Sari la conținut

Accident Colentina Intre Obor Si Ziduri-mosi


zzrina
 Share

Postări Recomandate

am trecut pe acolo acum 20 de minute, nu am oprit pt ca eram in masina cu mai multi colegi si era multa lume care se holba. moto avea cauciucuri Power Pilot, era gri, culcat pe partea dreapta intre liniile de tramvai parca pe trecerea de pietoni. nu am avut timp sa vad ce motor era pt ca era cu rotile spre mine, dar semana cu CBR.

la fata locului- o masina smurd si una de la ISU-pompieri

 

stie cineva mai multe detalii? ce a patit omul? e bine? eu sunt cam socata de ce am vazut.... :)

 

aveti grija!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acum accident la obor, moto negru carenat, b72smf.a accidentat un pieton si apoi a intrat intr-un gard.pietonu la spital, motoristu ok. care puteti da-ti o fuga. nu insistati ca nu stiu mai multe detalii

 

ora 17:45

Editat de noro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am trecut pe acolo acum 20 de minute, nu am oprit pt ca eram in masina cu mai multi colegi si era multa lume care se holba. moto avea cauciucuri Power Pilot, era gri, culcat pe partea dreapta intre liniile de tramvai parca pe trecerea de pietoni. nu am avut timp sa vad ce motor era pt ca era cu rotile spre mine, dar semana cu CBR.

la fata locului- o masina smurd si una de la ISU-pompieri

 

stie cineva mai multe detalii? ce a patit omul? e bine? eu sunt cam socata de ce am vazut.... :)

 

aveti grija!!

 

 

Am trecut pe acolo.

Si mie mi s-a parut cbr dar nu am recunoscut-o ca nu prea mai are forma.

Motocicleta neagra, numar B-72-SMF parca (are numarul bagat inauntru, nu prea se vede).

Pilotul era in stare de soc dar era ok, nu parea ranit.

A lovit un pieton si a ricosat in gardul dintre linii. Cine il cunoaste sa ii dea un telefon ca se purta cam ciudat. Cred ca i-a picat nasol incidentul.

Aia de la smurd au zis ca are sanse pietonul, il duceau la spital. Mana rupta, piciorul rupt.

Nu stiu a cui e vina ca nu am vazut accidentul, am ajuns acolo dupa.

 

Asfalt uscat si aveti grija mare pe aici ca e zona de groaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca avea nr B-72-SMF, e fostul meu motor, un FireBlade 929, care din alb rosu albastru a ajuns negru. Din pacate nu am nr de telefon al actualului poprietar, dar stiu ca e un baiat ok.

Avand in vedere circumstantele, e posibil sa fie surescitat peste masura.

Daca l-a luat si pe trecere, e nasol rau...

Asteptam update-uri, sa vedem ce s-a intamplat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca avea nr B-72-SMF, e fostul meu motor, un FireBlade 929, care din alb rosu albastru a ajuns negru. Din pacate nu am nr de telefon al actualului poprietar, dar stiu ca e un baiat ok.

Avand in vedere circumstantele, e posibil sa fie surescitat peste masura.

Daca l-a luat si pe trecere, e nasol rau...

Asteptam update-uri, sa vedem ce s-a intamplat.

 

si cum il cheama pe baiat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa detaliile care le-a dat @fire929,pe baiat il cheama bogdan

Matematik/Drummer...??? :)

 

Matematik/Drummer...??? :P

Eu unu sper sa nu fie el...abia a luat o tranta pe Amkart... :) In plus,e imposibil de confundat

Editat de turbogixxer
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Matematik/Drummer...??? :P

 

 

Eu unu sper sa nu fie el...abia a luat o tranta pe Amkart... :) In plus,e imposibil de confundat

 

din cate stiu nu are cum ca era cu guleras la gat, putin imobilizat

cam greu sa se fi refacut deja :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acu am venit de acolo, dar nu mai erau decat 2 plastice, 3 cioburi, o pata de ulei si un gard despartitor scos, in rest nimic. Nu am vazut nici o urma de cauciuc pe jos...si am fost pe ambele sensuri, ca nu am retinut de unde venea moto. Daca nu erau ceva resturi pe jos, nici nu ziceai ca a fost accident.

Sa speram ca o sa fie bine !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul venea dinspre intersectia cu mosilor, conform martorilor. A lovit pietonul apoi a ricosat in gard (-> stalpul gardului indoit in sensul de mers). nu cred ca a avut viteza mare.

Sper sa aflu si eu detalii de la cineva mai priceput.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motorul venea dinspre intersectia cu mosilor, conform martorilor. A lovit pietonul apoi a ricosat in gard (-> stalpul gardului indoit in sensul de mers). nu cred ca a avut viteza mare.

Sper sa aflu si eu detalii de la cineva mai priceput.

"mai priceput" ... f tare.... :) poate vroiai sa zici de la cineva care stie mai multe...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cineva care stie mai mult mi-a dat nishte explicatii despre cum a luat curbe motoru si cum a lovit pietonul si cum a ricosat de nu vezi in filmele cu cascadori. Ziceam mai pripceput in ale motoarelor, nu am referam la conditiile accidentului, ca alea le-am inteles, ci la ce s-a intamplat cu motorul.

Ca o sugestie, aveti grija cum circulati pe aici, e al treilea accident in a treia saptamana consecutiv. Nu vreau sa mai vad oameni tavaliti pe trecerea asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am primit pe mess de la noro, si am ajuns acolo abia la 18.10...traficu pixdii...nu mai era nimeni dintre cei implicati, doar o politista sub acoperire cu o state de emisie receptie...accidentul s-a petrecut intre refugiile de pietoni , pe linia de tramvai, intre magazinul obor si marketul ala(gima, daca nu gresesc..)...din ce am vb cu doamna politista, doamna lovita plecase cu salvarea spre spital, dar un lucru a tinut sa mi-l specifice....cica nu avea ce cauta motociclistul acolo...nu stiu cine avea verde...

 

tot tanti politista a fost cum se cade si mi-a spus ca motociclistul nu era ranit, si ca motorul era in duba de langa strada....banuiesc ca au ajuns amicii inaintea mea...erau niste bucati de parbriz moto pe jos, iar gardul dintre liniile de tramvai, rupt....m-a mirat tanti politista cand a zis ca nu avea ce cauta motociclistul acolo, dar, in fine, nu-s eu in stare sa ma pronunt in astfel de situatii...

 

PS: sper sa-si revina totusi accidentata....si motociclistului ii urez bafta la reparatul motorului si in treburile ce vor urma

Editat de catul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da ! el este...

 

L-am vazut aseara. In afara de o mica julitura la cot nu parea sa aibe nimic aleceva. De pieton nu stiu nimic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

m-a mirat tanti politista cand a zis ca nu avea ce cauta motociclistul acolo, dar, in fine, nu-s eu in stare sa ma pronunt in astfel de situatii...

 

Daca a intrat pe linia de tramvai, prin stanga refugiului pentru pietoni, motociclistul e in culpa pentru nerespectarea indicatorului de ocolire prin dreapta. Probabil ca si pietonul o fi trecut pe rosu. In acelasi loc, acum o saptamana, o masina care a depasit tot prin stanga refugiul a accidentat grav un pieton.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...