Sari la conținut

Filme si seriale


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 5,4k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

De placut si mie mi-a placut,mai ales ca Marc Wahlberg este unul dintre favoritii mei..Era doar o constatare.

 

 

fail.. mai ales cand il arata usor dezbracat pe Marc... adica jizas daca si ala arata a navy seal.... poate am si eu o sansa

 

grasu ala, actor de comedie ce dreac cauta acol? chiar s-au terminat actorii care arata a soldati?

 

treaba cu echipamentul a fost penibila, adica chiar stai cu palaria de pescar in loc sa pui cascheta pe mecla cand vin talibanii sa te impuste?

 

nu merge telefonu mobil pe munte.. rili????? Thuraya are semnal si la poli ..

 

prinzi 3 rude d'alu Becali pe munte cu wakitaki la ei si le dai drumu?????

 

 

 

m-am uitat pana la sfarsit pentru ca e filmat frumos si.... impuscaciuni, restul praf

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fail.. mai ales cand il arata usor dezbracat pe Marc... adica jizas daca si ala arata a navy seal.... poate am si eu o sansa

 

grasu ala, actor de comedie ce dreac cauta acol? chiar s-au terminat actorii care arata a soldati?

 

treaba cu echipamentul a fost penibila, adica chiar stai cu palaria de pescar in loc sa pui cascheta pe mecla cand vin talibanii sa te impuste?

 

nu merge telefonu mobil pe munte.. rili????? Thuraya are semnal si la poli ..

 

prinzi 3 rude d'alu Becali pe munte cu wakitaki la ei si le dai drumu?????

 

 

 

m-am uitat pana la sfarsit pentru ca e filmat frumos si.... impuscaciuni, restul praf

:crack: :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lone survivor ... slabut. Ma rog ca film de actiune e bunicel. Dar totusi, daca la inceput au spus ca e dupa un caz real trebuiau macar sa respecte cat de cat realitatea. Nu spui ca e facut dupa un caz real si apoi faci un film gen Rambo. Pentru ca filmul e inflorit si rasinflorit. Doar un singur exemplu: vreau sa il vad si eu pe ala care cade din stanca in stanca, si totusi continua sa traiasca. Oamenii aia aveau oase? Si alea nu se fracturau la impactul cu stanca?

Daca nu spuneau la inceput ca e dupa un caz real (si la final ca e dedicat nu stiu caror americani), as fi spus ca e un film bunicel. Asa ca exact cum spunea cineva mai sus ... propaganda americana.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

. poate am si eu o sansa

 

 

 

 

m-am uitat pana la sfarsit pentru ca e filmat frumos si.... impuscaciuni, restul praf

Poi,tu ai vazut ce antrenamente fac? Incearca poate ai succes..

 

 

Intr-un final asta era concluzia.Ca-s actorii alesi neinspirat e alta daravela.

 

Recenzat inca din septembrie... o mizerie...

Ce memorie buna ai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

grasu ala, actor de comedie ce dreac cauta acol? chiar s-au terminat actorii care arata a soldati?

treaba cu echipamentul a fost penibila, adica chiar stai cu palaria de pescar in loc sa pui cascheta pe mecla cand vin talibanii sa te impuste?

nu merge telefonu mobil pe munte.. rili????? Thuraya are semnal si la poli ..

prinzi 3 rude d'alu Becali pe munte cu wakitaki la ei si le dai drumu?????

 

 

Eu n-am vazut filmul si nici n-am de gid (poate doar intimplator) dar am avut si eu cruisotatea sa citesc ceva din linkul ala pus mai sus, unde gasesti raspuns la toate intrebarile tale (inclisv poza cu respectivii - nimeni din Delta/SEALs etc nu "arata a soldat")

 

 

After moving to a pre-determined, covered overwatch position, from which the SEALs could observe the Named Areas of Interest, the team was discovered by local goatherds. After determining that they were civilians, and not combatants, Lieutenant Murphy had them released, according to rules of engagement.[2][29]

The team, surmising that they would likely be compromised, retreated to a fallback position. Within an hour, the SEAL Reconnaissance and Surveillance team was ambushed by Shah and his men. The SEALs were attacked by RPK light machine guns, AK-47s, RPG-7 Rocket Propelled Grenades, and 82mm mortars.[2][3] The intensity of the incoming fire, combined with the type of ambush forced the SEAL team into the northeast gulch of Sawtalo Sar, on the Shuryek Valley side of Sawtalo Sar.[2][3][4] The SEALs made a number of attempts to contact their combat operations center with a multi-band radio and then with a satellite phone.[2] The team could not establish consistent communication, other than for a period long enough to indicate that they were under attack.[3] Three of the four team members were killed, and the only survivor, Marcus Luttrell, was left unconscious with a number of fractures and other serious wounds.

 

 

Altfel toate filmele ARTISTICE de razboi au niste "licente poetice", unele mai multe, altele mai putine. Filmul nu e documentar ci inspirat dintr-o intimplare reala.

Editat de vrajitorul din oz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am vazut filmul si nici n-am de gid (poate doar intimplator) dar am avut si eu cruisotatea sa citesc ceva din linkul ala pus mai sus, unde gasesti raspuns la toate intrebarile tale (inclisv poza cu respectivii - nimeni din Delta/SEALs etc nu "arata a soldat")

 

 

io zic sa te uiti la film, e filmat bine iar daca treci peste cele enumerate de mine poate chiar sa-ti placa

 

 

prefer oricand o minciuna "verosimila" decat un adevar de necrezut...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut aseara The Collector (partea 1) si The Collection (partea 2)... primul mi-a placut, dar al 2lea l-a depasit pe primul si ca actiune, si ca efecte. Un fel de horror interesant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Filme si seriale

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...