Sari la conținut

Filtru De Aer


piticu888
 Share

Postări Recomandate

buna ma numesc dany si sunt incepator cu scuterele !!! am si eu un sr50 dietech si nu e curatat filtru de aer cam de 1 an poate chear mai mult .... cum sal curat? e usor? ce tre sa fac? .... si 2 imi consuma cam 4,7 la suta de km. .... e normal ? ce tre sa fac sa consume mai putin ... ms pt intelgere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru consum mare ai aici un topic intreg.

 

filtrul de aer se da jos si se curata. daca e de burete se spala (unii zic cu detergent, altii cu benzina) si se pune inapoi (altii zic ca inainte de a-l pune inapoi sa-l bagi in ulei si sa-l storci bine). daca e de hartie trebe curatat cu jet de aer (compresor).

 

daca e uzat, indiferent de materialul din care e facut trebe schimbat!

 

succes!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

buna ma numesc dany si sunt incepator cu scuterele !!! am si eu un sr50 dietech si nu e curatat filtru de aer cam de 1 an poate chear mai mult .... cum sal curat? e usor? ce tre sa fac? .... si 2 imi consuma cam 4,7 la suta de km. .... e normal ? ce tre sa fac sa consume mai putin ... ms pt intelgere...

 

salutare. esti incepator ... ok. citeste AICI in primul rand. :cheers:. dupaia. daca ai folosi gugalu (www.google.ro) si ai scrie : cum curat filtrul de aer, unul dintre rezultate ar fi AICI (am facut eu un topic maidemult :D)

la 2, citeste AICI

Concluzia 1. folositi search-u ca deasta s-a facut.

Concluzia 2. GUUUUGAAALLLL. scrie pe google orice intrebare si daca ti e pare banali si vei gasi.(in mare parte). :burnout:

:blbl:

vad ca mi-a luat-o inainte anothergxg. :unsure:).

Editat de ionutz100cc
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru consum mare ai aici un topic intreg.

 

filtrul de aer se da jos si se curata. daca e de burete se spala (unii zic cu detergent, altii cu benzina) si se pune inapoi (altii zic ca inainte de a-l pune inapoi sa-l bagi in ulei si sa-l storci bine). daca e de hartie trebe curatat cu jet de aer (compresor).

 

daca e uzat, indiferent de materialul din care e facut trebe schimbat!

 

succes!

NU SE SPALA CU BENZINA BURETELE!!!!! va fi dizolvat sau se va face praf. mie imi arunca din carburator din cauza muzicutelor si mi-l facea praf la fiecare 2 luni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am revenit... am curatat filtru , lam spalat bine si urmeaza sa-l pun inapoi ... acm o sa am performante mai bune ? ... oare consuma mai putin ? o sa se intample ceva k lam curatat? multumesc de intelegere

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am revenit... am curatat filtru , lam spalat bine si urmeaza sa-l pun inapoi ... acm o sa am performante mai bune ? ... oare consuma mai putin ? o sa se intample ceva k lam curatat? multumesc de intelegere

 

performante mai bune nu stiu dar poate vei simti cate ceva. Despre consum nu stiu sa iti zic. De intamplat nu se va intampla nimic. Nimic rau adica.E bine sa cureti filtrul ca altfel toate impuritatile (praf, etc) ajung in carburator.

Daca gresesc sa ma corecteze cineva. :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am revenit....am curatat filtru lam pus inapoi si acm sa vad ce se intampla... cu consumu oricum tot atat cred k consuma k am facut o tura cu el :angryfire: in jur de 4,5 :P ... nush ce o sa fac... dak stiti ceva ce sa fac fara sa merg la vreun service k aicea in Lupeni unde stau nu sunt !!! ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu mai baga mana in gaz! Mergi cu plecari lente de pe loc, nu accelera brusc, nu merge in ture isterice ca nu esti la concurs, etc etc.. Si zi-ne apoi cat a consumat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incercat si sa nu bag gaz si degeaba.... mia luat 4,3 la% .... totusi eu zic k e un consum mare.... mai bn imi iau masina :angryfire:) .....dak stii cum se regleaza carburatoru la sr50 ziceti-mi si mie pls

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am incercat si sa nu bag gaz si degeaba.... mia luat 4,3 la% .... totusi eu zic k e un consum mare.... mai bn imi iau masina :angryfire:) .....dak stii cum se regleaza carburatoru la sr50 ziceti-mi si mie pls

 

1.Flitrul se spala cu apa si cu detergent(eu am folosit feiri:D)..vad ca sa rezolvat problema.

2.Nu te baga la carburator daca nustii...dute la un mecanic si ti-l rezolva imediat;)

Editat de mafiot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1.Flitrul se spala cu apa si cu detergent(eu am folosit feiri:D)..vad ca sa rezolvat problema.

2.Nu te baga la carburator daca nustii...dute la un mecanic si ti-l rezolva imediat;)

 

 

lam curatat cu detrgent .... nush exact cum ii zice... si la carburat nu ma bag dar treaba e ca aicea nu prea sunt mecanici de aia am zis k poate ma ajuta cineva:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...