Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda NSR 125


Postări Recomandate

CDI si unitatea de control al power valvei.

ca sa il delimitezi ori schimbi astea 2 cu unele delimitate, ori cauti pe cineva care stie sa iti umble in chestiile astea.

 

aha ... si de obicei astea de pe piata is delimitate? la powervalve trebuie doar niste reglaje sau schimbat softu?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 609
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cumpar CDI delimitat pentru NSR 125 :wacko: I NEED MORE FCKING POWER !!!!!!!!!!

ce ma ?

nu ti-au delimitat cdi-u? :baldy:

nu-ti mai ajunge :)))

e unu la noi in oras care cica stie sa delimiteze cdi, ma gandeam sa ma duc sa vad ce vrajeli poa' sa faca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nop, 10500 cam asa, dupaia mai urca pana la 11.000 max dar degeaba.

 

si fata de un nsr cu CDI delimitat, urca mai greu in ture. am mers pe un nsr delimitat si e altceva la turatii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nop, 10500 cam asa, dupaia mai urca pana la 11.000 max dar degeaba.

 

si fata de un nsr cu CDI delimitat, urca mai greu in ture. am mers pe un nsr delimitat si e altceva la turatii

asta iti ziceam si eu. cu cdi delimitat urca in ture de nu iti vine sa crezi, apoi de la 8000 rupe grav.

nsr ala delimitat pe care am mers eu avea si toba sport, dar citisem chestiile astea si undeva pe net, scrise de un tip care zicea ca cu un cdi delimitat urca repede in ture se tureaza si pe rosu si de la 8000 se deschide si power valva la maxim.

cat baga acum?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare..un prieten de al meu umreaza sa-si cumpere un final arrow pentru nsr.Intrebarea e cum il poate fixa de galeria originala?la el finalul original e sudat:| nu e prins in nici un surub.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am si eu o intrebare..un prieten de al meu umreaza sa-si cumpere un final arrow pentru nsr.Intrebarea e cum il poate fixa de galeria originala?la el finalul original e sudat:| nu e prins in nici un surub.

se taie usor finala actuala si apoi tragi de teava aia.

ar trebui sa iasa. un prieten are o finala remus si e prinsa cu colier.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

se taie usor finala actuala si apoi tragi de teava aia.

ar trebui sa iasa. un prieten are o finala remus si e prinsa cu colier.

ma fatilor io nu intelg cum de nu se tureaza ale voastre..sincerrrr eu ii dau 13 tureeee si de nu ma credeti o sa il si filmezz.. :angry:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ma fatilor io nu intelg cum de nu se tureaza ale voastre..sincerrrr eu ii dau 13 tureeee si de nu ma credeti o sa il si filmezz.. :angry:

alea mai vechi au deobicei limitari mecanice care sunt usor de inlaturat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu merg inca vreo 4 zile de cand se aprinde beculetul. Ciudat e insa ca am verificat odata a 2-a zi dupa ce s-a aprins beculetul cat mai am, si mai aveam aprox. 2-3 degete de ulei in rezervorul ala. Deci ma mai tinea inca 2 zile sigur.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu merg inca vreo 4 zile de cand se aprinde beculetul. Ciudat e insa ca am verificat odata a 2-a zi dupa ce s-a aprins beculetul cat mai am, si mai aveam aprox. 2-3 degete de ulei in rezervorul ala. Deci ma mai tinea inca 2 zile sigur.

4 zile insemnand cati km?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stie cineva cat pot sa merg cu uleiul din rezervor dupa ce s-a aprins LED-ul rosu din bord?

60 km:) am probat eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...