Sari la conținut

Care Rezervoare Se Potrivesc


elm
 Share

Postări Recomandate

Domnilor,

 

Rezervorul de Jupiter5 se potriveste fara modificari pe Jupiter3? Pentru ca eu am un rezervor ce seamana cu ala de Jupi5 dar nu se potrivesc decit suruburile din spate, nu si urechile din fata. Mi-a recomandat cineva sa schimb bucsele de prindere de pe cadru, dar chiar nu cred ca merita osteneala :) Este posibil sa fie cuumva de Planeta5? Am vazut una odata si mi s-a parut mai mica decit Jupiter...

 

 

Am inteles ca la un moment dat a fost pus un rezervor lacrima. Alea se potrivesc (tot fara modificari)?

 

Pentru ca trebuie dreasa problema din cite inteleg eu, apropo de RAR, cit mai fara gauri si suduri home-made. :)

 

In concluzie, in functie de ce ma sfatuiti, caut sa cumpar rezervor de Jupiter5 sau de'l lacrima (functie de care se potriveste si de care se gaseste).

 

Mersi si numai bine... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai aflat ceva: cica la jupiter 3 merge numai rezervor de jupiter 2. Asa este?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor,

 

Rezervorul de Jupiter5 se potriveste fara modificari pe Jupiter3? Pentru ca eu am un rezervor ce seamana cu ala de Jupi5 dar nu se potrivesc decit suruburile din spate, nu si urechile din fata. Mi-a recomandat cineva sa schimb bucsele de prindere de pe cadru, dar chiar nu cred ca merita osteneala :lol: Este posibil sa fie cuumva de Planeta5? Am vazut una odata si mi s-a parut mai mica decit Jupiter...

 

 

Am inteles ca la un moment dat a fost pus un rezervor lacrima. Alea se potrivesc (tot fara modificari)?

 

Pentru ca trebuie dreasa problema din cite inteleg eu, apropo de RAR, cit mai fara gauri si suduri home-made. :D

 

In concluzie, in functie de ce ma sfatuiti, caut sa cumpar rezervor de Jupiter5 sau de'l lacrima (functie de care se potriveste si de care se gaseste).

 

Mersi si numai bine... :P

Pe Jupiter 3 merge cel de Festival, "lacrima" ' are aceleasi prinderi langa furca.

dar si celelalte...

Editat de DKWraith
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca vrei rezervor de Jupi 5/Planeta 5 vand eu. EU zic ca ar merge, ce mm.

 

Tovarasi, nu stiu ce sa va zic, rezerv'ul meu e clar de Ij, design de 5, dar nu se pupa cu cadrul in partea frontala.

Atunci Aleko, da-mi te rog, un pret pentru rezervorul de Jupiter 5. Cum toata lumea sustine ca pe Jupiter merg toate rezerv'urile de Jupiter, sint clar interesat de cel de 5 (cum motoreta mea e apropiata ca design de Jupiter4 tre sa schimb prea mult ca sa pot pune un rezerv lacrima, oricum greu de gasit; iar ala de Jupi 5 e chiar frumusel :P ).

 

Numai bine... :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnilor,

 

Rezervorul de Jupiter5 se potriveste fara modificari pe Jupiter3? Pentru ca eu am un rezervor ce seamana cu ala de Jupi5 dar nu se potrivesc decit suruburile din spate, nu si urechile din fata. Mi-a recomandat cineva sa schimb bucsele de prindere de pe cadru, dar chiar nu cred ca merita osteneala :lol: Este posibil sa fie cuumva de Planeta5? Am vazut una odata si mi s-a parut mai mica decit Jupiter...

 

 

Am inteles ca la un moment dat a fost pus un rezervor lacrima. Alea se potrivesc (tot fara modificari)?

 

Pentru ca trebuie dreasa problema din cite inteleg eu, apropo de RAR, cit mai fara gauri si suduri home-made. :D

 

In concluzie, in functie de ce ma sfatuiti, caut sa cumpar rezervor de Jupiter5 sau de'l lacrima (functie de care se potriveste si de care se gaseste).

 

Mersi si numai bine... :P

[/quote

Am un rezervor dar nu stiu de la ce model de Jupiter cred ca 3.Daca esti interesat pun foto.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

[/quote

Am un rezervor dar nu stiu de la ce model de Jupiter cred ca 3.Daca esti interesat pun foto.

 

Chiar te rog, sincer sa fiu nu am idee cum arata un rezerv de jupi3, iar cu ala aninat ma cam indoiesc,, ca voi trece de RAR :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm, nu stiu daca sa-i spun butucanos sau frumusel :cheers:

 

In partea lateral-spate nu avea dracii din'acelea de plastic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmm, nu stiu daca sa-i spun butucanos sau frumusel :cheers:

 

In partea lateral-spate nu avea dracii din'acelea de plastic?

Pe tablele respective se pune un ornament de cauciuc s-ar putea sa am. Asa-i el butucanos din nastere La ITP nu cred ca fac figuri pt rezervor eu acum 2 ani am facut la Simson cu rezervor de Jupiter si sa fata modificata.

Numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahaaaaa, deci nu e dracu asa de negru... Pentru ca cel mai simpatic rezervor pe care l-am vazut e ala de 5. "Sta" mai bine si decit cel lacrima. Numa' sa gasesc o solutie sa-l fixez :cheers:

 

PS: Pune totusi un pret pentru rezervorul de Jupi3 (as reveni si la aspectul original, pe de alta parte)

 

Mersi si numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ahaaaaa, deci nu e dracu asa de negru... Pentru ca cel mai simpatic rezervor pe care l-am vazut e ala de 5. "Sta" mai bine si decit cel lacrima. Numa' sa gasesc o solutie sa-l fixez :cheers:

 

PS: Pune totusi un pret pentru rezervorul de Jupi3 (as reveni si la aspectul original, pe de alta parte)

 

Mersi si numai bine!

20 RON + transportul.Pune adresa daca doresti si te rog sa nu uiti codul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

20 RON + transportul.Pune adresa daca doresti si te rog sa nu uiti codul

 

Doresc :cheers: I-ti dau pm

 

PS: care cod sa nu uit?

 

pt rezervorul de Ij Jupiter5/Ij Planeta 5 portocaliu cu embleme, cauciuce laterale si buson original 30Ron+taxe postale

Poza e aici, e rezervorul ala rosu. /index.php?...70202&st=10

 

Pai din pacate tot din'ala am si eu. E mai frumos ca ala de 3, dar nu se potriveste decit pe jumatate. Mersi oricum...

 

Numai bine!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

×
×
  • Creează nouă...