Sari la conținut

Pasionati de fotografie


urzica
 Share

Postări Recomandate

foarte tari io,bogo ... bine facushi ca te bagashi shi tu in seama

felicitari

dar ne spui si noua ce dotari ai??? curioasa de mor sa stiu ce aparat ai!!!

foarte tare prima imi place de mor

 

raven nu te dezici imi place lampa ta mult ... defapt nu stiu daca e ceva care sa nu-mi placa la tine in fotografie!!! :bounce:

 

marauder si lucrarile tale imi plac mult .... si ideea cu "antichitatea" e super ... poate mai au si altii .... !!!

bravo tuturor

ma bucur sa vad ca nu moare topicul ba mai mult tot timpul apar noi utilizatori pasionati de fotografie sau pozat cum vreti (eu sunt pozar deocamdata!!!! :baldy: )

asfalt uscat si mana in aparat!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 11k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

multam' tare de apreciere hebe, nu m-am mai jucat cam de mult cu aparatul da' sper sa-mi mai revin.

dotarea este: konica-minolta 5D, obiectivul din kit, un sony prime f/1,2, un sigma 70-210 f/2,0 si-inca un km 70-210 care nu mai merita montat pe aparat din pricina anteriorului. in rest filtre, lentile macro, maruntisuri si-un ochi care uneori vede bine iar alteori nu vede deloc :bounce:

 

@marauder: intr-adevar faina antichitatea imi plac tare a/n-urile vechi facute pe film. este doar senzatia mea sau a fost intoarsa la scanare?

 

asfalt uscat si dupa aceea mana pe aparat :baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam' tare de apreciere hebe, nu m-am mai jucat cam de mult cu aparatul da' sper sa-mi mai revin.

dotarea este: konica-minolta 5D, obiectivul din kit, un sony prime f/1,2, un sigma 70-210 f/2,0 si-inca un km 70-210 care nu mai merita montat pe aparat din pricina anteriorului. in rest filtre, lentile macro, maruntisuri si-un ochi care uneori vede bine iar alteori nu vede deloc :bounce:

 

@marauder: intr-adevar faina antichitatea imi plac tare a/n-urile vechi facute pe film. este doar senzatia mea sau a fost intoarsa la scanare?

 

asfalt uscat si dupa aceea mana pe aparat :baldy:

 

Bogo, iti place 'fotografia' dar sa fi si modest?....este prea mult, sa ti ascunsa noua achizitie?!????

Provocarea cu berea de azi a ramas in actualitate?

 

Numai de bine,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bogo, iti place 'fotografia' dar sa fi si modest?....este prea mult, sa ti ascunsa noua achizitie?!????

Provocarea cu berea de azi a ramas in actualitate?

 

Numai de bine,

 

daca te referi la ce cred io, va trebui sa-ti modifici avatarul intai :baldy: si-apoi lasa stapane ca m-oi da si io mare

evident, beer's up. ne sincronizam pe telefoane :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam' tare de apreciere hebe, nu m-am mai jucat cam de mult cu aparatul da' sper sa-mi mai revin.

dotarea este: konica-minolta 5D, obiectivul din kit, un sony prime f/1,2, un sigma 70-210 f/2,0 si-inca un km 70-210 care nu mai merita montat pe aparat din pricina anteriorului. in rest filtre, lentile macro, maruntisuri si-un ochi care uneori vede bine iar alteori nu vede deloc :lol:

 

@marauder: intr-adevar faina antichitatea imi plac tare a/n-urile vechi facute pe film. este doar senzatia mea sau a fost intoarsa la scanare?

 

asfalt uscat si dupa aceea mana pe aparat :lol:

 

 

Salut hebe5p1n si io, bogo. Multumesc pentru aprecieri. Nu cred ca am intors-o. Am scanat-o si atat. Pe hartie ararta la fel. Asa erau numerele moto inainte.

 

Io, bogo, fotografiile sunt super! Si in primul rand in ton cu viata de motorist!

 

post-19183-1183497260_thumb.jpgpost-19183-1183497203_thumb.jpgpost-19183-1183497127_thumb.jpgpost-19183-1183497068_thumb.jpgdaca astea cu fete nu va trezesc atentia, uite, pun si cateva cu beri :bounce: (tot din w/e, tot din Vama)

[/quote.

