitatea asta se destrama incet, dar sigur...Motociclistii au ajuns sa se scuipe intre ei(figurat), sa rada unul de altul din cauza unor diferente...

Prea trist.

 

Incercati data viitoare sa nu mai fiti atat de critici, incercati sa dati sfaturi pertinente si nu mai muscati atata, nimeni nu e perfect!

Va urez sa aveti parte doar de calatorii sigure si fara incidente! Multa sanatate si

 

 

Bafta! :unsure:

 

 

P.S.: Acum puteti da cu pietre...Doar cei perfecti!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 99
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Un motociclist implicat intr-un accident de circulatie este ranit sau moare.

Se creeaza un topic cu descrierea accidentului si urmarile lui, urmata de 2-3 posturi cu RIP, apoi apar omniscientii si-si dau cu parerea, vin altii care contrazic parerea atotcunoscatorilor, se ajunge la certuri ce tin 10-20 de pagini si pentru ce?

Omul ala e in spital sau pe masa la morga si voi, in loc sa va interesati de locul si data inmormantarii, daca puteti ajuta familiile indurerate cu ceva, va certati intr-una.

 

Comunitatea asta se destrama incet, dar sigur...Motociclistii au ajuns sa se scuipe intre ei(figurat), sa rada unul de altul din cauza unor diferente...

Prea trist.

 

Incercati data viitoare sa nu mai fiti atat de critici, incercati sa dati sfaturi pertinente si nu mai muscati atata, nimeni nu e perfect!

Va urez sa aveti parte doar de calatorii sigure si fara incidente! Multa sanatate si

 

 

Bafta! :unsure:

 

 

P.S.: Acum puteti da cu pietre...Doar cei perfecti!

Mare dreptate ai...vreau sa mai adaug ceva , "Deobicei, indiferent din vina caruia s-a produs accidentul si indiferent de circumstanta motociclistul avea viteza"

 

Asta asa sa fie CLAR!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu organizarea marsurilor cand moare un motociclist, mi se pare ciudat sa fie de acord familia sa se vina cu motociclete acolo, avand in vedere ca motocicleta "l-a omorat". Cred ca in momentul acela numai motociclete nu as vrea sa vad.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In legatura cu organizarea marsurilor cand moare un motociclist, mi se pare ciudat sa fie de acord familia sa se vina cu motociclete acolo, avand in vedere ca motocicleta "l-a omorat". Cred ca in momentul acela numai motociclete nu as vrea sa vad.

 

 

 

pai tocmai ca nu motocicleta l-a omorat. l-a omorat un prost sau o proasta care de cele mai multe ori intoarce, sau schimba banda fara sa semnalizeze, sau are cedeaza si iese ca mu***ul, sau intra in fata ta si pune frana la caterinca INTELEGI?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce-ai vrea ma, sa il felicitam pe motociclistul care mergea cu 200 si s-a infipt in vreo masina?

din partea mea astia se pot duce dracului cu totii, nu ma simt deloc comunitar cu ei.

pt aia care merg incet, sunt echipati si nu cad din vina lor am toata compasiunea. restul....la categoria rip.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce-ai vrea ma, sa il felicitam pe motociclistul care mergea cu 200 si s-a infipt in vreo masina?

din partea mea astia se pot duce dracului cu totii, nu ma simt deloc comunitar cu ei.

pt aia care merg incet, sunt echipati si nu cad din vina lor am toata compasiunea. restul....la categoria rip.

copiii aia de i-a calcat basculanta anul trecut mergeau cu 200?mai citeste ce-a scris Big , poate intelegi si tu .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai tocmai ca nu motocicleta l-a omorat. l-a omorat un prost sau o proasta care de cele mai multe ori intoarce, sau schimba banda fara sa semnalizeze, sau are cedeaza si iese ca mu***ul, sau intra in fata ta si pune frana la caterinca INTELEGI?

