Sari la conținut

Accident Mortal La Tzeghes(domnesti)


Fan333
 Share

Postări Recomandate

Acum 10 min mi-a zis mama ca a vazut un accident la Tzeghes mortal pe la 16:40,bikeru era mort si pe (nevastasa cred)o transporta la spital,care stie mai multe sa spuneti io nu stiu prea multe decat ca a mai fost implicata o dacie!!!!R.I.P :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asta este in continuarea prelungirii ghencea ? are cineva idee cum s-a intaplat? nu am dat niciodata cu rip, dar este pe drumul pe care ma duceam acasa.

 

si inca un motiv pentru care sunt curios cum s-a intamplat este ca era sa o patesc si eu acolo.

stiu drumul foarte bine si intr-o zi dupa ce am trecut centura este lina dreapta pe care am ars-o si depasam o dacie, aveam viteza maricica pentru calitatea drumului si exact cand eram in depasirea daciei , din fata daciei au trecut pe banda mea 4-5 caini mari si frumosi. nu aveam cum sa evit, nici timp de franat, asa ca ma gandeam pe care sa il lovesc dar norocul a facut sa trec printre ei. de atunci nu mai trag tare acolo niciodata si mereu ma astept la ce e mai rau

Editat de gaxel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu acum m-am trezit din somn si mi-a zis mama ca abia a venit acacsa acum 15 min,eu am plecat de la tzeghes spre Buc pe la 2 si nu am fost acolo,din cate stie ea si i-am aratat poze era un motor de viteza de culoare inchisa,cine poate sa dea mai multe detalii sa zica!!!!!!

 

nu prin zona aia prin care ai trecut u gaxel sa intamplat u erai in domnesti,era undeva dincolo de sabar unde au inceput sa se construiasca acum case,la politie faci dreapta pe la troitza aia si treci podu Sabarului si mergi pe strada care duce la Tzeghes si exact la ultima curba pana in tzeghes acolo sa intamplat!!!!!scz daca am zis ceva gresit dar asta stiu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol frate ce pot sa zic

si eu am rupt-o pe acolo cu tine fane dar f riscant

Faza cu javrele pot sa o confirm si eu ma cam panicasem cand am vazut ca tot se invart pe traiectoria me pe strada si nici o traversau am avut bulan ca au fugit pana la urma .....f nasoala zona! RIP ....deja este al 5-lea in mai putin de 40 de zile

Editat de CrashTestPilot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Raz asa e cu javrele,dar ai vazut drumu spre Tzeghes cere sa-i dai ca e fff liber si merge sa-i dai bine dar de obicei tzarani de acolo merg cu masinile pe mijlocu drumului si nu ai d unde sa stii cum dai de 1!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da Raz asa e cu javrele,dar ai vazut drumu spre Tzeghes cere sa-i dai ca e fff liber si merge sa-i dai bine dar de obicei tzarani de acolo merg cu masinile pe mijlocu drumului si nu ai d unde sa stii cum dai de 1!!!

 

 

NU SE MAI MERITA SA O ALERGI NICAIERI! NICI PE AUTOSTRADA CA E PLINA DE GROPI SI DE ANIMALE MOARTE!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca nimeni nu stie nk si nu intereseaza pe nimeni ce si cum sa intamplat,pacat!!!le Kiki daca afli ceva de la lumea de acolo sa ne zici si noua!!!sal,asfalt uscat si drum fara peripetzii ca sunt prea multe accidente in ultimu timp!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate eu am fost martor la accident (mai mult sau mai putin)

Sambata pe la ora 14.00 (nu stiun asa sigur de ora) eram exact acolo (am o casa in constructie exact la 50 de m de curba in care a avut accident) si am vazut cum aprox 5 scuterisiti au trecut pe drum. Chiar vorbeam cu prietena mea si spuneam ca pana la sfarsitul anului 3 dintre ei nu mai prind craciunul pt ca am vazut ca nu aveau casca si mergeau destul de repede.

Cine cunoaste zona stie ca drumul din Domnesti spre Tzeghes are o singura curba la dreapta (cum se merge dinspre Domnesti spre Tzeghes) iar tragedia s-a petrecut chiar acolo. Din nefericire se pare ca cel cu scuterul (era o persoana mai in varsta din cate am vazut eu) a intrat pe contrasens si a fost lovit de o dacie 1300 gri. Masina a incercat sa-l evite dar l-a acrosat cu aripa stanga fata si ulterior masina ajuns in sant.

Cand am ajuns acolo la aproximativ 1 min dupa accident, acesta era intins pe asfalt dar cred ca inca respira. In 5 min a ajuns un echipaj de la politia rurala domnesti si in momentul acela omul si-a dat ultima suflare. Salvarea a ajuns in 20 de min.

Tot ce pot spune este ca nu am vazut casca sau orice ar putea sa fie considerat protectie.

Nu stiu ce as putea sa mai spun, daca aveti vreo intrebare ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce as putea sa mai spun, daca aveti vreo intrebare ....

 

Sa fie asta singura posibilitate de a constientiza pe fiecare ce inseamna sa ai echipament ? Sa fie oare singura varianta prin care fiecare sa ne dea dreptate celor ce ii sfatuim sa conduca/piloteze prudent si echipati ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca nimeni nu stie nk si nu intereseaza pe nimeni ce si cum sa intamplat,pacat!!!

