Sari la conținut

Alegere Moto Enduro 125....


ddcristi
 Share

Postări Recomandate

Salut all....

 

Nasu' meu s-a hotarat ca ar fi o chestie frumoasa sa-si cumpere si el un motor... Si dupa indelungi cautari pe net a ajuns la concluzia ca un motor mic, de 125, ar fi cel mai bun pentru el pentru inceput... Problema este ca nu stie ce sa-si cumpere...

 

Mai jos sunt cateva modele care lui i s-au parut mai interesante.... Problema este ca nici el, nici eu, nu stim care ar fi cel mai valabil dintre astea... Motorul va fi folosit 90% prin paduri, pe drumuri forestiere, etc...

 

- YAMAHA DT 125

 

- SUZUKI DR125 SE

 

- HONDA XLR 125 R

 

- KAWASAKI KMX

 

Care aveti experiente cu jucariile astea si pe care il recomandati?

 

Multzam, Cristi D.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

DT-ul si KMX-ul sunt 2 timpi. XLR-ul si DR-ul sunt 4 timpi.

Trebuie sa va hotarati intai pentru 2t sau 4t, ca diferenta e destul de mare. Ca apoi in materie de marca, fiecare producator (Yamaha, Suzuki, Kawasaki, Honda, KTM) are mobre de 125 in 2 timpi. 4 timpi sunt mai putine: XLR-ul de la Honda, XT-ul de la Yamaha si DR-ul de la Suzuki (din ce stiu si eu).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varadero

 

Ce dreaqului sa faca fratilor cu VARADERO cand omul a zis ca vrea sa il foloseasca 90% PRIN PADURI si coclauri??

 

Recomand si eu Suzuki DR 250 / 350.

 

Iar daca vrea neaparat neaparat neaparat 125, trebuie musai un 2T.

 

:kiss:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hmmmmm....

 

Sorry ca am lansat topicu' si dup-aia n-am mai zis nimic, da' am fost plecat si n-am mai apucat sa intru pe forum... Multumesc tuturor de raspunsuri...

 

Concluzia la care am ajuns pana la urma... cel mai bun motor "de 125" este Suzuki DR350... :blbl: Asa ca o sa ma pun cu nasu' sa cautam un DR de 350... :)

 

Multumesc inca odata de raspunsuri...

 

:disappointed: DDC

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...