Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda NSR 125


Postări Recomandate

Rare nsr-urile astea.

Mesaj completat

Am dat de clipul ăsta pe contul meu. E făcut anul trecut, la începuturi... Nu e cine Âştie ce clip.

Ăla e gradul maxim de înclinație pe care am reuÂşit să îl ating cu cauciucuri 150 pe spate Âşi 120 pe față. Cam prin toamnă am intrat mai tare intr-0 curbă (aia a fost ultima tură la Tulcea :rose: ), mă gândeam că pot s-o înclin mai mult, da` n-a vrut, rezultatul a fost că am intrat intr-un sanț...

Tare sunt curios cum o să fie acum, cu 130 spate Âşi 100 fața, dimensiunile recomandate de producător.

 

 

 

Salutare! :rose: Am eu un motor de nsr de vanzare! cine este interesat sa ma contacteze la blade_eddy4u

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 609
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Te-am vazut cu casca in cap cand te duceai inspre mall , deja te dadusei jos de pe motor :) . Eu eream in 19 :lol: , ma duceam acasa :) .

 

P.S : Pe unde stai ?

pai nu se vede ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
Vand sau dezmembrez eu NSR-ul . An 2004. Carenat. Inmatriculat.

In stare de functionare. Cu carenele sparte dar complete. Pret intreg 500 Euro.

 

Pentru cine e interesat : dati PM.

cat costa motorul separat?

cumpar cilindru honda nsr 125 din 1997-98

0766292978

Editat de inger_sedat
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Salut..Am niste intrebari...In curand o sa-mi achizitionez o Honda NSR 125R model vechi (1993).

 

Vreau sa stiu care ar fi "bubele" la care ar trebuii sa ma uit,ce trebuie sa am in vedere in mod express si ce trebuie sa testez mai mult.

 

Multumesc anticipat!!

Mesaj completat

In sfarsit am reusit sa imi achizitionez si eu o Honda Nsr 125...

 

Ce sa zic..motorul arata bine la anii lui;are doar cateva zgarieturi minore...foarte ingrijit estetic..

 

Dpdv tehnic pare a fi bun...pana in prezent nu am avut neplaceri...sper ca nici de acum in colo sa nu apara:)

 

Si cateva poze cu "jucaria" impreuna cu Malaguti`ul varului meu:

post-56050-1275204158_thumb.jpg

post-56050-1275204194_thumb.jpg

post-56050-1275204294_thumb.jpg

post-56050-1275204331_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salutare tuturor, de azi pot spune ca am intrat si eu in randu lumii, mi-am cumparat un nsr de 125 din 1992 :ok: ca incepator mi se pare foarte puternica ! o singura intrebare am unde se pune lichidu de frana la cea de spate ?:-??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare tuturor, de azi pot spune ca am intrat si eu in randu lumii, mi-am cumparat un nsr de 125 din 1992 :ok: ca incepator mi se pare foarte puternica ! o singura intrebare am unde se pune lichidu de frana la cea de spate ?:-??

Sub carena dreaptă de la codiță, e un furtun gros care duce acolo.

 

Cât ai dat pe ea, câți kilometri ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are 17 mii de km, si am dat 20 de milioane pe ea, merge foarte bine ia 165 .. :ok:

inca o intrebare daca se poate te rog ?! ce ulei trebuie sa ii bag la cutia de viteze ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

are 17 mii de km, si am dat 20 de milioane pe ea, merge foarte bine ia 165 .. :ok:

inca o intrebare daca se poate te rog ?! ce ulei trebuie sa ii bag la cutia de viteze ?

N-are 17 mii, garantez asta. Dar ținând cont că la noi te chinui cu lunile să dai un motor cu kilometri realli..

 

Ulei 10w40, pentru motoare de motocicletă.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar are 17 mii, baiatu de la care am luat-o a fost primu proprietar !

 

primul proprietar in tara sau el a cumparat-o in anii 93-94-95 din magazin si a tinut-o pana acum si nu s-a plimbat decat 17 mii de km in ~17 ani ? :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o intrebare am si eu...cand mut busonul pe rezerva,cam cati km pot sa mai merg?sau asta depinde de la o motocicleta la alta?

 

m-am gandit sa-i fac eu proba...dar sa nu raman in pana prostului:))...asa ca mai bine va intreb pe voi..

 

Mersi anticipat!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o intrebare am si eu...cand mut busonul pe rezerva,cam cati km pot sa mai merg?sau asta depinde de la o motocicleta la alta?

 

m-am gandit sa-i fac eu proba...dar sa nu raman in pana prostului:))...asa ca mai bine va intreb pe voi..

 

Mersi anticipat!!

50-100km.

 

Ăia 17.000km nu sunt reali.

A mea e înmatriculată prima dată in 2003 Âşi are aproape 50.000km .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...