Sari la conținut

Diseara Iese Cineva La Un O Endureala ?


Postări Recomandate

diseara pe la 9:30 propun sa mergem pe niste coclauri testate de mine noaptea trecuta

1.pepiniera din pipera-tunari

2.santierul de cartier rezidential (o groapa de fundatie de blocuri) vis a vis de Club Bamboo adica peste lacul Colentina

3.my delice ....parcul Verdi (un parc parasit plin de urcusuri ,trepte si coclauri)

4. fugarit ceata de caini pe un teren parasit de rugby

 

doritori ?

 

prezenta : ora 21:30 in p-ta Victoriei in parcare ...

Editat de blue_nightwish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

domnu' dar daca tot ti-ai pus cramponate si te-ai dat pe enduroaica....de ce nu mergi tu undeva pe niste coclauri mai incolo de bucuresti?

 

nu ai timp? ca uite, noi am gasit niste locuri foarte faine mai sus de Corbu (la mare, dupa navodari in sus, plaja), cativa km buni de plaja aproape goala, se poate ajunge cu putin noroc pana sus la Sfantu Gheorghe si apoi traversat bratul dunarii cu ceva bac sau barca de pescari si continuat pana sus la Sulina.

 

Pt. ca la munte observ ca deja e prea aglomerat.

 

PS: mie mi-ai dus mobra de la obor acasa in baneasa, de aia m-am simtit dator sa iti zic de traseul nostru secret :kali:

 

tu lucrezi si in wee?

 

hai ca daca vrei endureala, te ducem noi, ca proaspat intrat in bransa enduristilor :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

zeroo, e imposibil sa ajungi pe grind de la Gura Portitei la Sf. Gheorghe. Uita-te pe o harta din satelit si o sa vezi vreo doua canale deversoare si un lac de care iti va fi imposibil sa treci. Iar pana la GP e crima.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vai de capul vostru..rau e sa cauti fundatii de case si parcuri parasite sa ai unde sa te dai..va invit la valcea la o tura..duminica sunt disponibil,sau in orice we cu telefon (mesaj)in prealabil..

 

Pt. ca la munte observ ca deja e prea aglomerat.

exista si alti munti decat aia de pe valea prahovei..veniti pe la noi si va arat niste frumuseti din alea periculoase cu pesteri,cascade,stane,etc..si va promit ca o sa fim singuri(poate doar vreo 10-15 ciobanesti latratori din cand in cand)..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@uzunu

 

acum in wee trecut cand am fost am vb cu niste pescari...cu cateva sticle de ceva se poate trece cu barca...

 

post-25775-1214562178_thumb.jpg

 

linia subtire e pe unde am vrea sa mergem, linia groasa e varianta ocolitoare, punctul ep harta e unde am ajuns wee trecut

post-25775-1214562319_thumb.jpg

 

si pe aici sunt km si km de plaja numai buna de alungat pescarusi, plus ca nu prea sunt oameni pe acolo...

 

mai exista sanasa sa fie un podet, un canal...pana la gura portitei se poate ajunge, daca vrei. noi de la vadu pana pe plaja am luat-o direct prin camp prin stuf si putina apa (10 cm, terenul insa solid) si am mers pe plaja pana la cherhana unde am dat de niste pescari amabili care ne-au spus ca daca e nevoie, gasim noi pe cineva sa ne treaca pe partea cealalta.

 

Ceea ce mi se pare ok, pt ca e interesant sa ma vad cu mobra intr-o barca, suna foarte sexy!

 

Nu tin sa merg pe sosea, sau chiar drum comunal...daca nu e apa prea adanca pot merge si prin stufaris, sau pot ocoli putin pana ajung unde vreau. Este cort, papa de acasa, tigari si o palinca pentru seara, deci, tot ce trebuie ca sa ajungi undeva eu cred ca e dorinta.

 

De aia se cheama enduro, ca sa cauti si pe langa drumuri, si daca nu e pamant, si alte solutii ca sa ajungi unde poti pune roata pe pamant-nisip-namol-iarba sa ajungi la locul cu pricina.

 

zona e demential de frumoasa tocmai pt ca nu prea sunt oameni.

 

noi planuim o plecare maine...poate nu e locul potrivit aici sa anuntam plecarea si poate ar trebui anuntat in alta parte, dar nici o tura cu 10 moto nu as vrea. sa evitam aglomeratia, mergem sa ne linistim de betoane si manelisti, nu sa facem chef.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

/index.php?showtopic=223690

 

Citeste aventura mea pana la Gura Portitei. Intre Golovita si Sinoe este Canalul 5. Anul trecut se putea merge peste baraj, insa l-au rupt gheturile in iarna. Cu barca mi s-a spus ca-i imposibil de trecut din cauza curentilor foarte puternici. Pe partea cealalta, pe malul marii, este greu de trecut peste canalul Periboina, dar nu imposibil.

