Sari la conținut

Honda Cbr 600 F4i Sport 2001 - Pompa Benzina


Postări Recomandate

Salut,

 

Am avut probleme cu motorul <variatii de turatie> am dus-o la service Honda pe B-dul Timisoarei si verdictul a fost pompa de benzina stricata.Mi-au dat un pret enorm pentru una noua.De unde as putea cumpara mai ieftina sau second hand sau se mai poate repara?

 

Multumesc anticipat pentru raspuns

 

Radu

Editat de caraivan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am avut probleme cu motorul <variatii de turatie> am dus-o la service Honda pe B-dul Timisoarei si verdictul a fost pompa de benzina stricata.Mi-au dat un pret enorm pentru una noua.De unde as putea cumpara mai ieftina sau second hand sau se mai poate repara?

 

Multumesc anticipat pentru raspuns

 

Radu

 

 

Depinde ce anume e stricat in ea...

 

Cred insa ca o pompa de FZR1000 te va aranja, ia legatura cu http://www.pro-bike.ro/forums/index.php?sh...=40601&st=0 , sper sa mai fie de actualitate.

 

Ride Safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In state e cca 210-220$, aici probabil ca se invarte pe la 700Ron.. :)

Imi pare rau sa aud ca s'a busit pompa, la carburatie merge sa pui benzina pe direct inspre carburatoare, dar sa nu o accelerezi puternic si nu peste 5-6000rpm. Cu carburatoare ajungi acasa, cu injectoare... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In state e cca 210-220$, aici probabil ca se invarte pe la 700Ron.. :)

Imi pare rau sa aud ca s'a busit pompa, la carburatie merge sa pui benzina pe direct inspre carburatoare, dar sa nu o accelerezi puternic si nu peste 5-6000rpm. Cu carburatoare ajungi acasa, cu injectoare... :)

 

 

700 de RON poate SH ca noua este 650 de euro!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca au gresit ceva, mi se pare imposibil.

Pretul in state, pe bikebandit.com e $278.54, vezi la pozitia 9 in lista si pe schema.

 

post-3288-1212858308_thumb.jpg

 

LE: Pe mrcycles.com e $212.12 :)

 

post-3288-1212858509_thumb.jpg

Editat de strumfuadi
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta spuneam ca am eu la 150 de euro

 

 

Nu stiu cum arata stiu doar codul care este:

 

16730-MCJ-000 --- PUMP SUB ASSY FUEL

 

daca este buna ti-o cumpar eu fara discutie.

 

De unde o ai, este SH sau noua?

Da-mi si mie nr tau de tel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca e in stare ok merita pretul, mai ales ca o ai cu tot cu subansablul pe care sta + filtrul de benzina.

Eu inca sunt curios cine a zis pretul de 650Euro? Honda Romania? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt incredibili baietii astia, probabil ca traiesc doar din revizii obligatorii si din idioti ca mine care au dat 200ron sa schimbe 2 gume.. Dar nu se va mai repeta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am inteles ca honda dar tu ai spus ca cei de la honda au dat pretul . la asta ma refeream ,nu am vrut sa se inteleaga altceva :D

 

pina la urama la 150 euro e opompa noua sau second? :P ...MA INTERESEAZA SI PE MINE.

daca e second dai o garantie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

iar bikebandit nu trimite in ro iar daca trimitea expeditia in afara SUA este 148,5$

Bikebandit trimite in RO, si chiar cu pretul transportului tot iese la jumate de pret fata de nesimtitii de la Honda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

 

Am avut probleme cu motorul <variatii de turatie> am dus-o la service Honda pe B-dul Timisoarei si verdictul a fost pompa de benzina stricata.Mi-au dat un pret enorm pentru una noua.De unde as putea cumpara mai ieftina sau second hand sau se mai poate repara?

 

Multumesc anticipat pentru raspuns

 

Radu

cum au pus ei diagnosticul ca ar fi pompa de benzina de vina????????

de obicei, variatiile de turatie, in special, la ralanti, la motoarele care au injectie de benzina sunt date de uzura cititorului de pozitie al clapetei. pompa de benzina se verifica inseriind pe furtun, intre pompa si rampa comuna un manometru. daca presiunea citita pe manometru este mai mare de 3,5-4 atm in timpul functionarii, pompa e buna.

Editat de bogdanawo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...