Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Admin

Dunkirk - Mie mi-a placut, un film de razboi realizat atipic, fara sange in exces si alte grozavii, dar in care tragismul evenimentelor este foarte bine transpus. Remarcabile povestile vazute prin ochi diferiti, cat si coloana sonora magnifica, care imi aminteste de Interstellar.

American Made - registrul de umor in care este facut filmul si jocul personajului principal in aceeasi tema ajuta mult povestea.

Kingsman, The Golden Circle - mai slab decat primul, merge daca nu ai ce face intr-o zi nasoala, in asteptarea salariului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Wheelman http://www.imdb.com/title/tt5723286/

f ok.

 

Vazut si Murder on the Orient Express la cinema. Slab, comparand cu seria, adica cu episodul asta http://www.imdb.com/title/tt1554113/

 

Vazut recent relativ un film bun,

http://www.imdb.com/title/tt0347048/

si acum se dloadeaza de acelasi regizor unul ce promite

http://www.imdb.com/title/tt1244668/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

 

http://imdb.com/rg/an_share/title/title/tt5027774/

 

Il vad in nominalizarile la Oscar...

Deci a aparut la (hmhm) magazinele online. Il aveam pe lista de ceva timp.

 

A mai aparut azi si sezonul 4 din Black Mirror.

» Post actualizat in 30 Dec 2017 01:04

Green Room mi-o placut, acelasi regizor cu Blue Ruin, Imogen Poots bonus :)

Editat de gn77b
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

- Intriga initiala deja abuzata si care jigneste oameni cu un IQ mediu (terorism), interesant dezvoltat substratul politic pe parcurs, istoricul personajului interpretat de Chan e cam patetic pe alocuri, dar, in mare, daca te prinde iarna pe aeroport sau nu ai ca partener de sarbatori decat un bol de popcorn si o sticla de Cola, merge. Actiune. American.

 

- Popcorn too, dar macar e funny, chiar ironico-inteligent pe alocuri, iar Schwarzie e cat se poate de misto/altfel in rolul asta. Total irelevant, dar poarta niste haine dementiale.

 

- Un film misto. Genul pe care eu il salvez si il pun pe HDD. Corporatii, jocurile de putere din spatele succesului, etc, etc. Daca ati mai si vizitat Copenhaga si v-a placut, este o ocazie numai buna sa o revedeti, la fel de faina, prin ochii unui profesionist al imaginii.

 

Cat pe ce sa il confund cu

, tot un film nordic, vazut acum ceva ani, dar care este pe cu totul alt stil. Il recomand si pe acesta.

 

Linkuri catre trailere/YouTube in denumiri.


» Post actualizat in 02 Jan 2018 01:48

- Un film ok, decent. Politist, despre comunitati izolate (indieni, SUA), problemele specifice si o serie de crime care da peste cap echilibrul social si asa destul de fragil. Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Ala norvegian il are scenarist p-acelasi din The Snowman.Jo Nesbo.

 

Multumesc de pont. Ma bag sa il caut.

 

Ca sa continui si eu in acelasi registru:

 

Vazut recent relativ un film bun,

http://www.imdb.com/title/tt0347048/

 

Coloana sonora de la Head On (eu il stiu mai degraba dupa celalalt nume - Gegen die Wand) este semnata de unul dintre parintii muzicii industriale - Alexander Hacke de la Einsturzende Neubaten (pentru cei dintre noi care am prins cozile la 4 noaptea pentru o sticla de lapte, casetele piratate din Romana si tineretea ca metalisti sau punkeri).

 

Omul a petrecut ceva timp prin Istanbul documentandu-se pentru coloana sonora de la Gegen die Wand.

Si s-a gandit sa faca lumii si siesi un mare serviciu - materialul video si audio produs cu ocazia asta a dat nastere unuia din filmele pe care eu la car mereu dupa mine - Crossing the Bridge/The Sound of Istanbul.

Desi din 2005, ramane un clasic. Pentru pasionatii de muzici as zice chiar "un must have".

Mai jos tot filmul. Nu este genul de popcorn movie. Este de uitat pe indelete, cu timp.

 

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Review pe imdb la Mother! :tomato:

"30+ years of watching movies and never created an account. That is how bad this movie was, it made me want to contribute to a lower rating. I would rate it negative 10 if I could. Anyone who tries to sell it as an allegory should never be allowed to review anything ever again. I respect everyone's opinions, but don't even think about trying to sell it with that justification. Literally the worst excuse for a movie ever. If you want to sit there for 2+ hours with WTF face, please see this movie."

Ideea filmului, oricare ar fi ea, cred ca e buna, dar realizarea lasa muuuult de dorit. Nu transmite nici un fel de emotie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suburbicon - ciudat, dar digerabil.

Shape of water - nu am priceput mare lucru (asta daca este ceva de priceput dincolo de aparente), deci probabil trebuie revazut.

Molly's Game - interesant, dar prea lung povestea si incepi sa te uiti la ceas.

Jumanji - simpatic de vazut intr-o zi de weekend.

Downsizing - ciudat, dar digerabil.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...