Sari la conținut

Cer Sfaturi In Achizitionarea Unu Dnepr ( Nipru ) Second Hand


al3xandru_l
 Share

Postări Recomandate

:laugh: CATEGORIC ... E O BOALA GREA ... DE CARE SCAPI DOAR DACA AI NEVASTA SI ITI PUNE "NUMAI" 2 CONDITII... SI S-A DUS DREAQULUI TOT... :P

 

 

:laugh: STUDENT NEHOTARAT~! :kiss: MAI AVETI CRATERELE ALEA IN DOROHOI? Era sa pierd niprul din Dacia papuc ultima oara cand am trecut prin dorohoi :laugh:

DACA VREI TU, NIPRUL PLEACA CA DIN PUSCA... Am facut "liniutza" cu dacia lu' unu... nici n-a mai oprit sa stea de vb cu mine , "DUPA"... s-a dus dreaqului...

 

 

cine nipru sau dacia?? :D

 

In legatura cu gropile acum avem transeie, intra dacia , aro , Q7 cu totu :laugh:) :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e clar ca nu se pricepe, are sa il ia si are sa-si faca nervi degeaba, oricata bunavointa ar avea el. mpotoretele astea nu mai sunt scule d emers la munca zilnic, in trafic, cu poretentia de a ajunge repede, confortabil si CURAT PE MAINI!! sunt doar pentru mainaci.

 

parerea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator gabrielradulescu
cine nipru sau dacia?? :kiss:

 

In legatura cu gropile acum avem transeie, intra dacia , aro , Q7 cu totu :laugh:) :lol:

:laugh: AH , si mi-am mai adus aminte de una: mai cad plafoanele din discoteci peste oamenii DIN DISCOTECA? :laugh: ( Q7 este masina de bashinosi si de impresii , NU MASINA DE TEREN... daca vrei masina de teren apelezi cu incredere la o TOYOTA LAND-CRUISER orice varianta LC-70 , LC-100 , etc etc... sau e bun si ARO daca n-ai bani de altceva... numa sa aiba motor+transmisie de ALTCEVA , nu de aro...)

 

bah, stai dreq potolit. nu ai idee ce e aia nipru. lasa-l la altii, care au nervi, bani, chef, timp si pitici pe creier!!! ia-ti altceva!!!

CATA DREPTATE ARE MOTOCICLISTUL ASTA... da' lasa-l mah sa-si ia , si in urmatorii 3 ani isi va manca nervii pe paine , si se va enerva ca nu e pusa cana cu coditza spre paharul acela de cristal... :P nu mai zic de sculele si ordinea din "atelier" daca ai miscat una de la LOCUL EI , o sa faca criza de nervi...

EU AM TRECUT DE ACESTE STADII... m-am calmat... :D

SUCCES!

Editat de gabrielradulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor de cand cu alegerile in Dorohoi s-au mai asfaltat strazile,asa ca puteti

veni in vizita.Si al3xandru_l ia-ti frate niprul ala sa vedem si noi in Dorohoi un

motor adevarat,ca de scutere m-am saturat.Ar trebui permis si pt. astea(scuze

de off topic).Bafta

 

 

Si vezi ca se vinde un nipru cu 350E.In alta parte il da cu 300.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fratilor de cand cu alegerile in Dorohoi s-au mai asfaltat strazile,asa ca puteti

veni in vizita.Si al3xandru_l ia-ti frate niprul ala sa vedem si noi in Dorohoi un

motor adevarat,ca de scutere m-am saturat.Ar trebui permis si pt. astea(scuze

de off topic).Bafta

 

 

Si vezi ca se vinde un nipru cu 350E.In alta parte il da cu 300.

 

 

totusi vreau unul functional unu la 300 probabil tre sa mai bag 300 ca sa mearga pe drum

 

Stie cineva daca nipru poate fi adaptat cu instalatie GPL???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

......... nu mai sunt scule d emers la munca zilnic, in trafic, cu poretentia de a ajunge repede, ..................................parerea mea.

:burnout: si tu cu ce meri la munca? Eu zilnic cu nepra :D la munca si aiurea, unde nu-i loc mai merg si pe trotuar :unsure:

Oare sunt singururul din Bucuresti :blbl: !!??

 

Stie cineva daca nipru poate fi adaptat cu instalatie GPL???

