Sari la conținut

Lampa Stop Frana In Topcase Kappa 48


Postări Recomandate

am cabluri trase .....pt lampa stop frana ,lasate din fabrica cred cu mufa cu tot,dar as vrea cateva sfaturi de la cei care au facut deja asa ceva inainte de a ma apuca de treaba....va multumesc bafta :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am cabluri trase .....pt lampa stop frana ,lasate din fabrica cred cu mufa cu tot,dar as vrea cateva sfaturi de la cei care au facut deja asa ceva inainte de a ma apuca de treaba....va multumesc bafta :(

Stopul motocicletei are 3 fire,masa,pozitie si frana,la fel ar trebui sa aiba si topcase-ul,ca sa vezi care ce fel e la topcase,iei o baterie moto sau ceva de 12v si verifici firele ca sa vezi care si pentru ce sunt(prin combinatii masa la - si celelalte 2 ar trebui sa lumineze cand le pui contact pe +)iar apoi le inseriezi cu cele de la stop si larevedere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca le inseriezi o sa lumineze fix ca o lumanare.....

Trebuie conectate in paralel.

Fizica de a7a bat-o vina.practic am facut asta da teoria ma omoara :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stopul motocicletei are 3 fire,masa,pozitie si frana,la fel ar trebui sa aiba si topcase-ul,ca sa vezi care ce fel e la topcase,iei o baterie moto sau ceva de 12v si verifici firele ca sa vezi care si pentru ce sunt(prin combinatii masa la - si celelalte 2 ar trebui sa lumineze cand le pui contact pe +)iar apoi le inseriezi cu cele de la stop si larevedere.

scuze m-am exprimat gresit...sau incomplet......deci: am fire ...cu mufa trase de la stopul motocicletei.........topcese-ul nu are niciun fir....are decat locul in care sa-i motezi leduri sau becuri......oricum multam mult tuturor de sfaturi :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
scuze m-am exprimat gresit...sau incomplet......deci: am fire ...cu mufa trase de la stopul motocicletei.........topcese-ul nu are niciun fir....are decat locul in care sa-i motezi leduri sau becuri......oricum multam mult tuturor de sfaturi :crack:

Nu stiu cum e la Kappa, da la topcase-ul meu (Shad) este kit pt lumina. Kit-ul l-am cumparat separat, si a venit cu fire. suruburi, contacte, led-uri c-am tot ce trebuie. La inceput nu prea m-a incantat toata treaba, adica asa zisul kit era c-am prost facut. L-am montat insa si merge bine. M-a plouat de cateva ori si nu a facut scurt la contactele dintre placa de pe codita si topcase-ul propriuzis, asa ca nu am nimic de reprosat. A, ba da, am luat un topcase c-am mare, l-am incarcat ca romanul si am rupt codita da asta e alta poveste.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum e la Kappa, da la topcase-ul meu (Shad) este kit pt lumina. Kit-ul l-am cumparat separat, si a venit cu fire. suruburi, contacte, led-uri c-am tot ce trebuie. La inceput nu prea m-a incantat toata treaba, adica asa zisul kit era c-am prost facut. L-am montat insa si merge bine. M-a plouat de cateva ori si nu a facut scurt la contactele dintre placa de pe codita si topcase-ul propriuzis, asa ca nu am nimic de reprosat. A, ba da, am luat un topcase c-am mare, l-am incarcat ca romanul si am rupt codita da asta e alta poveste.

Bafta

 

poate vrei sa faci schimb cu unu de 20l + diferenta din partea mea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, multumesc de oferta. Incap 2 casti in asta si de aia il tin, e bun pentru oras. Am sa incarc mai putin in el si gata.

Bafta

 

Pai deia mi-l trebuie si mie, ca nu am fost inspirat can l-am luat pe asta, la ditamai vaca care o am, am pus pe ea o cutie de chibrituri... :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am tot kappa. acelasi tip cred. vroiam sa imi bag leduri acolo, dar m-am lasat pagubas. cu leduri o sa lumineze slab...cel putin ziua...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

si eu am tot kappa. acelasi tip cred. vroiam sa imi bag leduri acolo, dar m-am lasat pagubas. cu leduri o sa lumineze slab...cel putin ziua...

Imi permit sa te contrazic, la asta de il am eu (care nu e Kappa) se vede destul de bine si ziua. Are vreo 5-1o leduri in el, si o oglinda care face ca lumina sa fie multumitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi permit sa te contrazic, la asta de il am eu (care nu e Kappa) se vede destul de bine si ziua. Are vreo 5-1o leduri in el, si o oglinda care face ca lumina sa fie multumitoare.

domnule, domnilor.....multam fain pt sfaturi dar vreau sa stiu de aunde as putea comanda kitul asta de stop pt topcase kappa 48.......aaa. si inca ceva: speteaza din aceea de spuma( sau ma rog ce material o fi?).....care se prinde pe acelasi tip de topcase....pt pasager ...ca la acceleratii mai puternice am reclamatii de la sotie.....ca se loveste cu spatele in topcase...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...