Sari la conținut

Accident 20.06.2008 - Blv. Expozitiei


id
 Share

Postări Recomandate

deci... nu era vb. de prioritate..ca o lasam sa treaca pe ea si inac 500..ca nu ma grabeam... dar in conditiie in care tineam cu in picior peste 200 de kg ( eu eram FIX in botul masinii - masina bagata pe amble benzi)..unde ai fi vrut sa ma dau..daca dadeam in fata.. o dadeam pe jos ( crede-ma ca nu merg chair de ieri..stiu despre ce vb.)...crezi ca-s vre'un (cuvant urat)..care taie fata la toti..ii las sa se bage cat vor..ATATA TIMP cat nu intra in mine sau ma pun pe mine in sutiatia mai sus descrisa...

 

nu ai fost acolo...numai vb. daca nu sti.. :)

 

numai bine

 

Pai daca tu ai fost acolo si nu descrii bine situatia ce pretentii ai de la altii ? Nici eu nu am inteles ce cautai in botul masinii respective.Ori opreai s-o lasi sa treaca ori o ocoleai prin dreapta usor cu acceleratie.

 

Te-ai oprit sa-i faci lu' aia educatie rutiera si ti-a furat-o aiurea.Putea sa-ti rupa vreun picior ,ceva.

 

Concentrati-va mei nene pe protejarea propriei pieli, nu sa faceti educatie rutiera.Ca daca este prost soferul tot asa ramane ,nu-l educi tu cu o oglinda rupta sau injurandu-l.

 

Sau faceti-va politisti de rutiera daca aveti spirit justitiar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 140
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Posted Images

acum nush daca a fost chiar intentionat...sunt shanse f mare sa fi fost doar excesiv de ffffff proasta si sa nu realizeze ca motorul chiar nu sta singur aplecat si trebuie tinut :). Declara oricum la politie...poate poate...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

B 55410

 

... Masinile oprite in coloana pe a 2-a banda, eu pe prima...cineva o lasa pe zdreanta sa treaca, ea nu se mai asigura sa vada daca vine CEVA de pe prima banda...eu viteza mica( undeva pe la 30 km/h)...franez cu mana in claxon..ea nimic..tot venea incet incet in fata...

 

Am oprit fix in fata ei cu motoru aplecat pe partea dreapta,

 

nu ai inteles nimic din postul de mai jos!!!

 

tu daca ai vazut-o ca nu se opreste, de ce ai mai continuat drumul si n-ai oprit la randul tau s-o lasi sa treaca ca si ceilalti cu masinile? sau trebuia sa-i tina pe fraierii aia sa te lase sa treci ca tu deh... aveai prioritate?... fraierii nu erau in aceeasi situatie ca tine? daca dupa tine veneau alti 30 trebuia sa-i lase si pe aia sa treaca ca au prioritate si sa-i tina pe amarastenii aia care i-au lasat binevoitor loc.... atata timp cat nu respectam niste reguli elementare de bun simt si civilizatie in trafic, cum dracu sa avem pretentia ca altii sa le respecte cand e vorba de noi?.... exact caprele pe pod... :)

 

... :)

 

nu-i nimic... nici nu ai sa intelegi semnificatia cuvintelor civilizatie in trafic

 

1. bei TU AI GRESIT fata de ceilalti paticipanti la trafic care au lasat o "proasta" si ea participant la trafic sa treaca chiar daca aveau prioritate!!!!

 

 

2. poti sa te duci la politie ca se rezolva!!! am trecut si eu prin aceeasi faza ca si tine!!! si l-au luat pe sus dupa ce au trecut cele 24 h legale (in acea perioada).

 

3. era ieriun post in cere se punea teoretic faza care tocmai ai povestit-o da-i search si invatza!!!

 

4 daca era un tir tot asa te bagai? :)

 

5 unde-i ak_raptor??????????? :P

 

 

 

6. daca as fii in locul ei as da o declaratie la p[olitie care sa fie de la egal la egal: aveam masina parcata si in fata mea era oprita o motocicleta. la un moment dat a inceput alarma sa sune si cand m-am uitat pe geam am vazut motocicleta cazuta pe masina si motociclistul lovind masina cu picioarele... :) (gandeste-te ca politistul e barbat si soferita are tzate... OARE CUI O SA DEA DREPTATE EA AVAND MARTORI UN COLEG DE SERVIC CARE A VAZUT ACEEASI FAZA CA SI EA?)