:cheers: :blbl: :rose: ...si merge cu bricheta! ..si daca ai fi mai optimist ar merge si cu carbuni!

Editat de cristi 57
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:burnout: si tu cu ce meri la munca? Eu zilnic cu nepra :unsure: la munca si aiurea, unde nu-i loc mai merg si pe trotuar :cheers:

Oare sunt singururul din Bucuresti :D !!??

 

 

:blbl: :rose: :kiss: ...si merge cu bricheta! ..si daca ai fi mai optimist ar merge si cu carbuni!

 

Speranta moare ultima :blbl:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

totusi vreau unul functional unu la 300 probabil tre sa mai bag 300 ca sa mearga pe drum

 

Stie cineva daca nipru poate fi adaptat cu instalatie GPL???

 

 

Esti pulbere...iti dau un sfat: lasa-le dracu de motoare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ba singurul in bucuresti nu esti. Vezi ca tre sa ne intalnim sa-i dau lu nentu rocknroll statorul ala.

 

al3xandru l nu avem ma, incearca pe www.bikeshop.ro sau la vanzari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu esti singurul, Alecu infrunta traficul cu niprogena cu atas. maine am sa o vad iar parcata la locul ei, cand voi pleca din bucuresti. :burnout:

eu merg cu vehiculele altora, e mai ieftin. sau mai nou cu un vehicul cu 3000cc pe benzina. curios, inca nu m-a interesat cat consuma. ce sa fie, ce sa fie.... sa fie oare ca daca ceva consuma prea mult fatza de cat ai tu bani sau chef sa suporti, ori pastrezi obiectul pt plimbari, ori il lasi naibii si nu-l mai cumperi??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Hai sa te sfatuiesc, daca tot vrei sfaturi.

Prima data studiaza piata, preturi motoare, piese, calitate. Daca esti mecanic bun, nu "bun', cumpara-l in stare cit mai jalnica, asa ca sa poti recupera din banii care ai sa-i "pompezi"in el. Sa aiba acte in regula, chiar daca nu are ITP. Sa fii pregatit psihic pentru orice surpriza, inclusiv motor facut praf. Da-ti un termen de restaurare-reparare cit mai lejer (de la un an in sus), nu se stie cit de mare este "caruta cu surprize". In modul asta stii si ce ai in motocicleta, parti bune, parti slabe, o cunosti, nu esti strain de ea. Vezi ca la Iasi sint doi useri pe forum Andrei 832 si Klaus Gas, posesori de Nipre. Personal ii cunosc pe amindoi (deci nu tai lamii), sint mecanici buni ptr. Nipru, plus, sint oameni de incredere si nadejde. Sper sa te ajute, depinde de tine cum pui problema.

Daca i-l cumperi in stare buna de functionare nu fi curios, sa vezi de ce functioneaza bine, bucura-te de el, plimba-te cu el si fa-i numai ce este strict necesar, adica ceea ce scrie in cartea tehnica, schimb ulei la motor, cutia de viteze, grup diferential, joc la supape, curatat platina, la numarul de kilometri prescris. Dupa fiecare drum lung, pui mina pe chei si controlezi suruburi-piulite pe unde vezi si crezi ca ar putea fi slabite. Nu incerca sa vezi "cit duce". Va plinge buzunarul tau, vei sta sa cauti piese, sa repari in loc sa te plimbi cu ea. Nu te lua dupa "muste", stii unde ajung ele.

Vad ca te gidila ideea de GPL. Stai cuminte in banca ta. Tu "arunca-ti" ochii si banii in cumpararea si intretinerea unei motociclete, nu in vise. Vezi ca motocicleta asta are personalitate, in trafic are prestanta, dar nu suporta ignorantii.

Inainte de a cumpara un Nipru gindeste-te bine, vezi daca-i poti face fata. Altfel... nu prea te vad bine.

Asfalt uscat numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Hai sa te sfatuiesc, daca tot vrei sfaturi.

.......................vezi daca-i poti face fata. Altfel... nu prea te vad bine. .............Asfalt uscat numai sub roti.

