Sari la conținut

Incident Minor La Universitate


dmc
 Share

Postări Recomandate

Astazi,venind sa ma inscriu si eu la facultate la buc,am avut nefericita ocazie de a fi martor la un incident nasol..Iesind din metroul de la Universitate,am auzit un scrasnet metalic pe asfalt,am alergat sa vad ce e,dar nu am prins decat deznodamantul: un baiat(echipat complet) scapa (habar nu am cum,probabil a blocat fata sau ceva) hornetul sau negru model 2003 -2004 as zice,acesta taraindu-se cam vreo 5 metri de la semafor pana inspre bordura...culmea,nimeni nu s-a dus sa il ajute sa ridice motorul(nici eu nu am putut sa fac asta dintr-un motiv de tot rahatul,dar a carui rezolvare a fost beyond my reach)...dupa ce l-a ridicat,l-a impins pana spre trotuar si a inceput sa analizeze pagubele(ma bucur ca macar pareai ca esti teafar) - oglinda dreapta mi se pare rupta( dupa care retardatii de conservari au trecut peste ea nepasatori spargand-o) ,si probabil rezervorul zgariat..la vreo 10 minute,baiatul a plecat ,dar parbrizul parea ca i se cam desprinsese si motorul arata destul de rau in opinia mea...am retinut si numarul de inmatriculare,insa nu o sa-l dau,de teama sa nu se supere ...poate nu ar fi trebuit sa fac topic pentru asta,dar tin sa ii spun ca regret enorm ca nu l-am ajutat,si sa ii urez multa sanatate si succes in trafic! (PS: care ai fost azi cu o 636 verde pe la ora 2 la Mcdonalds la iesire din bucuresti?e superbaaa :()

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate nu il mai judecati..poate omul are familie si se ducea la un interviu sa se angajeze ca ii moare familia de foame, etc...sunt un milion de motive care te pot face sa te grabesti!

 

iar pentru tine dmc - nu stiu care a fost motivul grabei tale...dar trebuie sa fi fost foarte important sa nu il ajuti! oricine are nevoie de ajutor intr-o situatia ca asta. poate puteai sa intarzii 5 minute pt asta.

Editat de dragoss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

frate nu il mai judecati..poate omul are familie si se ducea la un interviu sa se angajeze ca ii moare familia de foame, etc...sunt un milion de motive care te pot face sa te grabesti!

 

iar pentru tine dmc - nu stiu care a fost motivul grabei tale...dar trebuie sa fi fost foarte important sa nu il ajuti! oricine are nevoie de ajutor intr-o situatia ca asta. poate puteai sa intarzii 5 minute pt asta.

frate , io nu m-am dus la un examen pt ca m-am oprit la un accident , 5 minute poti sa te opresti , mai ales ca abea coborase din mentrou , nu era in masina de MAI

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multumesc pt cei care ma inteleg,iar pentru cei care nu imi inteleg motivul nu am ce sa le spun decat ca regret si eu enorm ca nu am putut sa il ajut...daca as fi vazut ca e grav as fi trecut peste motiv,chiar daca asta ar fi avut urmari nasoale pentru mine,si l-as fi ajutat,dar din fericire baiatul s-a ridicat imediat si a alergat la motor sa il ridice,si l-a ridicat cu destula usurinta...o sa ma invinuiesc mult timp pt asta...imi pare rau inca o data..poate mai bine nu postam,dar simteam nevoia sa va povestesc...topic closed..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce ciudati sunteti. Chiar credeti ca omul asta are vreo obligatie sa va dea voua explicatii? Ar fi de-a dreptul ciudat sa faca asta. Si daca o va face, s-ar putea sa-l acuzati ca minte. Unde e logica? Unde e bunul simt? De unde pana cand sa ceri explicatii de genul asta unui om?

Ce freaks....

Ia zi-le Lotrule, tu le-ai spune? Eu nu!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Poate-l durea stomacul si cauta o toaleta...? Plauzibil, se poate intampla oricui mai ales dupa ceva bere mai veche. Cunosc pe cineva care a patit-o. A luat metroul de la Universitate si pe la jumatea statiei catre Unirii l-au trecut primele crampe, aprope de Unirii i se citea disperarea pe fata. A coborat si pana a iesit la fosta banca a religiilor s-a albit de tot. Nici acolo nu a putut rezolva situatia. Era ceva lume, agitatie chiar daca era pe inserat. A mers omul dupa blocuri,( atunci nu erau baietasii de cartier) atunci ridicate dar nelocuite inca, spre mareata casa a poporului pana a gasit un gang, a intrat si in ultima fractiune de secunda i-a multumit lui D-zeu si ingerului pazitor. Pe vremea aia nu erau faimoasele toalete ecologice. Nu se inventasera, iar metroul ducea lipsa ca si acum. Omul nostru iesea tot de la metrou numai ca de la Universitate, asa ca...? Consider un motiv intemeiat.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

puteai macar sa il ajuti sa-si ridice mobra...sa stii ca nu pierdeai inscirerea la facultate :baldy: apoi sa il intrebi chestii de genu : "esti bine?" , "te doare ceva?" ma intelegi tu :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...