Editat de pachemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multi fac asta..si NU consider ( sincer iti zic) ca fiind un lucru gresit...daca politia NU face nimic..eu raman cu alea zgariate ( sau mai rau - dupa caz)..ea a fugit se duce acasa..povesteste ca motoclist jegos nu i-a dat prioritate EI..cand eu aveam peste 150 km'h si mergeam pe o roata fara casca - cu motoreta probabil furata...saraca de ea...

 

Voi ziceti ca aici nu e jungla...tare as vrea sa stiu cand ati mers ultima oara la inmormantarea unui preten care s-a dus pe 2 roti...si mai ziceti..hai sa nu fim rai...hai sa nu fim...hai poate sa-i lasam sa mature pe jos cu noi toti...dupa care din patul de spaital..semnam o declaratie...

 

Daca merita sa-i spargem geamu i-l spargem..daca merita rupti in bateie..asta facem...dar pana la momentu ala..dam o mica declaratie

 

 

... ultima data am fost acuma 1 luna in urma la o mormantare in care un prieten a murit pe o hayabusa si in momentul de fata am inca 2 prieteni amndoi in coma la iasi, unul sa trantit intro masina care cand o depasea a semnalizat stanga si a intrat in el, el fiind fara casca(stiu e stupid) si al doilea pe european noaptea sa trantit intro caruta nesemnalizata care nu avea ce cauta pe european , casca nu era legata si.... coma de gr 3 amndoi! sper sa isi revina, ai grija si tu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai inteles nimic din postul de mai jos!!!

 

 

 

 

5 unde-i ak_raptor??????????? :)

 

asteapta sa vina nopatea , abea atunci posteaza el , pe 3 jumate dimineata si incepe sa ia toate paginile la rand :P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Gagautza:Pai fii atent ,cand te duci data viitoare la tigara cat fumezi dai o tura prin parcare :)

@FreemanF4:Man ,la pauza poti sa te duci pana la accidente usoare ,faci 10 min ,daca vrei, vin eu cu tine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bateam la ea ca la fasole....

 

...sa fii idiot, si dupa ce ca esti idiot, sa mai fii si m**st?? Ia d-aci...

O luai de par prin geam si-o dadeai cu capu de volan repetat. Mai tare efectul daca dadeai fix in claxon. :)

 

Ce urasc io oamenii astia. I-as arde pe rug.

Editat de Oryon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:P :)

tu daca ai vazut-o ca nu se opreste, de ce ai mai continuat drumul si n-ai oprit la randul tau s-o lasi sa treaca ca si ceilalti cu masinile? sau trebuia sa-i tina pe fraierii aia sa te lase sa treci ca tu deh... aveai prioritate?... fraierii nu erau in aceeasi situatie ca tine? daca dupa tine veneau alti 30 trebuia sa-i lase si pe aia sa treaca ca au prioritate si sa-i tina pe amarastenii aia care i-au lasat binevoitor loc.... atata timp cat nu respectam niste reguli elementare de bun simt si civilizatie in trafic, cum dracu sa avem pretentia ca altii sa le respecte cand e vorba de noi?.... exact caprele pe pod... :)

 

p.s.: daca era cu o mobra in loc de masina, opreai?...

 

de fiecare data cand sunt pe 2 roti, indiferent daca eram cu scoot ul sau cu mobra, las pe altii sa treaca (masina, autobuz, moto, orice...) chiar daca uneori sunt nevoit sa opresc (cateodata si pe altii in urma mea - care,culmea, nu ma claxoneaza) sa-i fac loc cuiva prin/in fata mea... si acel cineva imi multumeste frumos si trece. asa ne cultivam respectul in trafic si contribuim la civilizarea lui... :)

:) :)

si eu las soferi sa treaca. numai daca manevra pe care o fac este legala. unii chiar sunt uimiti si imi multumesc, altii se comporta ca si cum li s-ar fi cuvenit sa ii las chiar daca sunt pe prioritate. si eu sunt de acord ca nu trebuia sa ai orgolii si ca trebuia sa o lasi sa treaca, mai ales ca era coloana si puteai sa opresti 2m mai devreme sa o lasi pe ea - ajutai la fluidizarea traficului. apoi te duceai printre masini, tot inaintea ei ajungeai in semafor.

dar acum, cum puteai sa faci nu mai are importanta. importanta are sa mergi la politie in 24 de ore. cred ca au trecut aceste 24 de ore si vei ramane fara permis.. daca s-a dus ea prima, tot vei ramane fara permis. de asta era important sa mergi la politie si sa declari accidentul, pentru ca este un accident; pentru ca este posibil sa se fi dus ea si sa in cazul asta o "pui" tu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ai inteles nimic din postul de mai jos!!!