 

Depinde de perspectiva. La mine in familie, probabil ca si daca as fi impuscat de un sniper de pe un bloc in timp ce sunt pe moto, e clar, "motocicleta m-a omorat, ea m-a dus in groapa, pt ca e periculoasa."

 

Cat despre certuri, desi neplacute, au si ele o parte buna. Exprimarea faptului ca nu suntem regii strazilor, ca indiferent ce facem noi, ceilalti trebuie sa ne fereasca. Si, automat, constientizarea unei anumite conduite de conducere si din partea noastra, care, parerea mea, ar reduce mult numarul accidentelor. Daca X a avut un accident, n-ar ajuta pe nimeni sa fie plin threadul de compatimiri, fara nici o critica (daca se considera necesar). Si fiecare intelege ce poate si ce stie din tot ceea ce se apreciaza sau se critica.

 

P.S. Stie oare vre-unul dintre voi vre-un accident in care o masina a intors/schimbat banda si astfel a acrosat un TIR sau camion? Probabil ca nu.

Editat de Blizz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baietzii aia care se dau de ceva vreme au invatzat sa mearga cu capul plecat si urechea la cei mai mari,iar daca totzi copii care calaresc azi un motor se dau atotstiutori iar dupa aceea o comit grav si tot nu se invatza minte,daca aici adaugi ca ti-ai si batut gura sa-i "educi" cum trebuie,tu cum te-ai simti?Motocilismul este ceva complex dupa mine,si niciodata nu poti spune ca sti tot,mereu ai ceva de invatzat iar asta nu o faci cu nasul pe sus.Am motor de mult,nu stiu cat de bine considera altii ca merg dar eu ma consider inca un incepator si asta pentru ca sunt altii mult mai buni decat mine si de la care as accepta orice numai sa mai invatz cate ceva.Asa ca sincer iti spun pentru mine "noua generatie" sunt carne de tun!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

baietzii aia care se dau de ceva vreme au invatzat sa mearga cu capul plecat si urechea la cei mai mari,iar daca totzi copii care calaresc azi un motor se dau atotstiutori iar dupa aceea o comit grav si tot nu se invatza minte,daca aici adaugi ca ti-ai si batut gura sa-i "educi" cum trebuie,tu cum te-ai simti?Motocilismul este ceva complex dupa mine,si niciodata nu poti spune ca sti tot,mereu ai ceva de invatzat iar asta nu o faci cu nasul pe sus.Am motor de mult,nu stiu cat de bine considera altii ca merg dar eu ma consider inca un incepator si asta pentru ca sunt altii mult mai buni decat mine si de la care as accepta orice numai sa mai invatz cate ceva.Asa ca sincer iti spun pentru mine "noua generatie" sunt carne de tun!!

Da , atunci cand primesti sfaturi de la unii forumisti care nu au nici motor cum e?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu suntem toti carne de tun..abia astept sa mi iau motor sa dovedesc asta...doar ca forum instiga la libera exprimare...este prost inteleasa de unii asta e clar...acceptati ne mai usor si numai fiti asa critici...am observat multi incepatori care isi iau niste raspunsuri de la asa zisi cunoscatori de mai bine te lasi pagubas...orice padure are uscaturile ei....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce-ai vrea ma, sa il felicitam pe motociclistul care mergea cu 200 si s-a infipt in vreo masina?

din partea mea astia se pot duce dracului cu totii, nu ma simt deloc comunitar cu ei.

pt aia care merg incet, sunt echipati si nu cad din vina lor am toata compasiunea. restul....la categoria rip.

 

Great post, man!! Bravo!! Sincer.

