Sari la conținut

Ho Si Min


GingiuMingiu
 Share

Postări Recomandate

Acelasi film cu alti prosti!Fara RIP daca va fi sa fie!

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Probabil sunt niste tineri fara simt de responsabilitate. Parerea mea e ca nu ei sunt vinovati ci parintii care ia cumparat motor copilului si nu s-au gandit sa il educe in purtarea echipamentului.

 

ERROR !!!!

 

Mai mult ca sigur parintii s-au trezit cu "jucaria" in casa cumparata din cine stie ce imprumuturi de catre plod.Mai degraba ei sunt de vina ca nu au stiu sa-si tina copilul in lesa sa nu faca diferite prostii(cine vorbeste)...scz dar motoarele si masinile sunt cumparate cu statut de "fitza" in Ro inlocuind undita de agatat pustoaice si intr-o mica parte de catre noi le consideram o necesitate.

Atata timp cat motorul este fitza si nu respecti in primul rand niste reguli de bun simt risti sa platesti scump.

Marea majoritate dintre noi cunoaste ca trebuie purtata casca (cine nu o face...sanatate maxima),asa ca topicul asta ar trebuii sa le stea politistilor in mana si cand opresc vreun "smecheras" de acest gen sa arate poze de la diferse inmormantari de acest gen..aici discutiile sunt inutile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce stie mah un fraierici de 16-17 ani? Viseaza sa fie si el macho si o face fara sa se gandeasca la repercursiuni. Si-a vandut ipodu' si mega telefonu' care i lea cumparat tacsu ca a trecut anu si si-a cumparat o sinucidere. Eu nu stiu cati dintre cei de aici care-si arunca indignarea in stanga si-n dreapta reuseau sa isi stapaneasca hormonii la 16 ani. Acum cativa ani era mai greu sa obtii o jucarie d-asta sa poti sa iti rupi capu cu ea; eu ma chinuiam cu bmx-ul si haine de rapper obosit sa impresionez muierile. Imi mai rupeam un picior, mai invatam ceva. Asta nu prea a avut timp sa invete asa ca mai potol EROILOR... :P.

 

P.S. si eu ma coc in geaca de piele, manusi, casca, genu, cizme dar as folosi degetul (mijlociu) sa ii arat unui erou d-asta fara casca pielea topita si razuita de pe geaca din accidentele precedente (ceea ce am si facut de multe ori). Prea multi lupi si dinozauri moralisti. :jump: .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce stie mah un fraierici de 16-17 ani? Viseaza sa fie si el macho si o face fara sa se gandeasca la repercursiuni. Si-a vandut ipodu' si mega telefonu' care i lea cumparat tacsu ca a trecut anu si si-a cumparat o sinucidere. Eu nu stiu cati dintre cei de aici care-si arunca indignarea in stanga si-n dreapta reuseau sa isi stapaneasca hormonii la 16 ani. Acum cativa ani era mai greu sa obtii o jucarie d-asta sa poti sa iti rupi capu cu ea; eu ma chinuiam cu bmx-ul si haine de rapper obosit sa impresionez muierile. Imi mai rupeam un picior, mai invatam ceva. Asta nu prea a avut timp sa invete asa ca mai potol EROILOR... :P.

 

P.S. si eu ma coc in geaca de piele, manusi, casca, genu, cizme dar as folosi degetul (mijlociu) sa ii arat unui erou d-asta fara casca pielea topita si razuita de pe geaca din accidentele precedente (ceea ce am si facut de multe ori). Prea multi lupi si dinozauri moralisti. :jump: .