 

 

 

nu-i nimic... nici nu ai sa intelegi semnificatia cuvintelor civilizatie in trafic

 

1. bei TU AI GRESIT fata de ceilalti paticipanti la trafic care au lasat o "proasta" si ea participant la trafic sa treaca chiar daca aveau prioritate!!!!

 

 

2. poti sa te duci la politie ca se rezolva!!! am trecut si eu prin aceeasi faza ca si tine!!! si l-au luat pe sus dupa ce au trecut cele 24 h legale (in acea perioada).

 

3. era ieriun post in cere se punea teoretic faza care tocmai ai povestit-o da-i search si invatza!!!

 

4 daca era un tir tot asa te bagai? :P

 

5 unde-i ak_raptor??????????? :)

 

 

 

6. daca as fii in locul ei as da o declaratie la p[olitie care sa fie de la egal la egal: aveam masina parcata si in fata mea era oprita o motocicleta. la un moment dat a inceput alarma sa sune si cand m-am uitat pe geam am vazut motocicleta cazuta pe masina si motociclistul lovind masina cu picioarele... :) (gandeste-te ca politistul e barbat si soferita are tzate... OARE CUI O SA DEA DREPTATE EA AVAND MARTORI UN COLEG DE SERVIC CARE A VAZUT ACEEASI FAZA CA SI EA?)

 

1. nu e vina mea. ( este vina ei ca nu s-a asigurat ca mai venea cineva)

2. nu am putut sa o ocolesc prin fata ( daca incercam sa fac asta probabil intra direct in mine)

3. intelege ca a itnrat FIX in fata mea...acolo am reusit sa ma opresc ( cu rotile blocate)

4. o sa fac un desen sa intelegi unde eram eu ..si de unde venea ea

5. Ak_raptor..cred ca doarme :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lucrezi la ubisoft?ca atunci se intelege ... 90% sunt niste sobolani de biblioteca care si-au luat motoare , habar n-au sa le foloseasca si traiesc cu impresia ca deoarce sunt campioni la WoW se dau si bine cu motoru

 

 

Reverse copile...ai luat vacanta de vara si in loc sa-ti face temele stai pe forum si vb. aberatii ?? sau ti-a vandut mamicutza motoreta si stai suparat in casa pe cei care au motorete??

 

Nu generaliza un caz. mai leshinatule..crezi ca toti se din lume se joaca wow? crezi ca toti isi iau motorete pt. ca da bine la terasa si o rup pe o roata doar ca sa aiba fani pe messenger??

 

Tu sti sa folosesti motoreta?? asa..sa te duci cu ea la munca...sa iti foloseasca zi de zi?? sau esti doar un cocalar borat cu cepa-n gat??

 

 

stai si gandeste-te bine...stiu e greu pt. nivelu tau..dar fa un efort..o sa-ti foloseasca in viata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@reverse : mentionand in aceeasi fraza " sobolani de biblioteca si wow" si daca ma uit bine la numaru de posturi pe care il ai as putea zice ca tu te uitai in oglinda cand ai scris acel post!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lasa domle ca trece zi merci ca nu ai patit nimic grav si data viitoare fii mai atent .. schema asta se intampla foarte des si in bucale trebuie sa fii pe faza .. daca te nereveaza cineva tare de tot intra in el si arunca-te pe jos .. si apoi chiama salvarea ca te-ai lovit la picior te duc la inve3stigatii domle n-ai patit nimic .. da tot accident cu vatamare e :)

 

bafta crancena si bulan exagerat ..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. nu e vina mea. ( este vina ei ca nu s-a asigurat ca mai venea cineva)

2. nu am putut sa o ocolesc prin fata ( daca incercam sa fac asta probabil intra direct in mine)

3. intelege ca a itnrat FIX in fata mea...acolo am reusit sa ma opresc ( cu rotile blocate)

4. o sa fac un desen sa intelegi unde eram eu ..si de unde venea ea

5. Ak_raptor..cred ca doarme :)

 

 

dupa cum citesti imi dau seama cum mergi cu motocilcleta:

 

1. nu am spus ca e vina ta ci ca ai gresit = trebuia sa o lasi sa treaca

 

2. ai intrat ea in tine dar trecand fix prin fata ta :P

 

3. a se vedea punctele 1 si 2 :)

 

4. daca faci schita la fel ca explicatia o sa fac si eu ca domnul ak_raptor adica punctul 5. :)

Editat de pachemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

lucrezi la ubisoft?ca atunci se intelege ... 90% sunt niste sobolani de biblioteca care si-au luat motoare , habar n-au sa le foloseasca si traiesc cu impresia ca deoarce sunt campioni la WoW se dau si bine cu motoru

haideti, ma, nu mai fiti rai.