 

 

baietzii aia care se dau de ceva vreme au invatzat sa mearga cu capul plecat si urechea la cei mai mari,iar daca totzi copii care calaresc azi un motor se dau atotstiutori iar dupa aceea o comit grav si tot nu se invatza minte,daca aici adaugi ca ti-ai si batut gura sa-i "educi" cum trebuie,tu cum te-ai simti?Motocilismul este ceva complex dupa mine,si niciodata nu poti spune ca sti tot,mereu ai ceva de invatzat iar asta nu o faci cu nasul pe sus.Am motor de mult,nu stiu cat de bine considera altii ca merg dar eu ma consider inca un incepator si asta pentru ca sunt altii mult mai buni decat mine si de la care as accepta orice numai sa mai invatz cate ceva.Asa ca sincer iti spun pentru mine "noua generatie" sunt carne de tun!!

 

Bravo bre!! Daca ziceam eu asta sareau toti mucosii astia cu acid sulfuric la oo, si vomau de furie!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si ce-ai vrea ma, sa il felicitam pe motociclistul care mergea cu 200 si s-a infipt in vreo masina?

din partea mea astia se pot duce dracului cu totii, nu ma simt deloc comunitar cu ei.

pt aia care merg incet, sunt echipati si nu cad din vina lor am toata compasiunea. restul....la categoria rip.

 

Iti dai seama ca nu te intereseaza de moartea unei persoane doar pt ca avea viteza??????? Viteza reprezinta un criteriu pt nepasare???? Ce fel de om esti?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iti dai seama ca nu te intereseaza de moartea unei persoane doar pt ca avea viteza??????? Viteza reprezinta un criteriu pt nepasare???? Ce fel de om esti?????

 

Nu-l intereseaza pentru faptul ca acel ghost rider si-a facut singur testamentul din momentul in care s-a suit in sa si a bagat mana in gaz. Daca a fost alegea lui...sa accepte si consecintele. Pe mine asa m-au invatat parintii: dupa orice greseala vin si repercursiuni (mai mari sau mai mici). Atata timp cat stie ca viata si-o tine in palma dreapta de ce se tot asteapta compatimiri ulterioare?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

va dau un sfat, cine se urca pe motor cu frica de moarte apoi ajunge acasa si citeste pe forum sectiunea accidente si mai lasa si cate o parere sa se simta si el mai bine, sa se lase. Sincer.

Distrati-va pe motoare si mergeti cu capul, legea nu va apara chiar daca aveati prioritate, chiar daca femeia a intors in fata v-stra, chiar daca din sens opus venea o masina care taia curba etc....

mergeti precaut si mai ales respectati mortii, invatati din greselile altora pt ca s-ar putea sa ajungeti in locul lor. asfalt uscat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am citit un topic al unui motorist mai batranel care m-a impresionat mult ... si el zicea acolo ca printre altele de fiecare data cand se suia pe "trotineta" il lovea un sentiment de frica ... si el zicea ca poate de asta nu a murit pana acum .... m-am saturat sa citesc prin forumuri faze cu "proasta a fost de vina", "boul i-a taiat calea", "taximetristii sunt idioti", "era cel mai bun", "era atat de tare", etc ... stii ce se intampla cand mergi cu 50..60 km/h prin oras??? nu stii??? iti zic io ... ajungi acasa teafar ... asta se intampla ... pt ca daca mergi cu 50..60 la ora ai timp sa franezi, ai timp sqa reactionezi .... imi amintesc de un accident dramatic de anul trecut ... un baiat s-a dus sa isi ia prietena (sau fosta prietena) cu motocicleta si sa o duca acasa .. si o femeie le-a taiat calea ... au murit amandoi ... el nu avea carnet nici casca ... si avea si viteza ... casca i-o daduse prietenei ... vai ce gest nobil ... imi amintesc ca au fost unii care au zis ca era mai motociclist decat multi cu carnet ... intrebarea mea a fost daca era asa de motociclist de ce dreaq a murit ???? pt ca avea viteza ... eu unu nu astept niciodata sa ma FEREASCA altul .... niciodata ... pe altul il doare in basca de tine .... tineti minte asta .... fereste-te singur ... daca vrei viteza si adrenalina du-te frate pe un circuit undeva ... pe autostrada ... pe undeva unde daca te versi sa nu intri sub rotile cuiva, sau sa te dai cu capul de vreo masina ... daca bagati mana in gaz in oras atunci nu stiu de ce mai aveti pretentii sa mai si traiti ... serios ... de ce dreaq mai vreti sa va mai si dati jos teferi din sa? atata timp cat joci o ruleta ruseasca cu miza capatzana ta macar ai decenta si nu mai oracai atata pe forum ca ti-a taiat nu stiu cine calea ca m-a trantit nu stiu cine si vai ce victime suntem .... mie imi taie calea zilnic lumea in trafic ... e normal ... asta se intampla intr-un oras aglomerat si de cacao ca Bucurestiul ... si m-am ofticat si eu la inceput ... si m-am speriat si tot asa ... dar cu timpul m-am obisnuit si am acceptat ca sunt intr-un oras intens circulat si e normal sa se intample asa ceva ... si de atunci ma feresc singur ... nuam pretentii sa ii pese altuia de mine ... voi stiti ca peste mine era sa dea si o salvare ??? si nu era in misiune ... se grabea asa ca vroia sa ajunga mai repede la spital ... ma rog ... am recitit ce am scris si nu stiu nici macar ce am vrut sa zic ... in esenta am vrut sa scriu despre faza asta cu aruncatul pisicii moarte pe soferii auto ... mai uitati-va in oglinda oameni buni ... poate observati si buboiul din ochii vostri .... si spun asta neavand in posesie carnet categoria B ci doar A si atat