 

Pana la urma ai aflat raspunsul la insitentele tale. Mai linistit acum ? Now what ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din nefericire se pare ca cel cu scuterul (era o persoana mai in varsta din cate am vazut eu) a intrat pe contrasens si a fost ....

B)

 

fratilor inainte sa vorbiti ca erau niste pusti etc..de ce nu cititi ce scrie omul???? :) :)

Editat de sailordana8
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai conteaza ce era ? Conteaza ca era inconstient , cum sa iesi fara casca ? Care e minimul de protectie . Multi care procedeaza la fel , le e frica sa nu-i opreasca politia , nu se gandesc daca patesc ei ceva . Nu inteleg oamenii astia , si imi pare rau pentru decedat , dar a fost si vina lui ( pentru el , sanatatea lui ) ca nu si-a luat casca , si mai si rula cu viteza . RIP ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

erau niste pusti,care(specific tuturor pustanilor scuteristi) merg fara casca....in fine....pacat de familiile lor...

 

 

Din nefericire se pare ca cel cu scuterul (era o persoana mai in varsta din cate am vazut eu) a intrat pe contrasens si a fost ....

B)

 

fratilor inainte sa vorbiti ca erau niste pusti etc..de ce nu cititi ce scrie omul???? :) :)

 

Pentru ca cel care zice ,e chiar el un pusti :D si nu prea are obiceiul sa citeasca posturile pana la capat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca cel care zice ,e chiar el un pusti B) si nu prea are obiceiul sa citeasca posturile pana la capat.

 

 

ma rog...eu una nu stau sa citesc descrierile personajelor care posteaza una alta..asta mai lipsea. in loc sa citesc ce zice sa mai ma uit si cine e ala, si cati ani are etc...etc..

:) :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma rog...eu una nu stau sa citesc descrierile personajelor care posteaza una alta..asta mai lipsea. in loc sa citesc ce zice sa mai ma uit si cine e ala, si cati ani are etc...etc..

:) :)

 

 

???

B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ati zis voi mai sus e cam adevarat rar chiar ff rar am vazut pe cineva cu casca prin Domnesti(Tzeghesh)eu unu merg cam zilnic in zona aia si eu am o casa in constructie 200 m mai in fata de cura aia chiar la intrare in Tzeghes pe stanga si mereu cand ma duc acolo vad copii de 11-12 pe scutere ba chiar cate 2 pe un scuter sau 3 fara casca si fara nimic,oare nu au parinti nimeni nu ii vede???io nu am plecat nici 2 blocuri mai departe de casa fara echipament si nici nu o sa plec vro data,poate daca avea macar casca avea sanse sa scape si din cate am auzit era lovit doar la cap deci o casca l-ar fi putut salva!!!!!Asfalt uscat si aveti grija de voi sa numai dam cu R.I.P!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu am prins ideea care a incercat sa o exprime colegul BROKENWIND dar nu asta conteaza. V-am spus ce s-a intamplat pt ca am vazut ca se deschisese un topic pe tema asta, nu am intrat sa incep sa ma iau la cearta cu unul sau cu altul pe aici (vad ca e la moda in ultimul timp).

Cel care a murit cred ca avea intre 45-55 ani iar ceilalti scuteristi care il insoteau l-au lasat in mijlocul drumului (cred ca a ramas unul sau doua scutere dupa ce s-a produs accidentul).

Editat de Conserva31
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma ai aflat raspunsul la insitentele tale. Mai linistit acum ? Now what ?

 

Sunt pasionatii de senzational. Nu mai conteaza cum s-a intamplat atata timp cat a murit. Se stie ca-s o tona de tampiti in masini care ne rup oasele sau ne omoara, se stie ca-s o gramada de tampiti care nu poarta echipament de protectie sau merg prea tare in zone unde nu e cazul si sunt o parte care au ghinion (vezi accidentul cu vaca pe sosea, cu petele de ulei, balegi de vaca etc). Ce putem concluziona este ca vacile au boala pe noi... nu, asta era o gluma.

 

Cum s-ar fi putut intampla? ce mai conteaza, oricum vor continua accidentele pana o sa se creeze o educatie puternica printre soferi/motociclisti si asa mai departe, iar intrebarea "cand or sa se termine?" este de prisos. Mersul pe moto fara echipament mi se pare ca si cum te duci in pl goala intr-un tarc cu cu gascani si cocosi si in plus te mai si astepti sa iesi cu zmarandeala intreaga de acolo. Concluzia este sa diminuam noi cat mai bine sansele de a pati ceva. Ca apoi se intampla sa avem ghinion si sa intoarca un bulangiu cu duba in fata mea si sa ma faca praf... asta e, mori in 80% din cazuri si in masina in situatia asta.

Editat de tudor@manowar.ro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Referitor la insistentele sfatuitorilor care indruma lumea la echipament corespunzator este in continuare o treaba buna,dar totusi inca se moare pe tema asta in procentaj destul de mare.Si sa-mi fie cu iertare,dar daca un om matur nu constientizeaza treaba asta atunci ce sa te mai astepti de la un pusti.Casca este cel mai esential component de protectie deoarece partea sensibila este capul clar.Si mai existat un fenomen banal si anume acela de a purta casca pe mana pentru evidentiere.Multi pustani procedeaza asa pt a iesi in evidenta,dar sincer va spun ca celor din jur li se rupe. :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...