 

in alta ordine de idei.. aveai vreo 30 la ora si ai franat in ultimul moment, cu rotile blocate... la 30 la ora puteai sa o vezi pe-aia mai din timp, ca nu cred ca avea vreo 60-70 in intoarcere, printre doua masini. eu zic ca ai vazut-o ca se baga, te-ai ofticat, ai oprit in fata ei, injuraturi, picioare in numar, alea, alea, ea s-a ofticat sau emotionat si a dat in tine. abia acum urmeaza partea aceea in care tu tii motoreta pe un picior... daca nu a fost asa, chiar a fost aiurea ca la 30 la ora poti opri, poti vedea.. adica nu cred ca asta era caz in care sa se ajunga la ce s-a ajuns.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Reverse copile...ai luat vacanta de vara si in loc sa-ti face temele stai pe forum si vb. aberatii ?? sau ti-a vandut mamicutza motoreta si stai suparat in casa pe cei care au motorete??

 

Nu generaliza un caz. mai leshinatule..crezi ca toti se din lume se joaca wow? crezi ca toti isi iau motorete pt. ca da bine la terasa si o rup pe o roata doar ca sa aiba fani pe messenger??

 

Tu sti sa folosesti motoreta?? asa..sa te duci cu ea la munca...sa iti foloseasca zi de zi?? sau esti doar un cocalar borat cu cepa-n gat??

 

 

stai si gandeste-te bine...stiu e greu pt. nivelu tau..dar fa un efort..o sa-ti foloseasca in viata

Mah... esti :)

 

La faza asta ai gresit enorm... nu te iei de nimeni in halul asta, te-a jignit cumva? A nimerit un punct slab?

 

Oricum parerea mea si a 90% de pe forumul asta, care au experientza in trafic este ca TU AI FOST COPT LA FAZA ACEEA !!! :P

 

Numai bine, si asfalt uscat...

Raul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ne certam degeaba...poate nu am fost eu destul de explicit..(vina mea)..

 

de unde venea duduia.eu nu am vazut-o ..erau MULTE masini oprite si DA..nu am vaz. ca e o gaura prin care urmeaza sa treaca una...

 

avand in vedere pozitionarea ( eu -ea)..cine trebuie sa-i dea cui prioritate...

 

repet..las sa se baga toti..ca nu ma grabesc si nu scot legislatia sa-i bat cu ea in cap...dar acum nu am putut sa franez mai devreme ( era distanta prea mica) , nici sa evit...s-a produs FIX in fata mea..nu stiam daca se orpeste sau se baga...instinctul mi-a zis sa franez..si am facut-o

 

+ ca pe prima banda mai sunt si masini parcate..deci si mai greu de evitat..mai ales cand nu sti intentiile celor din fata ta..franeaza sau trec

post-17865-1214383221_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@reverse : mentionand in aceeasi fraza " sobolani de biblioteca si wow" si daca ma uit bine la numaru de posturi pe care il ai as putea zice ca tu te uitai in oglinda cand ai scris acel post!

da, ma, dar e din 2005 membru....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator lznicu

Ii rupeam capatana si daca era barbat pt accidentare intentionata, cand nu e intentionat...nu e si gata, oricine poate gresi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dupa cum citesti imi dau seama cum mergi cu motocilcleta:

 

1. nu am spus ca e vina ta ci ca ai gresit = trebuia sa o lasi sa treaca

 

2. ai intrat ea in tine dar trecand fix prin fata ta :P

 

3. a se vedea punctele 1 si 2 :)

 

4. daca faci schita la fel ca explicatia o sa fac si eu ca domnul ak_raptor adica punctul 5. :)

 

 

nu a trecut prin fata mea..a venit din stanga..grelasa.da...gresala..toti gresim...dar unii mai mult ca altii

 

Nu ai nici cea mai mica idee cum merg cu motorul...( da..pe asta il am doar de 3 zile - asta sa fie marele minus)

 

una peste alta...o sa ma duc la politie...daca se rez. ceva bine...daca nu asta e ...noi sa fim sanatosi...

 

Numai bine "COMUNITATII" de motociclisti din romania

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...