Sari la conținut

Cum se foloseste spreiul de curatat discul de fran


tro5
 Share

Postări Recomandate

Salut.

Am vazut acest tip de produs prin mai toate rafturile si nu stiu la ce se foloseste mai precis.. Discul este curat, doar se curata prin frecare de placute.

 

Ce face acest produs????

 

CUrata mustele de pe discuri????

Urmele de ulei????

 

Se merita????

 

Se poate inlocui cu alte produse ramanesti (alcool, benzina, motorina, apa si sapun)????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

PAi asa: faaaaaaassssss pe disc, sprayul antreneaza tot jegul si uleiul si curge jos,ce ramane se evapora rapid.

Personal nu am gasit utilitatea unui astfel de spray, franeaza la fel numai ca scartaie :crack: Dar daca ai probleme si iti curge ulei de la simeringuri pe disc sau lichid de frana, e cel mai bun degresant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

se foloseste daca discul a prins pelicula de ulei, dupa ce lucrezi pe la motor si mai pui mana pe el si se unge

 

atentie mare cum dai fass, ca e foarte puternic si ataca vopsea, cauciuc, tot ce prinde

 

de folosit > cum a zis axa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu toate ataca plastic/cauciucuri si se impart in doua categorii spray-urile astea: cele care degreseaza si atat si cele care degreseaza si mai si curata (distrug pelicule formate in timp)

 

Eu folosesc cu incredere, mai ales ca imi curge ulei din amortizor FIX pe un disc din fata...

 

Nu dati cu motorina pe discuri!!! Motorina e grasa, dati cu orice altceva: alcool, kerosen, eventual benzina.

 

Ry.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am priceput. O sa ma limitez la folosirea alcoolului pt curatat.

 

Dar inca o intrebare: Cand trebuie sa curat discurile????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...