numai bine

Editat de Roockie
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se creeaza un topic cu descrierea accidentului si urmarile lui, urmata de 2-3 posturi cu RIP, apoi apar omniscientii si-si dau cu parerea, vin altii care contrazic parerea atotcunoscatorilor, se ajunge la certuri ce tin 10-20 de pagini si pentru ce?

Omul ala e in spital sau pe masa la morga si voi, in loc sa va interesati de locul si data inmormantarii, daca puteti ajuta familiile indurerate cu ceva, va certati intr-una.

 

Raidere, motivul principal pentru care exista rubrica de accidente nu e ca sa dai cu ripu si sa pui floricele....

nu asta scrie la descrierea sub-forummului...scrie altceva.

post-9738-1212391298_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RIP :unsure: :) RIP :) :rose: RIP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

genul asta de raspuns ce inseamna ca mananci?

 

LE: nu pe bune, sunt multi habarnisti, care posteaza sa afle-n treaba....dar m-am saturat si de pochemoni plini de cosuri, reisări dă bulivard care pe langa faptul ca nu pot lega 5 cuvinte cu inteles normal, mai au si tupeu obraznic. Conservarii e de vina!!!! pentru TOT!

Editat de ..IcemaN..
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pawl... nu fi rau ca nu te-a jignit nimeni, nu mai ataca fara motiv.

 

Tu... ai ani de motociclism... ai un motor pe care-l cunosti, ii stii fiecare unghi, fiecare gram in plus, normal ca tu poti sa-i dai 220 pe deneu si cand iese unul prin fata ta, sa-l eviti.

Insa cati sunt despre care poti spune asta?

Lasa-i sa circule legal.. lasa-i sa ajunga intregi acasa, nu le mai da idei.

Si alaltaieri la Tibi pe deneu la fel ziceai, sa mearga tare ca nu patesc nimic... si daca unul mai incepator te ia in serios si-o pateste, Doamne Fereste, tu i-ai zis.

Nu mai tipa in stanga si-n dreapta cat de tare mergi tu... ca invidia e mare si vor toti sa dea 220 sa fie si ei un Pawl... si de fapt ajung Pwla pe deneu.

 

Sau cel putin spune-le celor in care crezi tu ca sunt in stare sa faca asta, nu pe forum ca faci genocid ... instigare la viteza:))

Editat de GooFooTz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...