 

Pe de alta parte, daca vrei neaparat sa faci tura asta, chiar daca esti cu Dakarul, ia-ti benzina. Multa benzina in plus. Daca ramai, Doamne-fereste fara, esti la 60 de km de orice fel de lichid petrolifer. Ar trebui sa stii cat iti consuma pe nisip, mai ales ca ai pus poza :kali:

 

Multa bafta, o sa ai nevoie. Si sa veniti toti cu aventura frumoasa :kali:

 

De zonele urmatoare zic ca nu se poate trece pentru Sf. Gheorghe:

http://wikimapia.org/#lat=44.8067696&l...amp;m=a&v=2

http://wikimapia.org/#lat=44.8208729&l...amp;m=a&v=2

Editat de uzunu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

care era titlul topicului si unde s-a ajuns? Soo,pt diseara se mai inscrie careva?

eu nu ma inscriu (adicatelea nu stiu daca vin sau nu, insa-mi suride ideea). Fiind singurul posibil doritor parca nu v-as incurca. Povesteste-mi pe unde-i "pepiniera" (nu de altceva dar parca vad ca te referi la serele din zona "drumul Nisipoasa" si te aud cind treci pe linga casa si incep sa alerg dupa tine).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu nu ma inscriu (adicatelea nu stiu daca vin sau nu, insa-mi suride ideea). Fiind singurul posibil doritor parca nu v-as incurca. Povesteste-mi pe unde-i "pepiniera" (nu de altceva dar parca vad ca te referi la serele din zona "drumul Nisipoasa" si te aud cind treci pe linga casa si incep sa alerg dupa tine).

eheeheh ... nu cred ca stii zona aia . ne intalnim diseara si vedem . vezi ca-s coclauri ,adicatelea ...daca poti trece un sleau cu apa si namol si o panta mai spre 45% ...atunci hai odata ...vrei sa dormi pe tine diseara ? :kali: ne vedem la p-ta victoriei la 21:30 in parcare ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eheeheh ... nu cred ca stii zona aia . ne intalnim diseara si vedem . vezi ca-s coclauri ,adicatelea ...daca poti trece un sleau cu apa si namol si o panta mai spre 45% ...atunci hai odata ...vrei sa dormi pe tine diseara ? :kali: ne vedem la p-ta victoriei la 21:30 in parcare ...

e Dominator, nici chiar asa, duar stii cum arata. nu oi fi eu Pastrana. Putem totusi incerca. :kali: Am remarcat insa parcul Verdi cind veneam spre casa (am dedus ca e ala din curba lu B.Vacarescu).

bine. la 21:30 la Victoriei. Zii blondei sa se echipeze bine, nu o lua in opincutze.

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e echipata cu ...

nup. e de strada

Editat de ser79ban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai ..ce putini suntem .. mdea . .

ne vedem la 21 30 ... si de acolo tragem coclau

nu coclau d-ala Adi ca nu is asa sportiv. mergem si noi mai "urban"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

confirm traseul !!

 

am fost aseara cu adi si a fost suuuuuuuuuuuuuper misto !!!!

 

poate sa mearga si lumea cu enduro touring ca nu e panica !11!!!

 

a fost super misto aseara , adi :kali:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

confirm traseul !!

 

am fost aseara cu adi si a fost suuuuuuuuuuuuuper misto !!!!

 

poate sa mearga si lumea cu enduro touring ca nu e panica !11!!!

 

a fost super misto aseara , adi :kali:

bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

urmatoarea plimbare va fi anuntata aici pe topicul asta

id : blue_nightwish sau 0723 681 109

 

am descoperit de curand un forestier cu sleauri ce leaga soseaua pipera-tunari de gradina zoologica (e ceva de mers prin padure)

pe acel drum nu s-a umblat ..e cam cu ierburi si sleauri de tractor pline cu apa si namol mare

bine ...se pot si ocoli prin padure printre copaci :P

ziua e frumos ... noaptea cum o fi ? incercam saptamana viitoare ?

 

joi seara 03.07.2008 ...ora 23:30 benzinaria de dinainte de autostrada >>> directia Vama Veche ..stat cu cort pana duminica

(care vrea....?)

ne mai plimbam ture scurte cand ma intorc de la mare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cum ajungi, adiica daca te lasa paznici acolo peste lac de bamboo. acolo era inainte strandul toboc, si intrai pe la stavilar prin str petricani. am inteles ca e mtv-ul acolo si ca e concesionat pe ceva multi, multi ani. cum intrii acolo?. pe vremea lu' ceasca mama, mama ce faceam baie si plaja acolo. traversam lacul pina pe studentesc sau pe fostul ratb(era parasit in anii '80), actual bamboo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

sambata dupa masa .. daca e timp frumos (adica daca nu mai ploua) iese careva la o mica endureala namoloasa ? :unsure:

sambata dupa masa .. daca e timp frumos (adica daca nu mai ploua) iese careva la o mica endureala namoloasa ? :)

 

ora 16:30 SAMBATA (adica maine) in P-ta Constitutiei cine vrea

contact : blue_nightwish@yahoo.com

sau la tel 0723 681 109

 

sambata dupa masa .. daca e timp frumos (adica daca nu mai ploua) iese careva la o mica endureala namoloasa ? :)

 

 

ora 16:30 SAMBATA (adica maine) in P-ta Constitutiei cine vrea

contact : blue_nightwish@yahoo.com

sau la tel 0723 681 109

 

 

nimeni ?

 

eu ma duc la Breaza sa trag de capra daca nimeni nu vine ....

Editat de blue_nightwish
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...