Sari la conținut

Tura Hard Enduro


fox
 Share

Postări Recomandate

Ideea e grozava, insa nu cred ca o puteti pune in practica. De ce? Pentru ca trebuie o logistica f bine pusa la punct. La hard enduro nu poti sa mergi cu bagaje dupa tine, deci trebuie ca cineva sa va astepte la sf zilei intr-un loc bine stabilit unde se aveti papa, loc de dormit, de alimentat si eventual reparat motoare.

Totusi poate si realizabila ideea daca stabiliti o tabara din care sa plecati pe 5-6 trasee diferite cu pct final in locul de campare.

 

ADI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pe cine tine cureaua la anul vom organiza o tura sibiu dunare si retur fara asfalt numai pe munte va fi o competitie internationala.HARD ENDURO nu plimbare!

 

Clubul CRAZY BIKE CU XVENTURE SI RED BULL

 

www.xventure.net

 

detalii la ANDY 0722614648

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe cine tine cureaua la anul vom organiza o tura sibiu dunare si retur fara asfalt numai pe munte va fi o competitie internationala.HARD ENDURO nu plimbare!

 

Clubul CRAZY BIKE CU ADVENTURE CLUB SI RED BULL

detalii la ANDY  0722614648

SUPER ! Hai ca ne bagam si noi si va lasam in seama voastra organizarea..........

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

eu sunt incepator, dar desigur stiati asta deja.

eu sunt tot pt un traseu montan dar de vreo 4-5 zile cu posibilitatea de prelungire.

ideea e ca eu ma astept la un fel de plimbare nu cum spuneti voi cross adica sa facem ceva impreuna. la asta va gandeati si voi nu??? oricum punetima si pe mine in calcule... tinem legatura

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Dragi tovarasi, la o "plimbarica" prin muti vin si 3-4 baieti din Constanta, printre care si io. Alea noastre nu sunt inmatriculate, avem un Kx250, n Xt350 si un Dr350 si cine stie cine mai vine. Ne-am combina cu voi cu cea mai mare placere la un HARD ENDURO, problema este ca trebuie gandit exact traseul, facut calculul la gaz( unii merg si cu 2 T..deci le trebe gas nu gluma) si apoi unde pana mea dormim? in Mai e frig totusi in munti de cort. La chestia cu venire la Dunare mai merge, venim pana la voi si apoi cand ajungem in Constanta stam aici sa bem o bere cu totii.

Ganditiva exact ce si cum, unde si cand si cand e gata "pregatita" dati sfoara-n tara ca venim si noi. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dragi tovarasi, la o "plimbarica" prin muti vin si 3-4 baieti din Constanta, printre care si io. Alea noastre nu sunt inmatriculate, avem un Kx250, n Xt350 si un Dr350 si cine stie cine mai vine. Ne-am combina cu voi cu cea mai mare placere la un HARD ENDURO, problema este ca trebuie gandit exact traseul, facut calculul la gaz( unii merg si cu 2 T..deci le trebe gas nu gluma) si apoi unde pana mea dormim? in Mai e frig totusi in munti de cort. La chestia cu venire la Dunare mai merge, venim pana la voi si apoi cand ajungem in Constanta stam aici sa bem o bere cu totii.

Ganditiva exact ce si cum, unde si cand si cand e gata "pregatita" dati sfoara-n tara ca venim si noi. :(

E totul rezolvat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare Stunt Rider , am vazut ca sunteti din C-ta :( , eu sunt din Cernavoda si am un Pegaso 650, am si un prieten cu o Honda Africa Twin! Poate facem una in mai pe la noi pe aici in judet! E cam frig in mai la munte , cum vreti ! Poate un numar de telefon ceva , sa vorbim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

pana la urma se mai face tura sau nu ? daca da care ar fi traseul ca am vazut o gramada de variante dar nici una sigura.

Si sa spuneti daca mergeti pe sosea ... ca eu nu am carnet si sunt mai multi dupa cum vad care nu au carnet sau moto inscris!. :(

 

cam atat.. ciao!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Facem putina ordine? Eu cred:

 

1. Povestea trebuie impartita clar in doua: motoare sub 140kg si motoare peste. Pe unde merg cele usoare nu pot merge cele mari, iar pe unde merg cele mari, cu cele usoare nu e "fun". Cele usoare au nevoie de masina de carat bagaje, cele mari nu.

 

2. In ambele ture e nevoie de un organizator, care cunoaste locurile (inclusiv pentru dormit), localnicii, si care poate asigura logistica. Eu nu ma pricep suficient, sunt incepator in moto (nu si in management, lol), dar stiu ca exista oameni in RO care organizeaza asemenea ture, in principiu pentru vestici, pe bani buni. E cineva dispus sa se bage si sa o faca si pentru noi, pe bani "ne-buni" ??

 

Daca n-avem organizator, mai bine ne vedem de treaba in alte directii.

 

Si... apropo! As iesi in week-end (3-4 Aprilie), la o tura enduro. Am un KTM 400EXC si remorca pentru 2 moto. Are cineva vreo propunere ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da e bun. da pana la urma la ce fel de tura va ganditi ? Daca e foarte hard nust daca ma descurc cu DR-u :(

 

Eu ma gandeam la ceva padure si drum forestier... fara iesire pe asfalt :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-am uitat putin la specificatii la DR650. Are 147kg nu 140, si pare un hibrid intre enduro si "fun-duro". Cred ca daca esti un tip puternic, bine antrenat, si cu ceva experienta in enduro, poti sa faci fata unei ture impreuna cu motoare mai usoare. Daca nu... devine problematic.

 

Am incercat ieri o tura impreuna cu Liviu pe Yamaha Tenere (aprox. 180kg), eu pe KTM 400EXC (117kg) si pentru el a fost un chin. Asa ca revin la ceea ce am scris mai sus si subliniez necesitatea sa impartim povestea in doua, in functie de motoare.

 

Am uitat sa adaug ca iti trebuie neaparat cauciucuri adevarate de off-road.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...