Sari la conținut

Motociclete... De Fete ;)


blueberry
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 371
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Chiar ignorand dimensiunile exagerate date de vanzator si luandu-ne dupa datele tehnice originale, SHC micsoreaza inaltimea la sa de la 89 la 84 de cm. Deci tot inalt e. :)

 

 

baaaaaai! daca macar 84 "ampatament" n-ai, mai bine te lasi de motocilit.

Luati-va trotineta, fetelor!

Mesaj completat

sunt deacord cu doctor X dar cu o mica completare pe langa picioare

tzate mari (pe post de airbaguri) si sa nu i se vada fata de dupa ei :) :lol:

 

 

La ce-ti merge mintea. Numa' la airbaguri iti sta mintea.

Deci, un mesaj matrimoniac "emis" de Delu ar suna asa:" vreau sa-mi fac o prietena si nu gasesc! vreau sa-mi fac o prietena si nu gasesc! toate dopurile cu 2 chisari si tzatze mari sa apeleze la mine!"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar ignorand dimensiunile exagerate date de vanzator si luandu-ne dupa datele tehnice originale, SHC micsoreaza inaltimea la sa de la 89 la 84 de cm. Deci tot inalt e. :lol:

da ai dreptate, am trecut inaltimea totala, greseala mea!!!

adevarul este ca scade de la 89 la 84cm, sau creste de la 84 la 89!!

satana a mers cu ea si ceea ce ti-a spus este parerea ei!! am mai dat-o si unui prieten care are 1,60m si nu s-a plans ca este inalta!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

An, km, defecte?

 

Te referi la Motocicleta sau la @satana....?

 

baaaaaai! daca macar 84 "ampatament" n-ai, mai bine te lasi de motocilit.

Luati-va trotineta, fetelor!

 

Vali tata, AMPATAMENTUL este distanta intre genunchi si maini, daca stai in 4 labe. La ce te gandeai tu, este GARDA LA SOL.... :) :lol:

Mesaj completat

Bai Doctore, shut up!

E SHC(seat height control) si daca EU am ajuns, ajunge si una micuta.

 

@Iorgu: hands off, dude!

 

 

Ma... tu esti cea mai inalta dintre "micute" :)

Editat de Lucianggg
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ce inaltime tre' sa aiba fata ca sa fie considerata inalta?

dar inaltimea seii motocicletei?

 

adica o motocicleta pt oameni inalti are cati cm inaltime la sha?

a mea are 78 la sha si ajung cu ambele talpi jos si cu genunchii usor flexati, presupun ca numai o moto enduro/cross poate fi mai inalta de 78cm...nu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ce inaltime tre' sa aiba fata ca sa fie considerata inalta?

>170 cm = fata inalta dupa standardele mele.

adica o motocicleta pt oameni inalti are cati cm inaltime la sha?

a mea are 78 la sha si ajung cu ambele talpi jos si cu genunchii usor flexati, presupun ca numai o moto enduro/cross poate fi mai inalta de 78cm...nu?

Conform manualului, motocicleta mea mea are 82.5 cm si nu este enduro/cross.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ce inaltime tre' sa aiba fata ca sa fie considerata inalta?

dar inaltimea seii motocicletei?

 

adica o motocicleta pt oameni inalti are cati cm inaltime la sha?

a mea are 78 la sha si ajung cu ambele talpi jos si cu genunchii usor flexati, presupun ca numai o moto enduro/cross poate fi mai inalta de 78cm...nu?

 

pai ii relativa treaba cu inaltimea , depinde cu cine se compara :)

 

oricum motoru se mai lasa putin cativa cm cand stai pe el

 

am 182 si cand stau langa Dr 350 imi vine saua pana la buric , dar cand ma urc se lasa si ajung bine cu picioarele pe jos

enduro/cross intradevar sunt mai inalte (ca sa aiba cursa mai mare la suspensii ) dar au suspensile mult mai flexibile si se lasa cand te urci pe ele

 

 

 

 

ps. stie cineva cat de inalta tre sa fie o femeie , pt a fii considerata mica ? :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai ii relativa treaba cu inaltimea , depinde cu cine se compara :)

 

oricum motoru se mai lasa putin cativa cm cand stai pe el

 

am 182 si cand stau langa Dr 350 imi vine saua pana la buric , dar cand ma urc se lasa si ajung bine cu picioarele pe jos

enduro/cross intradevar sunt mai inalte (ca sa aiba cursa mai mare la suspensii ) dar au suspensile mult mai flexibile si se lasa cand te urci pe ele

 

 

 

 

ps. stie cineva cat de inalta tre sa fie o femeie , pt a fii considerata mica ? :)

 

Daca tot vorbiti despre ampatament... Viragoul e ideal pentru o fata. Parerea mea.

