Sari la conținut

Dragii Mei


sandocann
 Share

Postări Recomandate

prin iunie intre tg mures si turda am fost martor si eu la o faza.

3 moto de viteza,motociclistii echipati(casca,geaca) depasire pe linie continua(un tir),aproape au bagat in sant o conserva(golf4).

ma intreb, daca ala cu tiru tragea un pic stanga sa ocoleasca ceva?au trecut ff aproape de tir pt ca nu aveau loc

la cat nu stiu eu despre motoare mi-a parut o manevra riscanta si gratuita crosetatul printre tir si conserva.

oricum de cand va citesc forumul sunt mult mai atent la motoare,dar aveti si multi inconstienti printre voi.

bafta multa!

 

ps e contul fratelui meu.

Editat de YuriRO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana acum cea mai tare faza am vazut-o aseara...nu exagerez 5 pe un scuter...intorceau peste linia continua chiar unde s-a intamplat accidentul baiatului cu monsterul.... :( :D :kali: :D :hug: :hug: :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pana acum cea mai tare faza am vazut-o aseara...nu exagerez 5 pe un scuter...

 

Si eu care credeam ca am vazut totul pana acum:3 pe scuter:doi minoritari + o tuta intre ei!Gang bang in toata regula! :(

Editat de PNL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu care credeam ca am vazut totul pana acum:3 pe scuter:doi minoritari + o tuta intre ei!Gang bang in toata regula! :(

 

daca ii vedeai aseara...nici nu stiu cum au incaput...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dragi motociclisti, biciclisti cu motor si scuteristi. aveti printre voi nenumarati idioti, unul dintre ei era vineri seara cu campioana lui in carca pe la Hasdeu, pe scuter, a trecut pe rosu, am pus frana sa nu dau peste el, si tot el mi-a dat cu pumnul in capota... nu l-am prins ca trebuia sa intorc, si el a fugit rapid (mare erou).

daca se afla printre voi si citeste, monser sa nu iesi din casa cateva zile, ca te cam stiu. si proxima data cand te-am prins ca ai calcat gresit, musti din asfalt.

inca un sfat - de data asta pentru toata lumea. nu mai luati fete nevinovate in spate, mai ales cand n-aveti habar ce inseamna sa mergi pe sosea.

nu e de gluma mersul printre masini, am vazut atata sange pe carosabil de la pusti teribilisti ... ar fi momentul sa mai cresteti, dragilor. ca sa nu mai zic ca idiotul asta - cred sincer ca e handicapat, dupa mutra - nu avea niciun fel de protectie...

padure fara uscaturi?

trage-i un fier in cap cand il gasesti cu scuterul pe cric...altfel faci mai mult sange pe asfalt si nu te deosebesti cu nimik fata de el.

sau mai bine nu da cu fierul....

majoritatea riderilor sunt excelenti parteneri de trafic. si prin asta as dori sa ii multumesc riderului cu nr de inm SB 26 BUZ sau BZZ... omul ala stie unde sunt radarele la Sibiu. Mersi de avertizare!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum bre, 5? 3 in spate si 2 infipti pe ghidon??

 

crede-ma ca nu stiu cum stateau...unul era pe locul unde in mod normal sta pilotul cu picioarele si vreo 3 pe sa + 1 pe o chestie in spate menita ptr bagajele :( faza interesanta e ca faceau si mare taraboi :D) erau happy baietii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am avut neplacerea sa intalnesc in trafic asemenea scuteristi. Unul la academie veneam cu auto dinspre razoare pe verde iar el avea cedeaza, evident nu a contat prea mult acest aspect si a trebuit sa franez tare sa nu il spulber, iar al doilea era un tuciuriu gras la vreo 45 de ani cu piranda-sa la fel de grasa in spate pe un scuter deja accidentat, nu mai avea plastic pe el aproape deloc, la rond pe bd carol unde se intersecteaza cu ferdinand. A venit tare de pe ferdinand direct in rond aproape acrosand in spate un taxi. A intrat in voblaj din cauza franarii dar a redresat imediat. Eu eram in spatele lor ,veneam de pe carol-practic s-a bagat intre mine si taxi, nu stiu daca puteam sa opresc intr-o distanta utila daca se imprastiau.

 

Ochii in paispe la scuteristi kamikaze ca nu stiu prea multe.

 

Drumuri bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

... e unul cu un ktm, trece spre pipera aproape in fiecare dimineata. invatati fratilor de la el, nu iti zboara prin dreapta razant cu oglinda si peretele prin pasaj. ridica o mana in semn de merci cand ii fac loc sa treaca...

 

Cred ca eu sunt asta (am tricou si casca tot portocalii !)....

Motivul pentru care fac asta? Este foarte simlu, vreau sa imbatranesc alaturi de familia mea (si calare pe moto bineinteles) ........

Ca idee daca alerg, crosetez, depasesc, slalom, etc........nu castig mai mult de 8-10 minute la un drum pana la serviciu. Asa ca, sincer nu vad de ce m-as grabi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e unul cu un ktm, trece spre pipera aproape in fiecare dimineata. invatati fratilor de la el, nu iti zboara prin dreapta razant cu oglinda si peretele prin pasaj. ridica o mana in semn de merci cand ii fac loc sa treaca...

 

:baldy: M-ai prins. Eu sunt :blink:

consider ca e frumos sa te porti frumos cu cei care se poarta frumos cu tine. Pt soferii care fac loc unei motociclete sa treaca - RESPECT. Pt cei care fac totul ca nu cumva "animalul" cu motocicleta sa-l depaseasca pe el, fratele lu' Schumacher, pt ei, nu stiu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...