 

 

nu generaliza despre "fraiericii" de 16-17 ani ... ai fi surprins sa vezi ca un "fraieric" de 16 ani merge mai bine ca tine pe motor si are mai multa experienta ca tine care esti un "smecheric" de 30 de ani(sau 40)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cuvantul "un" nu a generalizat, ba dimpotriva s-a aliniat direct cu subiectul de aici de fata. Generic vorbind ar fii sunat cam asha "Si ce stiu mah fraiericii astia de 16-17 ani". E simplu man, trebuie sa folosesti nitel releele din cap. Alea care iti fac clic-clac cand incerci sa deschizi gura si iti dai seama ca le-ai folosit gresit si a iesit o poola. Nici nu stiu unde am zis varsta mea si nici nu stiu unde ti-am povestit de experienta mea. Sau te simti ofuscat ca vorbeam in zona ta de varsta? Se discuta despre ceva pusti care a avut accident cu motorul aici superstarule nu despre tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In momentul in care nu ai destula minte in bibilica sa iti dai seama ca daca umbli fara casca iti spargi fatza cand dai cu bostanu de asfalt, probabil iti meriti soarta. Parerea mea. Selectie naturala se numeste. Eu daca imi bat un cui in picior nu astept compasiunea altora, ci ma astept la durere, hemoragie si eventual septicemie. Sau poate sunt eu nebun...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si ce stie mah un fraierici de 16-17 ani? Viseaza sa fie si el macho si o face fara sa se gandeasca la repercursiuni. Si-a vandut ipodu' si mega telefonu' care i lea cumparat tacsu ca a trecut anu si si-a cumparat o sinucidere. Eu nu stiu cati dintre cei de aici care-si arunca indignarea in stanga si-n dreapta reuseau sa isi stapaneasca hormonii la 16 ani. Acum cativa ani era mai greu sa obtii o jucarie d-asta sa poti sa iti rupi capu cu ea; eu ma chinuiam cu bmx-ul si haine de rapper obosit sa impresionez muierile. Imi mai rupeam un picior, mai invatam ceva. Asta nu prea a avut timp sa invete asa ca mai potol EROILOR... :P.

 

P.S. si eu ma coc in geaca de piele, manusi, casca, genu, cizme dar as folosi degetul (mijlociu) sa ii arat unui erou d-asta fara casca pielea topita si razuita de pe geaca din accidentele precedente (ceea ce am si facut de multe ori). Prea multi lupi si dinozauri moralisti. :jump: .

Uliuuuuuu, stai sa vezi acum cum ai starnit divizia "Motokindergarden" si-o sa sara-n sus de-un cot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorba aia... "n-ai cu cine ba... n-ai cu cine" ... si eu visam sa-mi iau moto la 16 ani.... da` inainte de a incerca sa-mi indeplinesc visul am strans din b*ci si m-am si imprumutat si mi-am luat casca ( shoei .. nu parci din targ ) , mi-am luat geaca si alte chestii de astea nefolositoare in viziunea unora.... aq' la 20 de ani nu mai conteaza ce temperatura e afara... mai bine mor de cald decat... ca prostu'... si cat despre pustani... sa stiti ca am vazut un plod pe la vreo 14-15 ani ... pe un scuter inmatriculat, si am ramas un pic socat - copilul ala avea casca pe el, ghete, genunchiere si armura din aia de care imi strang eu bani sa-mi cumpar :P ( pana atunci dam la geaca ) .. si omu zicea ca chiar ii face placere sa o poarte si ca si-ar mai pune pe el cate un rand de protectii cand se gandeste ce ar putea sa pateasca... de-ar fi toti asa ... ar fi o treaba...

 

cat despre accidentul asta... n-am ce zice decat sa-l aprob pe mr AK raptor ( din nou >:jump: ) asa le trebuie... unde nu-i cap, e vai de tot corpul si de cei din jur... sanatate la maXIM, asfalt uscat, bulan exagerat si multa minte alora care nu prea au...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vorba aia... "n-ai cu cine ba... n-ai cu cine" ... si eu visam sa-mi iau moto la 16 ani.... da` inainte de a incerca sa-mi indeplinesc visul am strans din b*ci si m-am si imprumutat si mi-am luat casca ( shoei .. nu parci din targ ) , mi-am luat geaca si alte chestii de astea nefolositoare in viziunea unora.... aq' la 20 de ani nu mai conteaza ce temperatura e afara... mai bine mor de cald decat... ca prostu'... si cat despre pustani... sa stiti ca am vazut un plod pe la vreo 14-15 ani ... pe un scuter inmatriculat, si am ramas un pic socat - copilul ala avea casca pe el, ghete, genunchiere si armura din aia de care imi strang eu bani sa-mi cumpar :P ( pana atunci dam la geaca ) .. si omu zicea ca chiar ii face placere sa o poarte si ca si-ar mai pune pe el cate un rand de protectii cand se gandeste ce ar putea sa pateasca... de-ar fi toti asa ... ar fi o treaba...