 

http://www.pro-bike.ro/forums/topic/77405-yamaha-virago-535/

 

Modificare pret: 2400 EURO !!!

 

Haideti ca e urgent

Editat de phoenix27
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai eu am 1,71m si cand m-am suit pe un bmw (enduro/cross nu tin minte ce era ca fost demult) am ajuns cu juma de talpa la ambele picioare dar cand m-am lasat pe sha s-a coborat prea putin... pe xt am patit la fel

pe viroaga de 500 stateam cu genunchii aproape de nivelul rezervorului ,mi s-a parut joasa pt mine.

cb-ul de 500 imi vine perfect, stau si genunchii putin flexati deci e ok

 

nu ii inteleg pe aia/alea care stau pe sportive numai cu un picior jos

 

mie la viroaga mi-a placut ca fiind joasa este/pare stabila si cred ca si o persoana de 1,50m sta perfect pe ea.

btw, e foarte frumoasa cea pusa la vanzare. bafta!

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te referi la Motocicleta sau la @satana....?

 

 

 

Vali tata, AMPATAMENTUL este distanta intre genunchi si maini, daca stai in 4 labe. La ce te gandeai tu, este GARDA LA SOL.... :) :)

Mesaj completat

 

 

 

Ma... tu esti cea mai inalta dintre "micute" :D

 

 

Bai, Calaretule fara Plete, shut up. Cea mai inalta dintre "micute"..auzi la el! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cica inaltimea medie a romancei, la nivelul anului 2010, ar fi de 1,64 m. La inaltimea asta e cam sa stai bine pe o capra cu peste 85 cm inaltime la sa si sa dai si la kick. :)

 

http://stirileprotv.ro/stiri/social/anchet...-30-de-ani.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu esti anormala esti un pic peste inaltimea medie :D

daca aveai 1,90 era grav

 

Mesaj completat

vezi! pana la urma nu conteaza ce inaltime ai ca toti iti gasesti o busola :) :) :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu esti anormala esti un pic peste inaltimea medie :D

daca aveai 1,90 era grav

 

Mesaj completat

vezi! pana la urma nu conteaza ce inaltime ai ca toti iti gasesti o busola :) :) :D

 

Femeie, inceteaza!

Si daca mi-as gasi o busola, ar fi fain..insa ce zicea Delu acolo..busolica lui....a big no-no!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca eram baiat (si o aveam prea mica) iti raspundeam asa: it's not about the size of the boat, it's about the motion of the ocean

:) :) :D

Editat de Vizitator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca eram baiat (si o aveam prea mica) iti raspundeam asa: it's not about the size of the boat, it's about the motion of the ocean

:) :) :D

 

 

Degeaba, daca e nesesizabila cand e PE OCEAN!

Oceanul nu se misca daca the boat e mini;)

Editat de Satana
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Eu am 1,74 ... Tocmai mi-am coborat bascula la motorul meu , cativa cm si acum ajung relativ frumos cu picioarele jos. Pana acum eram balerina la stopuri :P

Foarte greu am gasit un motor care sa imi placa cum imi vine intre picioare... Ideea e ca eu cand mi-am ales motorul nu m-am uitat la inaltime , ci la alti factori : sa fie masiv - eu sunt mai plinuta si imi trebuia un motor care sa fie si el maricel; sa fie naked ( nu imi plac carenatele) ... si tot asa .

 

Oricum recomand din suflet Bandit'ul ( GSF'ul) de la Suzuki pentru orice fata. Variantele dinainte de 2003 (ca de atunci e al meu) sunt chiar facute pentru persoane de sub 1.70, au saua mai ingusta , si nu sunt chiar asa de inalte.

 

De asemeni recomand si GS500 sau SV 650 super dragute si usurele, de fapt am eu ce am cu Suzuki --> recomand Suzuki :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricum recomand din suflet Bandit'ul ( GSF'ul) de la Suzuki pentru orice fata. Variantele dinainte de 2003 (ca de atunci e al meu) sunt chiar facute pentru persoane de sub 1.70, au saua mai ingusta , si nu sunt chiar asa de inalte.

 

 

Sunt masive si grele,deci nu sunt recomandate persoanelor sub 1,70 ! SV-da,GS-da .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pai la 1,74m trebuia sa stai lejer(cu genunchii flexati chiar) cam pe orice motor(naked/sport) fara sa cobori bascula etc....

 

Eu am cam 1.75 si ating cu varfurile jos (cand am pasager ating cu toata talpa :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...