..pierzi vremea de pomana Victore! Omu' vrea motor, si ce motor! :D care sa nu consume, sa fie moca daca se poate (ca n-are bani), colac peste pupaza nu se pricepe dupa cum vezi nici la mecanica iar de experiena sa nu mai vorbim. Habar n-are ce inseamna o motocicleta si deja se gandeste la modificari. Probabil ca v-a avea experienta si deceptia lui dark-rider, problema lui. Din sfaturile tale evident ca nu intelege nimic. Sfaturile tale sunt bune :blbl: dar pentru alt gen de oameni. Tu si ceilalti pe care-i cunosti ati devenit motociclisti oare pe nipre? Eu ma indoiesc. :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Cristi mi-am facut datoria de posesor si conducator de Nipru. Si de motociclist. Nu stiu cit de mecanic este Al3xandru si cit de "motociclist", asta e problema lui. La datele personale este secretos dar nu-i nimic, se "poarta" secretomania asta pe forum de numa numa. (Parca ar fi cine stie ce de ascuns. Nici pe vremea trecuta nu ma ascundeam cind ascultam Europa Libera). Admiram boxerele din tinerete si vroiam sa am unul. Acum am doua asa ca pot sa-i vorbesc. Daca citeste, intelege si judeca ce-i scriu OK, daca nu, asta e. Cind vine trenul in gara nu stai sa pupi mina soacrei, urci in el si faci cu mina de la geam. Daca nu...s-ar putea sa pleci cu urmatorul... cind o veni. Stiu ca mare parte din userii de pe forum gindesc "ce-i cu trecutii astia, sa ne lase dracu'n pace, le-a trecut vremea, acum noi sintem in vina". Totusi multi dintre ei mai au nevoie macar de sfaturile noastre. Ce sa-i faci, asta-i viata, scurta si parsiva. Asfalt uscat numai sub roti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Cristi mi-am facut datoria de posesor si conducator de Nipru. Si de motociclist. Nu stiu cit de mecanic este Al3xandru si cit de "motociclist", asta e problema lui. La datele personale este secretos dar nu-i nimic, se "poarta" secretomania asta pe forum de numa numa. (Parca ar fi cine stie ce de ascuns. Nici pe vremea trecuta nu ma ascundeam cind ascultam Europa Libera). Admiram boxerele din tinerete si vroiam sa am unul. Acum am doua asa ca pot sa-i vorbesc. Daca citeste, intelege si judeca ce-i scriu OK, daca nu, asta e. Cind vine trenul in gara nu stai sa pupi mina soacrei, urci in el si faci cu mina de la geam. Daca nu...s-ar putea sa pleci cu urmatorul... cind o veni. Stiu ca mare parte din userii de pe forum gindesc "ce-i cu trecutii astia, sa ne lase dracu'n pace, le-a trecut vremea, acum noi sintem in vina". Totusi multi dintre ei mai au nevoie macar de sfaturile noastre. Ce sa-i faci, asta-i viata, scurta si parsiva. Asfalt uscat numai sub roti.

Pana merg motoarele si place rokul nu suntem trecuti.Am umblat cu moto inclusiv la sedinte in costum cravata si a fost bine. La al3xandru i-as sugera sa nu cumpere nimic astazi am cumparat 1 l diluant si 1 l spritz chit si cel mai ieftin a fost 350000 as zice ca este jaf la drumul mare.

Numai bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ontopic:

bai Alexandru eu tare zic sa iti iei dreaq un IJ Planeta daca vrei un motor relativ ieftin si nepretentios, cu care sa mergi super usor in oras, sa consume relativ putin si sa aibe o viteza de "croaziera" relativ ok.

Niprul e o motocicleta grea, exploatabila NUMAI cu atas, nu e de f.utut prin oras si dat in binga cat cuprinde. Trebuie sa o respecti daca vrei sa te respecte. Tine si la meltenie dar numai intr-un fel anume specific ei si numai daca ii respecti "doleantele". :P

 

offtopic:

Niprul e o motocicleta misto, vreau neaparat sa imi iau iar altul, are acel ceva al ei, dar de-aici pana la a spune ca Niprul ajunge acolo unde o japoneza (sau altceva) nici nu viseaza e DRUM LUNG. Sa NU exageram, parerea mea. :blbl:

 

Deci ia-ti nene IJ.

:angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator gabrielradulescu

nu orice Ij, CI , UN IZH PLANETA-5 ! si te-ai scos! e simpla , e usurica, consuma putin, si poti s-o iei si pe camp la o adica ..daca se termina drumul :P prin deserturi si zone foarte izolate , numai cu asta se plimba unii localnici :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...