 

cat despre accidentul asta... n-am ce zice decat sa-l aprob pe mr AK raptor ( din nou >:jump: ) asa le trebuie... unde nu-i cap, e vai de tot corpul si de cei din jur... sanatate la maXIM, asfalt uscat, bulan exagerat si multa minte alora care nu prea au...

pustiul e o rarirate mai ales ca toate protectiile astea adunate costa bani, cum ai spus si tu strangi din buci ca sa ti le iei pe toate...pe el poate l-au sponsorizat parintii, insa pe ametitii astia care mai intai strang bani sa-si ia un motoras nu prea cred ca-i ajuta parintii, desi sincer macar la protectii ar trb sa contribuie si nu sa-si lase plozii abrambura fara elementara casca macar...si totusi si o casca ieftina e mai buna decat nimic, daca tot strangi d emotor, strange si de casca ca nu e de glumit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pilot + pasager pe un 125 nush ce model, fara casca amandoi au intrat pe rosu intersectie Vasile Milea cu Dr. Taberei, amandoi la Municipal, mai multe nu stiu ca m-a trimis militia aks

 

 

selectie naturala

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

moto scuterul aprilia rs 50 cmc cu numar de imnatriculare BZ VERNESTI 01 181, calarit de doi copii destul de inteligenti (acum dupa ce si-au crapoat capetele), a intrat in intersectia Vasile Milea cu Drumul Taberei (dupa pozitionare cred ca ei veneau de la Razoare iar Mercedesul care i-a acrosat din spre Orizont si vira stanga pe Vasile Milea) PE ROSU!

in urma acrosarii moto scuterul la cat ma pricep eu in afara de carena stanga si parbrizul rupte, nu avea decat mult sange pe ghidon!

am ajuns acolo la ceva timp dupa ce copii fusesera dusi la spital, cred ca in jur de 23:10, desi eram pe celalalt sens de mers am facut stanga-mprejur vazand motocicleta implicata in accident ....

am intrebat politistul ce s-a intamplat, pe sofer la fel, am vazut ca nu sunt de folos nimanui si in plus nici nu cred ca meritau deranjul si am plecat ... soferul ramasese acolo cu 2 masini de politie iar eu l-am rugat in mod deosebit sa isi faca nick pe forum si sa posteze despre accident poate da Al' de Sus sa mai invete si copchii astia cretinoizi ca treaba asta cu doua rotii indiferent de cantitatea de cai putere, este foarte periculoasa daca te crezi vreun ZMEU!!!

alte detalii probabil or sa mai apara asta este tot ce stiu si v-am si spus ...

apropo de asta, doua accidente am vazut in trafic, am oprit la ele si nu m-a trimis nimeni acasa ... intr-adevar politistul m-a intrebat daca ii cunosc ... i-am raspuns frumos ca nu, dar ca sunt membra a asociatiei motociclistilor si ca am oprit sa vad daca pot ajuta cu ceva pentru ca, comunitatea nostra incearca sa fie cat se poate de aproape si eventual sa educe acesti tineri usor imbecili .... (ma refer strict la lipsa castii - NICI UNUL NU O PURTA!)

apropos ... soferul implicat este scuterist!

toate bune tuturor insanatosire grabnica pustilor pacat ca au trecut prin asa ceva dar sper sa fi invatat suficient din asta sa nu li se mai intample niciodata!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...