Sari la conținut

Grupul detinatorilor de Honda NSR 125


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 609
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

si eu tot modelul francez il am mi se pare. cu cdi limitat :cheers: cat despre unitatea de control a powervalvei nu stiu ce sa zic, pentru ca imi intra pv bine rau dupa 7500 rpm

tre' sa intre odata la 6500, apoi intra si mai tare pe la 8000-9000.

ar trebui curatata putin. neaparat trebuie sa intre la ~6500, asa e la toate, dar se mai jegareste lamela aia si trage la o turatie mai mare.

Mesaj completat

Cumpar far de nsr, modelul de dupa '95.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

BA ... deci nsr e jale .. (chestia cu e jale .. o spunea un prieten .. dar am uitat cine). am mers cu motorul lu chivu si chiar e tare. prima data am crezut ca e 4t . dupa il intreb .. ba de ce suna asa ? si cica e 2t. nu am reusit sa vad ce poate pentru ca m-am dat cu motorul intr-un loc restrans .. dar am tras de cate ori de acceleratie mai tare .. si sincer .. nu pot compara nsr .. cu noua vitezana de la honda .. cbr 125.

pozitie buna la nsr ..

demaraj ok

viteza ok

marime ok

roti, cauciucuri ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BA ... deci nsr e jale .. (chestia cu e jale .. o spunea un prieten .. dar am uitat cine). am mers cu motorul lu chivu si chiar e tare. prima data am crezut ca e 4t . dupa il intreb .. ba de ce suna asa ? si cica e 2t. nu am reusit sa vad ce poate pentru ca m-am dat cu motorul intr-un loc restrans .. dar am tras de cate ori de acceleratie mai tare .. si sincer .. nu pot compara nsr .. cu noua vitezana de la honda .. cbr 125.

pozitie buna la nsr ..

demaraj ok

viteza ok

marime ok

roti, cauciucuri ok

Ce viteza de 125 la Honda ? :wacko: cbr`u de 125? stai linsitit ca nu e.Nu il ai ce compara la demaraj , viteza cu nsr-u .2 timpi spune multe de diferenta de putere.

Cbr-u e bun de plimbari , oras etc.E usor de intretinut.

La nsr nu stiu nu ma bag.

Doar ca nu ai ce compara la ele,la motor.

Eu am luat cbr-u ca am vrut sa il am de plimbari si oras.La ce am trecut acuma e alta treaba.Dar vitezana nu e cbr-u de 125 :)

 

Chivu ai PM unde sa cauti far ;)

Editat de RocketBoy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand toba + galerie aftermarket pentru nsr 125, scarite pasager, parbriz , furca, cauciucuri metzeler lasertec 110/70-17 si 130/70-17 rulaj ~ 800 km (120 euro) , setul motor (mi-ar fi mai usor sa il dau cu totul decat pe bucati), stopul , si in mare parte am orice piesa dar majoritatea plasticelor sunt facute ZOB. Preturi mici !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vand toba + galerie aftermarket pentru nsr 125, scarite pasager, parbriz , furca, cauciucuri metzeler lasertec 110/70-17 si 130/70-17 rulaj ~ 800 km (120 euro) , setul motor (mi-ar fi mai usor sa il dau cu totul decat pe bucati), stopul , si in mare parte am orice piesa dar majoritatea plasticelor sunt facute ZOB. Preturi mici !

faru mai e ?

chiar si spart :wacko:

Mesaj completat

Vand toba + galerie aftermarket pentru nsr 125, scarite pasager, parbriz , furca, cauciucuri metzeler lasertec 110/70-17 si 130/70-17 rulaj ~ 800 km (120 euro) , setul motor (mi-ar fi mai usor sa il dau cu totul decat pe bucati), stopul , si in mare parte am orice piesa dar majoritatea plasticelor sunt facute ZOB. Preturi mici !

farul mai e ?

chiar si spart :) s-ar putea sa mai revin cu o lista completa de piese, momentan nu stiu ce imi mai trebuie.

Cat vrei pe gume sau doar pe aia de spate, ca pe fata e mai mult noua aia.

