Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

S-a mai discutat .O porcarie sinistra .

ala e documentar.. nu film.

Editat de ZaiR
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vazut 47 Ronin si ... am ramas dezamagit. Daca nu bagau vrajitori si demoni putea sa fie o poveste buna. In rest actorii sunt buni , efectele speciale de asemenea dar scenariul de de doi lei si nu te acapareaza deloc. Keanu Reeves e fascinat de cultura si obiceiurile orientale (a se vedea si Man of Tai Chi, regizat si interpretat de el) si isi face treaba bine , dar filmului ii lipseste .. ceva .

http://www.imdb.com/title/tt1335975/?ref_=nv_sr_1

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vazut 47 Ronin si ... am ramas dezamagit. Daca nu bagau vrajitori si demoni putea sa fie o poveste buna. In rest actorii sunt buni , efectele speciale de asemenea dar scenariul de de doi lei si nu te acapareaza deloc. Keanu Reeves e fascinat de cultura si obiceiurile orientale (a se vedea si Man of Tai Chi, regizat si interpretat de el) si isi face treaba bine , dar filmului ii lipseste .. ceva .

 

http://www.imdb.com/title/tt1335975/?ref_=nv_sr_1

Slab de tot. Mai bine te uiti de mai multe ori la "Ultimul samurai" ala cu Tom Cruise daca iti place genul...

Nu-mi place unde merge cinematografia asta, totul fantastic,mie nu-mi place sa merg sa ma uit numai la desene animate :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vazut de mult, e prea "asiatic" pentru gusturile occidentale.

 

PS: in afara de The Devil's Advocate, unde valoarea a fost adusa de fapt de Al Pacino, in ce filme bune a jucat Keanu Reeves? Eu cand vad ca joaca, automat presupun ca e o porcarioara. E un soi de Nicolas Cage, alt actor slab cu renume facut integral pe un singur film.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vazut de mult, e prea "asiatic" pentru gusturile occidentale.

 

PS: in afara de The Devil's Advocate, unde valoarea a fost adusa de fapt de Al Pacino, in ce filme bune a jucat Keanu Reeves? Eu cand vad ca joaca, automat presupun ca e o porcarioara. E un soi de Nicolas Cage, alt actor slab cu renume facut integral pe un singur film.

 

The Matrix Trilogy si poate Point Break. Dar sunt de acord cu faza ca joaca slabut in general

 

Nominalizarile la Oscar 2014. Putine suprize as zice ... :

 

http://oscar.go.com/nominees

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Altfel e tot cam la nivel cu Terminator sau Transformers...

 

N-are nici o treaba... cel putin primul are o multime de refereriri la filozofii and shit. Transformers sau Terminatior sint fix ce-ti arata pe ecran, nu ai de ce sa te gindesti nici o secunda in afara filmului, nu iti planteaza nici o idee, nu creeaza nici o discutie, nu au nici o profunzime (nici macar la nivelul de 12-14 ani).

 

Nu-mi place unde merge cinematografia asta,

 

Pen ca oameni de virsta noastra nu se mai duc a cinema. Se duc adolescentii sa pipaie fata pe intuneric.

 

Uneori exista desene animate (nu hentai cum s-ar handi unii) mai adecvate pentru adulti decat anumite filme de actiune.

 

Ca Beowulf ala cu Angelina Jolie.

Sau A scanner darkly desi tehnic nu a fost desen animat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-are nici o treaba... cel putin primul are o multime de refereriri la filozofii and shit.

Dupa formulare am crezut ca zici de Terminator si ma pregateam sa te intreb vreo 2 chestii :))

 

Ma',nenica,dupa vreo 10 minute n-am mai rezistat psihic..Ce-i mult strica.

Ala parca-i remake, a mai fost prin anii '40 sau ceva genu'. Sau confund eu si e numa carte?

 

LE: Pff, ambele http://en.wikipedia.org/wiki/The_Secret_Life_of_Walter_Mitty

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa formulare am crezut ca zici de Terminator si ma pregateam sa te intreb vreo 2 chestii :))

 

Acu sa zic drept si terminatoru are o mina de filozofii si motive sefeistice dar sint slabute (singularitatea si inteligenta artificiala, paradoxul calatoriei in trecut si treaba asta cu rescrierea istoriei si universiurile paralele).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nymphomaniac: Volume 1: Lars von Trier style. Nu exceleaza dar nici nu plictiseste (prea tare). 18+.

N-are nici o treaba... cel putin primul are o multime de refereriri la filozofii and shit. Transformers sau Terminatior sint fix ce-ti arata pe ecran, nu ai de ce sa te gindesti nici o secunda in afara filmului, nu iti planteaza nici o idee, nu creeaza nici o discutie, nu au nici o profunzime (nici macar la nivelul de 12-14 ani).

 

Mai bine asa decat sionism pueril imbracat in haina SF.

Editat de Adam
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Her (2013): in sfarsit un SF bun. Original, ancorat in realitatea actuala, fara efecte speciale (pentru fanii About Time) dar cu un scenariu decent.

 

Din pacate nici aici nu scapam de Scarlett Johansson, din fericire ne streseaza doar cu vocea, din pacate nu i-a zis nimeni sa-si faca odata operatia aia de polipi de care are nevoie in mod evident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...