 

 

...si asta cu cele doua sticle de bere e dementiala, in special datorita fundalului!!!

:baldy:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

multam tuturor pentru aprecieri. mai caut prin arhiva si mai pun

 

@ktmbull: mare dreptate ai, m-ai cam prins cu umbra aia, da-ncerc sa ma disculp - sticla de-abea o golisem si era si-un soare afara... d-aia fata-i out of focus :bounce:

 

@pegaso: imi place ultima. era si mai fain daca prindeai luna ceva mai devreme cand era mai jos si mai mare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io, bogo@ Sterge fraza cu fata out of focus si las asa ca aia face fotografia misto, dupa bere scade focalizarea. :baldy: Mie tocmai din acel motiv imi place :bounce:

 

Aseara la o tura cu moto prin oras mi-a atras atentia o casa mare, foarte mare, cica ar fi a doua constructie din lume ca marime, zice fratele google, ia e:

 

94657144wv7.jpg

 

c1ec6.jpg

 

dsc1577ki3.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

interesante expunerile in contextul in care afara-i luna plina si cerul a iesit atat de negru.

 

ps: imi place trepiedul de la ultima :bounce:

 

hai sa mai racorim nitel atmosfera tot cu o bere rece-rece

DSC03612_mic.jpg

Editat de io, bogo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io, bogo ... te rog frumos ... mai pe intelesul meu ca-s mica si proasta ... ajuta si tu un copil amarat care doar vrea (nu e obligatoriu sa poata) adica ... daca tot esti profi (ceea ce se vede) fii si tu mai explicit in posturi (ma rog explicit insemnand "pe intelesul unui amator") si mai vinde-ne si noua ponturi fotografice ...

multzam din suflet si baga mare ca am de invatzat!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai oameni buni, numai poze superbe! felicitari tuturor...chiar mi-a facut placere sa arunc un ochi pe fiecare poza.

bun venit celor noi!

 

hebe5p1n: saru'na...dar stai calma ca ai la poze o groaza care sunt urate in galeria mea :lol: de pe vremea cand lucram cu un amarat de nokia :wave: ....acum lucrez pe canon datorita unui inger :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poza mai veche pt ca mi-am stricat aparatul.

pt cei mai priceputi am o intrebare: Aparat HP Photosmart R817 cazut de la vreo 10 cm fix pe obiectiv si care a ramas blocat asa si acun nici nu se mai aprinde, mai e vreo speranta sa poata fi reparat sau pot sa consider ca am dat 1 salariu pe ceva ce acum e doar bibelou?

Mersi

post-17964-1183894284_thumb.jpg

Editat de shortgal
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

io, bogo ... te rog frumos ... mai pe intelesul meu ca-s mica si proasta ... ajuta si tu un copil amarat care doar vrea (nu e obligatoriu sa poata) adica ... daca tot esti profi (ceea ce se vede) fii si tu mai explicit in posturi (ma rog explicit insemnand "pe intelesul unui amator") si mai vinde-ne si noua ponturi fotografice ...

multzam din suflet si baga mare ca am de invatzat!!!!

 

 

pai, hebe, nu-s deloc profesionist. nu fac decat sa ma joc si poate-s putin cam serios in joaca mea.

cat despre posturi, sa mor io ca toate pozele postate is cat se poate de explicite :lol:

 

acuma serios vorbind, ii greu cu ponturile pentru ca-s prea multe. in principiu net-ul geme de tutoriale si ghiduri de compozitie, incadrare, prelucrari - cam tot ce ai nevoie in afara ochiului care vede si a degetului care apasa butonul.

 

uite, pentru inceput pot sa-ti recomand (tie si celorlalti interesati) forumul foto de la DigitalWorld [sper sa n-o iau pe coaje ca fac reclama unui forum strain, e totusi din alt domeniu]. e un forum de amatori si, spre deosebire de cele "profi" are marele avantaj ca te ia de la inceput si nici nu primesti castane prea des :wave:

 

altfel, chestii punctuale putem dezbate oricand...

 

hai c-ajung pe-acasa si-ncerc sa mai pun cate ceva

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Kristian K changed the title to Pasionati de fotografie

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...