Mesaj completat

Are cineva o carena stanga, aceea mare de jos.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
BA ... deci nsr e jale .. (chestia cu e jale .. o spunea un prieten .. dar am uitat cine). am mers cu motorul lu chivu si chiar e tare. prima data am crezut ca e 4t . dupa il intreb .. ba de ce suna asa ? si cica e 2t. nu am reusit sa vad ce poate pentru ca m-am dat cu motorul intr-un loc restrans .. dar am tras de cate ori de acceleratie mai tare .. si sincer .. nu pot compara nsr .. cu noua vitezana de la honda .. cbr 125.

pozitie buna la nsr ..

demaraj ok

viteza ok

marime ok

roti, cauciucuri ok

 

Ma Rossi, cum ti-ai dat tu seama de toate aspectele astea in 50 de metrii cat ai mers?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mie imi consuma 6 in oras. toba si galerie schimbata. si asta schimband pe la 8000 rpm. si din cand in cand in 10.000 :D

la tine e o ezceptie. :D

informatiile despre consum le am de pe forumuri internationale si din propria experienta.

Editat de Chivu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Rare nsr-urile astea.

Mesaj completat

Am dat de clipul ăsta pe contul meu. E făcut anul trecut, la începuturi... Nu e cine Âştie ce clip.

Ăla e gradul maxim de înclinație pe care am reuÂşit să îl ating cu cauciucuri 150 pe spate Âşi 120 pe față. Cam prin toamnă am intrat mai tare intr-0 curbă (aia a fost ultima tură la Tulcea :cheers: ), mă gândeam că pot s-o înclin mai mult, da` n-a vrut, rezultatul a fost că am intrat intr-un sanț...

Tare sunt curios cum o să fie acum, cu 130 spate Âşi 100 fața, dimensiunile recomandate de producător.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
Rare nsr-urile astea.

Mesaj completat

Am dat de clipul ăsta pe contul meu. E făcut anul trecut, la începuturi... Nu e cine Âştie ce clip.

Ăla e gradul maxim de înclinație pe care am reuÂşit să îl ating cu cauciucuri 150 pe spate Âşi 120 pe față. Cam prin toamnă am intrat mai tare intr-0 curbă (aia a fost ultima tură la Tulcea :wink: ), mă gândeam că pot s-o înclin mai mult, da` n-a vrut, rezultatul a fost că am intrat intr-un sanț...

Tare sunt curios cum o să fie acum, cu 130 spate Âşi 100 fața, dimensiunile recomandate de producător.

La inceputai calcat linia continua deci ai o bila neagra, da te iert, am vazut ca mergi prudent si te uiti des in oglinda ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e rau deloc... ;)

cu 100 si 130 zic eu ca o sa inclini mai bine.... ai cam fortat-o cu gumele astea 120 si 150...

cu calcatul liniei mie imi e cam frica , mai ales daca ai viteza si apesi si putin frana sunt sanse sa te intinzi frumos ..

:wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Rare nsr-urile astea.

Mesaj completat

Am dat de clipul ăsta pe contul meu. E făcut anul trecut, la începuturi... Nu e cine Âştie ce clip.

Ăla e gradul maxim de înclinație pe care am reuÂşit să îl ating cu cauciucuri 150 pe spate Âşi 120 pe față. Cam prin toamnă am intrat mai tare intr-0 curbă (aia a fost ultima tură la Tulcea ;) ), mă gândeam că pot s-o înclin mai mult, da` n-a vrut, rezultatul a fost că am intrat intr-un sanț...

Tare sunt curios cum o să fie acum, cu 130 spate Âşi 100 fața, dimensiunile recomandate de producător.

 

cum ma 100 si 130 e recomandat la NSR :wink: ... asa am eu la motoreta mea de 49cc ,bine ca nu e ca la cbr125 :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La inceputai calcat linia continua deci ai o bila neagra, da te iert, am vazut ca mergi prudent si te uiti des in oglinda ...

Normal că mă uit în oglinzi. Atât de mult încât nu mai am timp să ma uit în față, de aia mai merlesc câte unu` la semafor ;)

 

Nu e rau deloc... :laugh:

cu 100 si 130 zic eu ca o sa inclini mai bine.... ai cam fortat-o cu gumele astea 120 si 150...

cu calcatul liniei mie imi e cam frica , mai ales daca ai viteza si apesi si putin frana sunt sanse sa te intinzi frumos ..

:laugh:

A fost rahat mare cu alea mai late. Nu se înclina neam cât trebuia. Pe curba aia se văd maÂşinile care vin, de la depărtare.

 

cum ma 100 si 130 e recomandat la NSR :wink: ... asa am eu la motoreta mea de 49cc ,bine ca nu e ca la cbr125 :(

Dimensiunile astea sunt pe mai multe motorete de 125, yzf, xt x.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...